Admirál

• Rusko Admiral (více)

Za čest a lásku! Tragický příběh admirála Kolčaka, jeho velké lásky, bojů s Rudou armádou a ruského zlatého pokladu. (oficiální text distributora)

jenik71

Na to, že jde o ruskou tvorbu to není špatné. Kdo se těší na souboje lodí na moři, ten asi bude zklamaný. Je to zde sice obsaženo, ale jen v úvodu filmu. Jinak jde hlavně o milostný trojúhelník a o osud admirála Kolčaka. Za podívání to určitě stojí, jen mi tam chybělo víc napětí a emocí. ()

Jello Biafra

Po mnohých desaťročiach, kedy boli bielogvardejci v starých sovietskych filmoch (napr. Čapajev) zobrazovaní ako bezcitní a krvilační banditi, prichádza film o jednom z vodcov bielej armády. Postava admirála Kolčaka je tu však až príliš idealizovaná a mnohé fakta sú zamlčané. Pravdou však je, že ho skutočne do rúk bolševikov vydali československí legionári. Najviac sa vo filme podarili scény bitiek, či už je to námorná bitka na začiatku filmu, alebo neskoršie boje s bolševikmi. Zamrzí ale, že bolševická revolúcia je tu akosi preskočená a ani nie je vo filme scéna, kedy by sme sa dozvedeli, že červení prebrali moc. Na škodu je tu aj gýčovitá milostná zápletka, ktorá nie je ani trochu dojemná či pôsobivá. Na jednu stranu som si na filme užíval vydarené bojové scény, na druhej strane mi práve ona milostná zápletka kazila výsledný dojem z filmu. Film ale stojí za pozornosť už len tým, že je snaď jediným, ktorý zobrazuje občiansku vojnu v Rusku z tej druhej strany. ()

ZkuKol

Ruský pokus o klasický americký velkofilm. Je trochu škoda, že zrovna tak zajímavý příběh, jako je život admirála Kolčaka, nebyl zpracován klasickou ruskou formou. Osobnost jako on by si to zasloužila. Realizace je velmi poctivá, na rubl se nehledělo (a taky byl každý využitý dvakrát). Herci, kameraman, kostýmy, lokace, válečné scény apod. snesou opravdu tvrdé měřítko. Ale pokus o ruský film západního střihu, po hodině tento opus zabíjí. První hodina je totiž skvělá, ukáže reálie, vybuduje atmosféru a představí hrdiny. Pak ovšem nastoupí červená knihovna, zmizí děj, a vypráví se za pomocí dialogů a ne filmu. Navíc se dost očividně krade od Pasternaka a z Titanicu, takže ani závěrečné pomrknutí na rodinu Bondarčuků moc nezachrání. Je to škoda, vůdce "bílých" by si zasloužil mnohem více než jen další velkofilm. Kolčak vyšplhal během první světové války až do hodnosti admirála, ale pak přišla jedna revoluce, po ní druhá a na závěr občanská válka do toho neustálé milostné dilema -neměl to chlapec lehké... 60% ()

DavidS.

Trocha boje na moři i na souši, něco revoluce i historických faktů, ale hlavně červená knihovna plná velkých gest, vyznání a polibků pouze na hřbet ruky...Jako válečný film to pokulhává...Konstantin Chabenskij mdlý až ospalý... Elizaveta Boyarskaya kousek svého půvabu ukradla Michelle Pfeiffer a Charlize Theron... ()

Jezinka

U tohoto snímku hodnotím jeho jedinou složku, a to romantickou. Ta se velmi povedla a naprosto přebila z mého pohledu další proudy. I záběry na válečné hrůzy se dají vnímat jakoby z povzdálí. Kolčak působí jako kladný čestný hrdina, kterému je čest nade vše. Bez ohledu na plochost postav, idealizovaní Kolčakovy vlády, platonická láska přetrvává věky. ()

Wally

Tohle je tak trošku výbuch....nepřesvědčiví herci od prvního do posledního, nemastní neslaní, kteří vám zážitek z filmu znepříjemní, sebelítost kam se podíváte, romantika jako mezi dvěma malomocnými co se bojí navzájem dotknout....co stálo za to je pouze úvodní lodní bitva proti Němcům. Následný boj s bolševiky je nuda.... Nějaký ten historický ruský /sovětský film jsem již viděl a nemůžu si pomoci, ale přijde mi, že se nedokáží odprostit od toho svého nacionalismu a nedokáží točit objektivně bez emocí... ()

xaver

Kdyby film oslavoval hrdinu komunistické revoluce, byl by označen za komiúnistickou agitku.Z tohoto pohledu nelze film označit jinak než za kapiotalistickou agitku. Ta nekritická oslava Kolčaka jinak zajímavý snímek dost degraduje. ()

legatio

Nechápu tolik nízkých hodnocení. Bitev sice není mnoho, ale ty námořní stojí rozhodně za to (minové pole, pomoc na pobřeží). Dále je ve filmu dobře vykreslená revoluce na konci první světové války, kdy se pobilo mnoho Rusů navzájem, aniž by drtivá většina z nich vůbec měla ponětí v čem ona revoluce spočívá. Zajímavostí pro nás je také role československých legií. - Určitě se z mého pohledu jedná o nejlepší Ruský film vůbec. Velkolepostí se nešetřilo a to já rád. ()

Bobek27

Zajímavý námět o ne moc ukazované válce mezi bělogvardějci a bolševiky a také o tom jak ,,mírumilovně,, proběhla revoluce (hajzlové rudý!). U filmu sem se nenudil a docela se mi i líbil, válečné a námořní scény nebo řádění rudých, ale ta milostná aférka mě tam moc nebavila. Co mě potěšilo a překvapilo, že byli ve filmu zmíněni naši legionáři, kteří se hrdinně probojovávali skrz Sibiř domů i dlouho po 1. světové válce, i když v tomto filmu byli vykreslení jako zloději anebo dokonce zrádci. 3,5* Pořád mám, ale dilema zda dát 3 nebo 4* ()

Ripley

Ruský "Pearl Harbor" a v něm nejhezčí ruská herečka současnosti.Být to tak o hodinu delší(film působí dojmem,že byl brutálně sestříhán) hodnotím i výše.Velké plus za režii,kameru,hudbu,triky a ústřední herecký pár.Jelizaveta Bojarskaja je k sežrání. ()

Bety88

Musím uznat, že s ruskou tvorbou jsem skutečně spokojená, když si představím co točili v roce 1930(já si to vlastně nemusím představovat, protože jsem ty skvosty viděla).Podle mě udělali největší pokrok v rozkvětu své kinematografie. Z těch by jsme si měli vzít příklad. Od revoluce k moderním eposům, za které by se nemusel stydět ani Hollywood.Takže ať žije Rusko! ()

woodsman

to bol masaker doba skurvena bolsevici vyhrali a su tam doteraz a ak aj rusko vyzera keby vahral bol to hrdina tie americke vlajky tam velmy potesili ()

conery1

" Pochováme bielych aj červených do jednej jamy? Samozrejme! Veď Hospodin ich farbou nenatieral. Pred ním sú si všetci rovní." Škoda, že ľudia to tak nevidia. Nemal by kto s kým o čo bojovať. Inak priemerný ruský film, ktorý nemal ani z ďaleka na kúzlo Zajatcov hmly. ()

krusty2

No co sa tyka vypravy,strihu,hudby,rezie,atd....nemam co vytknut. Akurat mi trocha vadi to co mi vadilo u starych ruskych filmoch a to je cierno biele vykreslenie vtedajsej situacie. Ibaze tuna je to naopak.Car je dobry,bolsevici zly.Ak bol car dobry tak ja zozeriem seno,alebo hned radsej cely voz. Inac sa na to kukac dalo. ()

tlkounev

Čekali jsme na to dlouho. Konečně ruská kinematografie zpracovala tématiku, kterou dlouho vynechávala a nebo se snažila využít k politickému prospěchu. Občanská válka mezi Bílými a Rudými z pohledu admirála Kolčaka. Romantická zápletka v historické bitvě mezi "dobrem a zlem", která skončila rudým sněhem. Co naplat, snažili se, ale pokud divák nedokáže uvěžit, že se to opravdu tak stalo, protože režisér neumí umě navádět herce, tak to nezachrání ani efekty, ani skvělá kamera. Rusové nezapomněli ani na české legionáře a za to jim patří poděkování, za zbytek už jim ale asi nepoděkujeme. ()

Chipešek

Určitý zábavný potenciál Admirál má, i přesto že se najde několik hluchých míst (mám na mysli zejména romantickou rovinu), které nefungují tak, jak mají. To bych byl i ochotnen odpustit, co ale nemůžu přehlédnout, je extrémní tendenčnost. Film, který je předkládán jako historický, si zkrátka nemůže dovolit takhle překrucovat dějiny. A ať se to filmovému průmyslu líbí nebo ne, historii nejde vykládat černobíle (nebo spíš červenobíle?). 40% ()

Pavlinenka

Asi je to tím, že nemám ráda válečné filmy a tenhle mi přišel navíc dost zmatený, a některé scény by nemusely být ani ve válečném filmu...A romantická zápletka - není to takové trochu přehnané? No,ale zase mooc pěkné kostýmy....Já prostě nevím, takže tří hvězdičky...no a ještě půlku navíc za české dialogy - 3,5 * ()