Je to pták? Je to letadlo? Ne, mechanický kluk – Astro Boy. Byl stvořen pro napínavá dobrodružství, které může prožít jenom on. Jeho táta, slavný vědec Tenma, mu do vínku dal super sílu, rentgenové paprsky, rychlost a schopnost létat nad oblaky. Astro Boy poznává svět, učí se lidským emocím, když tu je jeho rodina a přátelé ocitnou v nouzi. Odvážný kluk se proto vrací do rodného Metro City, aby čelil možná dosud největší životní výzvě.

Astro Boy pochází z hlavy Osamu Tezuky, který je přezdíván Bůh mangy, tedy japonských komiksů. Příběhy malého chlapce začal vydávat počátkem padesátých let minulého století. Ty byly později přepracovány do televizního seriálu. Právě jeho podoba tehdy udala směr celé japonské animované produkci a dodnes je v ní patrný Tezukův vliv. (oficiální text distributora)

mutlovka

Pěkný animovaný sci-fi film o dvou světech, o tom ,,dobrém" a o tom ,,špatném", jejichž rozdíly se ale malému hrdinovi v závěru filmu podaří setřít. Trochu horší animace, ale spousta vtipných hlášek. ()

dopita

Veleprůměrnej animák s robotem v hlavní roli, kterej má kulomety v prdeli. Já mám v prdeli tenhle film. Nenadchne, snad ani neurazí, ale každopádně se okamžitě vykouří z hlavy. Malý děti to ale asi ocení mnohem víc, hlavně tu kulometprdel - ta mě nedá spát :-) ()

Xavi6

Popravdě lituji, že jsem se na to vůbec odhodlal koukat. Špatný děj, nekvalitní animace, žádný humor, prostě nic, jen další sesmolená animovaná blbost. ()

sona123

Nic, bez čeho by se člověk neobešel, ale také nic, co by nešlo přežít. Původní kritiky posouvaly Astro Boye kamsi pod průměr, ale zbytečně. Animace je milá, dialogy blbé, jako vždycky, ale to už je asi úděl animáků, ale celkově to nebylo zlé a dokonce i místy probleskovaly prvky originality. ()

Cement73

Začína to veľmi zaujímavo a až prekvapivo smutno a dramaticky... ale s jediným cieľom, aby sme sa dostali ku klasickému schématu holywoodského animáku. Takže slušný priemer. ()

Rehooo

Na jednu stranu mi to připomínalo film Robots a na druhou film Bolt. Ale i přesto to mělo něco do sebe. Film plný akce, napětí a zábavy. Pěkný ne scela americký animák, což se na podání i lehce podepisuje. ()

TomasKotlant

Trochu netradiční dospělejší animák, u kterého se děti (a nejen děti) navíc zasmějí. Pro starší diváky to není přehnaně infantilní, takže je to víceméně film pro všechny. Nesedla mi digitální výtvarná podoba, která s dospělejším příběhem nejde úplně ruku v ruce. *** Ve zkratce: Jak zvědavé geniální dítě k modré síle přijde. ()

Bozvav

Totální hňupárna pro vypatlané děti a dorostence. těm svým jsem to raději ani nepouštěla. Sama jsem nevydržela víc než do poloviny. Odpad to není, ale za víc jak 20% to nestojí. ()

Aurus odpad!

Tomuhle seriálu jsem se rozhodl dát šanci. Kouknul jsem se na 3 díly a všechny byly strašný. Děj=NUDA Postavy=NUDA Je to velmi špatný seriál. 0%/100% ()

Olík

Astro Boy je původně japonský komiks posléze televizní seriál pocházející z hlavy „boha mangy“ Osama Tezuky. Americká 3D verze nás seznámí s okolnostmi, které daly tomuto mechanickému chlapci vzniknout i jeho prvním bojem proti zlu. Nejde o typickou rodinnou animovanou zábavu, kterou nás pravidelně zásobuje například Pixar. Astro boy je vzhledem k historii postavičky místy až příliš dětinský, humoru obsahuje asi jako hlavní hrdina lidských orgánů a vše navíc ještě shazuje příšerný český dabing – což je vzhledem k celkem sympatickému příběhu věčná škoda a odsuzuje film do společnosti těch slabším animákům roku 2009. ()

Hubis_

Nemastné,neslané.Konec je sice super,ale celý film to bohužel nezachrání.Pro děti určitě parádní záležitost,ale pro dospěláky nic moc. ()

Rathalos

Astroboy je celkom fajn sci-fi animak nabity akciou,v ktorom sa stale nieco deje,obcas je vtipny,postavicky su sympaticke a pribeh sa mi tiez pacil,takze styri hviezdicky si to zasluzi...:-) ()

Skleni

Velmi, ale velmi detské poňatie ináč brilantného nápadu a rýchle, miestami trápne a celú dobu velmi okresané spracovanie mangy, v ktorej sa našlo trochu bojov, otázky ľudskosti a všetkého vôbec. tento film je len americkou kópiou a chabou snahou o niečo super. 43% ()

darkreider

Tak toto je hustý výmaz. Čo z toho tie decká majú neviem. Tomu vravím preflákaný potenciál. Každopádne doporučujem všetkým fajnšmekrom, krútil som hlavou a neveril vlastným očiam aká veľká to je kravina :) No a záver... rofl. ()

Yojimbo

Pro děti asi slušná zábava, která ve mně zanechala spíše rozpačité pocity. Celý příběh je jednoduchý až hanba, akční scény jsou takové uhlazené až nudné a vše v podstatě vyznívá hrozně naivně. Být malý capart, asi bych slintal blahem, ale kdokoliv nad 12 let by se měl poohlédnout po něčem dospělejším. ()

pepa3rd

O fenoménu Astro Boy jsem slyšel poprvé až v souvislosti s tímto filmem. Když jsem tak hned na začátku prožil drobný šok v souvislosti se zjištěním, že ten zvídavý klučina je nahrazen robotem, vcelku bez problémů jsem se naladil na notu ve stylu A.I. Umělá inteligence a docela si užíval tuhle vcelku vtipnou akční taškačici. Škoda, že příběh je tak přímočarý a předvídatelný. Nemůžu říci, že bych se stal fanouškem, ale jestli se (vzhledem k poměrně otevřenému konci) natočí dvojka, rád se na ni podívám. 60 % ()