Astro Boy

Astro Boy

Astroboy

Animovaný / Sci-Fi / Rodinný / Akční

Hong Kong / USA / Japonsko, 2009, 90 min

Pro mě dost rozporuplný animák, chvílema bych dal 4* chvílema zas jenom 3*, nebo 2* a ten konec s jakýmsi vetřelcem byl divný. Potenciál filmu byl rozhodně větší. Ale uteklo to rychle a nenudil jsem se. Zatím 3, uvidíme co uděla druhá shlédnutí, jestli nějaké bude.(10.12.2009)

Film, z kterého se dalo vykřesat mnohem více, bohužel se tvůrci zaměřili jen na to dětské publikum a předkládají nám příběh bez hloubky a osobnosti. Vědec přijde při nehodě o syna a tak se rozhodne udělat robota s jeho DNA a podobou. Jenže si uvědomí, že robot mu syna nenahradí a vzdá se ho. Kdyby to tvůrci mysleli vážně, zašli by do takové psychologické hloubky dilematu vědce a smutku Astro Boye, který je vyhnán za svou jinakost a nenáviděn otcem proto, že není jeho syn... Ale film do takových témat ani nenakoukne, jede si po pohádkové linii, akčnosti a je jen pro děti ve věku Astro Boye.(19.2.2011)

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Animace 8/10/// +příběh, originální hvězdný dabing, český dabing taky není k zahození, akce, některé efekty, zajímavé postavy -technicky jsem viděl už i o něco lepší animáče, jinak jo je to dětské, ale já jsem takové přerostlé dítě, takže to vlastně tolik nevadilo/// Popravdě jsem nadšený. Hodně jsem se na to těšil a nezklamalo mě to. Sice chápu zdejší kritiky a nižší celkové hodnocení, než by si film zasloužil, ale přesto tento film vyzdvihnu (nebo právě proto). Má to strašně hezký a dojemný příběh. Hned ze začátku se mi dostalo na jazyk, že se to hodně podobá filmům Roboti (animovaní roboti a moderní svět) Wall-I (budoucnost a skoro zpustošená země odpadky) no a později jsem si vzpomenul i na filmy Já, robot (závažné téma robot ano nebo ne a život s roboty) a Superman (život hlavního hrdiny "z oceli" s lidskou duší). Čtyři výborné filmy dokázal tento snímek skloubit do jednoho, vzal si z nich to nejlepší a nejzajímavější, přidal jisté poselství a hlavně má emoce. A to je zatraceně důležité bez ohledu na to jestli to je animáč pro mladší publikum. Já už malej nejsem a dostalo mě to./// Celkem 83%///(13.12.2009)

Geniální kluk Toby rád blbne okolo nových projektů svého geniálního táty v létajícím městě Metro city vznášejícím se nad zabordelařeným povrchem země a sice je to "západní" město stejně jako je západní celý film astro boy, ale hora Fudži tam stejně zůstala :). Jednoho dne se ale stane nehoda a vznikne roboToby, o kterém celý film je. Astroboy se rozjíždí zábavně udělanou reklamou na metro city a jejich roboty, která pak ale plynule přechází do normální podoby filmu, což je na Astroboyovi asi to, co na první pohled diváka může zklamat. Něco ve stylu té úvodní reklamy by tam mohlo být víckrát, ale i tak jsou roboti zábavní a super, jenže naproti tomu jsou lidské postavy hrozně suché a jen se tváří, že v jejich slovech a výrazech jsou nějaké emoce, protože krom Astro boye jsou všichni hrozně málo uvěřitelní a jejich animace je hrozně strohá oproti animacím robotů a hlavně oproti obličejovým animacím z jiných filmů. Tomuhle taky moc ani nepomáhá dabing a to obzvlášť pokud jde o Nicholase Cage, který spolu se strnulou animací své postavičky vypadá jak kdyby nevěděl, co to vůbec dabuje, a dál hlavní zloun prezident Stone, který občas ještě i trapně vtipkuje. Posledním problémem je ten fakt, že celý příběh vypadá jak úvodní epizoda seriálu o Astro boyovi, protože se toho vlastně moc nestane a dokonce i na závěr dostane divák návnadu na pokračování. Asi jako kdyby batman begins byla jen ta část, kdy se z Bruce Wayna stane Batman a to co pak dělá v Gothamu už by tam nebylo :). Na druhou stranu ale příběh pěkně plyne a nenudí, je to všechno pěkně barevné a hlavně to má ty vtipné roboty a pro děti je to fajn film, který by měl šanci dostat se aspoň na ****, ale s tím výše zmíněným to zvládne jen na tu slušnou ***.(3.1.2011)

Já už jsem taky zjistila své poslání. Zkouknout a vychválit všechny animáky, co spatří světlo světa :o) Jelikož mi můj stvořitel nadělil horší zrak a pomalejší chápání, nevidím rozdíl mezi IMAGI a Pixarem, tudíž si vychutnám každý špatněji animovaný okamžik, každičkou scénu určenou hlavně pro dětičky a každý tupý dialog snažící se moralizovat :o) A tak konstatuji, že Astro boy je prý animací zaostalý, určený hlavně pro děti ve věku od 8 – 12 let a jeho dialogy jsou slabšího charakteru, takže pokud Vás váš stvořitel nevyrobil jako mě, nejspíše nebudete nadšení. Ale pokud Vám stačí příběh o chlapci – robotovi, který se celý film snaží najít své místo, a tak se plahočí z jednoho maléru do druhého, aby nakonec ukonejšil jak své modré srdéčko, tak to naše, bude se Vám Tobby určitě zamlouvat :o) A tak si rychle sbalte kufřík a jeďte na výlet do Metro city :o)(14.6.2010)

• - Poprvé byla pohádka Astro Boy vysílána v Japonsku roku 1963 (D3VIL)

• - Postava Astro Boye se poprvé objevila v roce 1952 ve své první komiksové sérii. Úspěch byl obrovský, a tak v roce 1963 vznikl stejnojmenný televizní seriál. Na televizní obrazovce byl několikrát "znovuoživen", a to v roce 1963, posléze v roce 2003. (Tomihiro)

• - Kristen Bell nahradila v úvodu projektu prvotní dabérku Cory, Scarlett Johansson. (D3VIL)