Bolt - pes pro každý případ

Bolt

Blesk

Bolt

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2008, 93 min

Otevřeně se přiznávám, že tvorba studia Disney mě svou orientací na nekonfliktní rodinné filmy tak říkajíc "pro všechny" a svým neblahým vlivem na podobu animovaných filmů odpuzuje a dopředu jsem poněkud zaujatý. O to víc mě překvapilo, že jejich nový celovečerní animák je nejen koukatelný, ale sehrává víc než vyrovnanou partii s nejlepšími animovanými filmy roku vzniku. Pokud ho srovnám s VALL-I, pak pixarovský snímek vede v oblasti animační techniky, ale emocionálně mně je bližší Bolt. První polovina filmu byla za jasných pět hvězdiček, v té druhé, kde se objevil místo ironické nadsázky sentiment a hrdinský patos ve stylu Lassie se vrací, jsem musel slevit na 4 hvězdičky. V první části ovšem kraluje lehkost a řemeslná virtuozita. Díky uměřené nadsázce tyto scény ocení jak příznivec podobné akční podívané, tak i její kritik, který ty scény vnímá jako parodii. Dobře vykreslené postavy, kdy Bolt vystupuje coby Don Quijote a jeho společnice černá kočka se svým praktickým, poněkud cynickým přístupem k okolí, jako Sancho Panza. Pěkné, dynamické a dobře vypointované scény, jednoduše kvalitní film pro děti, dobře stravitelný i pro jejich dospělý dozor. Celkový dojem: 85 %.(1.3.2009)

Neohrožený čtyřnohý miláček herečky Penny má za úkol, dostat se z odlehlého filmového ateliéru v New Yorku zpátky domů. Ve vedlejší roli se o divákovu potrhanou brišní bránici postará také úplně nejvíc nejúžasnější křeček v dějinách počítačové filmografie!(8.1.2014)

• CheGuevara

Takhle nějak se mohly natáčet animáky před dvaceti lety, ale v době, kdy Pixar ukázal světu, že mainstreamový animovaný film se nerovná uslzený biják protkaný rodinnými hodnotami, působí Bolt jak z jiné planety nesoucí název Disney.(24.4.2009)

Výborný film, ale líbilo se mi to víc, když se ještě jmenoval TOY STORY 2. P.S. Pátá hvězdička za brejličky, bohužel nikoliv Rentonovy. :-((21.2.2009)

Už od prvních vteřin opravdu překrásná podívaná. Když jsem viděla jak si to malé štěňátko hraje, tak jsem se vrátila o několik let zpět, když rodiče kupovali pejska mě .. vypadalo to totiž úplně stejně - hrál si a já řekla - toho chci .. :) Opravdu rozkošná pohádka, která zahřála na srdci, rozhodně jedna z nejroztomilejších!(11.1.2009)