Zack a Miri točí porno

• USA Zack and Miri Make a Porno (více)

Zack a Miri jsou celý život jenom přátelé, nic víc. Nemají velké plány, bydlí ve společném bytě a žijí, jak se dá. Když jim ale vypnou vodu i elektriku, musí se nějak dostat k penězům. Rozhodnou se, že natočí film pro dospělé, aby zaplatili nájem svého bytu. Se společným přítelem Delaneym se oba vydali na konkurs pro svůj porno film, ale během natáčení si uvědomili, že k sobě cítí víc, než jsou ochotni připustit. (JOJ Cinema)

Dever

Soundtrack James L. Venable: 1. Primus - Wynona's Big Brown Beaver ,2. Marcy Playground - Sex And Candy ,3. LEN - Steal My Sunshine ,4. Bronski Beat - Smalltown Boy ,5. Jesus And Mary Chain - Just Like Honey ,6. Blondie - Dreaming ,7. DMX - Party Up ,8. The Pixies - Hey ,9. The Dears - You And I Are A Gang Of Losers ,10. MC Chris - Fett's Vette ,11. Climax Blues Band - I Love You ,12. Jermaine Stewart - We Don't Have To Take Our Clothes Off ()

Viktooorka

Potřebuji odbornou pomoc, protože jinak si nedokáži vysvětlit, proč ztrácím smysl pro humor :o( Ale na druhou stranu jsem si potvrdila, že natáčet porno je opravdu zábavné a že jsem se minula povoláním. ()

Subjektiv

Hádám, že prosté propojení naivní romantické komedie s lehce vulgárnějším humorem lze zváti žánrovou hrou stejně jako prostým propojením. Já osobně se kloním k druhé variantě. Je to přesně humor toho ranku, který provozuji s kanálkamarády po pár litrech alkoholu, jenž přešel auditem, co z něj odstranil ty nejslabší kousky. Na veřejnost s ním pak ale nechodíme, protože po vystřízlivění se nám obnovují zábrany. Je to škoda, vidím, že jsme svět ochudili o mnoho příjemných chvil. ()

tron

„Videl som ťa holú miliónkrát. Ty mňa nikdy.“ – „A vtedy na tej párty, čo ťa John vyzval, aby si si ho vyfajčil a hodinu si sa o to pred nami pokúšal?“ – „Aha, máš pravdu.“ Nie som smithovec, ale tomuto som chcel dať 80%. Prečo teda „len“ 60%? Hoci je film odvážny (oplzlé fóry o pohlavných orgánoch sú u Smitha samozrejmosťou, teraz narážam skôr na odhalené prsia, pinďúrov a podobný spriaznený materiál), myslím si, že mohol byť ešte otvorenejší (z postavenia kameramana je v prvej scéne napr. vidieť, že vôbec neberie detaily, čo by fanúšikov porna asi nepotešilo), mal som pocit, že po humornej stránke sa z témy „banda amatérov nakrúca porno“ dalo vyťažiť viac a že rovina so „Star Wars“ je na efekt (línia „Zjedz moje kokočíno“ ma bavila viac). Každopádne výborné herecké obsadenie (Banksová), vtipné dialógy („Zlato, chcel som ti povedať, že tuná Brandon hrá v rôznych filmoch. Brandon, ako sa volal ten posledný?“ – „Zavri ústa skôr, než ti ho tam šupnem.“ – „Áno, čudujem sa, že som ho zabudol.“), pop-kultúrne hlášky („To robil aj Kurosawa. Hovno.“) a niekoľko scén, ktoré sú tak vtipné, že by som si ich pozrel viackrát („sračka“). A asi až teraz (na rozdiel od otca ktorý bol na plný úväzok a hral ho Ben Affleck) sa Kevinovi podarilo pomerne ideálne zladiť vulgárnu pubertálnu líniu so vzťahovými vecami. No stále je to on (finálnemu vyznaniu lásky predchádza debata o tom, čo je to „Holandské kormidlo). Ale mohol byť zábavnejší. ()

JFL

Oblíbený ale vyčpělý režisér Kevin Smith již jen recykluje své starší, mezinárodně proslulé filmy. Po kontra-konformní taškařici "Clerks 2: Muži za pultem" nyní oprášil koncept snímku "Hledám Amy". Jenže zatímco ten dodnes platí za jednu z nejlepších romantických komedií, neboť se osobitě oprošťuje od schémat žánru, Zack a Miri jsou jen tuctová romance zasazená do Smithova světa looserů a pošuků. ()

B!shop

Tak Kevin Smith nezklamal. Z tematu se mozna dalo vytezit lehce vic, treba casting je zbytecne kratkej, ale i tak to je parada. Hned od prvnich minut film nasadi svizny tempo a jedna brutalni hlaska, sprostarna nebo dialog stiha druhou a vetsinu casu jsem se fakt smal, protoze Smith se s nicim nesere. Ale bohuzel nekde ve 2/3 filmu, v momente, kdy si to spolu rozda Zack s Miri, film se prehoupne spis do romantiky, bohuzel ubyde hlasek a filmu zacne lehce dochazet dech a cely je to desne predvidatelny. Nicmene to zachranujou herci, hlavni dvojka je paradni, i kdyz to, ze Banks neukaze kozy, je fakt trapny. Navic tu je jako kameraman Jeff Anderson a Jason Mewes dostal vetsi prostor a tak nak vubec nevadi, ze nehraje Jaye, jeho postava sprostyho potetovanyho prasaka, kterej nema problem pobihat nahej, je fakt brutalni a navic ma asi nejbrutalnejsi jmeno, jaky jsem kdy slysel. Taky me potesil vystup Longa s Routhem. Takze jediny, kdo mi tu chybeli, byl Smith a O'Halloran. Nebejt ty posledni tretiny, je to jasnejch 5*, takle je to spis tak 4,5*. ()

Slasher

Díky celkem vlažnému přijetí jsem se obával, že půjde o zklamání, ale NE..... jedná se o dalšího výbornýho Kevina Smithe! Opět velmi inteligentní humor zabalený do sprosťáren, a k tomu dobře funguje i ta romantická složka. Navíc mně sympatická témata: péčko, hokej/horor, plus prostředí kavárny a la Starbucks. A po pár slabších filmech opět skvělý Seth Rogen. No a Jason 'Jay' Mewes, to už je kapitola sama pro sebe...:) Určitě jedna z komedií roku 2008! ()

Jossie

Zack a Miri jsou taková zvláštní dvojka, nejlepší kámoši, spolubydlící, to so si občas řeknou, nad tím kroutíte hlavou a přitom jim to spolu tak klape. A pak začnou točit porno. A s neuvěřitelnýma týpkama. A celou dobu se prostě dobře bavíte, protože tohle je film Kevina Smitha a tam to jinak nejde. ()

pan Hnědý

„Nezapomeňte, že jsem dole ať’ nevyklouzne!“ - „Co se tam uvnitř stalo? - Já ti řeknu, co se tam uvnitř stalo, to kotě mě ohodilo čokoládou jako dort“. Nejlepší komedie roku bitches! ()

Kulmon

Všechno co jste kdy chtěli vidět ve filmu, ale báli jste se na to jen pomyslet. Kevin Smith připravil pro své fanoušky další delikatesu, a tentorát si vystačil i bez svých oblíbenců Jay a Mlčenlivýho Boba. Nicméně aktéři obou postaviček jsou i zde. Kevin za kamerou, Jason Mewes v roli v jaké jsme ho ještě neviděli, ale přesto mu věříme každé slovo, každé gesto i jeho rychlovstávajícího ptáka. Takováhle romantické komedie tu ještě nebyla. Pro ostřejší slovo se nejde daleko, přesto ale míra vulgarismů nijak nepřekročila mez. Prostě to sem patří. Ústřední dvojice sice dělá, že k sobě nepatří, ale jako u každýho dojáku víme, že si nakonec královsky zašukaj. Kevin Smith sáhl i po pornoherečkách, které dokreslily amosféru filmu. Katie Morgan ukázala svoje neuvěřitelný megakozy a Traci Lords nás sice nenchala nakouknout do své komůrky, ale i přesto tato nejslavnější teen pornoherečka ukázala, že se o ní právem říkalo, že v "ní něco je". Užasný film, který bude v mém srdci zapsán tím nejvulgárnějším, ale přitom nejmilejším písmem. ()

Jara.Cimrman.jr

"Chytit, jebat, fotbal - Oceláři do toho!" Chci-li obnovit dodávku energií, tak natočím porno, to je snad jasný a mně se ten nápad líbí. A název Spolkni mý kokočíno je vynikající, stejně jako turbotopořící penis, bublifuková vagína i velmi originální holandský kormidlo. Na závěr si nemohu odpustit radu pro začínající filmaře - akci "análním sexem proti zácpě" není nezbytně nutné snímat z uměleckýho podhledu, neboť nelze vyloučit protiútok tekutý čokolády. ()

CheGuevara

Kevin Smith opět útočí se svými oduševnělými dialogy a postavami z reálného života. Zatímco u postav Judda Apatow se odráží skutečnost, že autor se jim aspoň zčásti vysmívá, tak Kevin Smith má své figurky tuze rád. Proto mám v oblibě komedie Judda Apatowa, protože se můžu bavit zejména na účet jeho postaviček. To Kevin Smith, Zack i Miri postrádají. Své postavy považuje za zábavné už jen tak z principu, v čemž se diametrálně rozcházíme. Na druhou stranu musím uznat, že jakmile se film oddává romantické linii, tak šlape přesně jak má. I tentokrát se Kevin Smith pokoušel vzít ztečí moji bránici, přestože pro jednou to nebral tak hrr, tak opět to byla marná snaha. ()

EdaS

Nějak se mi nechce to rozebírat, Zack a Miri mě prostě chytili u srdce, a to pak prominu ledacos. Není to až tolik smithovsky osobité, ale je mi to fakt jedno. Romantika jak prase. :) ()

Pethushka

Průměrná komedie, jinak to nevidím. Bohužel nemám ráda takový ten okrajový humor, kdy se musí sáhnout do dna sposťáren a úchylnosti a celkově mi smysl pro humor pana Smitha prostě nesedí..Inteligentní vtip i romantiku bohužel postrádám a jako drama mi to přijde dost na nic.. ()

H34D

Jedna z nejzábavnějších věcí na Smithových filmech byla vždy konfrontace zcela normálních postav s těmi sprostými a úchylnými - dialogy mezi Dantem a Randalem, Jayovy výpady na scénu, to bylo vždy neuvěřitelně vtipné a potenciál sprostých slov maximálně využitý. V Zack and Miri Make a Porno je fuckování vtipné zhruba první půl hodinu (celkově - ta je vynikající), pak je nadužíváno a potřebná štáva se z něj vytrácí, nemluvě o tom, že Seth Rogen to imho neumí tak dobře podat, jako starý dobrý Jay s Randalem. Navíc co čert nechtěl, ještě se přepne na hloupou romantickou komedii, ve které je zajímavé akorát to, co se hlavní dvojice netýká. Kde jsou ty chytré a dynamické Smithovské střety postav? Popř. prokládané úplně mimoňskými hláškami? Jedna hádka o Black friday a ve zbytku filmu nahrazuje genialitu Smithe průměrná Apatowská práce... 6/10 ()

xxmartinxx

Neškodná hovadina. Smith tentokrát působí jaksi nesvůj a jako vždy se snaží tu nejjednodušší zápletku obalit sprostými slovy natolik, aby to fungovalo. Tady je to asi nejméně úspěšné z jeho tvorby, přesto se na to pořád ještě dá koukat. ()

dobytek

Mně se to celkem líbilo, ale když teď (druhej den) chci napsat komentář, tak zjišťuju, že mi v paměti utkvěly snad akorát kozy Katie Morgan a pár nějakejch hlášek. V jinejch filmech od Kevina Smithe, který jsem viděl, se vždycky našly nějaký (aspoň pro mě) geniální scénky, na který se nedá hned tak lehce zapomenout. Tenhle film pobaví, ale je o poznání slabší, než jiný Smithovy kousky a proto jen 3 hvězdičky. ()

Skejpr

Kevin Smith je génius. Teď už je to jasný. Natočit film o tom, jak se točí amatérské porno a dokázat být klišovitý i originální, nechutný i rozkošný, veselý i smutný a především cynický a zároveň dojemný a citlivý... Elizabeth Banks je slaďounká... A TA scéna je prostě krásná... Až mě zaráží, že něco takového natočil chlap.. ()

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

18.10.2008

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008

Seth Rogen vystrkuje žihadlo

Seth Rogen vystrkuje žihadlo

25.06.2008

Zavalitý sympaťák se proslavil díky komediím z režijní a producentské dílny Judda Apatowa, brzy jej uvidíme v nové smithovce Zack and Miri Make A Porno, ale zdá se, že poloha fu*kujícího losera už se… (více)