Zlodějská partie

The Code - Vertraue keinem Dieb

V zajatí kódu

Krimi / Thriller

USA / Německo, 2009, 104 min

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Prostředí 6/10/// +příjemná dvojice Banderas a Freeman, dobrá hudební melodie, zajímavé a napínavé -dost překombinovaný závěr/// Takový klidnější a klasickým způsobem natočený snímek, jen se spoustou moderních hračiček a moderním způsobem zdolávání nástrah. Příjemná dvojice, přiměřeně akční. Možná neohromí každého, ale jinak je to příjemný oddechoví film./// Celkem 72%///(1.5.2011)

V New Yorku maj ruský vagony metra?(10.3.2009)

• honajz

Takové 2,5*. Morgan Freeman a Antonio Banderas v televizním "con" filmu. Nebo to možná není TV, ale příběh i výprava jsou podobně chudičké. Ti dva se seznámí v metru, kdy mladý zloděj okrádá obchodníky s klenoty a starý zloděj přihlíží. A pak mladého angažuje pro krádež vzácných ruských klenotů, střežených v tom nejpečlivěji hlídaném trezoru. Ale i nejpečlivěji hlídaný trezor má slabiny... Ale stejně tak i zloději, takže se na konci dočkáme double twistu a nečekaného odhalení, vlastně dvou, ale také v podstatě happy endu. Celé je to však hodně televizní - samotná zápletka navzdory možná překvapivému závěrečnému odhalení je velmi prostá, navíc rozvíjení děje pomaloučké a prolínané záběry na bary ruské čtvrti, kde Banderasova postava svádí místní právničku. Ani o nějakém velkém herectví se proto nedá mluvit. Banderas i Freeman hrají na půl plynu, jakýsi svůj standard, vydělali si, a víc je asi nezajímalo.(25.6.2009)

Zklamání! Myslel jsem si, že když tam hraje můj milovaný Morgan Freeman, bude to velmi dobré... ALE bohužel musím říct: nic moc.(31.12.2011)

• Frajer42

Film jsem viděl strašně dávno a moc si z něj napamatuji. Vzpomínám si podrobně pouze na začátek a závěr, který se mi líbil. Vše ostatní mezi tím stálo za nic. Hrozně blbý děj, který nemohl spasit ani herecký výkon dvou až tří postav. Hrozná nuda. *(26.2.2012)