Pozemšťan

• USA The Man from Earth (více)

voltamper

Keby bola gradacia v zavere, viac emocii a lepsia hudba, bolo by to aj za 5*. A viem si tam predstavit aj hollywoodskych top veteranov, ako sa herecky vysantia. To by este len bolo. Ale vynikajuci namet :-) ()

Martineq15

Za mě jasných 5hvězd, ani ne tak za zpracování, herecké obsazení, kameru či něco podobného, ale za myšlenku. Za myšlenku toho celého, která v podstatě zahrnuje úplně všechno. Více takových to filmů. ()

HoncPe

Na tento film jsem se chtěl podívat hlavně kvůli té myšlence a myšlenka nezklamala. Příběh mě vtáhnul a donutil mě přemýšlet a to mám rád! Ani minutu filmu jsem se nenudil, naopak jsem se suprově bavil. K páté hvězdě mu chybí jen lepší zpracování (lepší herci, kamera atd.). ()

quido.morava

Herci, režie, scénář, provedení... nic mne tak nezaujalo, jako námět, který mne nutí přemýšlet daleko hlouběji, než kdy jindy. ()

Dítě

S filmem jsem měl jediný problém, a sice - nestíhal jsem číst titulky. Jinak skutečně vynikající konverzační drama, po hodně dlouhé době mě nějaký film prakticky bez exteriérů a vedlejších efektů přikoval do křesla, vlastně si vzpomínám jenom na 12 rozhněvaných mužů. Když vynechám ústřední motiv a hlavního hrdinu, velmi se mi líbily reakce chování ostatních postav. Ano, takto nějak by se myslím mohli chovat lidé, kdyby narazili na věc makropulos. Takhle nějak by mohli věřit, nevěřit, zmatkovat, proklínat, velmi jsem se u toho bavil. V Šakalově komentáři jsem četl úvahu o vhodnosti otázek jednotlivých vědců, na tom něco je, skutečně se mohli ptát i jinak, lépe nebo informovaněji, to jsou dodatečné filozofické úvahy, které čověka napadají po filmu, ale přiznám se, že mě to během filmu nijak nerušilo, na mě je scénář filmu inteligentní dostatečně. Takže vřele doporučuji. ()

poppy75 odpad!

tento film nam povie vela hlavne o urovni profesorov na americkej univerzite..vazne sa pytam,co im malo pripadat tak ohromujuce...takyto scenar da kazdy student filozofie po prvej prednaske /teda pardon,omnoho lepsi/ ako parodicku esej na filozofiu vecer v cajovni...vzhliadnuc bodovanie:bud som ja taka mudra alebo ini taki sprosti.... ()

Tazlandia

Odcházející profesor a jeho asistentka, další profesůrek se studentkou, biolog, fanatická křesťanka, černošský vědec ujíždějící na star treku a psycholog (nebo psychiatr?) sedí v obýváku jednoho domu (spíše chaty). A loučí se dost divným způsobem ... ikdyž, vezměme v potaz sešlost téma. No, vždyť jen uvažoval nad sepsáním knihy, a jak mu na to všichni skočili. A já taky. Hudba místy dost dramatická, kameraman občas asik zaspal, ale i tak na 90 % ;-) ()

smirec1

film podla mojho gusta! Tento film dokazuje, ze sa da urobit dobry bez velkolepych efektov...staci dobry scenar, co tento film rozhodne ma! Za mna 100% ()

EasyGoingBoy

Herecké výkony absolutní hrůza a děs. Nechápu, že se pokus o zpracování takovéhoto tématu líbí tolika lidem. Z mého pohledu je to naprostá stupidita snažící se o něco zajímavého, něco, co se týká nás samotných a koukám, že mnoho lidí to zbaštilo i s navijákem. Proč se tam proboha dohadovali o takových volovinách a pořád chtěli nějaký důkaz? Ten se snad dal jednoduše obstarat tím, že půjdu po pánově stopě a v dnešní době, kdy se furt musíte někde registrovat, fotit atd. není problém si to ověřit a nemusíte dotyčnému vyhrožovat likvidací za to, že lže. Pro mne naprosto nelogická až infantilní konverzačka v příšerném hereckém podání. ()

mudo1982

Nie pre každého, kto má rád filozofiu, toho to poteší. Pre mňa osobne good, určite si to niekedy pozriem ešte raz ()

dedavena

Akurat su rad, že sem se dovjeděl, že Džejzus byl vlasně Džon a opačně. A stydim se, že něsu taki inteligentny a chytry jak naši emeryčti přatele, keři maju dějiny v maličku a zemjepis v druhym. Fakt intelektualni dialogi. Asi sem štrnast tisic roku stary barbar. Jedna za Aniku. ()

BladeBlood

Kdo čeká akci, ať jde rovnou od toho, všechno se totiž odehrává v jednom baráčku a je to spíš povídání. Ale povídání tak poutavé, že po prvních 15 minutách jsem hltal každé slovo a snažil se postřehnout všechno, co bylo řečeno.. Sám se zamyslet nad tím, co tam říkají - náboženské diskuse mě vždycky dostávají, proto část, která se věnuje náboženství byla pro mě hodně záživná. Co dodat.. pokud si chcete lehnout na postel, jen odpočívat a přitom trochu zaměstnat mozek, tak vřele doporučuji :) ()

Tereza11

Nejvíc sem nepochopila, jak tento film může nikdo srovnávat s expresem na západ...mám ráda polemizační filmy tohoto typu, ale tohle už bylo opravdu trochu přes čaru....ale i tak mi to nedá a neubráním se teorii jak moc by bylo vtipné kdyby do tohoto spolku teoretiků přišel Tommy Lee Jones (v dané roli z expresu na západ) a trochu Johnu Oldmanovi přistřihl křidélka.... ()

Bobby_Fisch

Natočit za dvěstětisíc doláčů něco tak kulervoucího a mysldrásajícího na dvě kamery, to není náhoda. Holt mezi námi žijí lidi s o mnoho větší představivostí a pak ti, co jejich představivost odsuzují. Eliminace času, stejně jako gravitace či jiných běžných veličin, na kterých si my obyčejní tolik zakládáme, to není nic vzdáleného. Zajímavé je, jak a kolik tyto "anomálie" vyvolávají emocí a nových otázek. Do Aqua Dulce se kvůli tomu nejspíš pojedu podívat. ()

Ben.Ji

No napálil sem plnejch pět už jen za originalitu.A po shlédnutí jsem ještě čas přemýšlel vo co jako go a jak bylo možný se nenudit celých 87 minut.Jedna cimra,ochotníci co přehrávaj,českej dabing taky žádná paráda....No ale přesto je tam obrovskej díl umění zaujmout už jen tím,že podobná zhovadilost,že někdo dokáže běhat po tý naší kouli tak dlouho by teoreticky byla možná. Ta Ježíšovina už byla asi trochu přes čáru a konec náramně přemazlenej,ale nešť.Prostě se líbilo. ()

Falcon772

Velmi nekvalitné spracovanie ale ten film má neskutočne kúzlo a tá debata má pohltila. Ihneď po Pozemšťanovi som si pozrel svet podľa Prota a boli to dva epické zážitky. ()

BStone

Příběh 14 000 let starého jeskynního muže, který kdekým byl a kdekoho potkal ve formě ne-příliš zábavné talk-show s vizuálem divadelní hry. Body za zajímavý námět a Tonyho Todda, který byl pro mne nepřekonatelný jako Candyman. 35% ()

Verdolin

Na to, že se celý děj filmu odehrává v jedné jediné místnosti s těmi stejnými lidmi, vtahne diváka tak mocně, že ho nepustí až do konce. Celý film provází napětí, nutí člověka se zamýšlet a chtít vědět, co na nej režisér nachystal dál. Naprosto super, ale bohužel jeden z těch filmů, co stačí vidět jednou, jedině, že by divák zapomněl, jak že to celý vlastně bylo. Proto jenom čtyři z pěti. ()

wingman24

Tento film mi doporučil známý a hned vzápětí dodal, ať si nezjišťuji obsah, ale rovnou si snímek pustím. Tuto radu jsem dodržel a nemohl jsem litovat. Film mě naprosto uchvátil svým nápadem a zápletkou. Většinou se zprvu dočkáme jakéhosi úvodu. V tomto případě se již v prvních minutách v divákovi tají dech z očekávání další repliky ze skvělého scénáře. Toto napětí vydrží až do závěrečných scén, a to i přesto, že se celý film odehrává v podstatě v jedné místnosti a postavy pouze vedou konverzaci. V dnešní době, kdy pomalu každý týden vychází několik filmů, je nesmírně těžké vytvořit něco originálního. Právě proto si podle mého názoru filmaři zaslouží uznání, dokázali vytvořit takto působivý a napínavý snímek bez použití jediného výstřelu či jiných „zlepšováků.“ ()