Mladý pár (Patrick Wilson a Kerry Washington) se právě nastěhoval do svého kalifornského domu snů. Záhy se však stává terčem souseda, který těžko snáší, že má každý z manželů jinou barvu pleti. Přísný osamělý otec (Samuel L. Jackson) pracuje jako losangeleský policista a zároveň si umínil, že se stane samozvaným strážcem pořádku v okolí. Jeho noční kontrolní procházky a až příliš zvědavé oči někomu přinášejí pocit bezpečí, ale mladé novomanžele stále více obtěžují. Proti trvalému narušování soukromí se dvojice nakonec začne bránit. (oficiální text distributora)

Fiftis

Slušný thriller o tom, že ak nesadnete susedovi, hoci je policajt a nič mu vlastne nerobíte, môžete mať veľké starosti. Klasický thriler s opäť výborným Samuelom L. Jacksonom, ktorý nijako nevybočuje z priemerných amerických trilerov súčastnosti. Filmu chýba niečo naviac, šťava ktorá by okorenila trošku nudný a nezaujímavý dej. Film postupne buduje napätie, koniec málinko prehnaný, ale za to uvidíme skvelé herecké výkony. Samuel L..Jackson to zahral výborne a Kerry Washington bola pekelne sexy. ()

oje

Vcelku dobře se podařilo těžit napětí, vyplívající z bezmoci ústředního páru, který se dostal do křížku s policistou. Psychopatický oficír, skvěle zahraný Samuelem Jacksonem, totiž přesně ví, co si může k sousedům dovolit. Během příběhu si hezky pohrává s jejich důvěrou a s nemalou dávkou úzkosti, která se nese celým filmem, by měli být fandové thrillerů určitě spokojeni. I když ambice snímku jistě nemíří vysoko a scénář není žádnou hollywoodskou perlou, na hodinky jsem se nepodíval ani jednou a rozhodně se u filmu dobře bavil. Podobným a povedeným snímkem o terroru policisty je Zhoubná vášeň s Rayem Liottou. Alternativa: Unlawful Entry. ()

moviesfan

Velmi slušné drama o manželském páru a jejich sousedovi. Jackson ztvárnil roli souseda více než dobře. Kdybych mohl, tak napíšu nevhodné oslovení a tím bych vystihl charakter této postavy, ale ze slušnosti tak neučiním. Film je nejen o sousedských vztazích, ale také o problémech manželů, které se snaží řešit. Také se zde objevila rasová tématika. K vychvalování je toho více, jelikož naschvály ze strany souseda se poměrně dařily. Pro mě za 3 hvězdy. ()

lesumir

Néééé, tohle néééé. Skoro dvě hodiny totální nudy, které vůbec neutíkaly. Nechápu, že jsem něco tak zdlouhavého dokoukal. Předvídatelné, klišovité, (pod)průměrné. Samuel L. Jackson je pan neherec a co film, to totální averze. Kerry Washington není komparzistka, uživateli Dubro, doopravdy není. Je krásná a její výraz byl jedinou věcí, která mě držela nad vodou! __ Neil LaBute potápí všechno a všechny! ()

Arsenal83

Keď si človek takýto film pozrie o rokoch, uvedomí si dve zásadné veci. Okrem toho, že dostane kvalitnú kriminálku nech už je akokoľvek neoriginálna či v istých prípadoch prehnaná a bez prekvapenia, dostane sa mu potvrdenia, že proste Samuel L. Jackson nedokáže svoje roly zahrať zle, a to sme ho videli od komédii pomaly po horory. Druhým zásadným momentom v roku 2021 je fakt, že film poukazuje (aj) na černošský rasizmus a to úplne otvorene, bez škrupúľ. Kto vie, či by sa dnes tí istí tvorcovia odvážili ísť s rovnakým scenárom do boja. V dnešnom liberálnom ponímaní totiž existuje len jeden jediný možný rasizmus a pred černochmi sa musí kľačať. ()

• Natáčení probíhalo v Kalifornii. (Terva)
  • Dej filmu je voľne inšpirovaný skutočným prípadom afroamerického policajta menom Irsie Henry z kalifornskej Altadeny, ktorý bol suspendovaný kvôli rasovo motivovaným činom voči svojim susedom. (bergCA)
  • Jeden z mála filmů s ratingem PG-13, kterému bylo dovoleno používat slovo „fuck“. (Dr Lizal)