Staří a neklidní

Dokonalý zločin

Komedie / Krimi

USA, 2009, 87 min

• FilmFan24

Říká se, že čím starší, tím lepší...Neplatí to tak ale docela u této kriminální komedie. Herci byli "Staří a"já byl chvílemi "neklidný". Prvoligový herecký čtyřístek Morgan Freeman, Christopher Walken, William H. Macy a Marcia Gay Harden zachraňují co se dá. Nevýrazná režie za pomoci animované sekvence, která jakoby vypadla odjinud a ani chvílemi rozdělený obraz nedodají tolik potřebnou jiskru filmu, kde vynikne bohužel jen pár scén, kdy jeden z hrdinů má holou prdel...(4.4.2010)

Křečovitě vtipné, snadno předvídatelné a vesměs nudné cosi. Dokoukal jsem se na ten polofilm jen proto, že sledovat Morgana a Christophera je stále čiré potěšení.(4.11.2009)

Taková pohodoví oddechovka, která je hvězdně obsazená a dělá si srandu ze sebe samu svou absurditou. Každý z hlavních herců má nějaký problém se kterým bojuje a přitom se zapojí do šíleného dobrodružství, které nemá hlavu ani patu jako spíše ztřeštěnost. Není to nic, co by bylo komediálním trhákem, ale pro lidi co se dokáží vyžít v absurdních situacích a scénách, to rozhodně nebude špatný film.(21.11.2010)

Výborná komedie plná nabitých scén a ultra skvělého hereckého obsazení. Morgan Freeman a Christopher Walken v jednom filmu společně a ještě ke všemu se seniorským vtipem a chaosem. Příběh je skvělý a vše do sebe zapadá, možná je trochu předvídatelný, ale dá se to. Já jsem se bavila, mohu pouze doporučit!(11.8.2013)

Taková stařecká tuctová sranda. Dokonalé obsazení se ale utápí v naprosto nudném scénáři, který absolutně nereaguje na věk a zázemí svých hrdinů. Oni si prostě usmyslej že vykradou muzeum a pak to provedou - normální dobře naplánovanou akcí. Hotovo. Kdyby jim bylo dvacet a byli to děcka Dannyho parťáků, tak ta akce mohla bejt úplně stejná. Prostě naprosto klasický heist, jen bezdůvodně obsazenej hereckejma veteránama.(9.1.2012)

• - Film měl nesoutěžní premiéru 25. května 2009 na Mezinárodním filmovém festivalu v Edinburghu. V listopadu téhož roku byl vydán na DVD. (Terva)

• - Film byl produkován pod pracovním názvem The Lonely Maiden. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v amerických městech Boston a Worcester. (Terva)