Bolt - pes pro každý případ

Bolt

Blesk

Bolt

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2008, 93 min

Můj animák roku, který převálcoval i Pixarovské dílo Wall-E, i když jen o kousíček, oba totiž dostali čtyřhvězdičkové hodnocení. Disney by v podobném duchu měl pokračovat dál a v budoucnu by mohl být svému siamskému bratříčkovi vyrovnaným soupeřem. Graficky je sice Pixar stále o pět tříd výše, ale zábavností a celkovým dojmem se mu Disney s Boltem setsakramentsky přiblížil. John Travolta namluvil psíka naprosto perfektně a trochu paradoxně jej řadím k jeho nejlepším "hereckým" výkonům -I will super-bark you out of that tree! Příběh je sice obšlehnutý z poněkud starší Neuvěřitelné cesty, je však obohacen o pár aspektů, jako je třeba křeček v noční košili, ehm tedy v kouli, prvotřídní animace a v neposlední řadě výborná hudba. Na maximální hodnocení to však ještě není, vtipu tam bylo sice dost, filmových odkazů taky, ale stále tam ve velkém množství zbyla infantilnost a ke konci už trochu klišoídnost děje a chování postav. 2D animáky mi sice budou chybět, pokud se ale Disney vydá touhle cestou, pak Strašpytlík a Robinsonovi budou zapomenuti.(19.2.2009)

Ultimátní animovaný nátřesk, který si prostě musíte užít na velkém plátně a v 3D provedení, které je přesně tím, co z psa dělá superpsa a úvodní akční smršť povyšuje na událost roku :-) Za pixarovským WALL-Em sice tenhle Pes pro každý případ pokulhává zatížen svou infantilností a přlíšnou poplatností všem disneyovským šablonám, ale všechno bohatě dohání svou třeskutou zábavností a energičností. Ani nepamatuju, kdy naposled jsem se v kině takhle výborně bavil a odcházel se září v očích a nesmazatelným úsměvem na rtech. _____ P.S: Ty zázračné brejličky by potřebovaly vylepšít o vnitřní stěrače, wtz.(27.4.2009)

Strašně nedotažený, povrchní a líbivý animák, který navnadí na bondovskou akci a znalecké citace akčních velkofilmů, aby nadále nechal plácat psa v i na dětské poměry značně pitomém a do jisté míry nelogickém balastu. Vše navíc ubíjí krajně nevyrovnaný vizuál, z něhož vyloženě trčí "low poly" objekty (auta, lidé a vlastně i některá zvířata, nebo podivně renderované prostředí). Bolt vypadá na obrázcích paradoxně lépe, než v pohybu. A ani to nemá pořádné finále. Jediným skutečným kladem je totálně hláškující křeček a fakt, že to odsýpá a nestihne to vyloženě nudit... V konkurenci snímků od Pixaru nebo Dreamworks každopádně neobstojí jak dějově, tak technicky a to i v porovnání s výrazně staršími snímky...(20.4.2010)

• CheGuevara

Takhle nějak se mohly natáčet animáky před dvaceti lety, ale v době, kdy Pixar ukázal světu, že mainstreamový animovaný film se nerovná uslzený biják protkaný rodinnými hodnotami, působí Bolt jak z jiné planety nesoucí název Disney.(24.4.2009)

• RedAK

Pes, který štěká, je nedovařený.(1.11.2013)