Admirál

• Rusko Admiral (více)

Za čest a lásku! Tragický příběh admirála Kolčaka, jeho velké lásky, bojů s Rudou armádou a ruského zlatého pokladu. (oficiální text distributora)

rublik05

Na to, že snímek Admirál pochází z matičky Rus, se kupodivu nejedná o žádný velký průser. O admirála Kolčaka jsem nikdy nějak extra nezajímal, aniž bych tušil, jak moc zasáhl do historie carského a posléze sovětského Ruska. Takže s námětem jsem spokojený, alespoň jsem se trochu dovzdělal. Ale zpět k projekci. Jeho největší vadou na kráse je to, že po shlédnutí divák vlastně neví, jestli se díval na válečný nebo sladký romantický film. Chápu, že se tvůrci snažili snímek trochu odlehčit, ovšem daleko víc, než romantické výlevy, bych ocenil například více akčních, respektive vojenských scén. Kolčak je zde zobrazován primárně v kladném obrazu, což mě malinko zamrzelo. Snaha o zbytečnou heroizaci, záměrné zamlčování negativních stránek hlavního hrdiny, tohle diváka fakt nepotěší. Děj jako takový má pozvolné tempo, atmosféra se vcelku povedla. Herecké obsazení taktéž není nejhorší. Efekty víceméně odpovídají rozpočtu. Za mě lepší 3*. K hodnocení přispěl i fakt, že tvůrci nezapomněli na naše statečné československé legionáře, kteří rovněž sehráli svou důležitou historickou úlohu a rozhodně to neměli jednoduché. 6/10. ()

filip289

Uff, tak to bola strašná nuda. TV Joj Admirála neskutočne promovala už asi mesiac pred premiérou. Ale za sklamanie tento film považovať nemôžem keďže už upútavky boli strašne nezaujímavé a otravné. Takže 45% ()

RobbieM@N

Rusové nasypali pravděpodobně hodně peněz do tohoto projektu a na filmu to je vidět, bohužel na mezinárodním poli asi těžko Admiral uspěje, bojové scény na moři vypadali velice dobře (kompletně počítačové, avšak do mrazivého a prosněženého počasí to zapadlo velice dobře), výprava, režie, kamera, to všechno se podařilo, ale při sledování působí film velice strojeně, prakticky nulová atmosféra a herec v hlavní roli se snad ani nesnaží hrát. Plus romantická linie je na dnešní poměry hodně přitažená za vlasy. ()

DJ Kritik

Romantický príbeh na pozadí pohnutých rokov ruského národa nás prevedie obdobím 1.svetovej vojny, VOSR až po víťazstvo boľševikov. Film nemá za úlohu ozrejmiť jednotlivé udalosti nejak detailne, a ani sa nesnaží posudzovať jednotlivé postavy či už z jednej alebo druhej strany. I keď je badateľné, že nová ruská tvorba inklinuje s "antisovietskym" ponímaním filmu a všetko čo bolo v minulosti dobré je momentálne zlé a naopak je nosnou myšlienkou tohto filmu vzťah admirála Koľčaka a Anny. Ich vzájomné laškovanie počas dlhých rokov a neutíchajúca túžba po vzájomnom stretnutí. Škoda len, že i pri 120 minútach nie je vykreslený ani tento vzťah tak, aby zanechal v divákovi pocit smútku, alebo radosti. Akcia: ** Romantika: ** Vtiahnutie do deja: *** Realita: ** ()

nmarca

Obohacení mých (výchovou a vzděláním v socialistickém Československu) chabých znalostí o ruských dějinách. Výpravný historický životopisný film, se silnými válečnými scénami, v němž ale bohužel chybí psychologie hlavních postav. Konstantinu Chabenskému se o mnoho lépe dařilo jako Antonovi v "Hlídkách". Výborná hudební složka, bohužel notně předimenzovaná, protože se jí plýtvá prakticky nepřetržitě. Ale za vidění to určitě stálo... ()

PetrC.

Jak to shrnout? 《Admirál》 je docela průměrný, nacionalistický a výpravný historický snímek, který se nijak nevymyká soudobé ruské produkci. Technické provedení je obstojné, ale děj a herecké obsazení táhnou hodnocení o kus níže. Někomu také může vadit drobná poplatnost době. 54 % ()

helrohir

Nie príliš dobre zvládnuté namiešanie romanticko-dramaticko-vojnového cocktailu. Film sa mi zdá vo všetkých smeroch nedotiahnutý, pretože v jednej chvíli sa sústreďuje na romantickú líniu a následne prostredníctvom násilného strihu sa zasa ocitáme niekde na bojisku. Počas trvania filmu som sa často nudil, najmä pri spomínaných romantických chvíľkach, ale na druhej strane je tu aj niekoľko pôsobivých scén, najmä vyvražďovanie dôstojníkov či útok na bodáky. Taktiež výprava je na vysokej úrovni, herci sú celkom OK, lenže celkový potenciál historického veľkofilmu zostal nevyužitý. 50%. ()

Brano

Jeden z najhorších vojnových filmov, aký som doposiaľ videl. Rusi točia jeden vrak za druhým. Nudná, presladená slátanina, s trápnou romantickou záplatkou, ktorú by nevymyslela ani Rosamunde Pilcherová. To je už len hlúpy nápad vykresliť Kolčaka hlavne ako romantika a nie admirála ruskej armády. Pretože z historického hľadiska mi tento film nič nedal. Herci takisto podali dosť nepresvedčivé výkony. 1* dávam za technickú stránku. Zbytočne zabitý čas, toto už viackrát vidieť nechcem. ()

majky19

Velmi dobře zpracované válečné drama reflektující významnou osobnost ruských dějin, admirála Alexandra Vasiljeviče Kolčaka. Tato osobnost byla významnou personou rusko-japonských válek, přičemž v době Velké říjnové revoluce se přidala na stranu "bílých" a v určitou dobu měla dokonce ambice stát se novým vládcem celé Rusi. Její osud byl ovšem tragický. Snímek zachycuje nejdramatičtější úsek Kolčakova života, konkrétně období let 1915-1920. ()

Ukrizku

Admirál je bezemoční, ale jinak celkem povedený. Není to však poprvé, co si u ruského filmu říkám, proč s nikým ta láska ani smrt nic nedělají? ()

Mordecai

Výborný film, človeka napadá myšlienka ako by to bolo a východ od nás keby bielogvardejci uspeli? Nič furt by to bola zatratenia hodná heretická ríša zla, ale asi by sme si odpustili 70. rokov zverstiev. ()

sharka.68

Viděla jsem v ruštině, bez našich titulků a po dlouhé době je to jeden historicky zdařilý ruský film...ponese si v sobě stigma země vzniku, i když příběh admirála Kolčaka je stále živý..neustále se hledá totiž jejich zlato (ještě nám nepřišlili,že jsme jim ho opravdu ukradli - legionáři). Za co těch 5 hvězdiček? Za válečné scény,za řádění rudých,za utopené,za odhodlání...za to,že admirál Kolčak byl pojat jako člověk...ne jako armádní stroj na hrdinské činy! ()

backi

Bavilo ma to. Možno to nie je historický film v pravom slova zmysle, ale páčila sa mi snaha o zobrazenie vnútorného sveta hlavných protagonistov a vyrovnanie sa s neľahkou dobou. Samozrejme hlbší príbeh by nebol na škodu, avšak pre mňa to bol príjemný film. Oceňujem solídne natočené bojové scény. ()

carl.oesch

Velký souhlas s Cevenak. Zrovna Kolčak se proslavil svojí brutalitou (samozřejmně, že mám na mysli nejen jeho samého, spíše jeho spolupracovníky a podporovatele) do té míry, že ony "perfidní" československé legie ho nevydaly bolševikům, ale - jejich demokratickým odpůrcům, které Kolčakův režim likvidoval se stejnou brutalitou jako bolševiky samotné. A že pro esersko-menševiskou místní vládu v dané oblasti představoval on a jeho stoupenci větší zlo, než samotní bolševici vypovídá mimo jiné o tom, proč oni bolševici nakonec dokázali v občanské válce zvítězit. Prostě - tady ty peníze byly vyhozeny zbytečně, pouze by mně zajímalo, jak je tenhle film hodnocen v samotném Rusku. ()

CrazymanM

Mám dojem,že tvůrci přesně nevěděli,co chtějí točit,jestli drama či romantickou selanku,film je mírně chaotický,vše je v rychlém sledu,že jsem se občas i ztrácel.Téma nebylo špatné,ale spíš měli natočit minisérii nebo rovnou seriál,takhle to nebylo ono!!! ()