poster

Pozemšťan

 • USA

  Man from Earth, The

Drama / Sci-Fi

USA, 2007, 87 min

Scénář:

Jerome Bixby

Střih:

Neil Grieve
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  ***

  Tenhle snímek ve mě zanechal něco zvlášního. Do půlky jsem doufala nějaký obří zvrat a tlachání herců mě moc nebavilo, jenže pak jsem se do děje dostávala víc a víc a musím říct, že je to povedené dílo, nic podobného jsem snad ani neviděla, ptž nic podobného snad ani není .. ale že bych jej někomu doporučovala nebo z něj snad byla nějak vedle, tak to ani omylem.(29.5.2008)

 • larelay
  *****

  Tak dlho som sa tomuto filmu vyhybala a az dnes som sa k nemu dostala. A musim povedat iba jedno, "wow". Je az neuveritelne, ako film zalozeny na rozhovore, otazkach a odpovediach a asi 7 ludoch dokaze naburat vasu sebaistotu a dostat vas uplne do mimoplanetarnych rozmerov. Milujem konverzacne filmy a este viac milujem filmy inteligentne, ktore vo vas zanechaju pochybnosti, ze nie vsetko je tak, ako sa na prvy pohlad zda... Bravo!(18.8.2009)

 • Djkoma
  ****

  Po dlouhé době se objevuje originální scifi, které pracuje s minimalistickými obrazy a dialogy. Richard Schenkman vytvořil snímek o muži, který řekne několik svým přátelům, že žije 14 000 let a pamatuje věci a doby, které si nikdo pamatovat nemůže. Jeho následná diskuze a odpovídání na otázky je přehlídkou otázek a odpovědí, které vás překvapí a velmi rychle pohltí. bylo velmi těžké natočen snímek, postavený na jednom pokoji s několika lidmi, kteří si povídají a vysmívají se různým teoriím. Přesto je film velmi poutavý a pokud vás chytne na počátku bude překvapeni jeho obsahem.(10.2.2008)

 • Morien
  **

  "Hodinky neměří čas, hodinky měří jenom samy sebe." Zajímavá myšlenka přežvýkaná přístrojem na vyrábění hloupých filmů. Škoda. Po takových berličkách, jaké mi snímek naservíroval, nemůžu vůbec nic z toho brát vážně. Bylo by zajímavé, kdyby si tohle vzal do pácu můj oblíbený mistr blábolivých snímků Linklater.(7.8.2009)

 • emma53
  ***

  Tak jsem přece jen čekala, že budu víc nadšená, ale nestalo se tak ani z poloviny. Námět sám o sobě nebyl špatný a celé to posezení v jedné místnosti bylo taky fajn. Ale konverzace byla zajímavá tak zhruba do poloviny a pak už mně bylo úplně jedno jestli má John pravdu nebo ne:D a ten patetický závěr tomu dal korunu. Je mi to líto, ale já nesdílím takové nadšení, dokonce jsem měla pocit, že se dívám na film z osmdesátých let a ne z roku 2007. Jsem přesvědčená, že Pozemšťan měl na víc.(5.12.2013)

 • - Premiéra filmu se odehrála na Comic-Conu v červenci 2007. (chelseaman22)

 • - Film byl po svém uvedení šířen P2P sítěmi, za což jejím uživatelům tvůrci snímku poděkovali. (Terva)

 • - Režisér Richard Schenkman se nikdy nesetkal s autorem hudby k tomuto filmu Markem Hintonem Stewartem, který žije ve Velké Británii. Komunikovali spolu pouze po telefonu. (Kreeki)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace