Zlodějská partie

The Code - Vertraue keinem Dieb

V zajatí kódu

Krimi / Thriller

USA / Německo, 2009, 104 min

...a tak se stalo, že z toho vzniknul klasickej (skoro pod)průměrnej heist film. Bylo jasný, že na konci musíme čekat nějakej zvrat, lae nebudu vám kazit překvapení a neřeknu vám, jestli zvrat bude nebo ne... i když teď je vám asi jasný, že jo. Ale třeba tak jenom mlžim. No Banderas už je celkem dědek a Freeman je dědek nestárnoucí, takže společně jim to celkem odsejpá jak popel z urny, která na ně už čeká... Radha Mitchell je krásná, to se nedá popřít a ani nemám žádný námitky na její hraní. Ze začátku mi dlouho trvalo, než jsem zjistil, jestli se to odehrává v Rusku nebo v US, ale né, tak blbej zas nejsu, jenom zmatenej. Být blbej, tak na to možná nepřijdu, jak to bylo zmatený. ééé, to je vše.(20.8.2009)

• LiVentura

Nic moc..(9.9.2013)

Je až s podivem, že M. Freeman ve svém věku si stále vybírá takovéto role. Ale už tak nějak k němu pasují. Film sice není nic extra, je to klasická exhibice překonávání bezpečnostních systémů za účelem krádeže a pozadím, které se snaží diváka překvapit. Leč nepřináší nic nového. Je to takový průměr, ale dá se na to podívat. Ikdyž je v něm poměrně hodně nelogičností a prapodivných střihů, ale nic zase tolik strašného. Prostě klasický průměrný snímek, který pobaví, ale víc jak jednou ke shlédnutí neláká.(28.4.2010)

Krásna ukážka veľkej, no i tak nenásilnej a znesiteľnej nádielky filmového klišé, ktorá sa dá prekusnúť len vďaka sympatickej ústrednej dvojici, celkom pohotovej réžii a pomerne členitému scenáru, ktorý aj napriek jednoduchosti neponúka vyslovene hluché miesta. 60%.(20.10.2009)

NOVA CINEMA HD - Ale tak, pánové. Mohli jste ze sebe vydolovat více. No myslím tebe, Antonio a Morgane. Tohle bylo přece jen nadprůměrné krimi. A nebo za to může režisér či námět? No..tak jako tak bych čekal více. Koukám, že většina uživatelů si myslí totéž, přece jen 56% na kontě opravdu není moc. 65% (with J.)(24.11.2015)