Carl Fredricksen je bývalý prodavač pouťových balónků, který je nucen se vystěhovat z domu, který společně se svou zesnulou manželkou Ellie postavili. Místo odchodu do domova důchodců se ale odhodlá k činu. Ke střeše svého domu přiváže tisíce balónků, vystoupá s domem k nebi a vydá se do Jižní Ameriky, jak to kdysi dávno slíbil své ženě. Na cestu se s ním ale vydává ještě jeden nechtěný cestovatel, o jehož přítomnosti Carl nemá ani tušení. Je to osmiletý chlapec Russell, který se ocitl na jeho zápraží právě v okamžiku, kdy se dům vznesl k nebi. Starého muže a malého chlapce na společné cestě do Jižní Ameriky čekají úžasná dobrodružství, na která nikdy nezapomenou. (TV Nova)

tere_z5

Jedna z nejlepších Pixarovek co jsem kdy viděla. Ač jsem k tomuto filmu přistupovala víc než skepticky - u čehož mi ani prvních deset minut snímku moc nepomohlo.. tak od chvilky kdy se na scéně objeví špaček a pes Dug, jsem se neskutečně bavila. ( nej. scéna: "můj paníček vyrobil tenhle obojek, je chytrý paníček a vyrobil mi tenhle obojek abych mluvil.. VEVERKA!! .." ) Taktéž jeden z mála filmů, který bych nechtěla vidět bez dabingu, Liška je prostě bezkonkurenční ) .. víc se rozepisovat nemá cenu, tohle se musí vidět :)) 100% ()

domchacha

Animák, který vykouzlí úsměv na rtech a zároveň dojme. Originalita a nálož vtipných hlášek není to jediné, co nám Up může nabídnout. Za povšimnutí stojí také charakteristika postav a kvalitní animační zpracování. Studio Pixar si zase jednou vyhrálo a osobně myslím, že si za tento 3D debut zaslouží pořádnou pochvalu! ()

Dominiique

Naprosto dokonalá pohádka! Velmi se mi líbila, hlavně díky Kevině, a úžasnému dabingu Doga ( Pavel Liška ). Pouštěla jsem si film i anglicky, a musím říct, že na dabing to češi vyhráli. ()

Crosby

Dúfam, že teraz nebudem sám seba klamať, no mám taký vnútorný pocit, že Hore bol pre mňa štatisticky najslabší animák zo stajne Pixar. Niežeby bol zbytočný, určite nie. Melancholická časť spomienok na zaprášený album s fotografiami celkom osviežila, humor si takisto našiel svoje miesto. Nemôžem si však pomôcť, voľajakosi ma to nechytilo, čo by malo byť nezvykom u Pixarovcov. Sedemdesiat percent ()

Ospalek

Trochu zarážející, že když byl Fredricksen malý kluk, byl Charles Muntz již dospělý a poté se setkávají jako "dědoušci stejného věku", ale ani sebemenší chybička nemůže změnit moje hodnocení... Pochopitelně zážitek z kina je vždy lepší a tak se ve mě zrodil pocit citové vyrovnanosti se svtem při sledování úvodních sekvencí. Život je krátký a když může být shrnut do pár minut, opravdu takovou chvilku mlže jen trvat. Někdy jsem opravdu změklý z romantických nebo po jakékoli stránce smutných filmů a plakat u animáku - to se mi stalo poprvé... Sice jsem brečel jen v duchu (rozbrečet se v kině to by byl trapas), ale navenek jsem naplno prožíval ten napínavý a velmi vtipný příběh starého dědouška. Nápaditost a originalita vynálezů je výjimečnost tohoto bestovního animáku. Jeden z nejlepších filmů svého druhu, který jsem kdy viděl. ()

CarlaBrunn

Su druhotriedne animaky, poucne animaky a fantasticke animaky. "Up" je tou poslednou moznostou. Striedave zablesky vtipu, roztomilosti, poucenia a zmyselnosti tvoria dokonalu zmes pre prijemne straveny volny cas. Pri rozpravkach velmi niesom zvyknuta, aby posobili na city, ale celkovej atmosfere to vobec neuskodilo. Zaciatok zamerany na prestrihy detstva, dospelosti a senium pana Fredricksena a najma na spolocny zivot s manzelkou sa mi pacil najviac, taktiez mnohe humorne sceny, ktorymi sa tu urcite nesetrilo (hovoriaci psi, Kevina, smiesne prejavy agresivity pana Fredricksena...). Nechcem opomenut zameranost na stareho pana a jeho citovemu vztahu k domu, kde prezil skoro cely zivot a k uletenemu korejcanovi so skautsymi sklonmi. 80% kvoli dramatickej prichuti, co sa k tak chutnym rozpravkam velmi nehodi. ()

Jezinho95

Skvělá animace, slušný příběh a když se k tomu přidá troška humoru, tak vznikne velmi solidní komedie. S jeho sledováním jsem neměl nejmenší problém, párkrát jsem se od srdce zasmál a určitě není jenom pro děti a doporučil bych ho všem. 75% ()

Trepak

"ČAU ALFA, HOVORÍŠ AKO FENA." Neuveriteľne dojímavá rozprávka, ktorej jedinou chybou je, že sa tvorcovia nevedeli rozhodnúť, či je určená malým alebo starším divákom. Aj preto koniec nie je taký krásny ako jej prvé 3/4. ()

hanzikk

Uchvátilo mne uvedení do filmu, ten začátek si prostě nemohu vynachválit. Pojmutí animace se PIXARU zase povedlo, vždy překvapí. Film pojatý místy až k dramatu je sladce kompenzován vtipnými scénami u kterých se sice nebudete doslova válet na zemi, ale určitě vykouzlí takový ten příjemný úsměv na rtech. To vše zakončuje příběh na dobré úrovni s pěkně sladěnou hudbou. ()

JARDAHONDA

Komediální animované dobrodružství Vzhůru do oblak je desátým filmem studia PIXAR. Děj filmů začíná u prodavače balónků, Carla Fredericksona, který už je penziovaný důchodce. Bydlí sám v malém domku uprostřed města a přemýšlí nad vším, co ve svém životě propásl, nad svou minulostí i budoucností. Nakonec se rozhodne pro své poslední dobrodružství. Uváže ke svému domu tisíce balónků a uletí s ním do oblak, přesněji do Jižní Ameriky. Průběh filmu nabírá spád, kdy se Carlovi ke své smůle na verandě domu skrývá všetečný skaut Russel. Osmiletý kluk a osmasedmdesátiletý stařec se vydávají na dobrodružnou cestu, při které potkávají další nevídané kamarády, mluvícího psa Doga a vzácného ptáka Kevina, který neumí létat. Příběh je plný neočekávaných zvratů, výborné animace a ukázkou na svět z pohledu dětských očí **** ()

Binkys

Krásná animovaná pohádka nejen pro děti, ale i pro dospělé! Krásně zpracované postavy a jejich pohyby, suprové hlášky, u kterých se zasmějete od srdce a vše do sebe tak nějak pěkně zapadá. ()

Hansolo35

Pro deti film uplne neni, ale me velmi prijemne prekvapil. Cekal jsem nejakou megablbost a ejhle, ono to ma dej, vtip i pribeh. Velmi netradicni, horkosladky pribeh. Vlastne jedina silenost je tam ten dum letici na baloncich. Coz se da brat jako urcity druh metafory. Prani, ktere ma vetsina lidi na sklonku zivota...udelat neco jinak. Uvodni shrnuti chodu zivota bylo fascinujici a pro deti tezko pochopitelne. 8leta dcera treba pohreb pani nestacila zaznamenat. Ackoli Lisku vubec nemusim, tak ten Dog se k nemu hodil. Skvele namluveno :-D. Jedina nesrovnalost je 99% odznaku skautskych bobriku a kluk je levej jako savle. Ze by protekci ziskane odznacky? ()

Patrix000

PET PET PET PET PET MUJ BOŽE DOKONALÝ vtipný zajimaví svele namluvený wow krasný pribeh super dej nemam co vytknout kouknete na tooooo!!!!! ()

luciluci

Milý animák o tom, že aj v starobe je človek živý. Postavičky majú hĺbku a pekne vykreslené charaktery. Sú sympatické a komické. Príbeh má jasnú štruktúru, dej je pútavý a milý. Grafika je pekne spravená. Celkovo je Up dobrý film, ktorý sa príjemne pozerá. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana