Nutné k přežití

(pořad)
  • Česko Boj o přežití (více)

Série(7) / Epizody(67)

Bývalý elitní voják Bear Grylls bude vaším průvodcem divočinou. Ukáže vám, jak přežít na těch nejvíce nehostinných místech naší planety. To všechno bez pořádné výbavy, jídla i pití. Půjde mu při tom o život... Zkušený dobrodruh a expert na přežití v divočině Bear Grylls cestuje po světě a na nejméně pohostinných místech naší planety se zas a znovu pouští do tuhého souboje člověka s nespoutanou přírodou. To, co by jiné spolehlivě zabilo, je pro něj příležitost vychutnat si natáčení napínavého televizního průvodce extrémního cestovatele. Bear Grylls sloužil ve speciálních jednotkách britské armády a má za sebou zvláštní výcvik přežití v nejtěžších podmínkách. V první várce epizod se mimo jiné ocitá uprostřed ničeho v kanadské části Skalnatých hor, na poušti Moab v Utahu, v nitru deštného pralesa na Kostarice, na ostrých hřebenech aljašských hor, na vyprahlých pláních Sierra Nevady nebo ve sluncem spalované africké savaně a vyzbrojen jen naprostými nezbytnosti k přežití si musí najít cestu zpátky do civilizace. (TV Prima)

Marwinek

Doufám, že se mi to nikdy nebude hodit :-) Každopádně nejvíc si pamatuju, že spadnete-li v poušti s padákem, je dobré najít spadlé rogalo a s pomocí padáku jako plachty se na zbylém vozíku nechat odvézt co nejdál :-D ()

Petike

Bear je sympaťák a hoci je macher na prežitie v rôznych divočinách, sám v seriáli niekedy robí chyby a nepredstiera, že je dokonalý superman. ()

zuzka236

Zamýšlam sa nad tým, pre koľko percent populácie sú tieto "návody na prežitie" dôležité a koľko z nich ich sa aj využilo? Osobne si myslím, že sa minimálne polovica z ľudstva nedostane ani za hranice, nieto aby vyhľadávali takéto prérie a končiny kde zapadá slnko. Nakoľko je to myslím si dosť neužitočné, napriek tomu je to slasť pre oči. Pozerať sa na Beara, ako zdoláva všetky tie prekážky je lepšie ako sledovať Animal Planet, či National Geografic. Má to niečo do seba a určite som rada, že som si to mohla pozrieť, no jedno viem určite. Nevydala by som sa ani na jednu cestu, kde predvádzal "schému na prežitie". ()

Scraffy

Milujem to! Od Beara Gryllsa je toto asi najlepšia vec, akú kedy natáčal. Baví ma to od začiatku až do konca. Je to nápadmi napchané až na prasknutie. A vôbec ma nezaujíma, že či to je všetko nahrané alebo nie! Mám dokonca zopár častí aj na DVD. ()

Jan.Cada1

I když jsem ještě neviděl všechny díly, tak tento pořad mohu v klidu prohlásit za oblíbený. V každém díle je zajímavé místo a jak si Bear dokáže poradit s mnohdy smrtícími podmínky je dech beroucí. Určitě se zhlédnutí Nutného k přežití může hodit i do opravdového života. ()

ewing

borec, ktoreho vylozia v dzungli, na pustom ostrove...proste hocikde a musi sa o seba postarat. najst si vodu, jedlo, ukryt na noc len za pomoci noza. velmi zaujimavy a poucny serial! ()

Ernie_13

Bear Grylls rules!!! :) Co k tomu povedat? Jednotlive epizody su brutalne putave a zaujimave i ked niektore sa podobaju. To ze Bear je VSEzravec je jasne od prvej casti, avsak treba povedat ze Bear naozaj vie co robi! Je to expert na prezitie a dobrodruh akych je malo. Len si pozrite na Wikipedii je zivotopis alebo navstivte jeho blog. Ten chlap ma vedomosti o preziti v prirode ako malokto. Urcite nie vsetko obycajny clovek z toho dokaze vyuzit, no je zauijmave sledovat, ako si s tym poradi Bear. No a tiez je zaujimave si vsimnut, ze okrem inych zapisov v Guinessovej knihe rekordov drzi zapis ako najmladsi clovek co zdolal Mount Everest, ked mu bolo 23!!! ()

migele

Jedinečný, skvělý, dokonalý!!! Bear Grylls jako bývalý voják speciálních Britských jednotek se po úrazu z padáku, dal do točení originálního seriálu, jak přežít v extrémních podmínkách. Má u sebe jen nůž, křesadlo a láhev pitné vody. Také chválím filmový štáb, který je po většinu epizod perfektně maskován a je zjevné že se nejedná o amatéry, jelikož některé střihy jsou z opravdu vytříbených míst. ()

wlk1

Závidím mu jeho odvahu, jeho vzdělanost nebo chcete-li informovanost o prostředí kde se ocitne. Závidím mu jeho vytrvalost a houževnatost. Co mu nezávidím? Vše krom přírody co v tomto pořadu můžeme vidět. Nechtěl bych být ani setinou těla v jeho kůži. Nemyslím si, že pořad je o těch hnusech co jí, jako jiné americké reality show. Kdybych měl jet do do cizího prostředí, první co udělám je, že si pustím tenhle seriál. Jen tak, kdyby náhodou. ()

gudlak1

Jestli někdy ztroskotat a přežít tuto katastrofu, tak jedině s tímto člověkem. Vynikající dokument jak se chovat v nesnázích v přírodě. Bear Grylls je v tomto vynikající. Tento seriál sleduji pravidelně a vždy mě dokáže přišpendlit k obrazovce, je neskutečné co vše můžeme použít v přírodě, aby jsme přežili. ()

Borecz

Pokaždé, když vidím další díl tohoto seriálu, obdivu Beara ještě o trochu víc. Věci jako plavání ve spodním prádle na Sibiři, nocování v lesích plných medvědů, zlézání skal bez jištění a téměř cokoli jiného, na co si dokážete vzpomenout ochotně předvádí v zájmu toho, aby byl divák poučen o nástrahách a nebezpečenstvích té které oblasti. Nejvíce mě ale fascinuje, co všechno je schopen pozřít, aniž by ho to obrátilo naruby :) Co si pamatuji, to se stalo snad jen v jediném díle a to po tom, co spořádal něco extra speciálního (tedy ještě divnějšího a nechutnějšího než obvykle :) ). ()

oasismanik

Tí, čo "Nutné k přežití" hodnotia záporne, sa na to pozerajú zle. Na tento dokument sa nedá pozerať tak, že rozmýšľate, či to je všetko pravda, alebo nie. O to tu nejde, ani Bear Grylls nikdy nepovedal priamo, že mu nikto nepomohol, alebo, že sa naozaj živil len tým, čo našiel. Je to náučné, sympatické a dobrodružné. Akurát, že postupom času to už je stále to isté. ()

RobbieM@N

Bulvy na Sibiři, hadi v poušti a v džungli, sklípkan v Dominikánské Republice - to všechno je schopen Mr. Grylls sníst v boji o přežití a demonstrovat jak tuhý souboj o život každý z nás může někdy vést, když se dostane do svízelné situace. V žánru dobrodružných reality show nemá konkurenci, často ve mne tento seriál probouzí touhu stejná místa navštivit a přesvědčit se na vlastní kůži. ()

Aildrin

Přiznám se, že jsem čekal víc. Bear Gryls se sice docela dobře pokouší ukázat jak přežít v divočině, ale především předvádí riskantní a nesmyslné kousky za které byste mohli v takových situacích zaplatit životem. "Nejrychlejší způsob jak zdolat tenhle kopec je seběhnout ho." Jasně proč ne, sice jsem si sedřel ruce do krve, takže budu lákat predátory z celého okolí a jsem tak dobitý, že kulhám, ale bylo to fakt rychlý. Člověk zkrátka musí každý díl přecedit v hlavě a pak uznat co je a není blbost. Osobně mi nevadí co všechno strčí do pusy. Je sice fakt, že by stačilo říct. "Pokud máte žízeň, dá se vypít i sloní lejno, ale on vám dokonce ukáže, že se to skutečně udělat dá. Nevím kdo Boj o přežití režíroval, ale zasloužil by nakopat za jeho nepropracovanost. Nejvíc mi lezlo na nervy, jak se v prvních dílech pokaždé v noci probudil a dělal parodii na Blair Witch. "HUHUHU! Něco sliším. Bojíte se taky tak strašně jako já s celou partou podpůrného týmu za zadkem?" To mi přišlo dost trapné. Bear není tak uplně nejlepším hercem ani showmenem a mé sympatie k němu jsou nižší než hodnocení. Když ovšem shrnu co všechno jsem se z pořadu dozvěděl + záběry krásné krajiny, musím dát ****. Ale jak už jsem psal zezačátku, divák hlavně musí umět odlišit nesmysly které Gryls předvádí aby diváka pobavil, od toho co prezentuje jako věci které by člověk v jeho situaci vážně dělat měl. Ale většině diváků jde beztak o to co dalšího ten pošuk zase sežere. ()