Zlodějská partie

The Code - Vertraue keinem Dieb

V zajatí kódu

Krimi / Thriller

USA / Německo, 2009, 104 min

Solidná kriminálka, ktorá ale stavia na známych menách hlavne a jedine Banderas a Freeman, ktorých role sú dobré a fajn sa dopĺňajú...film je takým obyčajným tuctovým, vieme čo sa bude diať, nič nás nemôže prekvapiť..ale predsa si to radi pozrieme...ja dávam za 3, ale hlavne je to kvôli hercom...a Radha Mitchell opäť vyzera vynikajúco...(11.6.2009)

Prachobyčajná gangsterská kriminálka s príchuťou ruskej vodky a ruských vajec, ktorú ťahajú hlavne dve mená. Pozrieť a zabaviť sa pri tomto filme určite raz dá.(12.10.2009)

Morgan Freeman neraz v rôznych rozhovoroch prezradil, že by si rád zahral zloduchov a kriminálnikov aj v menej ambicióznych filmoch. Pár ich už na konte má Povodeň, Nabiť a zabiť, Wanted..., ale toto bol trošku trapas. Myslím, že obsadenie hercov akými sú M. Freeman i A. Banderas je plytvaním ich talentu. Mohol ich nahradiť ktokoľvek menej hviezdny a film by mnoho na kvalite nastratil. Slabé tri hviezdičky. 50%.(1.6.2010)

Film s pěknou zápletkou, řádně zamotanou, nakonec však odhalenou.(16.1.2010)

• Roman.Ticka

Téma několikrát natočené a o to víc ohrané, nestačí zaplnit elitními herci. Možná v dobách, kdy v továrně na sny jeli na snížený pohon. Připomíná mi třeba Lovce pokladů nebo "pa ruski" se najde jistě něco ve filmotéce Seagala. Dvě solidní postelové scény trn z paty fiasku nevytrhne. :-((26.3.2011)

• - Scény z metra odehrávající se v New Yorku byly natočeny v Sofii (Bulharsko) a vozy byly ruské výroby (typ 81-714.2). (FilmFan24)

• - Gabriel Martin (Antonio Banderas) nosí hodinky značky IWC Aquatimer. (dyfur)

• - Když spolu Morgan Freeman a Antonio Banderas mluví na střeše domu, je v Banderasových brýlích Ray Ban vidět mikrofon a kamera. (FilmFan24)