Staří a neklidní

The Maiden Heist

Dokonalý zločin

Komedie / Krimi

USA, 2009, 87 min

Někdo musel asi hodně dlouho přemýšlet, aby vymyslel tak ujetou zápletku. A ten někdo měl pak štěstí, že se mu do výsledného filmu podařilo obsadit známé a dobré herce. Výsledek pak nebyl tak hrozný jak jsem čekala, film docela ubíhal, sem tam jsem se i zasmála. 3*(2.5.2016)

Taková stařecká tuctová sranda. Dokonalé obsazení se ale utápí v naprosto nudném scénáři, který absolutně nereaguje na věk a zázemí svých hrdinů. Oni si prostě usmyslej že vykradou muzeum a pak to provedou - normální dobře naplánovanou akcí. Hotovo. Kdyby jim bylo dvacet a byli to děcka Dannyho parťáků, tak ta akce mohla bejt úplně stejná. Prostě naprosto klasický heist, jen bezdůvodně obsazenej hereckejma veteránama.(9.1.2012)

"Budeš se stěhovat do Dánska?" K žádnému uměleckému dílu na světě nemám takový vztah, abych se za ním stěhoval do Tramtárie, Singapuru a dokonce ani do Dánska. Charles, Roger a George jsou však jiní a vyrazili krást. Za normálních okolností bych na jejich činnost občansky upozornil, což se rozhodně nedá považovat za udání, ale tentokrát jsem na jejich straně. Oni mě totiž pobavili svou senilní rafinovaností, fyzickou kondicí a upřímnou vírou, že je v tom matka Štěstěna nenechá samotné. Ona celá ta akce rozhodně mohla být zábavnější, ale tady se důchodcům při hodnocení evidentně nepřeje, tak já jim přidám alespoň hvězdu, když si ani z valorizovaného důchodu patrně žádné plátno od Gauguina nekoupí.(7.9.2016)

Fajná krimi komédia...skvelá partia hercov...vynikajúca svižná vecička...ja som sa skvelo bavil...príjemná vec(20.12.2009)

Jednoduchý filmeček se zajímavou zápletkou a pěkným koncem. Věřím, že se ta loupež dala uskutečnit, ale svým spůsobem jim hodně přálo štěstí. Komediální snímek na nedělní odpoledne.(5.4.2010)

• - Film byl produkován pod pracovním názvem The Lonely Maiden. (Terva)

• - Film měl nesoutěžní premiéru 25. května 2009 na Mezinárodním filmovém festivalu v Edinburghu. V listopadu téhož roku byl vydán na DVD. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v amerických městech Boston a Worcester. (Terva)