Zack a Miri točí porno

• USA Zack and Miri Make a Porno (více)

Zack a Miri jsou celý život jenom přátelé, nic víc. Nemají velké plány, bydlí ve společném bytě a žijí, jak se dá. Když jim ale vypnou vodu i elektriku, musí se nějak dostat k penězům. Rozhodnou se, že natočí film pro dospělé, aby zaplatili nájem svého bytu. Se společným přítelem Delaneym se oba vydali na konkurs pro svůj porno film, ale během natáčení si uvědomili, že k sobě cítí víc, než jsou ochotni připustit. (JOJ Cinema)

Nin

Geniální a zároveň stupidní námět na komedii, velmi zručně ukočírovaný Kevinem Smithem. Obrovským plusem je tu Seth Rogen, který je tu sice prasák a hovado, ale zároveň taky charismatický borec, co zmákne i tu polohu romantického hrdiny. Celkově je v tomhle filmu fakt sympatická partička bláznů, hodně dobrých vtípků a všechno to dobře funguje. Za zmínku určitě "stojí"... ehm... především Jason Mewes. Ten se do role opravdu opřel se vším všudy a s obsazenou pornoherečkou to pak vypadá, že by si z fleku mohli nějaký kvalitní zábavný péčko střihnout. Hlavní romantický příběh je oukej, i když je to trochu i klasická křeč Kevina Smithe, kde je ženská postava ta dokonalá nádherná trhlá holčina, které stačí relativně málo k tomu, aby byla úplně hotová z hlavního lůzra. Ale tak zrovna ve filmu o natáčení porna s volnomyšlenkářskou grupou pošuků tahle fantazie nevadí. Především je to fakt pohodová sranda. (8/10) ()

sheen

Od Kevina Smitha jsem toho moc neviděl. Ale tento film je fakt nářez, má štávu. Především vtipné a chytlavé dialogy, v pozdější části filmu supr scénky. Ten nápad je originální xD Jedna z nej komedií za poslední roky, tématika porna rulez xD a tu blondýnu jsem poznat hnedka, Katie Morgan -* ()

Disk

Viděno na letošním Febiofestu. Naprosto originální snímek geniálního Kevina Smithe. Film, pod jehož slupkou sprosťáren se ukrývá romantika jako řemen. Herci jsou přesní. Nejoblíbenější scéna? Milování hlavních hrdinů. 9/10 ()

Aky

Vcelku banální příběh se závěrem, který předvídáte od úvodních titulků. Možná by tomu pomohlo více humoru, což až na pár míst chybí. Možná by to mohlo být romantičtější, kdyby to mělo být romantické drama. Ten film ze všeho nejvíc postrádá vlastní názor, čím chce vlastně být. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// +originálně neotřelé, odvážné a vtipné, Elizabeth Banks je k sežrání a spousta nápadu neotřelých -snaží se to hrát i na dramatickou strunu, no já bych byl raději kdyby to byla ještě větší sranda, ale někdy dokáží i vážné věci být srandovní/// Velice příjemná, lehce lechtivá, ale nikoliv erotická romantická komedie. Vše je řízeno s důrazem na komedii a podle toho se budete i bavit. Kdo hledá péčko musí hledat jinde. Přesto je to přeci jen o něco odvážnější než jiné romantické komedie a to je jedině dobře. Občas se trochu budete cítit trapněji, ale to už patří k žánru. Já se kromě těchto pár momentů bavil výborně a vůbec by mi nevadil nějaký nášup./// Celkem 79%/// PS: vidíte, komentář lze napsat i bez dvojsmyslů :D ()

GilEstel

Na tento film jsem se nechal zlákat kvůli jeho celkem vysokým hodnocením a pár doporučením. Bohužel jeho sledování byla od začátku do konce chyba. S tím, že se jedná o logický nesmysl, člověk u amerických romantických komedií tak nějak shovívavě počítá. Na oplátku čeká alespoň pohodovou podívanou s hlavní romantickou linkou. U tohoto filmu ale byla romantická linka celou dobu upozaděna za děj, který je naprosto šílený. Kluk s holkou se spolu znají 20 let. Nějaký ten rok už spolu bydlí. Jejich vztah je zařazen do kategorie kamarádství. Nemají peníze, tak si řeknou. Natočíme společně porno. K tomu účelu si ještě najdeme pár stejných šílenců a vyděláme prachy. Nakonec zjistí, že porno vlastně točit nechtějí, protože při jeho natáčení k sobě konečně najdou cestu. Ke konečnému sblížení jim pomůžou ostatní pornoherci, z kterých se mezitím stávají jejich nejlepší přátelé. Vše je podáno nevěrohodně. Více než z mezilidských vztahů režisér vychází ze snahy překvapit a šokovat. To vše společně s bizarním chováním ústřední dvojice dotváří celkový dojem. Tahle rádoby novátorská romantická komedie s neobvyklým tématem, je ve výsledku kombinací trapnosti a nevkusu. Pokud jsem vás od toho stále ještě neodradil, tak doporučuji se na film podívat. Ve výsledku je možná o něco lepší než píšu, ale ne o moc. ()

misterz

Roztomilá komédia s jednoduchým dejom, ktorý neurazí, pobaví a ešte aj príjemne naladí :) Seth Rogen, ako obyčajne, jasná hviezda a ťahúň filmu. Príbeh o tom, že niekedy môže dvom skrytým zaľúbencom, ktorí sa poznajú už od detstva, ale nikdy si na lásku "netrúfli", otvoriť oči až porno :) 75/100 ()

HAL

Kevin Smith v prasárničkách nezná míru... a V Zack and Miri ji už dost silně překročil. Ve Jerseyské hexalogii se s nimi držel ještě na rozumné úrovni, tedy mnohem výš než je běžné v okolních filmech, ale pořád ještě tak aby to bylo reálné, a k tomu míchal nejen kruté pravdy o životě, ale i silné romantické linie. Tu má i tady a všechny scény ve kterých se nějak vážněji rozvíjí jsou tím nejlepším z filmu, ale pohřbívá ji pod příliš silným nánosem nepřirozeně znějících fucků a fekalit. Není to uvěřitelné, není to zajímavé a bohužel to není až tak moc vtipné. 6/10 ()

2-Xtreme

Kevin Smith je král, Jason Mewes je stále frajer, Seth Rogen je každým filmom lepší komik a Elizabeth Banks je so hooot :) 10/10 ()

Vančura

Český trailer mě vyloženě odrazoval - působil na mě dojmem, že je to film s nesympatickým obsazením a humorem, který osobně shledávám nevtipným; výsledný dojem z filmu byl ale nakonec překvapivě dobrý. Je to fakt sranda a hodně jsem se u toho nasmál, i když pokud by záleželo na mě, mohl se ten film odvázat mnohem víc - ale chápu, americká pruderie je holt zlo (vadilo mi třeba, že Elizabeth Banks ve filmu na rozdíl od ostatních hereček nic neukáže). Scény natáčení porna mi mimochodem připomněly můj oblíbený film Prosíme přetočte - to vymýšlení, které slavné filmy zparodovat, mi na celém filmu přišlo asi nejlepší. A závěr je fakt dojemný. "Objektivně" spíš 3*, subjektivně ale 4*. ()

Javert

Kevin Smith změnil rukopis a zaplul do vod romantických komedií. Rozhodně to však neberte jako minus! Jemu se totiž z jinak fádní, klasické romantické komedie podařilo vytvořit bránici trhající opus, ódu na porno filmy. Pro útlocitné nedoporučuji - "fuckování" - slovního i akčního:-) - tam na vás možná bude moc...Pro mě 9/10. Nejlepší komedie roku a vůbec jeden z nejlepších filmů 2008. ()

Goldbeater

Opět výborná a výborně ujetá smithovka, tentokrát na téma všeobecně oblíbené, tedy porno. Docela obdivuji odvahu některých zúčastněných herců (Jason Mewes se do své role fakt obul) a velmi zručnou režii spolu s velmi vtipným (a sprostým) scénářem Kevina Smithe. Fekální humor je u většiny filmů negativem, ale u tohohle je to vyložrně přednost. A všechno to je vlastně i o něčem zcela jiném. Originální a vtipné. ()

DJ Obelix

Vím, že se tu budu opakovat, ale dokud byli hlavní hrdinové ve fázi "dva kamarádi točí porno, aby zaplatili účty", bylo vše naprosto v pořádku a na plný počet v hodnocení, ale mně tam ta romantická linka přeci jen moc nesedla. A to i přesto, že Elizabeth Banks i Seth Rogen jsou ve svých rolích parádní a korunu tomu nasadili vedlejší postavy jako Jason Mewes či ultimátní Justin Long. Rozhodně se na to ještě znovu podívám, ale asi ze mně nikdy nebude typický "Smithofil", jelikož mám jeho filmy rád (např. Clerks 2 jsem si vážně užil), ale ani k jednomu jsem si nevytvořil takové pouto, aby se dostal do mé pomyslné topky... ()

kingik

Nerad to říkám, režisér Kevin Smith si ukousl velký krajíc a skloubit točení porna s (málem) romantickým filmem se ukázalo jako dobrý nápad jen v tom, že mu to herci zdatně uhráli. Jinak by to byl celkem průšvih, ale rovina, ve které se dva dlouholetí přátelé Zack (nadějný Seth Rogen) a Miri (roztomilá Elizabeth Banks) z finančních důvodů rozhodnou natočit spolu porno, funguje velmi dobře. Do týmu přiberou pár zajímavých lidiček, a hurá, jde se točit. Právě herci ve vedlejších rolích to roztáčejí nejvíc, než poněkud umírněná ústřední herecká dvojka. Jason Mewes v roli pornoherce se schopností dosáhnout kdykoliv okamžité erekce neváhá dokonce ukázat svůj penis, na rozdíl od Elizabeth Banks, která porno scénu trapně točí v podprsence. Ono je vůbec oříšek točit film o pornu s vědomím, že to nesmí být skandální, a on to totiž ani skandální film není a celkově je to jen takový neslušný film. Ano, jsou tady vtipy se sexuálními narážkami a padají zde vulgární výrazy, ale jsou filmy, které tohle využily lépe, a zde mně to přišlo takové umělé, asi jako prsa skutečné pornoherečky Katie Morgan, která si zde střihla roli pěkně naivní blbky. Když už jsme u těch herců, tak nesmím opomenout dvojku Justin Long a Brandon Routh v rolích gayů, kteří neměli chybu. Celkově je to film velmi snesitelný a jeho téma šlo zpracovat odvážněji (vzhledem k tomu, že ho točí provokatér Kevin Smith), který si neodpustil tu romantickou linii a dává tím jasně na vědomí, že už ho provokovat nebaví, ale točit neslušné komedie, šmrncnuté trochou romantiky, ho asi neomrzí nikdy. ()

Aknah

Tak co bych k tomu řekla... byla to naprosto obyčejná trapárna nadupaná sexem a sprostýma výrazama... fakt mě nebavilo koukat na to, jak maj všichni omezenej slovník a chování. Protože mezi námi.... bylo to fakt přehnaný, jelikož normální lidi by mezi sebou takhle vůbec nemluvili... proto to na mě působilo nepřirozeně. Navíc vtipných momentů tam bylo hrozně málo. To že tam vmísili lásku, je jejich velký plus, ale bohužel to nastínili tak, že se našli jakoby přes ten sex, což mi přijde trapný a ubohý. Celkově vzato se tam nic nedělo a nebavilo mě to. A jediný co stálo za řeč, jsou hlavní herci, kteří tomu dodali trošku šťávy, ale i tak to nestačilo a možná kapku dojemný konec a za tu lásku dávám 3*. Nic víc, nic míň. A neříkejte mi, že sem to třeba nepochopila, nebo to má v sobě něco víc. Protože nemá... a do romantické komedie to má hodně daleko. ()

InJo

Kevin Smith mě zase dostal na celé čáře. Sice opustil svou starou dobrou jerseyskou partu (i když Jason Mewes opět dostal náramně vypečenou roli), ale jinak je to pořád on v nejlepší formě, tj. zatraceně sprostý, maximálně vtipný a senzačně dojemný. Nechybí ani tradiční kopec popkulturních citací (už jen těmi si mě Kevin vždy naprosto získá). Vztah titulních postav je skvěle rozvíjen a věřím tomu, že i do tohohle romantikou a parádním, povětšinou nekorektním humorem nasáklého příběhu dal celé své srdce (o koulích ani nemluvě). ;-) 90 % ()

Webb

Na tvorbu Kevina Smitha si teprve zvykám a tento nový počin je znovu příjemný, plný neotřelých nápadů a má větší zábavnost než většina komedií. ()

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

18.10.2008

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008

Seth Rogen vystrkuje žihadlo

Seth Rogen vystrkuje žihadlo

25.06.2008

Zavalitý sympaťák se proslavil díky komediím z režijní a producentské dílny Judda Apatowa, brzy jej uvidíme v nové smithovce Zack and Miri Make A Porno, ale zdá se, že poloha fu*kujícího losera už se… (více)