Deunan, mladá válečnice a Briareos, veterán kyborg-válečník, jsou oba partneři a milenci. Jakožto členové E.S.W.A.T. elitní speciální jednotky, která hlídá Olympus, jsou povoláni, když se objeví nějaký problém. Dva bojovníci najdou svůj vztah, který je testovaný novou cestou pomocí příjezdu nového člena do jejich řad. Tím je experimentální Bioroid Tereus. (KoubaX)

mandelbrot

Vykrádačka a splácanina všeho možného od Matrixu a Advent Children až po Resident Evil. Jinými slovy, originalita se rovná nula. Příběhově naštěstí není k smíchu tolik jako třeba Vexille, ale nebýt slušně provedené akce, byl by to stejně celkově průšvih. Akční scény jsou prostě jediným tahounem nového Appleseed a když člověk příliš nepřemýšlí o ději, jedná se o velice příjemné pokoukání, obzvláště pak v HD. Nářezovosti již zmíněných Advent Children ale Ex Machina zdaleka nedosahuje. ()

fallangell

Pouze na škodu byl pokračování Appleseedu ušit hollywoodštější, tedy přímočařejší a popcornovější příběh, který je ovšem zastoupen FF enginem, který je zkrátka k sežrání. Je líbivý, je efektní a stojí rozhodně za to. ()

moviefreak

Skvele CGI a.. Nic ine, pribeh slabucky, postavy nulove, a tie tesne kozaky na cyborgovy otras. Moda a anime rovna sa smiech. Ale smutny smiech ()

Cedr

Příběh plní funkci "aby se neřeklo", což je na jednu stranu dost nudné, ale popravdě řečeno si to možná ani neuvědomíte. Visuální stránka je totiž vážně hodně koukatelná. ()

FritoleXx

Ex Machina posouvá úroveň animace zase na trochu vyšší úroveň, což je asi jediné plus oproti už tak vizualně úžasném předchůdci. Deunan a Briareos jdou z jedné úchvatné akce do druhé, celé to pěkně odsýpá, ale bohužel to je vše, co tohle pokračování nabízí. Ne že by minulý díl byl převelice hluboké dílo plné filosofování, ale nabídlo aspoň trochu zajímavý příběh. Každopádně na všechnu tu akci, bez nějakého dalšího myšlení, se stále kouká dost dobře. ()

ywo666

Musím dať 5. Už jednotka bolo blízko piatich hviezdičiek a kľudne ma aj roztrhajte, dvojka mi prišla lepšia, aj keď iba o nanometer. Mne ten príbeh nejak sedel. Vcelku jasný, bez zbytočného hĺbania a otáznikov, ale pritom nie jednoduchý ani hlúpy. Taký ideálny aby z toho nebola tupoduchá akčná režba, ale ani filozofia schovaná v kopancoch a výstreloch. Oba diely som pozeral po sebe a 2 ma proste zaujala viac. Aj kritizovaný počítačový vizuál mi dokonale sadol aj keď verím, že je so súčasnou tehnológiou by sa to dalo spraviť lepšie. Postrehol som aj inými spomínané vykrádačky, ale tentoraz mi vôbec nevadili. Počas celého filmu citiť ruku Johna Woo, ktrého nejako nemusím, ale verte neverte, v tomto prípade mi to padlo dobre. Appleseed 2 je proste pre mňa vec, kde ešte aj chyby ktoré som objavil mi ako chyby neprišli 5*, aj keď s odretými ušami. Proste poriadny akčný nášup. ()

Ceres

Technické zpracování je ještě lepší než u předchozího filmu, takže je se na co dívat:-) I přes všechna hodnocení mi připadá tento film lepší než první Appleseed, hlavně má úchvatnou úvodní akční scénu se záporákem v kostele minigunem, no prostě nářez, ale to i konec filmu. 85% ()

VanTom

Neuvěřitelně dynamické akční scény - kamera létá kolem dokola jako zběsilá, až se člověku točí hlava. Příběh je tentokrát jednodušší a přímější, což snímku rozhodně svědčí, také kompletně CGI grafika působí mnohem celistvěji a uhlazeněji než v občas poněkud rozhárané jedničce. Takže na rozdíl od většiny zde se mi Ex Machina líbila více než její předchůdce. ()

Spock

Tak je to tady, viděl jsme další anime a nebylo špatné, ale musím zřejmě zpřísnit kritéria hodnocení, protože se mi poslední dobou zdá, že vidím samé průměrné kousky a kde nic tu nic veskrze inovativního nebo překvapivého. Hezké grafické zpracování, dejme tomu, ale tohle mě osloví jen tak na půl. Plytký příběh, který se poskládal z čeho se dalo, pár efektivních scén ale nic více. Tohle mi nemůže stačit, stejně jako závěrečné finále, tak průhledné. Samozřejmě se všem na konci podává „limonáda“, ale to už je poslední tečka. Byl to pro mě boj, ale dávám „jen“ 2 hvězdy. ()

kenkaku

Pokračování, které se snaží držet laťku předchozího dílu. Nepřehání ( jak bývá zvykem vše přestřelit na dvojnásobek) a prostě jen pokračuje ve vyprávění příběhu. Osobně jsem sice nepochopil proč má najednou Briareos zelené oči (posledně byly červené), ale jinak vše v pořádku. Pokud se někomu líbil první Appleseed rozhodně zklamaný nebude. ()

Firebug

Animace a grafická stylizace je překrásná a vážně mě bavila o poznání více, než nezáživný a hloupostí charakterů natahovaný příběh, jež mě dokázal spolehlivě uspat (jo, koukal jsem to nadvakrát). Akce je dost, ale nedokázala mě patřičně strhnout. Posledním "hřebíčkem" je potom to půjčování všemožných motivů, které v závěru už překračuje onu pomyslnou hranici a prachsprostě vykrádá Star Trek, Matrix, StarCraft, Shogo, atd... 2,5* a z toho je ta půlka jen za sympatickou grafickou stránku. Komu se stylizace nelíbí, nemusí na to vlastně vůbec koukat :-) ()

iXtr3m3

AudioVizuálne orgie na steroidoch spolu s myšlienkou? Druhý najlepší animák po Vexille, teda aspoň pre mňa... ()

Seti

Druhý Appleseed je pro mě z celé série nejlepší (viděl jsem pouze tři celovečeráky). Po filmu z roku 2004 tvůrci předpokládají, že už je divák obeznámen se situací a zaměřují se tak čistě na vyprávění, rozvoj vztahu mezi ústřední dvojicí a akci, což je podle mě jen ku prospěchu věci. Díky tomu totiž odpadlo povětšinou ubíjející pseudofilozofické blábolení z prvního dílu a Ex Machina se soustředí na to, čím je - povedeným sci-fi nářezem. ()

NeosinneR

Škoda, dosť logických nezrovnalostí, býva zvykom, že guľka cez mozog osobu zabije na mieste a nie, že sa ešte stihne citovo vyrozprávať a s pomalým zatváraním očí zomrieť. ()

Phorbo

104 minut je na to málo. Tak těžký děj, plný zvratů nových lidí a různých podivuhodných teorií je na takový film málo. Mozná tak dvou třídílnou minisérii. Fatality, kdy mechaničtí hadi nakonci jednou deunan trefí a nakonec když na hlavní záporačku běží a vyskočí tak najednou se do ní netrefí... škoda takovýchto bizarních nesrovnalostí... OST taky stojí za starou belu... za 3 a víc ani ťuk ()

BlaXxer

Krásne audiovizuálne spracovanie je asi tak všetko čo tu môže divák vidieť. Niektoré akčné scény sú vypečené ale v celku Appleseed Ex neprekvitá žiadnymi novinkami či už v príbehu alebo v bojových scénach. Každopádne sa na to dobre pozerá ale zážitok ako v prípade Ghost in the Shell sa nekoná. ()

Jelly

stominutové intro k počítačové hře. jedna hvězdička za vizuální stránku, která je (mimo postav) vynikající. ()

Grizzly

Stejne naslapany jako prvni dil. Animace mi sice prisla trosku strnula a to zvlast ve scenach z bezneho zivota, ale akcni sekvence jsou takrka dokonaly. Vzhledem k tomu, ze vetsinou se bojuje, je to jen mala vada na krase :). Svet Appleseedu miluju a chci dalsi filmy a serial a videohry a plakaty a vubec... ()

merigieren

Další díl appleseedu začíná kupodivu akční scénou. V jedničce šlo o geniálně provedený únik zvěře s nemilosrdným lovcem. Tentokrát došlo k efektně sestrojené maškarádě, kde nepřátelé čekají až na ně dojde řada. (za to by se Xena nemusela stydět ale tady ?) Z toho mě přepadl hodně špatný pocit, jež mě neopustil do poslední chvíle filmu. Když se mi povedlo tento počátek překonat, přišla další rána v podobě 3D animace. Pro stavby, stroje, prostě okolí může být 3D v pohodě (a to sem obdivoval už v jedničce), ale pokud napasujete na člověka texturu, a na jednotlivých pixelech si propočítáte pár vektorů potřebných pro výpočet osvětlení, stínů. Pak doladíte nějaké to klapání pusou, tak nevytvoříte lidskou postavu, ale jen kus neživého prostředí. Takový pocit mě ovládl po zhlédnutí výrazů a chování všech postav. Kreslená animace má své kouzlo a i v jednoduchosti lze dokreslit nějaké citové reakce, u 3D modelu si autoři sami svazují ruce. Příběh (myšlenka) sám o sobě není nikterak jednoduchý (hloupý, okopírovaný), jak zde někteří píší, jen ho silně sráží snaha o velkolepost (akční scény tvořeny v duchu té první) bez schopnosti připoutat si diváka k sobě. Hudba také zaostává, místo podpory akčních scén tam jen někde monotónně bublá. A na konec přichází dorážka v podobě kopírování myšlenky o nutnosti rozpadu poraženého systému. Sice to zní asi divně, ale podstatně originálnější by bylo, kdyby ten systém aspoň v jednom filmu zůstal neporušen, jen s umrtveným CPU a hlavní hrdinové v klidu odkráčeli domů... ()