poster

Chyťte Cartera

 • český

  Dostat Cartera

 • Velká Británie

  Get Carter

Thriller / Akční / Krimi

Velká Británie, 1971, 112 min

Režie:

Mike Hodges

Scénář:

Mike Hodges

Hudba:

Roy Budd
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  *****

  Tak tomuhle říkám drsná kriminálka. Všude samá špína, sychravo a prohnilí gangsteři. A mezi tím vším prochází superstylový Michael Caine aka Jack Carter, coby učebnicovej drsňák. Není rozhodně žádný svatoušek a chce jen pomstít bráchu. Nic mu nesmí stát v cestě. Mlátí to a zabíjí hlava nehlava. Genderové problémy taky neřeší, tudíž klidně mlátí a zabíjí i ženský, když jsou to svině. Klenot mezi kriminálkami.(13.8.2008)

 • LiVentura
  *****

  Velmi chytlavá akční krimi se skvělým Cainem. Pointou příběhu je jednoznačné samotné vyznění snímku: krutost a chladnokrevnost.(7.7.2010)

 • Historik
  ***

  Tento thriller je skutečně drsný, syrový, krutý... ale bohužel také velmi nudný.(31.8.2011)

 • darkrobyk
  ****

  Cesta osamělého mstitele vstříc temnému osudu. Z obrazů dýchá italský neorealismus, připomenou též sociální snímky anglické z 60.let. Vše je tak opravdové, že máte pocit, jako by rozmlácená hlava gaunera nebyl trik, ale skutečnost. Vlhká syrovost snímku se zadírá hluboko pod kůži. M.Cain s kamennou tváří bez úsměvu směřuje vytrvale k vytčenému cíli - smrt za smrt jako ve Starém Zákoně. Špinavé město, špinavá práce. Četné sexuální scény jsou, včetně hudební podmalby, dozvukem uvolněných 60.let. Byť chvílemi se příběh sune líně kupředu, nutí vás dodívat se až do neradostného konce...(1.9.2011)

 • Renton
  ****

  Scénář: Mike Hodges .. Syrová jest cesta pomsty. Mdlý rozjezd by zasloužil prostříhat, je to až nudné, byť prokládané až geniálními scénami (ano, ty se sexuálním podtextem). Ovšem zhruba od poloviny, kdy se vyrýsuje konečná podoba zápletky a začne eliminace těch špatných mezi špatnými je film s každou minutou lepší a lepší. Michael Caine, můj velký oblíbenec, je i zde bezchybný a s protihráči zametá dosti nevybíravým způsobem. Hořká tečka je pak už jen nekompromisní důkaz, že svět zločinu nezná spravedlnost. 75%.(5.8.2007)

 • - Hláška na dostizích, mezi Carterem a Paince, kdy Jack poví: "Máš pěkný oči, jako chcanky ve sněhu" byla použita i v remaku, když mezi sebou diskutoval Stallone a Rourke. (Ouwen)

 • - Studio chtělo do role Cliffa Brumbyho původně obsadit Tellyho Savalase. (Javert)

 • - Tento film byl v roce 2004 vybrán britským časopisem Total Film jako nejlepší britský film všech dob. (Javert)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace