poster

Bolt - pes pro každý případ

 • USA

  Bolt

 • Slovensko

  Blesk

 • Slovensko

  Bolt

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2008, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gudaulin
  ****

  Otevřeně se přiznávám, že tvorba studia Disney mě svou orientací na nekonfliktní rodinné filmy tak říkajíc "pro všechny" a svým neblahým vlivem na podobu animovaných filmů odpuzuje a dopředu jsem poněkud zaujatý. O to víc mě překvapilo, že jejich nový celovečerní animák je nejen koukatelný, ale sehrává víc než vyrovnanou partii s nejlepšími animovanými filmy roku vzniku. Pokud ho srovnám s VALL-I, pak pixarovský snímek vede v oblasti animační techniky, ale emocionálně mně je bližší Bolt. První polovina filmu byla za jasných pět hvězdiček, v té druhé, kde se objevil místo ironické nadsázky sentiment a hrdinský patos ve stylu Lassie se vrací, jsem musel slevit na 4 hvězdičky. V první části ovšem kraluje lehkost a řemeslná virtuozita. Díky uměřené nadsázce tyto scény ocení jak příznivec podobné akční podívané, tak i její kritik, který ty scény vnímá jako parodii. Dobře vykreslené postavy, kdy Bolt vystupuje coby Don Quijote a jeho společnice černá kočka se svým praktickým, poněkud cynickým přístupem k okolí, jako Sancho Panza. Pěkné, dynamické a dobře vypointované scény, jednoduše kvalitní film pro děti, dobře stravitelný i pro jejich dospělý dozor. Celkový dojem: 85 %.(1.3.2009)

 • DaViD´82
  ****

  Disney vrací úder! A to nejen Pixaru či Dreamworksu (na Aardmany to ovšem zatím nestačí), ale rovnou i všem akčním popcornům poslední doby. Fantastické zmrtvýchvstání dávno vyčpělé legendy.(11.2.2009)

 • Zíza
  ***

  How typical. To už tu bylo. Jednou? Dvakrát? Třikrát..? Nový nápad, onegai!(1.3.2009)

 • imf
  ****

  Neuvěřitelně naspídovaný animák o superpsovi z televizní show, který se probouzí z iluze poté, co se omylem dostane do reálného světa, kde mu to bez superschopností verbálně nandá i vychtrlá kočka a morče v křišťálové kouli. Disney se pod dohledem Pixaru zase dostává do správné váhové kategorie a tempo drží i po geniální úvodní sekvenci, která vykrádá asi tak tucet hollywoodských spektáklů (i hudebně - John Powell nenechává při honičkách bourneovské kořeny na pokoji). Bolt poháněn stejnými instinkty jako Lassie běží z New Yorku do L.A., aby se znovu setkal se svou kamarádkou z televize, aniž by věděl, zda je její láska předstíraná či nikoliv. Patos se v závěru spolehlivě dostaví, ale podobně jako u Pixaru není nucený a navíc ho tvůrci sladí explozivním finále za jehož kompozici by se nemusel stydět ani Michael Bay. Velmi, velmi, velmi spokojené čtyři hvězdičky. Chci morče. Zn. Rychle. P.S. musí být animované, musí umět vyprávět vtipy, koulet se v nezničitelné kouli nadzvukovou rychlostí a poznat rozdíl mezi DVD a blu-ray rozlišením. Platím hotově.(23.1.2009)

 • Phobia
  ****

  Věrný pes s falešnými představami o realitě a svých schopnostech, sarkastická kočka, maniakální křeček a zmatení holubi se sklony ke škodolibosti mi zpříjemnili deštivý večer a na hodinku a půl nabídli nenáročnou, odpočinkovou zábavu. Zasmála jsem se, užila si pár dětinských i dospělejších hlášek a špeků, obdivovala hezkou animaci a vymakané akční scény (pukni závistí, M. Bayi:-)); být děcko, místy bych nedýchala napětím a místy mačkala slzičky. Co chtít víc od animované pohádky? Není to dokonalé, na to je tam spousta klišé a vaty, a taky je to typicky disneyovsky přespříliš roztomilé, nicméně jsem spokojená, nadprůměrný animák pro milovníky domácích zvířat:-). 75%(1.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace