Teenager Jake Tyler (Sean Faris) se s rodiči a bratrem právě přistěhoval do Orlanda a nastoupil do zdejší školy. Tam však narazí na vyhlášeného rváče Ryana a rozhodne se, že se mu postaví. Nejprve však musí u skutečného mistra zvládnout bojová umění…  Hrdinou amerického akčního dramatu v režii Jeffa Wadlowa je teenager Jake Tyler (Sean Faris), který se s rodiči a bratrem právě přistěhoval do Orlanda a nastoupil do zdejší školy. Stejně jako mladší Charlie, který má úspěchy v tenisu, je i Jake sportovně nadaný hráč amerického fotbalu. A záhy zjišťuje, že dobrou kondici bude potřebovat. Když ho půvabná spolužačka Baja (Amber Heardová) pozve na večírek, Jake narazí na vyhlášeného rváče Ryana (Cam Gigandet). A poté, co od něho dostane pořádnou nakládačku, se Jake rozhodne, že to tak nenechá. Obrátí se na mistra bojových umění (Djimon Hounsou), který mladíka naučí nejen bojovat, ale také uvědomit si, jaký doopravdy je. Ale i když Jakeovi nejde o pomstu, je jasné, že další střet se surovcem Ryanem je nevyhnutelný... (oficiální text distributora)

Krt.Ek

Ani kdyby si to stokrát zasloužil, filmu, v němž borec i po výprasku vypadá lépe než já, prostě více než tři hvězdičky dát nemohu! ()

zlabus

MTV. Youtube. Martial Arts. Kult těla. Černý Miyagi. Krásně oslizlý padouch. Klišé dovedené do stádia dokonalosti. Zábavná jednohubka, která neztrácí tempo. Proč ne? 70% ()

SaNcHeZ_cz

Provařené anebo tvářičky z MTV se inspirují v oldschoolu. Ve výsledku vcelku slušná variace na žánrové schéma podbarvená videoklipovým vizuálem, která se ovšem nebojí ukázat pár slušných chvatů. Celé je to navíc podbarveno slušně fungujícím soundtrackem plným vypalovaček z televize. Ač klišoidní až hrůza, funguje jako novodobá variace na karate kida vskutku spolehlivě. Jinak Cam Gigandet funguje jako záporák oproti hlavnímu hrdinovi výborně. ()

Wysch

Pokud bych měl někdy ukázat na nádhernou šablonu, ukážu na Never Back Down. Postavy jsou jeden archetyp za druhým, všude se omílá spousta klišé a ve výsledku je příběh jedno ohromně velký klišé. To neberu jako zápor, to spíš beru jako holej fakt. Co mi ale trochu chybělo a v celkovým hodnocení se promítlo, je prostě ta rutina v přístupu. Ve filmu prostě není postavy, která by se nějak vymykala a třeba i chytla diváka (teda mě) za srdce. Až na toho Djimona, kterej uronil slzičku, že jo. Jo a Leslie Hope vypadá furt dobře. Jen ty vlasy už by mohla mít taky někdy konečně delší. ()

mysiak

Coolový brak...jednoduchá zápletka, dobro víťazí nad zlom...Djimon Hounsou je pán..a som toto zožral kompletne..aj po druhý krát ()

Ellmariachi

Takové Karate Kid se starším hrdinou. Borec se přistěhuje do města, udělá si nepřátelé, najde si pěknou ženskou a pak musí udělat co je správné. Někde na té cestě se ale musí zlepšit a to jak co se bojové techniky týče, tak i lidské stránky. Pana Miyagiho vyměníme za Djimona Hounsou a trénuje se opravdu tvrdě a poctivě. Když je vše připraveno a máme i motiv finálního souboje jde se na to. Zní to strašně blbě a taky že je. Jenže nostalgie je mrcha a na mě zapůsobit umí. Bez ní bych tu 4 slabou dát nemohl. 70 procent. ()

Ridick

v kratkosti ako to je uz u mna pomaly zvykom: pohodova oddychovka mlatenim, kt. rozosmeje chtiac nechtiac a pobavi hlavne hounsou...boha to je katastrofa:) ()

O.Peta

Po vzoru všech předešlých filmů jako je Fight Club nebo Karate Kid a podobně je tu další verze. Tak nějak mě tyto filmy baví, úplně ve mě vyvolávají nutkání jít si taky někam zaboxovat, nebo někomu nakopat zadek, ale já na to nemám vlohy. Krásně zmáknuté bojové scény a perfektní písničky, které film doprovází. 80% ()

JJ.Gibson

Na tak otřepaný příběh, neuvěřitelně zábavné! Dost dobře propracované souboje, pěkně se na to dívá. Nevím proč, ale Sean Faris mi strašně připomínal Daniel-sana z Karate Kida :) A ono když si to tak člověk vezme, tak je to takový novodobý Karate Kid, ale zasazený brutálně do přítomnosti! Cam Gigandet mě rosekal, jako záporák je dokonalej!!! A vůbec se na ten kalifornsko-hollywoodskej háv dobře koukalo. Za mě spokojenost :) ()

MikO_NR_1909

Never Back Down najočividnejším spôsobom osciluje na hrane motivačných guru žánrov s jasnou cieľovou skupinou a priepastných klišé. Čo ale tvorcovia odhadli v pravý čas a úspešne a na čo zdôrazňovali obzvlášť pozornosť, bol jednoznačne nástup zmiešaných bojových umení a ich prudký vzrast popularity. Či už s vedomím alebo napriek tejto snímky sa tak učinilo s dvojnásobnou razanciou. Inak je príbeh mentálnou 80kou, ale narozdiel od týchto dobových prirovnaní odráža väčšiu reflexiu spoločenského správania a pozície rodov a ich mentálneho medzistupňa v dobe súčasnej a to mu nemožno odoprieť. ()

sonnak

Nečekaně přehledné bitky, kamera a vůbec celá vizuální stránka šlape tak, jak má. Horší je to s herci (mimo Hounsona, a Peters imo taky umí), naprosto příšerným prostředím, které je pro takový příběh to nejméně vhodné a vily za miliony, mobily za tisíce, hnusná muzika a holky jako z pornofilmů jsou atraktivní možná tak pro 15leté panice. Hnusně přeslazený konec a vůbec celá dramatická stránka filmu je něco, s čím jsem počítal, takže jsem ani moc újmy neutrpěl. Nebýt to takový mainstream, který se snaží zavděčit pubertálním divákům, mohlo to dopadnout mnohem líp. ()

Vojcl

Typický teenagerský filmeček s velice jednoduchým a snadno předvídatelným scénářem. O nějakých hereckých výkonech nemůže být ani řeč. Taky se vždycky musím smát tomu, že v hamburgerovém národě mají na středních školách všichni kluci vyrýsované atletické postavy, všechny holky jsou totální kočky a hlavně všichni jezdí minimálně v jaguáru... Jediný důvod proč to stojí za vidění je velké množství skutečně kvalitních bojových scén (i když občas s viditelnou digitální úpravou). Fanoušci thajského boxu nebo brazilského jiu jutsu si tu přijdou na své. ()

speedy3

Filmům jako Krvavý sport, Lví srdce sice už dávno odzvonilo, snímek Nikdy to nevzdávej ale opět ukazuje že bojové sporty, zápasení a rvačky ve filmech byly, jsou a vždycky budou. Pokud se chce člověk odreagovat a nevadí mu toto téma, vřele doporučuji. Nutno pozdvihnout dějovou stránku filmu, která je mnohem koukatelnější než filmy z 80. a přelom 90. let. Krásné a zasloužené tři hvězdy. ()

zipper111

Nikdo neočekává buhví jaké dílo...a ono to taky buhví jaký dílo neni. Hromada klišé, naprosto brutálně směšné "vážné scény", debilňoučký scénář. Nic moc... ()

J3dla

Samozrřejmě, jde se na to podívat jako na film, kterej nic nedá, na druhou stranu ale taky nic nevezme. Docela dobře pobaví, rychle uteče a bojový scény vychazejí aspoň ze skutečnýho bojováho stylu, žádnej Jet Li kung-fu panda:-). ()

blackrain

Závěrečná bitka na parkovišti mezi auťáky byla více než efektní. Kluci by z ní, ale nevyšli jen s pár šrámy. Dopad na asfalt je přece velmi tvrdý a bolestivý. Jake a Ryan sebou mlátili moc hezky. Z holé kůže by jim měla téct krev a místo velkých kloubů by jim měly trčet kosti. Nestalo se tak. Pak se na sebe před školou ještě pousmály. ()

Bat55

Never Back Down alebo Nikdy sa nevzdávaj je parádná športová dráma. Černošský Djimon Hounsou je správny trenér a hneď som si ho obľúbil. Čo sa týka herca Seana Farisa ako hlavného "bijca" tohoto filmu, tiež ma nesklamal. Aspoň s Amber Heard tvoril pekný párik. Zápletka a scenár je jednoduchý, ale páčili sa mi bitkárske fighty a faktom aj je, že som sa nenudil. Tréning je skvelý, snímke nechýba skvelé tempo, dĺžka filmu je tak akurát, takže nemám nad čím rozmýšlať. :D /75%/ ()

Makky

Klišoidný príbeh a motívy postáv, no skvelo podfarbené pútavými súbojmi, výborným pesničkovým soundtrackom a sympatickými hercami. Never Back Down vyčnieva z priemerného radu, avšak ďalej sa nedostane. Každopádne výborná oddychovka. ()

kaylin

Takový ten klasický k film, kde kluk má nějaké nadání, v tomhle případě bojové, ale dostane na budku. A tak si najde mentora, který z něj udělá pořádného bojovník, kluk sám pak mentora něco naučí. Chlapec samozřejmě získá dívku, tentokrát mně protivnou Amber Heard, a všichni jsou až do smrti šťastní. ()

movieband

Motivační film ? No možná. Děj to má vcelku zajímavý a abych pravdu řekl, tak je to tak trochu teenagerovská verze Rockyho s prvky Neporazitelného. Mě se to každopáně líbilo se vším všudy. Podařený napínavý, dramatický, akční film. ()

Kick-Ass 2 dřív, než jste doufali

Kick-Ass 2 dřív, než jste doufali