Staří a neklidní

The Maiden Heist

Dokonalý zločin

Komedie / Krimi

USA, 2009, 87 min

A to jsem myslel, že Morgan Freeman je alespoň určitá záruka kvality. Ale když neschopnost režiséra a scénáristy dá dohromady možnost projevit se leda až na premiéře, tak asi nemůžeme čekat zázrak. Ale na cestě vlakem mě to zabavilo a skoro ani neuspalo...(7.12.2009)

• bassator

Bylo to asi takové jako když si partička starých polosenilních dědků řekne, že před tím než půjdou do hrobu udělají akci života. A je to přesně podle jejich situace, senilně debilní a nepochopitelně výsledkově úspěšné a na platně chvílemi i vtipné... - 27. 7. 2012 - 45%(27.7.2012)

"Budeš se stěhovat do Dánska?" K žádnému uměleckému dílu na světě nemám takový vztah, abych se za ním stěhoval do Tramtárie, Singapuru a dokonce ani do Dánska. Charles, Roger a George jsou však jiní a vyrazili krást. Za normálních okolností bych na jejich činnost občansky upozornil, což se rozhodně nedá považovat za udání, ale tentokrát jsem na jejich straně. Oni mě totiž pobavili svou senilní rafinovaností, fyzickou kondicí a upřímnou vírou, že je v tom matka Štěstěna nenechá samotné. Ona celá ta akce rozhodně mohla být zábavnější, ale tady se důchodcům při hodnocení evidentně nepřeje, tak já jim přidám alespoň hvězdu, když si ani z valorizovaného důchodu patrně žádné plátno od Gauguina nekoupí.(7.9.2016)

• IQ Tiqe

Tahle lupičská komedie, žánr, který mám hodně rád, se nepovedla. Jo, je koukatelná, neměl jsem chuť to vypnout, ale postrádá napětí, dramatický okamžik a to, co by se dalo dramatickým momentem nazvat, je strašně jednoduché, nepříliš pravděpodobné. Zkrátka - tvůrci měli vymyslet lepší rozuzlení, na něm to padá. Sice pointy se na konci dočkáte (dokonce dvou), ale kvůli nim se na film nedíváte. Průměrných 50%(20.5.2010)

Někdo musel asi hodně dlouho přemýšlet, aby vymyslel tak ujetou zápletku. A ten někdo měl pak štěstí, že se mu do výsledného filmu podařilo obsadit známé a dobré herce. Výsledek pak nebyl tak hrozný jak jsem čekala, film docela ubíhal, sem tam jsem se i zasmála. 3*(2.5.2016)

• - Film byl produkován pod pracovním názvem The Lonely Maiden. (Terva)

• - Film měl nesoutěžní premiéru 25. května 2009 na Mezinárodním filmovém festivalu v Edinburghu. V listopadu téhož roku byl vydán na DVD. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v amerických městech Boston a Worcester. (Terva)