poster

Zlodějská partie

 • USA

  Thick as Thieves

 • USA

  Code, The

 • Německo

  The Code - Vertraue keinem Dieb

 • Slovensko

  V zajatí kódu

Krimi / Thriller

USA / Německo, 2009, 104 min

 • nash.
  **

  Lupičská story, která má tak dlouhý rozjezd, že než se začne něco dít, divák už je v limbu. A nepřidá jí ani ta spousta klišé (včetně zbytečné erotické scény, nasazené přesně podle příručky pro začínající filmaře ve 27 minutě), kterými musí dvojice lupičů proniknout než se dostane k cíli, kde.. není nic, jen hrst dalších klišé, tentokrát těch pointových, se spoustou tradičně „nečekaných“ zvratů a odhalení. Navíc Banderas těžce nestíhá skvělého Freemana a to je na výsledku také znát.(10.4.2011)

 • kingik
  ***

  Pánové Banderas a Freeman jsou zloději s.r.o. Mladší z dvojice má slabost pro atraktivní blondýnky s ruským přízvukem, starší má zálusk na ruská vejce. Nejedná se o humáč pokrm z nabídky rychlého občerstvení, nýbrž o dvě vzácné relikvie z dob carského Ruska, které za tučnou sumičku mohou už brzy změnit svého dosavadního majitele. Celá záležitost kolem vajec i obou lupičů je dost zamotaná a divák, který je příznivcem heist žánru, si přijde na své, ale musí počítat s tím, že jako sejf, v němž je lup uložen, má své překážky a nástrahy, také scénář a režie filmu se potýkají s nejedním zádrhelem. Scénář je navržen tak, aby měl určité kvality, když na něj kývli dva dobří herci. Vypadá to zpočátku všelijak, ale příliš dobře ne. Seznámení obou lupičů je trapas, extra dojem nevyvolá ani úvodní honička v metru. Až začnou přípravy na samotnou loupež, film se stane zajímavějším. Na scénu vpluje ženský prvek v podobě lepé Radhy Mitchell, která se postará o pozdvižení, když se zjeví ve spodním prádle a nechá si nastříkat plnou Bandasku v erotické scéně. Dámy nepřijdou zkrátka, neboť při decentně nasnímané mrdačce je k vidění Banderasova prdel, ale z Mitchell není k vidění ani hovno. Dvojka Banderas a Freeman je sympatická a funkční. Divák se sice bude podivovat nad tím, jak takový dva ostřílení zloději, můžou tak idiotsky, ležérně a nepříliš obezřetně prozkoumávat budoucí terén loupeže, ale ono to vypadá tak blbě hlavně proto, že v závěru filmu přijde série dějových zvratů, které nelze předem odhadnout. Tudíž vysvětlení jejich naivního konání přijde až s těmito zvraty, ale zase až tak důmyslné ty zvraty nejsou. Mně to přišlo takové, že film neměl extra průběh a potřeboval něco jako je překvapivé dějové vykolejení, respektive nepredikovatelné zakončení. Když totiž vezmeme samotné provedení loupeže, musím zdůraznit, že přípravy na něj byly napínavější, než samotný průběh loupeže. Oba výtečníci se ve fázi příprav potýkali s jedním z nejdokonalejších bezpečnostních systémů v oblasti sejfů, ale při loupeži už mně to tak vůbec nepřišlo. Trapným zklamáním byla pro mě Banderasova kličkovaná v poloze leže mezi laserovými paprsky. Kde já jsem to jen viděl. Jo, už vím. Kdysi ve spřízněném filmu "Past", kdy se Catherine Zeta-Jones přece jen zaskvěla s nepoměrně nápaditější choreografií pří zdolávání téže překážky. Ovšem nějaký ten napínavější okamžik se přece jen našel. Potíž filmu je hlavně v tom, že si při své průměrnosti hraje na víc než je. Režisérka Mimi Leder za každé okolnosti hodně inklinuje k televizní režii, s níž má bohaté zkušenosti a filmové rozvrstvení přece jen tolik nezvládá s přehledem. Film tedy nejvíce drží prima dvojka v hlavní roli, sexy křivky Radhy Mitchell, pěkná kamera se spektrem barev a zajímavě překombinovaný závěr. Hlavně jsem čekal víc od provedení loupeže, když tenhle film na této část tolik staví. Pokud tedy od filmu nečekáte nic mimořádného, budete se dobře bavit. 60%(6.6.2015)

 • Dubro
  **

  Priemerná a miestami až silne podpriemerná „lumpáreň“, ktorá sa dá prežiť iba kvôli Freemanovi a Banderasovi, hoci tí tie svoje psie kusy hrajú len tak na pol huby. Z biedy filmík nevytrhne ani sexy Radha Mitchel a po vzhliadnutí tohto ničím výnimočného a naivného dielka (smelo sa to dá nazvať aj „strata času“), sa neviem zbaviť pocitu, že Morgan a Antonio do toho išli len pre nedostatok peňazí (smelo sa to dá nazvať aj „finančné prostriedky“). 2,49 log(14.2.2009)

 • Scalpelexis
  **

  I like Banderas, I like iPhone, but I donť like being bored.(19.8.2012)

 • SeBig
  ***

  Film se docelá táhnul žádné zbraně skoro žádná akce a vše se rozjelo až když se šlo k věci napětí a trochu té akce narostlo až tak během té 50 minuty Banderase mám hodně rád takže mi ten trošku natažený začátek nevadil a snažil jsem si ten film co nejvíc vychutnat. Jenže konec byl nejdřív překvapivý a pak ztoho vzešlo něco co vám zamotá hlavu trochu jsem nepobíral. 3 hvězdy s odřenýma ušima.(7.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace