Astro Boy

Astroboy

Animovaný / Sci-Fi / Rodinný / Akční

Hong Kong / USA / Japonsko, 2009, 90 min

• kinej

Tak tohle mě úplně minulo. Námět není úplně marnej, ale všechno ostatní vázne. Dialogy jsou toporné, jako by je psal žáček ze základní školy, humor se téměř nedostavuje a místy mi to přijde úplně mimo. Třeba revolucionářští leniništičtí roboti působí v rodinném filmu jako pěst na oko. Postavy jsou vesměs plytké a nevěrohodné. A technicky je to hodně slabé, animace a detaily by bylo OK někdy tak rok před Toy Story. Vesměs zbytečný film, který si zaslouží skončit zcela zapomenut.(18.6.2012)

• BadoXXII

Úvod je prekvapivo kvalitný (dokonca aj dosť tvrdý a na animák nečakaný - smrť dieťaťa) a akcia funguje v prvých minútach veľmi dobre. Potom sa to však začne veľmi ťahať a v prostrednej časti kaziť (jednoducho už je to v tých častiach nezaujímavé a určené len pre malé deti). Ku koncu badať jemné zlepšenie, ale to už u mňa na 3* nestačí.(12.9.2011)

Zábavný film, hodnocení samozřejmě odpovídá tomu, že se jedná o animovaný snímek. V této kategorii je Astro Boy rozhodně nadprůměrným počinem. Vzhledem ke stáří své manga / anime předlohy se nedá říct, že by něco vykrádal. Naopak Astro Boy byl pro mnohé inspirací a je dobře, že se dočkal celovečerního filmu. Japonci by si s tím sami asi poradili trochu jinak... ale americké pojetí není špatné.(14.2.2010)

Pro mě dost rozporuplný animák, chvílema bych dal 4* chvílema zas jenom 3*, nebo 2* a ten konec s jakýmsi vetřelcem byl divný. Potenciál filmu byl rozhodně větší. Ale uteklo to rychle a nenudil jsem se. Zatím 3, uvidíme co uděla druhá shlédnutí, jestli nějaké bude.(10.12.2009)

• ilemas

Ftákovina. Směs nejrůznějších vykrádaček, dá se to shlédnout, ale takové divné, nudné. Ani ve 3D mě to nebavilo a to už je co říct.(28.6.2010)

• - Kristen Bell nahradila v úvodu projektu prvotní dabérku Cory, Scarlett Johansson. (D3VIL)

• - Režírovat měl původně Colin Brady, byl však nahrazen Davidem Bowersem. (D3VIL)

• - Astro Boy a jeho tvorca sa v Japonsku stali natoľko populárnymi, že sa dostali aj na poštové známky a robotický chlapec sa v sieni slávy postavil vedľa takých postáv ako napr. robot C-3PO z Hviezdnych vojen. (rudess)