Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zbývá jediný den do svatby bohaté Tracy Samanthy Lord (Grace Kelly) a v rodinném sídle se začínají objevovat první hosté. Nechybí zde Tracyn první manžel, hudebník a skladatel C.K. Dexter-Haven (Bing Crosby) s Louisem Armstrongem a jeho kapelou, pikantní detaily z milionářské veselky se snaží zachytit reportér Mike Connor (Frank Sinatra) z magazínu Spy. Zatímco Tracy má o své budoucnosti po boku nového manžela definitivně jasno, Dexter svou exmanželku stále velmi miluje a je odhodlán ji svatbu překazit. Velkolepě pojatý večírek na rozlučku se svobodou je tak jeho poslední šancí, jak vývoj událostí ještě zvrátit. (dopitak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (24)

Blofeld 

všechny recenze uživatele

Svému předchůdci Příběhu z Filadelfie nesahá ani po kotníky, ale i tak to vychází tak na ty čtyři - hlavně díky skvělé hudbě legendárního Colea Potera. Ta by sama o sobě byla za pět. Bohužel film je tak za tři. Má dva hlavní problémy: 1) obsazení: Crosby je celkem dobrý, ale Grace Kellyová se NAPROSTO NEHODÍ do role, která byla napsána Katharine Hepburnové přímo na tělo. A Sinatra už tradičně výtečně zpívá a průměrně hraje, jeho výkon se se Stewartem srovnat nedá. 2) Nevím, je-li to chyba scénáristy, nebo režiséra, ale film se vyznačuje naprostou neschopností načasovat vtip. Jeden z nejvtipnějších okamžiků PzF byla scénka založená na důležitosti čárky ve větě "...to behave herself, naturally." - tady tato scénka vyšuměla naprosto do ztracena a nevylouudila na mně ani maličký úsměv. Další chybou je brutální zkrácení některých dialogů z originálu (závěr byl tak asi třetinový). Čtyři hvězdičky za Porterovu "Well did you evah?".... Nejlepší by bylo, kdyby tento film vznikl s původním tvůrčím filmem těsně po PzF s původním obsazením: Grant měl původně hrát HIgginse v My Fair Lady, takže zpívat uměl, Hepburnová hrála několik let muzikály na Broadway, takže zpívat uměla, a James Stewart zpíval Somewhere Over The Rainbow přímo v PzF. Takže... OPRAVA/DODATEK: po poslechu CD z muzikálu Coco se přikloním k názoru, že Hepburnová zas tak dobře nezpívala - sorry, Kate;oD... ()

Jezinka 

všechny recenze uživatele

Remake, který zkrátil dialogy a prostor některých postav, aby tam mohl vecpat písně. Byť by některé písničky byly fajn, působí to násilně. Obsazení v podstatě nesedí, mladá holka (chvíli mi příšlo, že se Grace Kelly snaží intonovat jak Katharine Hepburn) v oblažení obstařozních pánů. To nemělo jiskru. Celkem nuda, trochu se to pohnulo od zásnubního večírku. Ale film, který se nutím dokoukat .... ()

Reklama

Oskar 

všechny recenze uživatele

Škoda, že zde zatím není komentář od někoho, kdo neviděl Příběh z Filadelfie. Já jsem ho viděl a musím vpodstatě souhlasit s kolegy. Grace Kellyová je výborná v Hitchcockových filmech, ale pro roli manipulátorské "ženy v kalhotách" Tracy Lordové se nehodila. Ne po Katharine Hepburnové. Proto by mě zajímalo, zda by to viděl stejně i někdo, kdo se na High Society díval nezatížen tím, že jde o remake. V několika ohledech je totiž i lepší než originál. Scénárista John Patrick (mj. autor hry Záhadná paní Savageová) lépe vyprofiloval vedlejší postavy a dialogy jsou místy ještě břitčí. Že je protagonisté nedokážou vždy patřičně prodat, je už jiná věc. Berme to tak, že High Society je především muzikál s chytlavými popěvky Colea Portera. Frank Sinatra nebo Bing Crosby jsou tak trochu nejistí v konverzaci, ale když dojde na jejich disciplínu - zpěv, jsou super. :o) O Satchmovi nemluvě. 70% ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Taky jsem zatím neviděl zmíněný Příběh z Filadelfie. Jedu si teďka v sérii filmů s Frankem Sinatrou, v kontextu čehož musím konstatovat, že tenhle film je jen průměrný. Málo vtipné, málo záživné. Jak zmiňují kolegové, co tu napsali komentář přede mnou, hudebně je to na vysoké úrovni, vlastně (pro mě) zatím té nejvyšší. Ovšem kromě Take Me Out To The Ball Game se v žádném z těch filmů nezpívalo, takže zkreslení je snad nasnadě. Nicméně optimistický úsměv Louise Armstronga musí potěšit každého a skvělý zpěv Franka Sinatry (nechť se na mě ostatní nezlobí, ale zpěvem Sinatra převyšuje zbytek ensemblu minimálně o třídu) jakbysmet.___Kvůli slabému scénáři a vtipnosti s nádechem šafránu se však musím držet při zemi. ()

Rozjimatel 

všechny recenze uživatele

"Dexter,  are you ever gonna get married again?" "Oh, sure, I am. I'm waiting for you to grow up." "Ooh, Dexter, for you I'll hurry."     Muzikálový remake filmu The Philadelphia Story, ktorý je na moje podivenie rovnako dobrý ako originál. Pričom sa jedná o dosť odlišné stvárnenie. Okrem hudobnej zložky je to hlavne diametrálne odlišným obsadením hlavného páru. V prípade božsky krásnej Grace Kelly ide ešte o plnohodnotnú náhradu - herecké umenie Katharine Hepburn síce možno nedosahuje, ale ako chladná a neprístupná bohyňa je takmer dokonalá (treba si priznať, Katharine Hepburn nebola žiadna krásavica) a navyše, na nespeváčku, aj pekne spieva. Nevýrazný Bing Crosby je, žiaľ, herecky asi najslabším článkom (neustále sa mi vybavoval parádne sarkastický Cary Grant, ktorý mi tu ako jediný z originálu citeľne chýbal), čo ale doháňa skvelým spevom, takže jeho obsadenie je plne oprávnené. Ale dosť už bolo porovnávanie s originálom. Hudobná stránka tohto muzikálu je veľmi silná, veď sa tu zišli také osobnosti ako Bing Crosby, Frank Sinatra (pre mňa prekvapivo slušný aj po hereckej stránke), Louis Armstrong a Cole Porter. Piesne skvelo džezovo pulzujú a aj vtedy, keď sa práve nejedná o mimoriadne umelecké diela, sú ohromne zábavné (pri duete Crosbyho so Sinatrom som sa musel v kuse smiať). Celkovo ide o dielo s výbornými dialógmi, perfektnými sarkastickými hláškami ("Isn't it time for your milk and arsenic, darling?"), dielo, ktoré ma dokázalo rozosmiať i dojať súčasne. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete.     "Mr. Haven has become quite famous since our divorce. Undoubtedly you know of his piano concerto, "Choo Choo Mama."" ()

Galerie (64)

Zajímavosti (15)

  • Zásnubní prsten, který ve filmu nosí Grace Kelly, byl skutečný; nedlouho před natáčením se Kelly zasnoubila s monackým princem Rainierem a ten jí tento prsten daroval. (StarsFan)
  • Píseň "Who Wants to Be a Millionaire?", kterou ve filmu zpívá Frank Sinatra a Celeste Holm, dala později název populární televizní show v ČR uváděné pod názvem Chcete být milionářem? (StarsFan)
  • Grace Kellyová zpívá opravdu sama, osm měsíců chodila na hodiny zpěvu. (M.B)

Reklama

Reklama