Je to pták? Je to letadlo? Ne, mechanický kluk – Astro Boy. Byl stvořen pro napínavá dobrodružství, které může prožít jenom on. Jeho táta, slavný vědec Tenma, mu do vínku dal super sílu, rentgenové paprsky, rychlost a schopnost létat nad oblaky. Astro Boy poznává svět, učí se lidským emocím, když tu je jeho rodina a přátelé ocitnou v nouzi. Odvážný kluk se proto vrací do rodného Metro City, aby čelil možná dosud největší životní výzvě.

Astro Boy pochází z hlavy Osamu Tezuky, který je přezdíván Bůh mangy, tedy japonských komiksů. Příběhy malého chlapce začal vydávat počátkem padesátých let minulého století. Ty byly později přepracovány do televizního seriálu. Právě jeho podoba tehdy udala směr celé japonské animované produkci a dodnes je v ní patrný Tezukův vliv. (oficiální text distributora)

Alboin

Prekrásna vec so zaujímavo nízkym hodnotením. Anime, staré 8bitové arkádové hry, monty pythonovská inkvizícia v podaní RRF či Trash Can á la R2D2 spolu s hromadou ďalších vecí, ktoré nebudem vymenovávať vytvárajú z tohto animáku skvelú ničím nerušenú zábavu. Podobne ako pri Adventure Time ani tu človek poriadne nevie čo bude ďalej nasledovať a to je na tom to najkrajšie. Pre mňa čistých 5. P.S.: Posledný záber bol zrejme známkou chystaného pokračovania. Dúfam, že sa k Astrovy pridá aj Mega Man a Commander Keen. ()

Anime2

Pěkné akční scény,film rozhodně nenudil.Vtipní roboti co každou chvíli přidají špetku zábavy.Jediný co mu můžeme vytknout je trochu divný závěr kdy se objeví mimozemšťan a film skončí jinak super film.Na pokračování bych klidně šel do kina. ()

Sansnom70

Další skvělý kreslený akční snímeček. Mě osobně se takové příběhy, které se dají měřit s akčními superhrdiny líbí. A je jich čím dál tím více. Pokud máte malé děti a vy sami jste fandové takových filmů, tak vám tento snímeček doporučuji. ()

Werrona

Když to porovnám se všemi těmi totálně prázdnými nekonečnými ságami typu Madagaskar nebo Doba ledová, tak tohle alespoň občas vyvolá nějakou tu emoci a díky japonské koprodukci je to alespoň trochu něčím jiné, i když to je plné klišé. ()

Moco

Příjemná atmosféra a zajímavý příběh. Malí diváci si užijí velké dobrodružství a dospělí se u filmu se svými dětmi nemusí nudit, protože i pro ně bude v příběhu něco málo k zamyšlení a zábavy. Astro Boy se v rukou nových tvůrců stále drží v duchu tvorby Osami Tezuka a přináší nejen zábavu a dobrodružství, ale i hlubší témata. ()

prcko

Je zaujímavé, že stačí láska, pekná animácia a robotika v podaní geniálnych animovaných vedcov a príbeh videný aj nevidený máme na stole al dente. Pre niektorých len ďalší animák a možno to tak aj je. Zároveň to ale je aj pohodovo strávený čas s nápadom a odsýpajucim dejom od začiatku do konca. 70 % ()

Devoon

Japonský syn Tonyho Starka so sklonmi ku supermanovstvu, všetko viem, všetko zvládnem. Od nepochopiteľnej rodinnej zápletky, (chcem ho, nechcem, ho a predsa si toho robota len nechám). cez utajovanie toho, že je robot, až po nevysvetlitelne nudné ukončenie. Proste zlé! ... Hold rozprávky už nie sú čo boli! :/ ()

To_byn

Tenhle animák byl moje dětství a dodnes si u něj hrozně pobrečím (upřímně, to je hlavní důvod, proč na většinu animáků koukám). Film mám hrozně ráda, český dabing mi přijde vyloženě dobrý, líbil se mi i o trochu víc než originál. Emotivní (já u toho vyloženě hrozně brečím), moc hezké animace a vcelku i vtipné. Upřímně mě překvapuje malé hodnocení, pro mě je to skvělá kultovka, kterou budu mít vždycky ráda. ()