Admirál

• Rusko Admiral (více)

Za čest a lásku! Tragický příběh admirála Kolčaka, jeho velké lásky, bojů s Rudou armádou a ruského zlatého pokladu. (oficiální text distributora)

ypres.bass

Tenhle film jsem už viděl a jmenoval se Titanik... Ale teď vážně, film je sice natočen velkolepě a profesionálně, ale ona velkolepost je překrývána často až trapným popisem milostného troj-čtyřúhelníku. Alexandr Vasiljevič Kolčak je velká osobnost dějin a zasloužil by si svůj velkofilm trošku důsojnější. Protože to co jej udělalo velkým je zde použito pouze jako pozadí pro lovestory. Navíc se mi občas jako studovanému historikovi občas otevírala kudla v kapse. ()

Mallinali

Předem mého textu bych rád řekl, že plně schvaluju ruskou výhybku od SSSR k pravoslavnému carskému Rusku, které mělo sice mnoho problémů, někdy krvavých, ale proti totalitnímu Sajuzu, vytrhávajícímu celkem úspěšnou kulturu z kořenů a min. 60 milionama obětí (jen během 30 let) to byla procházka Ulicí v růžové zahradě. Tenhle film má ale dva hlavní problémy. Ten první je, že z drsného bělogvardějce, který si v případě potřeby vymáchal ruce v krvi desetitisíců, dělá mesiáše dnešního Ruska. No, hrdinu těžko vyrobíte jen přes růžové brýle v době internetu, kde vám po pár klicích naběhne postřílení každého desátého muže v rebelujících vesnicích, nebo úkladné vraždy stovek politických oponentů, překážek na cestě k absolutní moci. Ne, že by se rudí nechovali mnohem hůř, ale asi souhlasíte, že to není zrovna na svatořečení. Druhý problém je struktura a dramaturgie filmu, která je vzrušivá leda když očkem šilháte po plakátu Táni Pauhofové. Jednotlivé scény mají něco do sebe, ale když na konci ty slabošské československé legie (tehdy asi nejlepší vojáci na bojišti), co nemají pochopení pro obětování se na oltář nevlastní matičce Rusi, vydají Kolčaka k popravě rudým, srdce vám to nezlomí. A to ani milostná zápletka, která má méně šťávy než pomeranč z Kauflandu. Z kvalitnějšího soudku zase byly akční scény, ačkoliv i tady jde lecos vytknout. Nu vot, film to není špatný, snad i užitečný, ale mohlo to být mnohem, mnohem lepší. ()

Extrakritik

Boje byly udělány dobře. Zimní krajina na Sibiři taky super. Ale je tam na mě moooc romantiky. Tu tam dávat autoři vůbec nemuseli. ()

DHDV

Velká výhoda tohoto filmu je, že se střídá akční scéna stou romantickou (skoro žádné jiné scény nenajdete). Takže film utíká docela rychle. Příběh je přehledný, a co se týče dobového ztvárnění, je naprosto v pořádku. Herci hrají opravdu výborně a musím uznat, že ruský herec Konstatin Ch. patří mezi opravdu dobré herce. Tomu to filmu není co vyčítat. Některým se může zdá být nudný a zvláštní ale takové filmy Rusové točí (rozhodně tento film patří mezi ty lépe stravitelné)... doporučuji! ()

drankeryth

Solidny produkt od ruskych tvorcov, ktory sa zaoberal carskym Ruskom, ako ho zachranit pred bliziacou sa nakazou, menom bolsevizmus. Keby este existoval Sovietsky zvaz tak by to bolo naopak, komunizmus by tam zvelebovali a monarchisticke Rusko by zatracovali:) Uvod filmu nas zaviedol na sire more, co je samozrejme, ved uz to aj nazov napoveda, o kom to vlastne bude. Miny a dve znepriatelene lode, ktore brazdia sire more uprostred minoveho pola. Co sa tyka pocitacovych efektov vystrelov diel z lodi a samozrejme ich vybusnej detonacie, tak to nemalo ziadnu chybu. Bolo to fantasticky prevedene a bolo sa aj na co pozerat. V tomto bode to ruski borci odviedli na jednotku s hviezdickou:) Potom sa dej uberal cestou admiralovej kariery a jeho povysovania do vyssich hodnosti okorenene aj romantickou vlozkou, ktora ma zas az tak nebavila. Kludne si ju aj mohli odpustit a zaoberat sa skor pozemnymi bitkami medzi monarchistickymi Rusmi a bolsevickymi Rusmi, ktorych aj mohlo byt poviacej. Tie co su vo filme zakomponovane vyzerali skvele, ale chybalo im vacsie rozuzlenie, ako aj ten boj kde z lode strielali na nemecke delostrelecke pozicie. Vsetko to vyzeralo skvele prevedene do konecnej podoby, ale ta zbytocna a zdlhava romanticka zapletka tam vobec nemusela byt. Kludne sa mohli bez nej zaobist. Je to skoda, mohlo z toho byt skvele natoceny film, na ktory by som velmi rad spominal, keby tam neboli po usi zalubene dve osoby, ktory este k tomu boli zadany v manzelskom vztahu, ale kazdy s inym partnerom. ()

Kakho-oto

Film, který jistě stojí za pozornost. Přestože jde o ruskou produkci, je dost zřetelná inspirace americkou mainstreamovou produkcí. Válce rudých s bílých mohla být věnována větší pozornost, není k vidění žádná pořádná bitva mezi těmito tábory. Kolčak rozhodně nebyl takový gentleman a kavalír, jak ho líčí tento film. Naši legionáři sehráli v ruské občanské válce více než důstojnou roli. Ve filmu se však o nich mluví jako o chátře. Jedná se zkrátka o černobílé líčení historických událostí, komunistický režim by zase z Kolčaka udělal zrůdu a naši legionáři by dopadli ještě hůř. Škoda, že ruská občanská válka neuzaujala ani jednoho našeho filmaře po roce 1989. Čs. legie by si zasloužily podobný filmový pomník jako mají atentátníci na Heydricha (film Atentát z r. 1964), letci RAF (např. film Tmavomodrý svět z r. 2001) či naši vojáci v severní Africe (film Tobruk z r. 2008). ()

Torgal

Veľké bojové scény ktorými JOJ-ka lákala na film divákov v upútavkách sú síce podarené, ale v celkom filme je ich prekvapivo málo. Väčšinou sa riešia milostné problémy hlavných hrdinov, ale v tejto rovine to riadne škrípe. Dej skáče v čase ako splašený a o historických udalostiach nám nepovie nič nové ani zaujímavé. 5/10 ()

AloeB

Chtěl bych vidět to zklamání ruského obecenstva kdy se tvůrci vykašlali na jakékoliv větší rozebírání Kolčakova vojenského života a raději vsadili na špatně napsanou romantickou fikci. A přestože v závěru se tvůrci pokusili nakombinovat historické prvky, v prvé řadě to bylo jen proto, aby vztahu dodali na dramatu, nic jiného. A přestože nějaké emoce mezi hlavním párem nijak nedojmou, k finále se objevuje scéna (ovšem válečná, ne jinak) která je skutečně natolik řemeslně zvládnutá aby vyvolala patřičný dojem, za to s klidem v srdci hvězdičku nahoru. A ne víc. Nelze popírat že ruská kinematografie stoupá rapidně vzhůru, tento film ale naneštěstí zůstal někde naspod ()

Acrobat

Trailer je vynikajuco spraveny. Uznavam ze ma k filmu pritiahol prave on. Avsak stale to v konecnom finale ruskeho filmu skripe, nieco nesedi, ocakavana megalomania, vypravna akcia sa nedostavuje, pocity su chladne. Ruski herci su sice neopozerani a predstavuju prijemne ozivenie, asak struktura pribehu a samotny dej nie je vyvazeny. Nestrhne Vas. Na druhej strane je hranica efektov a vypravy nastavena UnHollywoodom dost vysoko, a prekonat ju s nejakym smiesnym rozpoctom ostatnych (neamerickych) krajin je dost tazke. Asi sa treba zbavit v hlave vizualne pretechizovanych dojmov a portretov a sadnut si k tomu ako k poctivemu kinu rokov minulych. ()

sigf07

Upřímně přiznávám, že jsem po shlédnutí Admirála plný rozpačitých dojmů. Navzdory slibnému názvu i traileru se námořním bitvám věnují jen v úvodní čtvrthodince filmu a ve zbytku Kravchuk líčí průběh občanské války v Rusku a to spíše z pohledu vyšších kruhů. Pokud pak k nějakému střetnutí dojde, vězte, že se bude jednak o čistě pozemní operaci a daleko více pozornosti než válčení se věnuje milostnému románku mezi hlavním hrdinou a manželkou jeho přítele, Annou. Kromě ústřední dvojice je většina postav naprosto plochá a jen těžko vzbudí nějaké sympatie, ač se o to hodně snaží. Celý film se nese v uměleckém stylu a občas není zrovna snadné rozlišit, co bylo tvůrčím záměrem a co ne. Jakkoli tedy logika občas pokulhává, vizuální stránka (avšak ne digitální triky) alespoň částečně vyvažuje zklamání. Práce s kamerou je na vynikající úrovni a některé zaběry jsem si vyloženě vychutnával. Přesto asi (alespoň podle mě) zůstává mezi vnímáním českého a ruského diváka značná propast, která nám brání v tom, film odpovídajícím způsobem docenit. Navíc bych snad i překousl přehnané vlastenecké vyznění a nezdolnost "bílých" gerojů, ale degradování československých legionářů na zrádce a zloděje již ne. Jakés takés vlastenecké cítění mám také a toto černobílé vidění mě docela naštvalo a pokazilo dojem z filmu. ()

waska

Abych řekl pravdu, jsem překvapen ( pozitivně ) i zklamán. Překvapen jaký film dokázali Rusové, tady Andrej Kravčuk, natočit. Naprosto dokonalá ( pár nepřesností se dá odpustit ) rekonstrukce událostí kolem admirála Kolčaka na pozadí ruské občanské války. Dobrá kamera, příjemná hudba, na druhé straně nevýrazní herci a hlavně ( to je to moje zklamání ) prakticky žádná akce. V ruské občanské válce se přece bojovalo a bojovalo se hodně. Tady však je akce pomálu. Nevím, jestli se Kravčuk bál natočit válečné scény, nebo mu prostě na to nedaly prachy, každopádně to filmu, aby se stal opravdu nezapomenutelným, prostě chybí.. ()

Colour

Zamilovaný trojuholník bol nudný, predvídateľný, bez iskry a chémie. Hlavných hrdinov akoby ani nezaujímalo, že sa milujú, vyznávali si lásku a tvárili sa akoby nič. Po emociálnej stránke je film rovnako slabý. Nevyužíva svoj potenciál, nijaké pocity nevyvoláva. Zobrazenie zlých boľševikov bolo umiernené, atmosféra nulová. Keby sa námorné bitky dajú do rúk nejakému výbornému režisérovi, spomínali by sa na ne dllllho. Réžia nevyužila obrovský potenciál. Efekty boli slabo podpriemerné, ale beriem ohľad na to, že je to ruský film. Kým pri prvej polovici som si hovorila "no čo už, film nevyužíva obrovský potenciál", pri druhej polovici som hovorila "do prdele, toto má byť čo?" Druhá polovica bola značne nudnejšia. Polku filmu sa cestovalo hore-dole a nič z toho. Vzťah Anny a Alexandra bol suchý. Druhej polovici chýbalo skoro všetko. Jediná časť, ktorá ma dostala bol záverečný vysnený tanec. 45% ()

Luckyman

Veľmi pekný a silne emotívny vojnový film. Jediné vytýkam, že tam nebolo viac bojových scén, ale inak všetko fajn. Krásny milostný príbeh Admirála Kolčaka so ženou svojho priateľa Annou. Na jednej strane sa snaží dostať od nej preč, lebo vie, že to nie je správne a na druhej strane na ňu stále myslí. Takisto sa musí vyrovnať s tým, že v Rusku nastal prevrat a musí bojovať s Boľševikmi ... ()

Martin79

Na Rusko docela dobrý válečný film, z období té první světové. Hlavní představitel je sympaťák. Jinak, ale ničím vyjímečný snímek, i když je pravda, že ty dvě hoďky utekly docela rychle. ()

bono22vox

Film má spád a slušnou kadenci slovních vtipů a situačních gagů a hlavně po jejím zhlédnutí člověk nemá pocit, že se právě probrodil břečkou nevkusu. Na stranu druhou obsahuje humor kolísavé kvality, který nijak nevybočuje ze sitcomových parametrů... Som z toho volaaký zmetěný... 65-70% i díky akčním sekvencím... ()

Monggol

Hovno, hovno a znovu a opäť jedno veľké hovno. Kolčak nebol žiadny ľudomil. Svojho času to bol diktátor, ktorý nechal vypáliť celé dediny. Generál R. Gajda o tom vedel svoje. Myslel som, že takto historicky i inak sprznené filmy dokážu produkovať len Američania. Omyl. ()