Zlodějská partie

V zajatí kódu

Krimi / Thriller

USA / Německo, 2009, 104 min

• tron

„Ktorej časti z ´kašlem na to´ si nerozumel?“ Mimi Lederová („Pohotovosť“, PEACEMAKER, DRVIVÝ DOPAD, POŠLI TO ĎALEJ) a heist movie s Morganom Freemanom, Antoniom Banderasom a Radhou Mitchellovou? (Podľa očakávaní) finančný prepadák. Ale čo je horšie, zlý film. Začiatok (i vďaka príjemnej hudbe) chytľavý, koniec nesúci sa v znamení pravidiel „zlodejských kriminálok“ (teda plný šokujúcich zvratov a nečakaných odhalení). No prostredná časť nudná, mdlá a rozvláčna. Naopak, milo ma zaskočili uvoľnené výkony Freemana a Banderasa (ktorých mám rád a preto sa na nich hnevám za to, v čom všetkom sú ochotní za posledné roky za peniaze hrať, ale teraz ma bavili).(15.12.2009)

Aniž bych se díval na zdejší hodnocení, po filmu si říkám... lepší dvě nebo spíš tři hvězdy s odřenejma ušima a hlavně a jen za obsazení v hlavních rolích v úplně průměrné krimi. Tak to jsem asi zdejší průměrný divák :-) (56% k 29.1.2015)(29.1.2015)

Průměrný a nenáročný loupežní film, který pozvedávají Freeman s Banderasem. Chvílemi až chaotický a pro mě s nepředvídatelným koncem. Přijde mi, že v tomto filmu hraje hlavní roli Iphone...(30.12.2013)

• Xmilden

Průměrný loupeživý snímek s vyprahlým Antonio Banderasem, který už by měl Hollywoodu podobně jako třeba Nicolas Cage dávno zamávat. Pro některé bude film ztrátou času, pro některé normálním šumákem. Pro mě to bylo něco mezi. PS: Je docela možné že Banderas už zůstane pouze u dalších několika dílů Shreka. PS2: Tom Hardy zoufale nevyužitý .....(13.6.2009)

Takové metrovlaky v New Yorku normálně jezdí, jsou vyrobeny v Bostnu. Jinak, ale jednu otázku mám, je tem film Americký o Rusácích, nebo Ruský o Američanech?(4.7.2009)

• - Když spolu Morgan Freeman a Antonio Banderas mluví na střeše domu, je v Banderasových brýlích Ray Ban vidět mikrofon a kamera. (FilmFan24)

• - Scény z metra odehrávající se v New Yorku byly natočeny v Sofii (Bulharsko) a vozy byly ruské výroby (typ 81-714.2). (FilmFan24)

• - Gabriel Martin (Antonio Banderas) nosí hodinky značky IWC Aquatimer. (dyfur)