Pevně se připoutejte, protože vás skupina agentů s nadpřirozenými schopnostmi vezme na napínavý a vzrušující výlet. Dobrodružství začíná ve chvíli, kdy Cassie (Dakota FanningVálka světů), která vidí do budoucnosti, přesvědčuje Nicka (Chris EvansFantastická čtyřka) s telekinetickými schopnostmi, aby jí pomohl ukořistit kufřík s tajemstvím za miliardy dolarů. Aby předstihli vládní agenty, musí do akce zasvětit i Alyssu (Camilla Belle10 000 př. n.l.), která dokáže ovládat cizí myšlenky. Právě ona může být jejich spásou – nebo prokletím. Ve vedlejší roli dokonale strhujícího filmu Push se objevuje na Cenu Akademie® nominovaný Djimon Hounsou (Krvavý diamant). (oficiální text distributora)

Fiftis

Už to tak býva, že keď nie je nápad, skopíruje sa niekoľko iných a šupne sa to na papier a scenár je hotový. Paul McGuigan natočil pár nenápadných ale podarených snímkov ale tentoraz sa pokúsil o trochu (režijne) náročnejšiu porciu. Natočil sci-fi, ktorá je na prvý pohľad celkom zaujímavá a nápaditá, ale režijne absolútne nezvládnutá a pre diváka neznesiteľne nudná. Rozohráva príbeh o ľuďoch, ktorí majú nadľudské schopnosti a iní sa ich pokúšajú chytiť. Z takejto témy by sa dala natočiť slušná akčná jazda ale tu je akčných scén pomenej a vo väčšine prípadov sú ťažko nezvládnuté, trápne a nudné. Nakoniec teda zostala dvojhodinová rádoby cool "akcia", ktorá nemá šancu zaujať diváka, očakávajúceho zábavný snímok ani intelektuála, ktorý chce pri filme premýšľať. A Dakota Fanning už tiež nieje rozkošná a mladá, ale tuctová puberťáčka. ()

Arkos

Průměrné akční scifi, celkem slušně natočené, ale s dost slabými chvilkami. Nejvíc mě zklamala postava hlavního hrdiny, která je dost nevýrazná a to nemůže zachránit ani Chris Evans. Naopak se mně líbíla role Dakoty Fanning, která jak se zdá už začíná vyrůstat z vyloženě dětských rolí a ve filmu byla nejlepší. Jinak nadpřirozené schopnosti hlavních hrdinů šli určitě využít víc, jediné, které opravdu zaujali, byli schopnosti Řvounů. ()

playboxguest

Já vám nevím, je to tu samá kritika, ale mě nápad s měniči, viděči, hýbači, nutiči, mazači a kdo ví kým vším ještě chytil od první chvíle a nepustil, tohle je přesně můj šálek kávy. K tomu Dakota, na kterou nedám dopustit ( a tady mě dostala její scéna alá ožralá třináctka je v lihu kvůli tomu, že zrovna pracuje, tak jí nerušte :-) ) a hlavně nutiči byli dle mého využiti parádně a ostatní alespoň hodně dobře. Nebýt nášupu nelogičností v druhé půlce, dám bez váhání za čtyři, takhle je to jen hodně podařená a svižná jízda pro lidi, kterým se to stejně jako mě líbí tolik, že jsou ochotni při sledování ubrat na přemýšlení a rýpání do děje a jen si to užívat. Pro mě je to pecka a dvojku bych si dala sakra líbit. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Akce 6/10/// PLUS: pro mě dlouhou dobu jeden z nejočekávanějších filmů, má výborný trailer a mám rád Dakotu i Chrise, potěší pěkné plakáty, které bych chtěl na zeď MÍNUS: míň akce než jsem čekal, naopak víc upovídané a přesto některé dialogy nebo souvislosti onoho světa nezajímavé./// Shrnutí: Znáte to, čím víc se těšíte, tím víc budete zklamáni a čím víc očekáváte, tím míň dostanete. Přitom je to žánrovka přímo pro mě jako stvořená. Ovšem zápeltka je banální a motivace postav nejednoznačná a jejich chování nepředvídatelné, jenže tentokrát v tom špatném slova smyslu. Opět je velkou chybou, že tvůrci do traileru napráskají opravdu to všechno nej a ve filmu jsem vlastně něviděl cokoliv jiného co by mě ohromilo. Poslední kapitolou je hudba, která je výborná, ale v některých částech bohužel i rušivá. Možná vidět to před 4 lety, viděl bych to jinak.***Celkem 65%*** ()

Cappuccino

Že tento človek natočil Nabiť a zabiť? Nerobte si zo mňa srandu, prosím. Veľmi - veľmi slabo vyšťavený pomaranč. Film pomerne nudný bez hlbšej myšlienky. Jediné "pluská" vytvárajú Camilla Belle a Djimon Hounsou. Push si už znova nepustím ..to teda nie. ()

Sysel_CZ

Hodně kvalitní a zábavnej filmeček s celkem hutnou atmosférou, do který dokáže vklouznout velice rychle. Téměř nemá chyby, až na dopisní botu (aneb jasnozřivost postav, které jasnozřivé být nemají) a snad na to, že hlavní hrdina mohl trošku víc využívat svých schopností. Ale to je jen takové přání spojené s povzdechem, možná, že bych tomu pak dal pět a možná ne, ale takhle to víc než stačí a raději neměnit nic. ()

Allien.9

Filmoví "Heroes", akorát vyčpělí, nezáživní, neoriginální a viditelně nízkorozpočtoví. Škoda dvou hodin života... ()

HAL

Je otázkou jestli je Push, vzhledem k tomu kolik stál a jak vypadá, látkou dost vhodnou pro kina a nebo by bylo vhodnější kdyby šel rovnou do televizí a na DVD... ale ať tak či tak, rozhodně to není žádný nepovedený zmetek, ale vcelku zábavný komiksový film který je natočený o několik tříd lépe než spousta mnohem dražší žánrové konkurence (nový Hulk budiž dostatečně odstrašujícím příkladem, o Catwoman, Ghost Riderovi a dalších raději ani nemluvě). Nízký rozpočet tu ani není moc na škodu - šetřilo se s výpravností scén ve scénáři, ale jejich provedení ve filmu už je vizuálně velice solidní. A naštěstí se neštetřilo na hercích, kteří své postavy zvládají výborně, což bych dřív v některých případech (Dakota s obouruč Berretami!) považoval za fantasmagorický nesmysl. Solidně se poprali i s dějem, který sice není nejchytřejší, ale ani mysl příliš neuráží a je zajímavý mnohem víc než nemálo pitomý Jumper (podobnost s Heroes neposoudím, neviděl jsem) a režisér má v ruce evidentně nejen zmáknuté řemeslo, ale i dost talentu a dokáže v akčních scénách být originální a nápaditý. Levnější X-Men? Proč ne. 6/10 ()

kingik

Film hodně tápe, čím chce vlastně být. Banální zápletce o nadlidské droze, po které všichni pasou, nic nepomůže, na ambiciozní scifi to nemá odpovídající rozpočet a na akční film je to málo akční. Bezesporu je tedy největším pozitivem neokoukané herecké obsazení, které film vytahuje z hlubin nudy a dodává mu osobitý styl. I tak je film poměrně nevýrazně natočen a neobsahuje nic světoborného. Je však možné, že v rukou hravějšího režiséra než je Paul McGuigan, by byl film podstatně zábavnější. Takhle je to jen průměrný propadák. ()

sochoking odpad!

Na začiatok: vynechávam rasistické kecy, ale jak ma srala jedna šikmooká pička, tak si to nenechávam odpustiť! Tisíc krát použitý výraz ' divízia ' píli uši a prefiltrovanosť zase oči! A z tých debilných lízatiek, čo im trčia z huby, by sa jeden posral...No a ak si budete chcieť otvoriť dvere... buhahaááááá!!! ...načo kľúče... Spokojne si zarevte. Inak, najlepší okamih celého filmu je, ked ten urevaný zmrd zahučí! Jediné plus celého tohto zmätku je Dakota, ktorá pôsobila na mňa ukľudňujúco, ale nezachránila to i tak. Nenechajte sa odradiť napriek mojim kecom, ale ja som trpel. ()

Aknah

No nebyl to žádný úchvatný, ani dechberoucí akční film, který by mě ohromil, ale celkem průměrné sci - fi se zajímavou zápletkou a rozhodně to sršelo nápadivostí a originalitou ažaž. Takže já bych tenhle film rozhodně nezatracovala, ani nevychvalovala.... Protože si myslim, že z takového žánru se dá vytlouct víc a že Camilla Belle mi tam absolutně nesedla, oproti tomu byla Dakota Fanning teda úžasná, navíc super vlasy :) tady je z ní pěkná rebelka - pozorovatelka :) Asi bych dala i vyšší hodnocení, ale některé momenty byly zdlouhavé, ale suma sumárum, se mi hrozně líbil konec, který jako plán - neplán byl vlastně do puntíku promyšlený a to se mi na tom líbilo asi nejvíc.... ()

IQ Tiqe

Vadilo mi přijmout vytvořenou realitu, dost mi vadili "řvouni" a celkově vzato mě tahle sci-f moc neoslovila. Ke konci jsem už nedokázal poznat, co je vsugerovaná myšlenka, co přečtená myšlenka a co realita. ()

Sobis87

Push je lacinější, hloupější a veskrze průměrnou vykrádačkou seriálu Heroes a ten je zase odvarem Singerových X-menů. Takže tu máme dvojnásobný odvar, který vedle průměrného scénáře nabízí akorát tak lehce nadprůměrné akční scény, které opakováním stále toho samého po chvíli omrzí, sympaťáka Chrise Evanse, dospívající cuketu Dakotu Fanning a obstojného záporáka v podání Djimona Hounsou. Na dobrý film to je rozhodně málo. 45% ()

Anderton

Sci-fi prvok o ľuďoch s nadprirodzenými schopnosťami je už tak neskutočne prevarený, že vážne nie je zapotreby vymýšlať jeho nové variácie. Na to je tu už dosť komiksov a ich adaptácii. Nehovoriac o seriáloch. Tvorcovia si mysleli, že stačí takýto príbeh zasadiť do exotického prostredia, obsadiť ho teenagermi a post teenagermi a automaticky to zafunguje. Na tých teenagerov možno, takže je vlastne všetko v poriadku. Prečo ale na mňa fungovala napr. taká Kronika? ()

teutates

Áno Push... no ehm ako by som to napísal... snaha "bola", ale nebolo nikoho kto by to bol zatlačil do popredia. Nemám zdania či dané prevedenie má nejakú knižnú predlohu, alebo vzniklo len na podnet dnešnej "Hero - Age", avšak určitý potenciál by tuna bol. Chabý scénar, celkom zaujímavá hra s farbami, priemerné prevedenie a pár filmových "hvezd"... Dakota pobehujúca v rádobej sukni od Michelangela, prizvukujúca, že síce má 13 ale vyzerá na 14... wow. Mierne nadrogovaná Camilla, ktorá svojím važným pohľadom zmení pár osudov no a nakoniec Chris, ktorý to ako tak ustál, ale treba si povedať pravdu... bolo vôbec čo ustáť? Veľmi slabé, veľké sklamanie 4/10 ()

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)

Režisér Sherlocka cestuje časem

Režisér Sherlocka cestuje časem

15.08.2010

Paul McGuigan (foto) svými prvními filmy (u nás známe hlavně Nabít a zabít) sice zaujal, ale velkou díru do světa neudělal. Push vyloženě zklamalo. Za zářivý comeback však můžeme považovat režii dvou… (více)

Filmové kočky: Nová generace

Filmové kočky: Nová generace

27.01.2009

Jen předevčírem jsme psali o možné trojce Charlieho andílků, ve které by Drew, Cameron a Lucy dostaly mladší posilu. Už se i ví, kdo by to měl být – o filmovou kariéru se pokoušející Rihanna. A to… (více)

Bourne potkává X-Men

Bourne potkává X-Men

16.06.2008

Tak by se dal zjednodušeně popsat sci-fi thriller Push, který právě natáčí Paul McGuigan (Nabít a zabít). Odehrává se v tajném světě psychické špionáže. Chris Evans hraje mladíka Nicka, jehož otec… (více)