Penélope Cruzová a Lluís Homar v hlavních rolích milostného příběhu o tvůrci, který při autonehodě ztratil zrak, ženu svého života i vlastní jméno, přesto však dostal od života druhou šanci. Režisér Mateo Blanco jedné tragické noci před čtrnácti lety přišel o vše. Osudná autonehoda mu vyrvala z objetí Lenu, herečku, která byla jeho múzou a kterou si vyvzdoroval i za cenu nedokončeného filmu. Po nehodě Mateo oslepne a spolu s kariérou režiséra se vzdá i svého občanského jména. Začíná žít a pracovat jako scenárista pod pseudonymem Harry Caine a na minulost se snaží nemyslet. Se smrtí jeho někdejšího úhlavního nepřítele a soka v lásce se ale otevírají staré rány a zdá se, že příběh lásky, žárlivosti a zrady bude mít ještě pokračování... Tři roky po úspěchu filmu Volver se španělský scenárista a režisér Pedro Almodóvar vrátil se snímkem, ve kterém hlavní ženskou roli znovu nabídl své osudové herečce Penélope Cruzové. Snímek je natočen ve stylu hollywoodských filmů 50. let minulého století, nese však samozřejmě pečeť Almodóvarova stylu: barevnost a prolínání žánrů. V hlavním příběhu se tak mísí thriller a červená knihovna, v sekvencích nedokončeného Blancova filmu Dívky a kufry Almodóvar ovšem propašuje do filmu i crazy komedii, odkazující na jeho první divácky úspěšný film Ženy na pokraji nervového zhroucení. Tento sebereflexivní odkaz z Rozervaných objetí dělá především poctu kinematografii, filmařům a touze vyprávět. (Česká televize)

c.tucker

Výborný a silný příběh, který se mi sice nedostal pod kůži, jak nejspíše měl, ale zaujal mě a vůbec jsem se nenudil. Herecké výkony jsou úchvatné, hlavně pro mě čím dál tím více sympatické Penélope. Sice jsme takových příběhů už viděli desítky, ale když je to ták krásně podáno od pána Almodóvara, že i toto velmi potěší. ()

Jim_Beam

Zatím nejlepší Almodóvar, kterýho jsem viděl. Skvělej příběh, skvěle vyprávěnej a skvěle zahranej. Místama jsem u toho filmu cítil, že se dívám na příběh z dob klasickýho hollywoodu 40. let v moderním španělském hávu, a to se mi na něm líbilo asi nejvíc. ()

Radiq

Almodóvar mě už nemůže ničím zaujmout. Ani tím, že tam nastrčí Penélope Cruz. Ta je sice hezká (7 z 10), ale ostatní herečky vypadají jak transvestiti. Děj je dost nejapnej a připomíná mi nějakou telenovelu, tím jak je tam tolik postav, všichni vážní jak hovno a mající "zajímavé" osudy. Takže musim upozornit, že děj se hrozně táhne, je nudnej a už teď si přeju, abych ho rači rychle zapomněl (což nebude vůbec složitý) ()

Courtemanche

Zatím první Almodóvarův film od roku 93 který mě jakž-takž zaujal. Taky ale má patent na opakování vlastních, jednou již použitých nápadů. 3,5/5 ()

vesper001

Nevím, jestli u mě ještě pořád přetrvává okouzlení z Volver, nebo měl Almodóvar protentokrát obětovat své potěšení z adorace Mony Leny ve prospěch veřejného blaha z příběhu. Penélope střídá jména, postavy i pozice, Lluís Homar má zamrzlý nejen pohled, ale i úsměv, a zbytek nestojí za řeč. Zápletka „milostný x-úhelník, verze 15 3578“ nepřináší nic, co bychom už x-krát neviděli, žádné překvapení se nekoná. Jak už tu zaznělo, nadprůměrný díl odpolední telenovely, ale slabý odvar Almodóvara. ()

farmnf

Ano, je to svým způsobem španělská telenovela ale hodně dobrá. Kamera na výbornou, hudba na chvalitebnou, výkon Penelope na výbornou (hrála to v 35 letech). Mnoho nových nápadů jako hra s rentgenovými snímky, slepec využívá svého postížení k náhodným souložím(to tu ještě nebylo), Hezké a dlouhé záběry z fiktivního snímku Dívky a kufry. Celkem dobrý příteli Pedro, hlavně, žes tam nedal zase ten jinotaj, že kdo je buzna, je apriori dobrák... tím jsi mě tenkrát nasral... ()

Estrecha

Další povedený snímek Pedra Almodóvara, ale stejně jako u "Volver", si myslím, že podruhé by mě to už příliš nebavilo.....zápletka odhalena, nadšení z příběhu opadne. Ale o to víc se zase budou bleštit a vyčnívat ty detajly, které opravdu za to stojí..... Penélope Cruz odvádí opravdu skvělý herecký výkon. Během filmu vystřídá několik rolí - od sekretářky, přes milenku bohatého finančníka, až po "začínající ne příliš dobrou" herečku, to celé zaobalené svým skvělým hereckým výkonem.... Zní to trochu kýčovitě a formálně. Tak neformální rychlé shrnutí: KLADY: zajímavý poutavý příběh, místami vtipné, Penélope Cruz sama o sobě také vydá za velké plus. ZÁPORY: místy, především v 2. půlce, mi to přišlo trochu zdlouhavé..... ()

Sfinkter

Almodovar na nás opět naběhl s krásně promyšleným příběhem, ozdobeným jeho barvitou režií a zálibou v detailech. Celek tvoří skvělé drama, kterému kralují režisérovi dvorní herci. ()

markuc

Po dlouhe dobe film, u ktereho jsem se nenudil, ktery me zaujal a donutil premyslet. Originalita rezisera se nezapre. Stridani casovych linii mne donutilo sledovat film v kazdem momentu a nevynechat nic, protoze se potom clovek lehce ztrati v tak komplexnim deji. ()

KanjiVital

Druhý film, který jsem měl tu čest vidět od vele uznávaného španělského režiséra. Tím prvním filmem byl Volver, který mě zcela uchvátil a ohromil, takže očekávání bylo velké. A zklamaný jsem nebyl, opět jsem se přesvědčil, že Almodóvar je schopný napsat skvěly a strhující scénář. Nalezl jsem zde vše, co jsem od tohoto žánru očekával - silný příběh, vášeň, zradu, nenávist, pomstu. Jedná se o jakousi ódu pana režiséra na filmovou práci. Dále se zde můžeme ujistit v tom, že člověk zničený nevěrou je schopný kvůli pomstě ochoten ničit životy jen aby se necítil odkopnutý. Blonďatý anděl na začátku mi napomohl k tomu, že zbytek filmu jsem se nemohl od filmu odtrhnout oči kvůli marnému doufání, že znovu pomůže hlavní postavě přes přechod :-))) Herecké výkony byly jedním slovem vynikající, Penelope tradičně skvělá, Lluís Homar nenápadně připomínal Patricka Swayzeho (co ten by za takovou roli ve své kinematografii dal), ale zahrál uspokojivě (překonávat slepecký výkon Al Pacina je nadlidský úkon) a u Blanci Protillo jsem se ujistil v tom, že je velká herečká, každé její gesto, úsměv, pláč, hlt ginu s tonikem, či pózička s cigaretkou jsou natolik upřímné a pravdivé, že před ní smekám. ()

VittaBella

Ano, "Los Abrazos Rotos" je jedním ze slabších snímků Almódovara, ale přesto celkově patří mezi ty nadprůměrné. Čerstvá držitelka Oscara nezklamala a ostatním předtavitelům také nelze co vytknout. Almódovar si herce hold vybrat umí. Jak už jsem na španělského režiséra zvyklá, čekala jsem ve filmu více zvrácených a originálních postav, ale nemohu si stěžovat. Almódovar si potrpí na pomalejší průbeh děje, jenž většinou naplní emocemi. Tentokrát však místy pocity docházely. Režisér si ale s tématem velmi dobře pohrál, škoda jen, že si nevybral téma zajímavější. ()

Raven0

Od Almodóvara jsem čekal o dost víc. Ale toto? Když ve filmu není jediná scéna, která by stála za zapamatování... Nic, co by nějak zaujmulo, co by v člověku vyvolalo nějaké emoce... Rozervaná objetí jsou prostě prázdný film. Klasická člověčinka, bez barvy, bez chuti, vyšumí z hlavy jako ranní kocovina. ()

sahe

Vrací se zde tak trochu ke svým starším dílům... tedy našla jsem tam třebas odkaz na - Ženy na pokraji nervového zhroucení (kurf, bláznivá ex, carpacho...) , pak se zmiňují o "vysokých podpadcích" a tak bych i mohla pokračovat... a jako celek to "Pedrovské", ovšem na druhou stranu ne až tak "úchylné"... ()

Brandon

Almodóvar na můj vkus ve svých filmech zbytečně moc vysvětluje a většinu situací nepřirozeně hrotí. Úplně zbytečně, snímku to spíš ubližuje. Po herecké stránce žádné výraznější zaváhání, půvabná a šarmantní Pene předvedla svůj standardně dobrý výkon. Sečteno, podtrženo i přes opakující se výtky, ale Pedro asi už jinej nebude, spokojenost a zasloužené silné trojhvězdí. ()

MishKonn

Čekal jsem od toho nějakej zajímavej art-kousek, kterej mě určitě něčím nadchne. Měl jsem to tenkrát zadarmo, tak jsem se nechal ukecat, i když k Penélope Cruz výraznější sympatie nechovám. K mému překvapení mě snímek ani nenadchnul, ba co víc, spíš naopak. A jak jsem litoval, že jsem na něm byl v kině, kde se zamyká. Upřímně nechápu, co bylo na tý "komedii" k smíchu. Takhle mě svým výrazem neminul žádnej film už pár let. ()

blackJag

Další z hodně povedených filmů nestora španělské kinematografie číslo 1. Triviální téma, rozestavěné a napsané takovým způsobem, že svůj přízračný šarm a vkus ztrácí až v posledních 15 - 20 minutách. Šťastná byla ruka i při výběru herců, mezi nimiž s obdivuhodnou samozřejmostí září Cruzová - tento jev ani zdaleka neberu za pevnou měnu, ve svém rodném jazyce je ale opravdu nepřekonatelná. Spousta dobrých nápadů ve scénáři (děj se točí kolem filmového průmyslu a jen tak z plezíru jsou tu načrtnuty dva samostatné filmy - a nedivil bych se, kdyby po těchto fragmentech někdo vážně skočil a použil je jako námět) ale i v zobrazení. Nebýt té uspěchané a škobrtavé čtvrthodiny na závěr, hodnotil bych absolutně. 85% ()

Kacounek

Parádní spletenec vzpomínek, tvořící úžasnou zápletku. Jakoby při rozmotávání někdo ztratil trpělivost a předčasně ho ustřihl. Chybí tomu konec. ()

Autogram

Scenáre, ktoré vytvárajú postavy tohto filmu v úlohe filmových tvorcov, sú rovnako slabé ako scenár tohto filmu a tak to celé aj vyzerá. Zmiešaním veľkých dávok lásky, nevery a žiarlivosti vznikne skoro vždy telenovela a tu to tiež takto dopadlo. Bizarnosti ako homosexuáli s vlastnými deťmi patria asi k bežnému folklóru režiséra. Penélope Cruz ho musí mať veľmi rada ako svojho krajana, keď sa vo filme ochotne vyzlečie a nielen tým ale už svojou prítomnosťou ťahá film z bažín telenoviel. Mierne nedomyslené bolo striedanie dvoch období v rozsahu 14 rokov, keď všetky postavy okrem jedného malého chlapca vyzerali v oboch časoch úplne rovnako. ()

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky