poster

Chyťte Cartera

 • český

  Dostat Cartera

 • Velká Británie

  Get Carter

Thriller / Akční / Krimi

Velká Británie, 1971, 112 min

Režie:

Mike Hodges

Scénář:

Mike Hodges

Hudba:

Roy Budd
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  *****

  Carterovy pejzy jsou sami o sobě vražedné, a co teprve, když se tahle systematická londýnská Nemesis vydá na cestu pomsty a začne rychle snižovat populaci města Newcastle? I když vzhledem k jeho sexuálnímu apetitu bych se nedivil, kdyby se ta čísla vrátila za devět měsíců na původní úroveň.. Kamerové hrátky s hloubkou ostrosti, temná nemilosrdnost podsvětí a nejen na svou dobu odvážné scény se sexuálním podtextem - toť devizy Hodgesova syrového dramatu z industriálního města nad řekou Tyne, pomocí kterých válcuje všem dobře známý remake s jedním mátožným vakem plným botulotoxinu. Mimochodem, maestro Caine ho hravě přehrává každým filmovým políčkem až po nevyhnutelný konec toho, kdo žije mečem..(1.9.2011)

 • Flipnic
  ****

  Vůbec jsem netušil, že film Sejměte Cartera (2000) se Sylvestrem Stallonem je remake původního filmu s Michaelem Cainem z roku 1971 (a ten podle literární předlohy). Když jsem ale tuto skutečnost zjistil, a přečetl si pár komentářu zde na csfd, musel jsem to hned vidět... A musím dát ostatním za pravdu. Fakt perfektní, vyloženě 70.ková pecka! První hodinu je to vlastně jen taková kriminálka, ale má fakt hustou atmosféru. Odporné špinavé město, hnusní lidi, štamgasti v barech, hnusné coury, špína, všechno si zde žije svým podivným uzavřeným způsobem. "Sleazy and nasty". Spousta odkazů se sexuálním podtextem, o kterých netušíme, proč zde jsou. Jako by je zde někdo vlepil, aby si z diváka vystřelil. Jenže ono to diváka v jeho podvědomí připravuje na druhou polovinu, tedy oněch 50 minut, kdy Michael Paine zjistí velice odporným způsobem pravdu odkud vítr vane a pak už je jen nasraný a oddělává každého, kdo měl (nejen) ve vraždě jeho bratra prsty. Je to bývalý gangster a nesere se vůbec s nikým a s ničím. Nahota, brutalita, násilí na ženách, syrové způsoby oddělávání šmejdů, hnusné špinavé moře na konci filmu, scum ending in scum ... Super!!!(20.6.2012)

 • A_FISH
  ***

  Narozdíl od tý stalloneho ubohý sračky drsný a 18+. Bohužel tomu schází jedna podstatná věc.(21.6.2015)

 • Morien
  **

  (1001) Film tak strašně nudný, že nejsem schopná říci, jestli mi přišel dobrý nebo špatný, čili ani pořádně nemůžu rozhodnout o hvězdičkách. Na začátku jsem si ještě říkala, že bych mohla nakonec chrochtat blahem, ale čím víc se film posunul, tím víc jsem si uvědomovala, že je mi veškeré dění absolutně volné. Ať si umře tenhle, ať si umře tamten, a tuhle taky zmlať, jen do toho...(18.12.2009)

 • mat.ilda
  *

  Nuda od první do poslední minuty - to prostě musíte vidět. Caine nedělá nic jiného, než že nudně chlastá, nudně souloží, nudně likviduje oblastní mafiány a po celou dobu má nasazen jeden znuděný výraz. Viděno v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov, jako film o pomstě... já kdybych věděla, kdo sestavoval ten žebříček...(29.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace