Carl Fredricksen je bývalý prodavač pouťových balónků, který je nucen se vystěhovat z domu, který společně se svou zesnulou manželkou Ellie postavili. Místo odchodu do domova důchodců se ale odhodlá k činu. Ke střeše svého domu přiváže tisíce balónků, vystoupá s domem k nebi a vydá se do Jižní Ameriky, jak to kdysi dávno slíbil své ženě. Na cestu se s ním ale vydává ještě jeden nechtěný cestovatel, o jehož přítomnosti Carl nemá ani tušení. Je to osmiletý chlapec Russell, který se ocitl na jeho zápraží právě v okamžiku, kdy se dům vznesl k nebi. Starého muže a malého chlapce na společné cestě do Jižní Ameriky čekají úžasná dobrodružství, na která nikdy nezapomenou. (TV Nova)

Lujna

Nejlepší animák jaký jsem za poslední dobu viděla. Pobavil a přitom to nebylo plytké, polopatické ani příliš jednoduché. Nic moc pro děti, ale dokonalé pro infantilní dospělé. ()

Leela's

Dostala mě už úvodní sekvence o (ne)obyčejném manželství (ne)obyčejného páru, kterému z dětství přetrvala víra v dobrodružství. ()

tytule

Tenhle pixarovský kousek mě překvapil a nadchl,i když tato pohádka obsahuje pár "srceryvných scén",jsem se bavila a rychloběh života manželů byl vyjeven výborně a dabing povedený,musím tomuto kousku dát 5 hvězdiček,v kině musí být zhlédnutí zážitek a být malým dítětem tak jsem na tisíc procent nadšená a uchvácená,shrnutí mého žvanění- pohádka je vtipná,krásná a uchvacující. ()

MAKITA

příjemnej animák tak trochu jinej podáním, jen škoda, že sem byl fak utáhlej z práce a chvilkama spal, dávám 3 a mám v plánu to shlédnout ještě jednou ()

KcarlosK

Páni, to byla jízda ! Perfektní dobrodružství. Dospělá pixarovka pro všechny, kteří ještě umějí snít. Ještě nikdy mě v animáku nic tak nedojalo, jako když dědula u vodopádů otevře tu knihu. Nechybí humor, napětí, ani trocha poučení. Souhlasím s Galadriel, že sestřih života Carla a Ellie je dokonalý. Prostě další z řady úžasných počinů od Pixaru. K dokonalosti chybělo snad jen méně té 'dospělosti' a více 'dítěte'. ()

Sshiva

První pixarovský film, který mě opravdu oslovil. Velké pozitivum vidím zejména v tom, že v mnoha ohledech není zas tak určen pro děti ale spíše pro dospělé. Dítě by opravdu nebylo schopno pobrat určité scény a vůbec myšlenku celého filmu. Ač jde o pohádku, tak je to pohádaka plná životních pravd. Malej klučina a stárnoucí děda zkrátka tvoří dokonale sehranou dvojici. V životě nutně nemusíme prožít pouze jedno dobrodružství, protože vždy na nás může čekat nějaké nové. ()

matilda33

Nádherný animovaný film, plný emócií, skvelého humoru a intelignetného deja. Dovolím si povedať, že Up sa pravdepodobne stal mojím najoblúbenejším animákom. ()

cachanell

Doporučuji, doporučuji, doporučuji. Skvělá zábava vkusně vyprávěna od začátku do konce. Příběh velmi líbezný a milý. Stařík se rozhodně utéci z velkoměsta přímo k vodopádům snů. A ejhle malá chybička, domek se vznese, ale na verandě s sebou nese černého pasažéra .. malého skautíka Russela. Dobrodružství začíná. Ovšem dabing v podání Liškového psa ... naprosto nepřekonatelný : Já je zastavím ? Stůjte, vy psi .... :-))) Buď můj páníček, smutně prosím, smutně koukám .... velmi - velmi zábavná podívaná. ()

Daviidesek

To bylo od pixaru slabý. Rozhodně to nepobaví děti školou povinné. Děj mi připadal tak trošku zmatený a nejlepší vtipy byly odhaleny už v traileru ale z druhé strany shrnutí Carlova života vás dojme a začátek je opravdu vinikající ale pak to stácí a strácí. Zvuk a animace tomu přidaly jednu hvězdu. ()

Marshal22

Toy story 3 a Vzhůru do oblak jsou filmy, které mě opravdu chytli za srdce. Tenhle film je obraz života každého z nás...Jaké jsou v životě překážky, či jak život utíká. Velice krasně zformováno v tomhle příběhu. Musím se přiznat - slzička ukápla. ()

Pukancek

Taká krásna rozprávka, len škoda že celá bola taká smutná a dojemná.. no asi taká mala byť. :) Myšlienka tvorcov ktorí sa upriamili na Ellien sen sa mi zdala pekne premyslená a malý bádateľ to pekne oživil, inak by to bolo dosť nudné. Celkový dojem veľmi dobrý :)) 4* ()

Mirrabel

Vždycky jsem z tohohle filmu naměkko... připomíná mi to, jak je fajn, když člověk není sám a že to není samozřejmost.. ()

yenda1

Některé okamžiky byly opravdu dojemné, něžné. Mám animáče rád. Čekám od nich pozitivní zakončení a to také přichází. Vzhůru do oblak na tom není (naštěstí) jinak. I když cesta k tomu vede klikatá a sem tam emočně náročná. Nechybí ani úsměvné scény se psem a ptákem, tedy mne alespoň rozesmáli. ()

Stingray

Vždycky když vidím akční scény v Pixarovkách (letecké souboje,akce v Úžasňákových,honičky v Toy Story a další) tak si hrozně přeju nějakej úplně dospěláckej drsnej akční animák. Sorry Jamesi, i ty míříš trochu níž. ()

karras

Na animáky koukám docela často, protože mám doma malou sestru. A zamilovala jsem si je tak, že když si chci odpočinout, nějaký si pustím. Tehdy jsem si pouštěla právě Up a netušila co mě čeká.. Dlouho jsem hledala na slovo, jakým ten snímek popsat, až mě jedno napadlo. Milý. Ten film je tak strašně milý! Ten dědoušek, Carl, je tak strašně roztomilý a jeho příběh tak strašně krásný! Velice oceňuji oba režiséry a hlavně scénáristu, který odvedl skvělou, skvělou práci s příběhem. Za mě čtyři hvězdy. ()

lenny71

UP je naprosto nádherný, kouzelný animák. Rozhodně to ale není jeden z těch, který by zaujal především děti. I když je tu spousta scén, které by dětičky milovala, celý film podle mě zapůsobí hlavně na dospělejší publikum. Nepamatuju si, že by se mi někdy u jiného animáku chtělo brečet... ()

Alhazred

Vynikajúce. Nie je však primárne určený pre deti, na to si treba dať pozor. Doporučujem všetkými desiatimi, nebudete sklamaní. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana