Pevně se připoutejte, protože vás skupina agentů s nadpřirozenými schopnostmi vezme na napínavý a vzrušující výlet. Dobrodružství začíná ve chvíli, kdy Cassie (Dakota FanningVálka světů), která vidí do budoucnosti, přesvědčuje Nicka (Chris EvansFantastická čtyřka) s telekinetickými schopnostmi, aby jí pomohl ukořistit kufřík s tajemstvím za miliardy dolarů. Aby předstihli vládní agenty, musí do akce zasvětit i Alyssu (Camilla Belle10 000 př. n.l.), která dokáže ovládat cizí myšlenky. Právě ona může být jejich spásou – nebo prokletím. Ve vedlejší roli dokonale strhujícího filmu Push se objevuje na Cenu Akademie® nominovaný Djimon Hounsou (Krvavý diamant). (oficiální text distributora)

papinak

Na můj vkus až zbytečně dlouhé, vzhledem k tomu, že film nemá zhruba po půl hodině co nabídnout. Světlé místo ve filmu je Dakota Fanning, která zde hraje opravdu výborně, ale bohužel je to mrhání talentem. Inspirace X a jinými meny je jasná, ale bohužel nepřináší nic originálního. ()

Igwar

Tak nam Dakota Fanning vyrastla do krasy a je z nej sexi slecna. Dufam, ze nedopadne tak zle ako za onoho casu iny detsky objav Stevena Spielberga Drew Barrymore. V kazdom pripade hra skvele a jej postava bola pre PUSH skvelym osviezenim. Cely film mi vsak prisiel moc serialovy, aj ked radsej som ho urcite vzhliadol takto ako v podobe 100dielneho serialu, kde by sa hlavna dejova zapletka stracala v chaose zbytocnych epizodnych zapletiek, urcenych len pre natiahnutie serialu. Taktiez ani uplny koniec filmu neriesi mnoho veci, ktore boli pocas deja nacate. Ze by bolo v plane pokracovanie? Asi by som sa neurazil, aj keby ano. Aj ked by sa dalo vytknut este dost veci, nepokazili mi celkovy dojem z filmu a bavil som sa dost dobre, takze davam s kludnym svedomim ****. ()

jvoza

Otrava, přetrpěl jsem 111 minut nudných procházek ulicemi Hongkongu, blbého příběhu, slabých hereckých výkonů a jediné co mě drželo až do konce je tradiční zvědavost jak to dopadne a sympatická Dakota Fanning. ()

optos

Cichači, měniči, krváci, stínači... Ak vás takto infantilne pomenované skupenstvo "talentovaných" ľudí neznechutí, je tu stále šanca, že si užijete solídnu šou. Inak to dost vypovedá aj o samotnom obsahu. Veľká vykrádačka, no nutno uznat, že s vydareným vizuálom ()

Marčus

Myšlenku má tenhle filmeček zajímavou, vše ostatní je průměrné. Co mi osobně vadilo, je šňůra nelogičností a nedotažeností, která probíhá filmem od samého začátku do úplného konce. 65 % ()

Hystory

Summit Entertainment pripravil skvelý akčný film o geneticky upravených ľuďoch s nadprirodzenými silami. Trojica hercov Chris Evans, Dakota Fanning a Camilla Belle vynikajúco stvárnili svoje charaktery, avšak preplnený dej nedovoľuje aby to ďalej rozvíjali. Divákovi sa zdá, že McGuigan sa snažil naplniť priestor čo najväčším počtom nadprirodzených postáv, ale časom na ne zabudol. Niektoré naozaj ostanú nevyužité a bezcieľne sa motkajú na filmovom plátne. Problematika je v tom, že každý z predstavených hrdinov disponuje odlišnými silami a toto považujem za príliš veľkú "náhodu". V kontraste s nepriateľmi to znamená, že každá postava má svoj protipól, ktorým napokon musí súperiť. Ďalší nedostatok je v nekonkretizovanom cieli, čiže nielen hrdinovia sú neistí poslania ale ani divák nie je oboznámený (mám tu na mysli len čiastočnosť a nie komplexnosť informácií !) Za pozitívum pokladám to, že naši primárni protagonisti sú sympatickí, občas vtipní a bez zbytočných exkurzov (okrem začiatku) sa snažia premiestniť od bodu A do B. Cez túto cestu ich sprevádza veľké množstvo vizuálnych zrážok s nepriateľmi, ktoré majú len charakter spomaľovania a nie prínosu čo sa týka celkového finále. Z iného uhla pohľadu práve tieto spomínané prvky majú za dôsledok to, že dej je nevypočítateľný, presnejšie nepredvídateľný a tým pádom pre diváka pomerne pútavý. Čo sa týka lokalizácie deja, riešenie tvorcov považujem za vynikajúce: v prvom rade ide o interferenciu dvoch "entít" (alebo kultúr), po druhé "exotizácia prostredia" nesmeruje vždy k neprospechu, lebo práve farebnosť, inakosť odlišuje príbeh od schematickej šablóny podobných produktov. To neznamená, že Push je nejakým unikátom, lebo ani o originálnosti a ani o jedinečných replikách hovoriť nemožno, ale napriek tomu, že u nás nebol viditeľne propagovaný prináša veľmi príjemné chvíle stvárnené pred televíznymi obrazovkami. ()

dINsA

Tento film je tajná mezičasoprostorová díra v kontinuu... Natháhnout ty dvě necelé hodiny o chvíli déle, celý vesmír se rozpadne! Teď vážně, v čase 1:35 jsem kontroloval WMP, jestli už se na to nekoukám přes dvě hodiny!... Je to nudné, zdlouhavé, nudné, s totálně nehrající Camillou Belle, nudné, s lolitkovskou Dakotou Fanning a ... to hlavně... nudné! ()

Maya.Angel

Od filmu jsem si moc neslibovala, ale zas tak špatný nebyl. Je fakt, že konci jsem se už trochu ztrácela, protože těch smyček bylo nějak moc, ale herecké obsazení je dobré a nápad taky ujde, tak proč ne.. ()

Mirrabel

Konceptem připomíná Heroes a koho baví tenhle typ filmů, bude spokojený. Je to trochu zamotané, ale dobře natočené a akční. ()

M.Gift

Velke prekvapeni, nejvetsi pak pro me samotnou. Posledni dobou jsem na radoby nepruhledne sci-fi filmy, ke vsemu jeste americke, ktere maji vyvolat v divakovi onen "wow- efekt" alergicka. Sice jsem si hned ze zacatku nebyla jista, zda jsem nenarazila jen na prekvapive dlouhy dil jakehosi serialu, kazdopadne cim dyl jsem se divala, tim jsem chtela videt vic. Film je zajimavy, "teorie" mutantu alespon lehce originalni, dejiste barvite a na hlavni postavy (zvlast pak na Chrise) se diva velmi dobre. Prestoze vylozene zadny zazrak, pokud bude v planu dalsi dil, sahnu po nem vsema deseti. ()

alphatown

Film,podle mého gusta,na způsob x-mana,skvěla akce,skvělé triky,výborný scénář,zajímavé od začátku do konce,neokoukaní herci,souboj lidí s nadpřirozenými schopnostmi,jsou zde viděči ve stylu minority report,já jsem nadšený,nevím proč má tento film tak nízké hodnocení,já bych mu dal nad 70%.Směs minority report,x man,počátek a podobných filmů,možná i Matrix.Skvělá hudba.Skvělá Dakota Fanning,a hlavně všechno světlé,místa zajímavá,budovy ,restaurace. ()

LarisaDavid

Asi to bolo kvalitou stiahnutého filmu, ale kamera sa mi zdala akási roztrasená. Ale inak sa na to dalo pozerať, dokonca to bolo i napínavé a jedno viem určite, chcem vedieť telekinézu :) ()

quido.morava

Na tento snímek jsem narazil až včera v TV. No - musím se opakovat, když znova uvedu - ve sci-fi se může prakticky všechno, ale musí se s touto výhodou zacházet opatrně. Co jsou platné nadpřirozené schopnosti, perfektní efekty a triky, když děj je totální nesmysl, scénář je zmatený a postrádá jakýkoli rytmus, herci nehrají (jen zírají) atp. atp.... Opět škoda promarněného potenciálu. Body můžu dát jen za vizuální efekty. ()

Matt91

Režisér McGuigan je veľmi talentovaný o čom svedčia jeho predchádzajúce počiny. Toto mu úplne nevyšlo. Námet je zaujímavý, ale jeho spracovanie ostalo len v povrchnej rovine. Herci sú slušne zvolený a hrajú obstojne. Akčné scény ujdú, ale dalo sa z nich vyťažiť viac. Scenár mohol mať väčší rozsah, detailnejšie rozoberať jednotlivé postavy a ich schopnosti pričom by sa pokúsil vytvoriť mytológiu s prísľubom pokračovania. Príbeh si to proste žiadal. Takto film ostáva ako akčná jednohubka, ktorá mohla byť omnoho lepšia. ()

Milsa

Zjavne to tak vyzerá, že tento film som odignoroval, lebo som si ho pomýlil s iným filmom s podobným názvom. Ten som totiž videl a myslel som, že toto je on. Nevadí, dnes som ho objavil, tak som si ho pozrel a stálo to za to. ()

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)

Režisér Sherlocka cestuje časem

Režisér Sherlocka cestuje časem

15.08.2010

Paul McGuigan (foto) svými prvními filmy (u nás známe hlavně Nabít a zabít) sice zaujal, ale velkou díru do světa neudělal. Push vyloženě zklamalo. Za zářivý comeback však můžeme považovat režii dvou… (více)

Filmové kočky: Nová generace

Filmové kočky: Nová generace

27.01.2009

Jen předevčírem jsme psali o možné trojce Charlieho andílků, ve které by Drew, Cameron a Lucy dostaly mladší posilu. Už se i ví, kdo by to měl být – o filmovou kariéru se pokoušející Rihanna. A to… (více)

Bourne potkává X-Men

Bourne potkává X-Men

16.06.2008

Tak by se dal zjednodušeně popsat sci-fi thriller Push, který právě natáčí Paul McGuigan (Nabít a zabít). Odehrává se v tajném světě psychické špionáže. Chris Evans hraje mladíka Nicka, jehož otec… (více)