Teenager Jake Tyler (Sean Faris) se s rodiči a bratrem právě přistěhoval do Orlanda a nastoupil do zdejší školy. Tam však narazí na vyhlášeného rváče Ryana a rozhodne se, že se mu postaví. Nejprve však musí u skutečného mistra zvládnout bojová umění…  Hrdinou amerického akčního dramatu v režii Jeffa Wadlowa je teenager Jake Tyler (Sean Faris), který se s rodiči a bratrem právě přistěhoval do Orlanda a nastoupil do zdejší školy. Stejně jako mladší Charlie, který má úspěchy v tenisu, je i Jake sportovně nadaný hráč amerického fotbalu. A záhy zjišťuje, že dobrou kondici bude potřebovat. Když ho půvabná spolužačka Baja (Amber Heardová) pozve na večírek, Jake narazí na vyhlášeného rváče Ryana (Cam Gigandet). A poté, co od něho dostane pořádnou nakládačku, se Jake rozhodne, že to tak nenechá. Obrátí se na mistra bojových umění (Djimon Hounsou), který mladíka naučí nejen bojovat, ale také uvědomit si, jaký doopravdy je. Ale i když Jakeovi nejde o pomstu, je jasné, že další střet se surovcem Ryanem je nevyhnutelný... (oficiální text distributora)

ZkuKol

Karate Kid r. 2008. Klipový střih, streamovanaá videa, více akce, více sexy. Na současnou generaci až nadprůměrný soundtrack, Djimon jako vždy srší charismatem a na žánr je tu velmi dobře vybrán ústřední pár (ona je hezká a moc nemluví a on má charisma a více jak tři výrazy). Tvůrci si mohli odpustit neustálé zdůrazňování kontrastů chudý-bohatý a vůbec celkovou "beverly" atmosféru a i záporákovi se mohli více pověnovat (minutová scéna s otcem vám buď řekne, že se jedná o rodinu jeskynních lovců a nebo, že byla vymyšlena 10 minut předtím, než se šlo na plac:-) ()

Ploutev

Mám rád Martial arts filmy, vlastně je zbožňuju. Ale když je film tak trapný !! TRAPNÝ !! jako tohle tak to nezachrání ani povedené bojové scény. Ani totožné tréningové praktiky které jsem v muay thai taky zažíval to nevytáhnou. Ten příběh je přijatelný možná pro 13ti leté děti, a pro tuto věkovou kategorii to asi bylo taky určeno. Velká škoda, filmů o Vale Tudu, Muay Thayi a podobných se v USA moc nenatočí,proto mě mrzí jak to dopadlo. Všechno špatně. P.S. : Během jednoho měsíce, za který se to on všechno " naučil " by se to nedalo zvládnout ani v pohádce, techniky se lidi učí několik let, a to nemluvím o fyzičce a odolnosti. P.S. 2 : Ten hlavní 60 kilový padouch McCarthy, ikdyby měl sebelepší techniku, ikdyby trénoval 40 let, tak by ve fightu s o 30 kilo těžším , ikdyž technicky třeba slabším soupeřem, neobstál. A těžší a větší tam byli snad úplně všichni. ()

svačinka

Typický high school movie se vším, co k tomu patří, tentokrát okořeněn bitkařským příběhem:-) I já, neznalý muay thai, jsem u toho kroutil hlavou, ale co, není to žádný japonský instruktážní film, tak to tak beru... po druhé zhlédnutí musím za 4*:-) P.S.: nejlepší ze všech postav byl bezkonkurenčně Charlie:-) ()

Arius

Plytké a priemerné. Hoci musím uznať že na niektoré scény sa pozeralo velmi dobre, celkovo o ničom s vyretušovanými nehercami. ()

Lencha

Možná to vypadá jako blbej film, kde jde jen o to, vymlátit z někoho duši a něco si dokázat. Snad to tak i ze začátku vypadalo, ale cílem tohodle filmu je: Chci bojovat, abych už příště nemusel. A to se mi líbí. Kluk, který prohraje zápas, začne se učit bojovat jen kvůli pomstě a postupně přijde na to, že o tom to není. Bojovat pro pomstu je kravina. Protože u toho člověk nepřemýšlí a jde si jen za tím, aby vyhrál. Ano, náš hrdina chce taky vyhrát, ale rozdíl je v tom, že on chce protivníkovi dokázat, že až ho porazí, bude to jednou pro vždy... Líbil se mi výběr herců, líbil se mi film. Slabší 4 hvězdy. ()

Danoboss

Tvorivá invencia režiséra sa ukázala vo filme iba raz a to pri röntgenovom snímku praskajúcich rebier. Inak to bola vykrádačka Karate Kida, prvého dielu Karate Tigra a aj Norrisovho majstra Kickboxu. Keďže tieto filmy sú ale na dnešnú dobu moc mäkké tak ako bonus pridal surovosť Klubu rváču. Vzniklé dielo neurazí, ale rozhodne nepoteší a to najmä kvôli dvojhodinovej stopáži, ktorá je na takéto "prudko inteligentné dielo" skutočne prehnaná. ()

vanderbart

Docela klasická struktura cesty za vítězstvím přes prvotní porážku, trénink a odplatu... Ale koukat se na to dalo, žádné velké nadšení však nepřišlo. ()

slovan1

Super akční fajtový film! Z očekávané průměrné zábavy se vyklubal nadupaný snímek. Prostředí, ikdyž naivně působící, je na oči jako magnet. Ve smyslu holek, párty, "zlaté americké mládeže" a letního počasí. Nadupané bitky si zaslouží svou vlastní větu :-) To co zde předvádí "bojovníci" je maximálně povedené! Film má svou atmosféru a ta graduje ve finálním fajtu. Propo Sean Faris mi šíleně připomína Toma Cruise... Sexy Amber Heard tenhle povedený film jen podtrhuje. ()

ondra.kymla

Ježiš to byly emoce :D Dobrej motivační film s pěknou holkou (ano jsi to ty Amber :D) a překvapivě dobrou kamerou. Viděl jsem rozšířenou verzi - sice nevím, čím se liší od normální, prý jsou tam asi dvě scény navíc, ale rozhodně jsem rád že jsem viděl právě tu. Nakonec mě dostalo i jistý náznak usmíření mezi Jakem a tím slizounem :) ()

coscarelli

Jeff sa oháňa všetkými udmi čo mu boli nadelene, prečo ale nevyužil naplno,to neviem,asi mu nejaký dozorca pozeral nad plece. Ide o dostojny teen fight flak s dobre infiltrovanou hudbou a klasickou schemou,ktora neubija. Na to su tu postavy zo železa,ktorí si to rozdávajú tak,az bolia rohovky. Parádny nárez,ale do full contact mu chýba trocha korenia. ()

sedm.1

Opravdu jen málo filmů dokáže ve výsledku diváka zaujmout a oslovit i přesto, že trpí obrovskou tuctovostí, předvídatelností a v podstatě i nesoudnou naivností, ale právě Never Back Down je tohoto nepravděpodobného úkazu ukázkovým příkladem. Kvalita tohoto snímku totiž vážně není příliš vysoká, jak jsem totiž již zmiňoval, zápletka je po milionté omletou kopií o vzestupu mladého kluka na vrchol, který jen svou pílí a nezdolnou zarputilostí nakonec všem nakope prdel, vývoj toto vzestupu pak to samé, nakládačku dostanu, trénink, pomoc mentora, kámoše a sexy holky, při odvetě nakládačku vrátím, prostě kristova noho, pokolikáté už, a samozřejmě přesvědčit někoho soudného o tom, že po měsíčním tréninku nakopu prdel mnohaleté bojové mlátičce, tak to jako hahaha. Nicméně ale právě i přes všechny tyto fakty prostě musím tuto podívanou jednoduše hodnotit vážně nadprůměrně, neboť především její zpracování a působivost jsou natolik přesvědčivé a zábavné, že jsem si těch 100 minut vážně užil na plný koule, bavili mě ty zápasy, oslovili mně postavy, děj měl spád, a zkrátka celé to vyznělo jako fajn nenáročná a příjemná podívaná, kde jsem s radostí dal přednost srdci před rozumem, tolerantnost jsem hodil za hlavu a ústřednímu hrdinovi jsem upřímně fandil, aby v té závěrečné bitce zvítězil a pořádně si to užil se svou holkou. A závěrem musím nutně tomuto snímku přiznat ještě jeden velmi pozitivní fakt, a to že už dlouho na mě nezapůsobil nějaký film tak silně inspiračním dojmem, kdy lze něčeho skutečně dokázat jen vlastí vůlí a odolností, a i když je to zde podáno tedy vážně dost zkresleně a zjednodušeně, tak stejně ona působivost je tu fakt parádní a efektní, což musím opravdu ocenit. ()

rozbris

No ani nevím co k tomu napsat, ale píši hlavně proto že dal jsme tomu 3.5 ale to nejde proto píši 4 je moc a 3 je zas málo:-) Prostě jasně a stručně ať u toho mojeho komentáře neusnete a rychle to můžete skouknout ,je to dobrý a je dobré se na to dívat s přítelkyní je tam láska komedie rvačka takže si z toho každý pohlaví něco odnese a možná se do Vás vaše přítelkyně či žena více zamiluje protože ve vás uvidí taky takovýho malýho bojocníčka:-D Bon Voyage:-) ()

Seti

Já jsem byl spokojen. Na podobných filmech jsem vyrůstal, takže jsem nečekal žádné oscarové drama. Všem to sluší, všichni jsou nařachaný až hanba, špatnej hoch dostane na prdel - všechno tak, jak má být:-) Akorát tenhle styl boje mě zas tak nerajcuje, co se toho týče, tak to mohlo to být trochu pestřejší. ()

Dargel

Já jako zastánce takovýchto bitek ve stylu Fight Clubu jsem unešen každým pohybem, který si mnohokrát přehrávám. Ne vše je sice přesné ale dosti to vychází ze skutečného boje. Jinak film neměl nějaké větší zádrhely nebo nudné scény, takže hodnotím vysoko 4 hvězdy. ()

Maark

Pokud bych viděl tenhle typ filmu na začátku 90. let na VHS, tak budu unešenej a hned si půjdu zacvičit s polštářem. Ovšem tohle je jako špatný vtip. Naivní, místy trapné a 100 x okoukané.. Ne, opravdu mě tenhle film neoslovil.. ()

DavidS.

Krvavý sport na americké střední :) Nicméně hlavní bitec je sympaťák, trenér taky a souboje mají tu správnou dávku adrenalinu, syrovosti a kontaktu... A navíc musím přiznat, že na mně dýchla nostalgie a vzpomínky na všechny ty podobné žánrové rubačky let osmdesátých... ()

Han22

Rád bych dal více, ale nemůžu. Jeff Wadlow se pokusil zmodernizovat arénovky a bohužel místo pořádnýho karate nebo kung-fu tam hodil nějaký bojový umění plný chytaček, lámání a přehozů... nic proti tomu, určitě to je reálnější, ale mě ty fighty prostě nebavily. A od toho se odvíjí, že mě nebavil ani samotný film plný pitomých teenagerovských problémů, rodinných traumat (celkem 4 postavy tu mají svoje trauma!!) a debilních keců. A při koukání na na závěrečný turnaj mě akorát napadalo, jak dlouho by tihle "hošani" vydrželi proti skutečným fighterům z K1, kteří mají asi o 100 kilo více... Nic moc film, radši si dám z nostalgie Kickboxera nebo Karate Tigera. ()

Jane18CZ

Příběhové klišé, to ano, ale scény bojů jsou dobře natočené, hodně jsem se u toho bavila :) a Cam je můj oblíbenec :D ()

Kick-Ass 2 dřív, než jste doufali

Kick-Ass 2 dřív, než jste doufali