Bestie musí zemřít

všechny plakáty

Americká modelka Celine je unesena záhadným mužem přímo na ulici v průběhu módního týdne v Miláně. Když se probere z omámení, zjistí, že není jediná oběť tohoto šílence. Vedle ní leží zakrvácená dívka, která je zjevně již delší dobu mučena... Jedinou nadějí na záchranu je Celinina sestra Linda. Ta kontaktuje přímo inspektora Avolfiho, který okamžitě ví, s jakým zločincem má tu čest. Jedná se o sériového vraha, zvaného „Yellow“, který vraždí krásné mladé dívky. Nejdřív si s nimi ale zvráceně hraje a krutě je mučí. Když ho to omrzí, dívku zabije a vyhlédne si jinou oběť. Další krásku, kterou může zohavit a zabít. (oficiální text distributora)

RUSSELL

Argentovo styl točení se mi hodně líbí a jeho rukopis je na spoustě záběrech patrný. Film táhne skvělý Adrien Brody v roli detektiva Enza Avolfiho – tato postava byla skvěle napsaná a ještě lépe ztvárněná. Naopak postava vraha Yellowa (Giallo), kterou si též střihl Brody, byla nedotažená, nezajímavá a strašně nepřirozená. To bylo pro mě obrovské zklamání. U Argenta jsem zvyklý na propracované charaktery vrahů a pak také na zajímavou pointu, a toho se mi zde nedostalo. Při sledování jsem se sice nenudil, ale v konečném součtu mi toho film moc nedal a spíše mě zklamal, jelikož jsem v něm viděl určitý potenciál, který bohužel nebyl naplněn. Chtělo to trošku poladit scénář a mohlo to dopadnout o poznání lépe. ()

Němi

Strašně zhovadilý scénář, který sešitý z těch nejzákladnějších klišé budí dojem Frankensteinova monstra + jako bonus nejhorší záporák kam oko dohlédne. Je téměř proti přírodě, že je to místy slušná podívaná, protože co tu Adrien Brody dokázal uhrát, to si nějaké hvězdičkové ocenění zaslouží. ()

PetrPan

Tahle pohodová, sic trošku tuctová, kriminálka má vlastně jediný problém a tou je osoba režiséra. Nenatočit to Argento, věřím, že se tady pohybuje někde kolem slušných 60 % , rozhodně by neživořila těsně pod padesátkou jako je tomu právě teď, i když kdo ví, zázrak to opravdu není, argento neargento. Všeho podstatnýho je tak nějak málo, krve, vražd, napětí , specifické giallo atmošky ( abych prázdně neplácal v nějakých termitech, já si pod tím představuju ty obvyklé temné hrátky s vrahem a jeho oběťmi, odlesk světla na čepeli nože, vraha skrývajícího se ve stínu atd. atd.). Čili Bestie je z mýho pohledu naprosto průměrná záležitost, vyjádřeno hvězdami za tři, které ale tak trochu z trucu, a taky pro ten flashback s řezníkem, dávám čtyřku. ()

Hunter2222

Veľmi dobrá hudba, vynikajúca kamera, no herci, tí boli strašní (až na detektíva). Nemôžem odpustiť, že v celkom nadpriemernom filme vyzerá hlavný záporák ako malé retardované dieťa. Gore celkom ušlo, škoda že občas mimo kameru. Koniec ma bohužiaľ veľmi neuspokojil... 60%. ()

Cabal

Pro mne zklamání. Poměrně standardní thriller na hraně tří hvězd. I přes některé typické Argentovi prvky tomu chybí "štáva". ()

Oktavianus

Zaplať pánbůh za Brodyho. A upřímně - za koho jiného? Seignerová je sice pořád kočka, ale přece jen už lehce zestárla, nemluvě o tom, že její role zahrnovala víceméně jen hysterický vyvádění. Elsa Pataky je zase celou dobu špinavá a od krve, no a komentovat přehrávaně postiženýho záporáka Briana Maye snad ani nemá smysl. Argento nabídl solidní červenožluté giallo, které počítá spíš s inteligentním divákem, tradičně dobré, ale bez takového toho koření navíc: bez větší porce krve, větší porce nechutností či alespoň ucházejícího padoucha. Závěr mohl být mimořádně silný, ale ta krev tekla z auta do cesty tak očividně, že ani tady nemůžu být stoprocentně spokojen. A tak končím stejně, jako jsem začal - vyzdvihnutím skvělého, lehce vyšinutého detektiva Adriena Brodyho. Na jeho věčně kouřící a nervózní temnou figuru byla radost se dívat. ()

anderson

ČESKÁ DVD PREMIÉRA: VAPET = 4.10.2010 --- MAJSTER sa vrátil po rokoch ničoty. A v plnej sile. Neveril som. Ďakujem. Dúfam, že to nebude labutia pieseň. (7.9.2009) ()

eraserhead666

No, řekl bych, že i ten Karetní hráč měl zajímavější zápletku a barvitější průběh, tohle zase mělo lepší obal, lepší a hezčí herci, evidentně větší rozpočet, lepší exteriéry a interiéry. Takže to vlastně vyjde nastejno. Trochu jsem se nudil. Opět, jak je u giall zvykem, záporák je docela blbec a jeho pohnutky jsou trochu k smíchu. Brody má fakt charisma. Jak krásně by to skončilo, kdyby tam nebyla ta poslední minuta. Ale oni ji tam, samozřejmě, museli dát. ()

SOLOM.

Před uvedením tohoto snímku očekával snad každý velký comeback mistra Daria k hororovému odvětví, ve kterém se již řadu let cítil jako doma. Jenže tohle oživení již upadajícího gialla mnohým velkou radost neudělalo. V žádném případě se mu totiž nepodařilo navázat na úspěchy svých prvotních kousků, které jsou považovány za jedny z nejlepších ve svém žánru. Je potřeba si přiznat, že svá nejlepší léta má už za sebou a přestože se vždycky těším na každý jeho kousek, tak po skončení tohoto filmu jsem lehce na rozpacích. Byl jsem trošku zklamán především tím, že Argento nedokázal přijít s něčím novým, co by jsme již neviděli jinde a ani samotná zápletka nebyla zrovna dvakrát úžasná. Jako největší mínus vidím v tom, že nám byl vrah ukázán až příliš brzo a tím pádem bylo po překvapení. Retardované sadisty mám sice rád, ale tenhle se kromě uvízlého prstu a trošku krve na moc nezmohl ()

Morholt

Moje první srážka s Argentem dopadla blbě. Dostal jsem klišovitý scénář "vylepšený" nulovou atmosférou a debilními herci. Zejména vrchní řezník byl neuvěřitelný. Ovšem Emmanuelle Seigner mu zdařile šlapala na paty a v některých momentech se mu i vyrovnala. Fakt nevim, kdy se mi stalo naposledy, abych viděl dvě takové perly v jednom filmu. Brodymu bych pak doporučil, aby na tohle hodně rychle zapoměl. 15% ()

Tommassi3

"Promiňte, ale seznam čekatelů je naprosto diskrétní !! Co soudní příkaz ??" -"Vy to nechápete !! Je to otázka života a smrti !!" - "Ale to je tady všechno, madam !!" ;) ()

erl

Po geniální La Terza madre přichází vystřízlivění. Tuhle žlutou záležitost zabíjí neuvěřitelně stupidní scénář. Není to špatné , ale od Argenta čeká člověk přeci jen mnohem víc. ()

corpsy

Dario Argento sa vracia ku koreňom. Ale svoje majstrovstvo niekde nechal. Kým ARMÁDA DÉMONOV : MATKA SĹZ dopadla nad očakávania dobre, tento návrat, tentokrát nie k mystickému hororu, ale k obľúbenému giallu, sa až tak nevydaril. Absentujú tu krvavejšie scény a temnejšia atmosféra, hoci herci si svoje odviedli, to sa uprieť nedá. Takisto ma znepokojil záver v štýle ´´what the f...´´. Dario, na teraz odpúšťam, druhýkrát už budem prísnejší. ()

Ten Druhy

Keby dal Argento trochu viac energie života do toho umierania a dej zdynamizoval, mohlo to byť pôsobivé, takto je to len priemerné, giallo. Herečky, teda potenciálne obete vražedného vyčíňania, sú nádherne, ale čo z toho, keď Argento s erotikou šetrí, ba dalo by sa povedať, že je v tomto ohľade lakomý. A. Brody a E. Seigner vedľa seba stále chodia a nepreskočí medzi nimi žiadna iskra. Hororová zložka filmu úplne chýba. Vlastne aj detektívne napätie. Gore scény, hoci ich nie je veľa, sú ale zaujímavé a krvavé detaily mrazivo odpudivé. Predpoklady zaujať má aj psychopatický zabiják (pán "Žltý") svojou zvrátenosťou a pohnutým životným osudom. Od začiatku je jasné, že ho niečo temné spája s inšpektorom (Brody). Hoci identita vraha bola odhalená skôr než som očakával, Argento dokázal príbeh o ňom ukončiť v správnej chvíli, čím sa vyhol prílišnej opisnosti. ()

hous.enka

Cekala jsem asi neco vic. Takhle se tenhle thriller pohybuje v sedem prumeru a nijak nevybocuje. Adrien Brody s podivnyma vousama pali jednu od druhe a Emanuelle Seigner neustale prudi svym chovanim nejen detektiva, ale i divaka. Za zminku snad stoji posledni scena, na jejimz konci zacinaji titulky. Jop, ta se mi libila. Policajti jsou macha. I ty italsky a je proste lepsi, kdyz zakon vezme do ruky newyorsky policista Avolfi. Zaver: film napinavej je, ale nic novatorskeho neprinasi. ()

TomX2

Prekvapivo to nedopadlo zas tak hrozne. Argento je z toho cítiť, atmosféra je fajn, vraždy dobré (aj keď väčšinou mimo záber), film je stále v akcií a vždy sa tam niečo deje a inak priemerné herecké obsadenie trochu ťahá Adrien Brody ako inšpektor. Nebyť zlého, nelogického scenáru, film by dopadol oveľa lepšie. Spomeňme si napríklad na to, ako slečne ide po krku šialený psychopat, podarí sa jej utiecť a vraha hodiť na zem...no všetko čo spraví je to, že ho kopne do nohy? ()

GodComplex

Moderni navrat Giallo zanru ve filmu, ktery se jmenuje priznacne Giallo nedopadl tak, jak by si fanousci predstavovali. Problem je v tom, ze to co delalo Giallo Giallem byla 70's atmosfera a vse s ni spojene. Giallo era je definitvne pryc a tohle pusobi jako naprosto obycejny neskodny thriller TV produkce. Skoda, protoze odchytavani peknych modelek a jejich znetvorovani neni uplne spatne tema. Dobry Adrien Brody, ale vylozene spatna Polanskiho zena, ktera hrani ani anglictinu naprosto zoufale nedava. Nastesti nejake ty body zachranuje par typickych Argento-chutovek. "Fuck you! I'm beautiful! Fuck you!" 4/10 ()

K.I.N.G.

Tento thriller s prvky hororu (záměrně nepíšu giallo, protože to není) má stejně prostý děj, jako většina TV filmů na podobné téma, které běžně vysílají naše komerční televizní stanice, avšak s podstatně větším důrazem na brutalitu. Jedná se ale o velmi příjemnou záležitost a klidně bych si někdy v budoucnu dal drsňáckého inspektora s vázankou a nasranou bloncku ještě jednou. Jako fanoušek Dariovy tvorby a Itálií vonících hororů si hádám tříhvězdičkové hodnocení i u tohoto naivního snímku můžu dovolit. 50% ()

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera

22.01.2008

Dario Argento natočí Giallo

Dario Argento natočí Giallo

19.01.2008

Nic nového pod sluncem, říkají si ti z vás, kteří vědí, že giallo je italské označení hororového subžánru specializujícího se na řádění maniakálních sériových vrahů. A mistr Argento už pár takto… (více)