poster

Chyťte Cartera

 • český

  Dostat Cartera

 • Velká Británie

  Get Carter

Thriller / Akční / Krimi

Velká Británie, 1971, 112 min

Režie:

Mike Hodges

Scénář:

Mike Hodges

Hudba:

Roy Budd
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mat.ilda
  *

  Nuda od první do poslední minuty - to prostě musíte vidět. Caine nedělá nic jiného, než že nudně chlastá, nudně souloží, nudně likviduje oblastní mafiány a po celou dobu má nasazen jeden znuděný výraz. Viděno v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov, jako film o pomstě... já kdybych věděla, kdo sestavoval ten žebříček...(29.6.2015)

 • klerik
  ****

  Mám rád veriu z roku 2000. Táto je tiež fajn :-) Akurát, že táto má štýl kvôli dobe vzniku (jeden z mála starých revengeov, ktorý príliš nezostarol - na rozdiel napr. od Boormanovej ODPLATY). Šikovná réžia pomáha rozprávaniu jednochuhého príbehu o pomste, akurát záver mohol byť možno kratší. Zaujímavé je, že Caine je vlastne väčší drsňák i charakterové hovädo než Stallone...(11.9.2016)

 • Gemini
  ****

  Tenhle film je po zásluze legenda. Hlavní (anti)hrdina je podobná špína jako Eastwoodův High Plains Drifter, a má i podobně vřelé vztahy s dámami. Aby ne, když je to na pohled gentleman na úrovni. Všichni kolem něj jsou zdaleka ne tak atraktivní šmejdi, což už je ovšem jeho boj, protože se mezi ně kdysi sám vydal. A teď toho možná někde hluboko uvnitř lituje, protože se to dotklo těch, kterých nemělo. Ale nejdřív za to někdo šeredně zaplatí, a co bude potom, to je už tak nějak fuk. Nakonec už opravdu nezbude než těšit se tou pochybnou radostí z pomsty. Film o Carterovi je deziluzivní, bezvýhradně špinavý, prostý jakékoliv světlé chvilky. Právě ta důslednost - a spolu s ní i dobová stylovost - je to, co z něj udělalo klasiku. Já na tuhle notu slyším, a moje útlocitné srdéčko si skoro ani nepřeje jiné rozuzlení, protože Jack Carter není žádný férový chlapec. Prostě takhle to mělo být, a jen děkujme, že doba tehdy přála takovýmhle filmům. Kde jinde uvidíte Britt Eklandovou při telefonním sexu?:) 80% a myšlenka na slova "umřít spokojený".(13.9.2011)

 • Superpero
  *****

  Tak tomuhle říkám drsná kriminálka. Všude samá špína, sychravo a prohnilí gangsteři. A mezi tím vším prochází superstylový Michael Caine aka Jack Carter, coby učebnicovej drsňák. Není rozhodně žádný svatoušek a chce jen pomstít bráchu. Nic mu nesmí stát v cestě. Mlátí to a zabíjí hlava nehlava. Genderové problémy taky neřeší, tudíž klidně mlátí a zabíjí i ženský, když jsou to svině. Klenot mezi kriminálkami.(13.8.2008)

 • gudaulin
  ***

  Ke snímku Mike Hodgese přidám přívlastek zajímavý. Netypická gangsterka natočená syrově a realisticky, navíc mající oporu ve hvězdném Michaelu Cainovi by díky krvavému příběhu o pomstě měla mít potenciál stát se kultovním snímkem, zároveň je ale zpracovaná tak nějak emočně chladně, s odstupem, připomíná mi to pozdější tvorbu Michaela Hanekeho, a to je možná důvod, proč někteří ve svých komentech používají výraz "nudný". Zároveň mě poněkud ruší nedotažené nebo nepravděpodobné detaily, jako je puška, kterou si náš antihrdina vzal do rušného velkoměsta k vykonání své pomsty. Promenádovat se s ní za bílého dne v rušných ulicích není právě logické, i když řekněme efektní. Na motivy tohohle klasického britského snímku vznikl americký remake se Sylvestrem Stallonem v hlavní roli, který se ale ani zdaleka nepřiblížil, celkem z pochopitelných důvodů, kvalitám své předlohy. Dnešní příznivce popkornovek může film odrazovat i poněkud zvláštním střihem a delšími scénami, ale pro mě tím naopak získává na atraktivitě jako snímek vybočující z řady. Celkový dojem: 65 %.(31.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace