V ulicích New Yorku začíná řádit sériový vrah, který u obětí zanechává básně popisující jeho hrůzné činy. Případ dostávají na starost dva ostřílení detektivové (Robert De Niro a Al Pacino), přičemž se ukazuje, že hříšník se může skrývat i v řadách policie. (Satan)

TSZ

Silné herecké obsazení slibovalo mnohé (kromě dvou hereckých "dědků" jsem se těšil zejména na mou oblíbenou Carlu Gugino), ale tento výplod choré mysli se nemůže líbit asi nikomu... Komu by třeba námět připadal nějak zajímavý, tak ruce pryč a pusťte si radši Dextera, který toto téma zpracovává nesrovnatelně lépe. ()

singone

normálně bych dal tomuhle filmu 3 hvězdy za docela průměrný děj ale za výkon Al Pacina a De Nira a za docela nečekaný závěr dávám zasloužené 4* ()

john.h

Já jsem spokojený. Sice jsem dokázal předpovědět vyvrcholení filmu asi po patnácti minutách projekce, ale moji dva oblíbenci dostali dost prostoru, byla tam dobrá atmosféra, slušný dialogy, jen ten námět měl možná trochu větší potenciál, takže scénář by chtělo ještě trochu vypilovat, udělat v něm pár úprav, hlavně aby vrchol filmu byl opravdu překvapivým vrcholem, pak ještě vylepšit trochu režii a byl by to dokonalý snímek. Takhle to jsou čtyři hvězdičky s odřenýma ušima. ()

donkocicak

Netradiční detektivka, něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, zaokrouhluji kvůli Pacinovi nahoru. Film měl spád a překvapivý konec. Jako oddechovka na sobotní večer se to hodí, není to však žádná významná a přelomová záležitost. ()

Gromit

Když si Al Pacino a Robert De Niro spolu zahráli poprvé, byl výsledkem výtečný Nelítostný souboj. O jejich druhém setkání před kamerou se však totéž říct nedá. Film Oprávněné vraždy má sice překvapivou pointu, ale nejvíc překvapuje tím, jak je nepovedený. Proti špatnému scénáři a mizerné režii jsou i takoví borci jako Pacino a De Niro úplně bezbranní. ()

Shredder

Kto by ocakaval nadherny herecky koncert bude sklamany. De Niro ani Al Pacino sa tentokrat velmi nesnazia a je to poznat. Pocas deja vas necakaju ziadne uasne akcie, zvraty ci napinave situacie a zaverecna pointa neni neocakavana. Tento film neni nicim vynimocny a tym padom je odsudeny na zabudnutie. ()

odbornicka

"Naší práci je, aby bylo 99% populace v bezpečí pred tým jedním procentem. Problém je, že polovinu života musíme strávit s tím jedním procentem a čím odvádíme lepší práci, tím míň si tech 99% myslí, že nás potrebují." Kým som nevidela hodnotenie, tak som čakala tak 75% minimálne. Žiadne zdĺhavé nudné scény, v tomto prípade mi ani rozuzlenie neprišlo očividné od začiatku. Takže žiadna strata času. ()

Lilien

stretnutie hereckých legiend už nieje také veľkolepé ako v predošlých filmoch, je to pozeratelné i keď film nemá taký šmrnc a toľko napätia, ale ten záver som nečakal. Možno by to bolo ešte atraktívnejšie keby majú hlavný protagonisti o pár rokov menej, ale dúfam že sa ešte niekedy stretnú n nejakej vhodne napísanej kriminálke. ()

Zombiepod

Deduškovia mafiánskych kultoviek minulého storočia spolu na opačnej a spoločnej strane zákona. Výsledok dopadol ale trochu inak, ako som očakával. Righteous Kill je úplne tuctová, a nebyť veľmi dobrého záveru pomerne sterilná kriminálka, ktorá nemá vôbec žiadnu atmosféru, ani nápad. Skvelé herecké obsadenie je síce fajn, ale napätiu ani tajomnu, ktoré malo byť v tomto prípade dominantou filmu, nepomôžu ani úplne zbytočné "vrahové básničky". Ubehlo to rýchlo, aj sa na to dobre pozeralo, ale veľmi odlišné od nedelných televíznych kriminálok to teda nebolo. ()

Shitonit

Nic nehledat, nic moc nečekat. Tak asi s tímhle jsem do toho šel. Nakonec jsem se super bavil, napětím jsem nedýchal a dalo by se říci, že mě to posadilo nádherně na prdel, a nenechalo 97min zapochybovat, že by se mělo jednat o film kategorie "sračka" atd. Super pecka, zařazuji do svých Top ten. .. Nemám jich tam už moc?? ()

dreamflyer

Tak takhle nastvanej po konci(v prubehu) filmu uz jsem nebyl hodne dlouho. Tvurcum bych zakazal cokoliv jeste kdy vytvorit. Vetsina lidi o tomhle filmu jen napise,ze kdysy dva nejlepsi herci vycpele odrikavaj svoje radky.....,ale bejt jima...tak nedelam ani to.Takovej scenar by se mi nechtelo ani odrikat. Ten film byl absolutne o nicem. Ono ostatne pokud nechcete zbytecne ztratit 100min zivota a kouknete na uvodni titulky,ktery docela napovi,ze tady doopravdy nepude o neco na co jde koukat. Neco tak spatne udelanyho(prislo mi to jak kdyby pouzili vse co natocili a ty jednotlivy nesmyslny sceny jeste predem spatne vymysleli) by nezachranili ani tyhle dva herci v nejvetsi forme(a to je pro me velkej pojem)...Jediny co bych jim teda skutecne vytknul neni spatnej hereckej vykon ve kterym skutecne neni videt snaha,ale to,ze se k tomuhle vubec upsali.Za kazdyho z nich z ucty k nim jednu hvezdicku.Russell Gewirtz a Jon Avner by si nez hvezdicku zaslouzili ony dve kulky mezi oci,ktery se ve filmu rozdavaj.TOHLE NIKDY NEMELO VZNIKNOUT!! ()

RobbieM@N

Božský duet skončil špatně, kdo za to může? Je to rozhodně Jon Avnet, nechápu jak dostal tenhle sračkoidní režisér Al Pacina a De Nira do jednoho filmu, a vůbec že mu tohle někdo dovolil natočit. I když scénář je taky špatnej, ale to se dalo trochu zamaskovat dobrou režií. Film se tak v jeho rukou stal hodně povrchním a díky scénáři prvoplánovitým dílem, umělost bije do očí, hlavně konec tím smrdí široko daleko. Nuže Jone Avnete, podej si ruku se Timem Storym. ()

Tales

Nevim jestli to bylo tim, že sem se asi v půlce filmu tak neuvěřitelně zhulil, nebo tim, že to fakt byla taková megasračka, ale tohle teda bylo fakt moc. Obě hlavní postavy působěj naprosto směšně a Avnet snad ještě směšnejc. Naprosto nezvládnutá věc jak režijně, scénaristicky, hudebně a v neposlední řadě po stránce střihu. Měl sem problémy tuhle rádoby dramatickou sračku dokoukat do konce a to sem před vydáním věřil, že by to mohlo dopadnout líp. Teď přemejšlim nad tim, za co dávám vůbec tu jednu hvězdu, ale asi to bude tim, že existuje spousta větších mrdek. Jinak tohle opravdu nedoporučuju. ()

Cortesz

Vyměnit toho břídila Avneta za nějakého lepšího režiséra a hooodně vylepšit scénář a mohla z tohohle filmu být pecka. Nebýt Pacina a De Nira, tak bych šel s hvězdami i níž, ale tito pánové tento film dělají snesitelným. Zápletka celkově je dobrá, konečné překvapivé finále taktéž, ale režisér to podává nudným a předvídatelným způsobem. Být na režisérské židli někdo jinej, tak by z filmu mohla být opravdu skvělá krimi podívaná, takhle je to jen průměrná kriminálka z prostředí policie se zvučnými jmény v hlavních rolích. Škoda promarněné příležitosti režiséra, ale tak nějak tuším, že nikdy nic pořádného nenatočí. ()

Bigfuckman

Velmi průměrné krimi s nadprůměrnými herci. Proč to? Špatný scénář nebo režie? Myslím, že tak trochu obojí. Bohužel to nemohl zachránit ani "kohout" Al Pacino ani "krocan" De Niro. Finální scéna mě přišla zbytečně natahovaná. V Heatu to bylo jiný kafe. ()

nicolarsen

Každý od tohohle filmu s hereckými superstars v hlavních rolích očekává logicky něco velkého. I já byl lehce zklamán, přesto se mi film docela líbil a splnil účel lehce nadprůměrné krimi na nedělní podvečer. 70% ()

MarkHoppus

Když jsem se podíval na obsazení, myslel jsem že mě čeká vyjímečný film, přeci jen De Niro s Pacinem - co jiného taky čekat. Film je však velkým zklamáním, nejen že děj je nezáživný a nudný, ale trochu mě přijde, že se režisér snažil nastolit atmosféru zamotané a skvělé kriminálky až se do toho zamotal a vnikla z toho nudná slátanina bez vtipu. Ale přeci jen na filmu něco je De Niro a Al Pacino, pokud to není vaše oblíbená herecká dvojka, radši se ani nedívejte. ()

Robert De Niro ve Varech

Robert De Niro ve Varech