poster

Chyťte Cartera

 • český

  Dostat Cartera

 • Velká Británie

  Get Carter

Thriller / Akční / Krimi

Velká Británie, 1971, 112 min

Režie:

Mike Hodges

Scénář:

Mike Hodges

Hudba:

Roy Budd
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  *****

  Tak tomuhle říkám drsná kriminálka. Všude samá špína, sychravo a prohnilí gangsteři. A mezi tím vším prochází superstylový Michael Caine aka Jack Carter, coby učebnicovej drsňák. Není rozhodně žádný svatoušek a chce jen pomstít bráchu. Nic mu nesmí stát v cestě. Mlátí to a zabíjí hlava nehlava. Genderové problémy taky neřeší, tudíž klidně mlátí a zabíjí i ženský, když jsou to svině. Klenot mezi kriminálkami.(13.8.2008)

 • sud
  ****

  Thriller drsný jak zákon (nebo v tomto případě spíše podsvětí) káže. Pochmurné deštivé prostředí špinavého průmyslového Newcastelu je dokonalou kulisou krutého příběhu o pomstě, lemované korupcí a zatuchlou morálkou místních obyvatel, jejichž pravá podstata vře pod pokličkou a veřejnosti je buď zatajena, či slepě tolerována. Jack Carter ve výtečném podání Michaela Cainea, ač rozhodně není svatoušek, je nejkladnější postavou příběhu, narozdíl od ostatních totiž není podrazák a jedná s každým na rovinu. Závěr, ač není nikterak optimistický, je dokonale stylovou tečkou. Škoda jen, že proti Jackovi nestojí nějaký výraznější protivník. P.S.: Nevím, kde jste všichni vzali, že Carter svou pomstu vykonává obvykle na ženách, když ve filmu zemřou pouze dvě, z čehož první ne přímo jeho vinou a druhá si to bez výhrad zasloužila. 80%.(9.7.2011)

 • Ruut
  ***

  Velmi pomalé a nesyrové. Navíc sympaťákovi Cainemu prostě neuvěřím, že je schopný vykydlit newcastleské podsvětí.(21.6.2012)

 • LiVentura
  *****

  Velmi chytlavá akční krimi se skvělým Cainem. Pointou příběhu je jednoznačné samotné vyznění snímku: krutost a chladnokrevnost.(7.7.2010)

 • lesumir
  ****

  Táhne se to jak přivařená nudle z vietnamského bistra, ale Caine ej kej ej antihrdina ej kej ej sejmu každýho, kdo se křivě podíval na mýho bratra ej kej ej jsem dost drsnej týpek, proto sejmu každýho, kdo se blbě podíval i na mě ej kej ej sejmu v podstatě každýho, hraje na výbornou. Zvrácený, syrový, temný, takový je Hodgesův thriller!(8.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace