poster

Mučedníci

 • Francie

  Martyrs

Horor / Drama / Thriller

Francie / Kanada, 2008, 99 min

Režie:

Pascal Laugier

Scénář:

Pascal Laugier
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hakha
  *****

  Úchylně zvrácený počin, který nedoporučuji slabším povahám, aneb co všechno jsou schopni lidé udělat, aby se dozvěděli co je …….. nechci spoilerovat. Herecké výkony neznámých herců jsou slušné, realisticky podané násilí a hlavně netradiční a zajímavý příběh + překvapivá pointa. Něco tak působivého jsem dlouho neviděl, mé hodnocení 5 hvězdiček…(4.4.2009)

 • Dellamorte
  *****

  Holky udeřili a to hodně hluboko . Pascal je gauner, ktorý ovláda svoje remeslo ! Hodně dobré.(6.2.2016)

 • Le_Chuck
  *****

  Dostal som headshot medveďovkou medzi oči a ... prežil som. 90%(17.3.2009)

 • POMO
  ***

  Bolestivý to zážitok, na ktorý sa nespomína s radosťou. Filmársky veľmi dobre zvládnuté, s nepredvídateľným scenárom. Pokus o myšlienkovú hĺbku v závere sa síce míňa účinku a ani náhodou z filmu nerobí seriózne dielko, ale na rozdiel od Eliho Rotha sa tu o ňu niekto aspoň pokúsil. Bez tohto pokusu o myšlienkový presah by bola obdobná miera utrpenia hlavnej postavy divácky neakceptovateľná a načisto odpudivá.(3.1.2010)

 • Gilmour93
  **

  Dovolte mi citovat závěrečnou pasáž rozhovoru s režisérem Pascalem Laugierem: „…zápletka zůstává záhadou do poslední minuty filmu a divák nemá ani chvilku, aby vydechnul a přitom pořád neví, na čem je. Tak jsem to původně zamýšlel, aby si intelektuálové, jimž už je maloměsto malé, lámali hlavu a meditovali nad filozofickým přesahem mého díla, ovšem nejspíš je všechny zklamu, neboť mi v zásadě šlo o pustou řezničinu zabalenou do žánrového mixu, s cílenou snahou nalákat na kontroverznost. Teď už mohu prozradit, že v inkriminovaném povznášejícím konci představitelka Anny zašeptala své starší herecké kolegyni: „Už jak jsem si četla scénář, tak jsem tušila, že to bude sračka.“, což se mě jako autora dotklo, tak jsem oběma nechal za tu troufalost značně pokrátit honorář. No a té staré lakomé rašpli se to nelíbilo a tak udělala s revolverem to, co udělala. Kamera běžela, kolegům ze štábu se to líbilo, tak jsme to tam nechali. Budiž jí země lehká. Takže prosím, nehledat za vším žádnou velkou sokolovnu pro intelekt, aby jste se nakonec z toho hledání odpovědí nezbláznili a byli jste začas schopní se alespoň najíst příborem. Závěrem bych chtěl poděkovat partnerům, bez jejichž podpory by film k velkému smutku divácké obce nejspíš nevznikl. Děkuji Řetězárně Chamonix, výrobně nerezových stolků a nádobí z Montpellier, prasečím jatkám v Brestu za dodání galonu vepřové krve a hlavně mojí mamince, která mi každé ráno oprala povlečení znečištěné polucí, jenž nastala vždy když jsem si ve spánku přehrával mučící a bicí scény. Díky mamko, vůně Tvé aviváže byla pro mne inspirací.“(14.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace