Za roky práce jako ostraha v muzeu, si Roger, Charles a George vytvořili velmi osobní vztah k některým uměleckým dílům, která střežili. Jenže teď přišel nový kurátor a hrozí, že se staří pánové se svými milovanými díly už nikdy neuvidí...  Film Staří a neklidní vám představí nejroztomilejší zloděje, jaké si jen dokážete představit. Tři muži, kteří pracují jako ostraha v muzeu, si až dosud žili v poklidném zaujetí uměleckým světem. Každý z nich je okouzlen některým z uměleckých skvostů, jenž střeží. Roger (Christopher Walken), Charles (Morgan Freeman) a George (William H. Macy) jsou uměním a především preferovanými objekty zájmu zcela unešeni. Přestože společně pracují již desítky let, blíže se poznávají až nyní, když nastala v muzeu krize - přišel nový kurátor, který má v plánu zcela změnit vystavované předměty a tedy okrást tři stárnoucí obdivovatele umění o milovaná díla. Naštěstí v sobě navzájem našli spřízněné duše, a tak se zrodí důmyslný plán na záchranu oblíbených uměleckých předmětů. Do zločinců mají daleko, ovšem jejich srdce je nutí spáchat zločin z vášně. Budeme svědky nejodvážnější umělecké loupeže všech dob, jejíž výsledek dojme i rozesměje zároveň. (HBO Europe)

mysiak

Fajná krimi komédia...skvelá partia hercov...vynikajúca svižná vecička...ja som sa skvelo bavil...príjemná vec ()

Freemind

Křečovitě vtipné, snadno předvídatelné a vesměs nudné cosi. Dokoukal jsem se na ten polofilm jen proto, že sledovat Morgana a Christophera je stále čiré potěšení. ()

suicide

A to jsem myslel, že Morgan Freeman je alespoň určitá záruka kvality. Ale když neschopnost režiséra a scénáristy dá dohromady možnost projevit se leda až na premiéře, tak asi nemůžeme čekat zázrak. Ale na cestě vlakem mě to zabavilo a skoro ani neuspalo... ()

FilmFan24

Říká se, že čím starší, tím lepší...Neplatí to tak ale docela u této kriminální komedie. Herci byli "Staří a"já byl chvílemi "neklidný". Prvoligový herecký čtyřístek Morgan Freeman, Christopher Walken, William H. Macy a Marcia Gay Harden zachraňují co se dá. Nevýrazná režie za pomoci animované sekvence, která jakoby vypadla odjinud a ani chvílemi rozdělený obraz nedodají tolik potřebnou jiskru filmu, kde vynikne bohužel jen pár scén, kdy jeden z hrdinů má holou prdel... ()

Dubro

Pologramotná komédia s výborným hereckým obsadením, vhodná ako príloha k ťažkým jedlám. Neskorý zber, ktorý neocení divák poznačený fetišom akčnej akcie a ktorý doporučujem hlavne milovníkom umenia v čase vysielania negramotných programov typu Pošta 4U a Superstar hľadá Československo. Wilko(Gumy)Macík, Guten Morgan Freeman, či Krištof Walken Weselý sú vo svojich úlohách skvelí a skvelá je aj pani Hardenová Plastiková Nošteková a iba (a len) pre ich výkony je táto naozaj jemná komédia pozerateľná. Scenárista, tuším sa volá Mišo LeSieur, sa buchať do pľúc určite nemá za čo. 60%. ()

Taninaca

Na tento snímek mě nalákali tři pánové...a ti pánové se jmenovali Christopher Walken, Morgan Freeman a William H. Macy. A takovým esům se těžko odolává. Tyto „důchodce“ spojuje jedno muzeum a tři různé předměty v něm. A aby se nemuseli plahočit až do Dánska, vymyslí si šílený plán, trochu přitažený za vlasy, ale kdo jiný, než tihle tři by to mohli dokázat? Příjemné pokoukání a lepší 3*. ()

HappySmile

Od trojky Morgan Freeman, Christopher Walken a William H. Macy jsem čekala opravdu hodně, nějaké dobře promyšlené krimi říznuté komedií. Bohužel to bylo celé takové plácání o ničem, kde se na pořádnou akci nedostalo. Ale odpusťme jim, že se na "stará kolena" dopustili takového přečinu. Když přivřeme jedno oko, je to taková oddychovka, která neurazí, i když u ní člověk občas zívne. ()

Martin741

Reziser peter Hewitt /serial pribehy ze Zahrobi, Sam Doma 5/ natocil najnudnejsi film, aky som snad kedy videl. Strasna prvoplanova sucharina bez tempa. 5 % ()

bourec

Tenhle film mě i přes přestárlej hereckej ansámbl docela bavil.Solidní stopáž,celkem svižný tempo ,prostě staříci utáhnou ten film v pohodě sami.50% ()

Juto

Áno, tento film je celkom „jednoduchý“. Je jemný a nie je tu nič, čo by vás mohlo šokovať, uraziť alebo znepokojiť. Avšak s predvedeným hereckým talentom máte pocit, že by to mohlo byť oveľa lepšie. 5/10 ()

Radiq

Suché jak frigidní frnda. Zasmál (teda usmál) jsem se u toho tak 3x, ale přesto to člověk chtěl vidět celý. Když to skončilo, říkal jsem si, že jsem to vlastně ani nemusel chtít vidět celý. Teď už vím, že to nechcu vidět celý. Ale už je pozdě. Kdo máte rádi minimálně jednoho ze zlodějů, tak se vám to možná bude líbit jak mě. Pokud jich máte rádi víc, tak možná i přidáte, ale na kvalitě toho filmu tím nepřidáte. Nikomu nic nepřidáte. Nepřidávejte zadarmo. Ale nepřidávejte ani s přidanou hodnotou. Přiměřeně, přiměřeně... ()

venison

Morgan Freeman, Christopher Walken, Marcia Gay Harden, William H. Macy a já to neznala? Komedie s kriminální zápletkou "Staří a neklidní" je celkem dějově nezáživný záchvěv devadesátek.. Ale to obsazení to prostě utáhne, i kdyby to bylo sebeblbější, mám ty herce akt ráda.. Příjemná zábava, když u ničeho nechcete moc přemejšlet, i když děj měl pár svých světlých momentů.. ()

JohnSmith

Milá,krátká,vtipná a úsměvná komedie. Jak se tři starší hlídači nechtěli vzdát toho,co léta hlídali. Ústřední trojice je naprosto skvělá, především Walken. Freeman sice nemá tolik prostoru,což je škoda a Macy je správně úchylnej. Neříkám, že to je kdovíco, ale je to příjemná změna vidět Freemana a Walkena v malý komedii, která sice nepotrhá bránice,ale vyloudí úsměv na tváři. ()

zdenny

Velice jednoduchá komedie, ale jedná se přece o umění (myslím tím ty dva obrazy a jednu sochu). Hvězdné obsazení z tohoto filmu dělá více než je. A proto jsem se na něj také podíval. Ikdyž mi Chris Walken připadá fyzicky trochu z formy, no ale zase to vynahradil Willam H. Macy se svým: "Viva, Grenada Libre!" - no to jsem se mohl potrhat smíchy. Upřímně tedy musím říct, že jsem věřil tomu, že ultimátní herecké obsazení tento film vytáhne výš než jak vypadá hodnocení. A upřímně říkám, že kdyby tam tito herci nehráli, dám hvězdy dvě a ani nemrknu. ()

Pražák

"Operace Náhlá zběsilost, pánové!" Lehká žánrová komedie se skvělým obsazením a populární zápletkou. Taková důchodcovská verze Dannyho parťáků s tempem artritídou postižených pánů. ()

DavidS.

Lupiči z donucení...Zajímalo by mě, co donutilo právě Freemana, Walkena a Macyho přijmout role v tak tuctovém, nezáživném a nezábavném pokusu o zlodějskou komedii...Láska k umění holt není všechno :) ()