Nezvaný host

• Česko Návštěvník (festivalový název) (více)

Walter Vale (Richard Jenkins) je stárnoucím univerzitním profesorem, jehož život je pomalu konzervován v letitém stereotypu. Tento stereotyp se začíná měnit teprve ve chvíli, kde se Walter náhodně setkává s mladým Syřanem Tarekem (Haaz Sleiman). Tarek, sám skvělý bubeník, překvapí jednoho dne Waltera zkoušejícího hrát na jeho africký buben džembe a nevědomky jej tím vyzve na cestu k nalezení netušeného rozměru jeho vlastní osobnosti. (oficiální text distributora)

snob

Snímek, který zahřeje na duši? Pane bože, kam jsem tu svoji potratil? Kde je ten měch naplněný touhami a planými nadějemi. Jen námraza něčeho hekticky obehraného. Film si hrál na alternativu a vlastně plkal o již tisíckrát oplkaném. Plkal pomaleji, ale stejně. Plkal pro trapnou skutečnost, ale tak hovadsky filmově. Nevěřím a klaka zahnilého zelí nevěří se mnou. Film o jemném zahřátí na duši. Film o prázdnotě v člověku, v intelektuálovi, který svůj intelekt jen hraje. Ale kdyby se takovými filmy ta mrzská dušička neporcovala, možná že bych se naučil i fandit sportu. Proč sportu? Nu proč ne. ()

Lanark

Jak těžké je nepropadnout splínu v systému, kde život člověka je shrnut v řádku v databázi. Svoboda je relativní pojem, při pohledu na Waltera mluvícího na neprůstřelné sklo se mi sevřelo hrdlo a v koutku oka zahlédl jsem pochodující kladiva. Jeden úder djembe za každou duši, mé srdce to šlyší..mé srdce to slyší.. ()

laik_60

Jeminku, aké nenápadné dielko a ako ma oslovilo, krásni herci krásne zahraté, Milujem podmanivposť deja co sa vam pomaly a isto vtiera dovnuutra a ostane tam straaasne dlho. :) Zasluzenee body ()

C0r0ner

Což o to, McCarthy je skvělý režisér, což bylo vidět především ve Spotlightu a i tady ční vysoko nad průměrem. Akorát si pro mě vybral příliš civilní téma. Nemám moc rád zfilmované příběhy lidí, které nikde nezačnou a nikde neskončí. Technicky to bylo zvládnuté mistrně, ale vnitřně to bylo strašně prázdné. 55% ()

Wormboy

Citlivy, ludsky a prijemny filmik, ktory sa nevnucuje, nikoho nesudi, proste si plynie, divaka necha sameho pre svoje myslienky. Taketo male filmy mam rad. 3,5/5. ()

Andre3000

Až do té doby, než mi kamarád řekl, že tenhle film který si ode mě stáhnul by měl být opravdu dobrý, tak sem si myslel, že je to jen nějaký nudný film a starcovi co se pořád s někým jen baví, díky tomu, že sem to rychle proklikal o čem to asi bude. Nakonec sem rád, že sem ho poslechl a kouknul se na to, protože to bylo úplně něco jiného než na co se většinou koukám, napětí vystřídaly hloubavé myšlenky a otázky, srandu vystřídali zajímavé životní situace a osudy. RIchard Jenkins ve svém galapředstavení, v kterém mu velice pomáhal Tarek, na druhou stranu jeho přítelkyně a žena a mi moc sympatické nebyly, ale to nevadilo. Šlo tam hlavně o osud a o to jak vás někdy dokážou změnit opravdu zvláštní události a lidé od kterých byste to nečekali. ()

c.tucker

Richard Jenkins mě zde pěkně překvapil svým výkonem. Příběh jež zabředává do citlivé problematy, ale né v politické sféře, ale spíše pohled na lidi a jejich styl života. Velmi pěkný konec je velkým pozitivem. ()

FFINS

Velmi pěkný ale zato dost krutý a smutný film, který je opravdu hodně pravdivý. Tento film ukazuje dnešní dobu která je krutá a snad až nechutná. Protože to co si všechno vymyslí a usmyslí je fakt hnus.. Za mě osobně 83% ()

dr.fish

Imigrační politika USA je poměrně citlivé a populární téma. Příběhy imigrantů bývají velmi pohnuté a při šikovné režii jsou předem určené k úspěchu. Tento poměrně konzervativně laděný příběh není vyjímkou. Navíc je podbarvený příběhem stárnoucího profesora, jež od života už mnoho nečeká a ten život mu přinese úplně nový rozměr. Jde o poetické drama, příjemně vedené zkušenou rukou režisérovou, nesklouzává do přílišného patosu, nebo citového vydírání, drží si odstup a tolik potřebný nadhled. Celkové zaměření se na osobu profesora jen jen ku prospěchu věci. Velmi příjemný film, charismatická Hiam Abbass. 80% ()

moviefilm

Veľmi pekný filmček. Samozrejme, že sa nevyhýba klišé, alebo miernym nelogickostiam, ale je podávaný s takou naivitou a úprimnosťou, že sa mu jednoducho nedá odolať. Za pozornosť stojí skvelý výkon Richarda Jenkinsa, ktorý by si Oscara zaslúžil viac, ako Sean Penn, alebo skvelý výkon Danai Jekesai Gurira v úlohe Tarekovej priateľky (viď oficiálny text distribútora). Určite stojí za pozornosť... ()

Lamprea

***SPOILER*** Bylo mi jasný, že film skončí bubnováním v metru, akorát jsem si nemyslel, že tam bude Walter sám. :( ()

Estrellita

Výborný film, bohužel má sestupnou tendenci. Ze začátku je stejně energický a zajímavý jako předloňské překvapení Intouchables, ke konci ale znatelné ztrácí grády, je trochu pomalý a finále mě vysloveně zklamalo. Charaktery byly vykresleny trochu ploše a je velká škoda nevyužitého potenciálu roviny mezilidských vztahů. Nejzajímavější postavou pro mě nakonec byla Tarekova dívka a mrzí mě, že o ní skoro nic nevím. Taky mi chybí vysvětlení ohledně toho záhadného pronajímatele už pronajatých bytů, Ivana, kterého Walter vůbec nezná a který je zásadní logickou dírou tohohle snímku. Ale djembe je super! 76% ()

Doudis19

Zahořklý Richard Jenkins schodou náhod vržen do situací, které ho opět probudí k životu a donutí ještě naposled zažít ten pocit, kdy opravdu o něco jde. Povznášející záležitost. ()

Sokkk_y

Filmy hrající až moc na city nějak extra nemusím, nicméně McCarthy mě dokázal lehce pobavit a zároveň také dojmout. Příběh o nekompromisní imigrační politice je perfektně propojený se stereotypním životem profesora, jehož právě tento mnohdy nespravedlivý systém inspiroval k radikální změně. To vše za doprovodu rytmů bubnů, pocitu bezbrannosti a nádherné role Mouny, kterou ztvárnila Hiam Abbass. Ačkoliv mě tedy tento snímek velmi zaujal, mám takové tušení, že si ho už asi někdy nepustím. Možná proto to teď budou čtyři hvězdy. ()

JimmyII

Fantastické malé velké drama o přátelství, hudbě a pitomé imigrační politice Spojených států (a nejen jich). Vše plyne pěkně pomalu, vše má svůj smysl a symboliku, vše je na svém místě - tak totiž McCarthy umí psát svoje scénáře, možná bych byl rád viděl oscarovou nominaci např. místo Happy-Go-Lucky. Richard Jenkins je velkolepý, jeho výkon založený na detailech a nuancích výrazu a práce s tělem je nezapomenutelný a monumentální! Možná trošku horší než Přednosta, pořád je ale The Visitor krásným filmem, takže za pět hvězdiček. Já to prostě McCarthymu vždycky zbaštím... P.S. Závěrečná scéna je tak symbolická, říká úplně všechno. Neměl jsem slov... ()

Karush

Visitor je filmom ľudských vzťahov zároveň aj smutným obrazom spoločnosti o osamelom boji jedného človeka proti rozkladu, ktorý prostredníctvom hudby nájde cestu k znovuzrodeniu. Miesto slov opäť postačia veľavravné obrazy a dokonalý zvuk afrického bubna. Veľmi citlivá dráma s prirodzenými hereckými výkonmi, z ktorej doslova sála pohoda. Podobný film: Prednosta. ()