Film V lepší společnosti byl inspirován nejznámějším nevyřešeným případem pohřešované osoby v newyorské historii. Je to příběh lásky i záhadné vraždy, jež se odehrála v osmdesátých letech na pozadí mocné dynastie obchodující s nemovitostmi. Tento psychologický thriller, jež produkoval a natočil Andrew Jarecki, byl inspirován zmizením Kathie McCormack, manželky dědice impéria s nemovitostmi, Roberta Dursta. Kathie v roce 1982 záhadně zmizela a nikdy ji nenašli. Pan Durst byl podezřelý z její vraždy, ovšem před soudem nikdy nestanul. (oficiální text distributora)

Bilky

Veľká nuda, inscenačný look a sterilná réžia. Napätie lepšie buduje môj syn keď z neho ťahám známky čo dostal ften deň v škole. ()

mondavi

A mně se to líbilo. Pravda, že první dvě třetiny byly o poznání záživnější a šťavnatější a kdyby to tvůrci ukončili v této chvíli, tak věřím, že celkové hodnocení by bylo podstatně lepší, ale jeli podle skutečného scénáře a k tomu je třeba přihlédnout. I s tím slabším koncem za mě 3,5* V. ()

NeMiQ

Škoda dobrých hercov a možno aj nie najhoršieho námetu, ale nudil som sa statočne a vyvrcholenie ma sklamalo. Mám rád drámy založené na skutočných udalostiach a aj oboch hlavných protagonistov, ale celkovo bol film čajový, nelogický a začiatočné zrýchlené zoznámenie s postavami divné. Škoda ()

Sirmilano

Nuda, nuda, nuda a pro změnu nuda...Dle mého pohledu označení za drama-thriller je silně neadekvátní...vzhledem k tomu jaké jiné filmy jsou pod tímto značením.Film bych zařadil pro silnější nátury co vidí asi o dost hlouběji než já do duší scénáristů a režisérů...snad jen že chápu dvě hvězdy za Ryana a Kirsten..kterou ale já nemusím...z toho odpovidající jedna. ()

Meggie3

Jsem dost zklamaná z komentářů, co tu čtu k tomuhle pro mě něčím blízkému filmu. Je pravda, že jsem zprvu nemohla rozpoznat jaká je hlavní dějová linka a bohužel ani název mi v tom moc nepomohl. Ale jinak hlavní herecká dvojice, režie, vývoj charakteru postav, hudba... To vše do sebe tak zapadlo a vytvořilo poctivé ucelené drama. Všechny scény měly svůj význam, svoje místo a byly dokonale promyšlené. Musím obdivovat Kirsten Dunst, která s každým filmem zraje ve skutečnou umělkyni. ()

suzuk

Chtěla jsem si pustit nějakou oddechovku na večer, tak jsem si pustila toto... a byla jsem dost příjemně překvapená. Podle hodnocení jsem čekala nějakou velkou blbost, ale spíš to bylo něco jako Válka Roseových. Takže pro mě lepší 3* :) ()

lacerta

Tenhle film jsem obecně moc nepobrala... nedělo se nic, pak zase nic... pak měli skvěle neklapající manželství, on ji bezdůvodně uzurpoval (nebo jsem aspoň nepochopila proč). Ona si z nějakého důvodu myslela, že i když ho opustí, tak jí bude platit školné a pak od něj nebyla schopná odejít... Logiku jsem nenašla. Možná, kdyby manželku hrál někdo jiný, než Kirsten Dunst, tak bych ten film ocenila víc, takhle nebylo moc věcí, které ocenit. ()

maty40

Až moc nejasností, nelogických činů, které vlastně ani nekorespondují s fakty. Ryan perfektní, s Kirsten jsem zas až tak moc odvařenej nebyl, jak většina tady. ()

silvusaak

Namet dobry, prostredi dobry, propojeni s minulost a postloupnost hodne dobry, hudba prevysovala vsechny dialogy. Herecky vykony naprosta katastrofa. ()

Kozlowski8

Kluk z bohaté rodiny se zamiluje do obyčejné holky. Po svatbě však jejich společná cesta životem začne mít trhliny. Mladý muž se totiž postupně začíná projevovat jako psychopat... Těšil jsem se na Ryana Goslinga a Kirsten Dunst a čekal jsem pořádnou emotivní bouři... A nedočkal jsem se. Ne, že by Ryan a Kirsten nesplnili má očekávání, naopak oba byly výborní. Dílo je slabé scénáristicky - je bez šťávy a jakoby nedotažené. Hezká hudba a herecké výkony nemohou pozvednout jinak slabé představení výše, než do průměrných hodnot. 60%. ()

Dejna

I když připouštím, že mám občas dost odlišný vkus od masového diváka, co se týče filmů a literatury, tady opravdu nechápu proč tak nízké hodnocení.. příběh je skutečně z 90% postaven na základě doložených faktů,mimo jiné i výpovědí svědků (alespoň tedy podle tisku a článků na internetu - nikoliv o filmu, ale o onom skutečném zmizení Kathleen), kteří jednoho nebo oba dva dobře znali.. samozřejmé je, že místy se jedná o pouhé spekulace, ale musíme brát v potaz, že se nám tvůrci snaží ukázat jen jednu z možností, jak to mohlo být - přitom se ale striktně drží zjištěných skutečností, tudíž nikdo nemůže tvrdit, že to tak skutečně nebylo. Mně se to strašně líbilo, nemůžu si pomoct - abych byla spravedlivá, filmu v mém případě nahrává fakt "based on true events", mám pro tyhle příběhy slabost, ale znám i "nezaujaté" diváky, které film naprosto dostal :-). Vřele doporučuju všem, co by rádi něco víc, než jen další holywoodský thriller nebo kriminálku, všem, co zkrátka chtějí "něco víc" .) ()

zero_zelo

tomuhle se říká "vlažnej". přesně tak to bylo. jako úplná sračka to není, K. Dunst dobře podala výkon poněkud zhýralé novomanželky, gosling standard, je dobrej a slo z nej pekny zlo... ale jinak je to trošku nuda. vlastně sem vůbec tak nějak nepochopila například zásadní přesun a přeměnu v němou ženu, přátelství s bytným a ten konec. hodinu se nic neděje a ve 20ti minutách mě řeknou spousta věcí, kerý mi asi unikly ()

Peenugirl

Čoraz viac mi je hra Ryana Goslina bližšia a bližšia. Od Kirsten Dunst sa už tento štandart "vyžaduje", ale spríjemnila mi tento nezáživný film. Ryan je skvelý aj tu, v tejto nudnej epopeji psychopatického Davida. Až mi z neho chlpy na ruke stáli, taký bol priam nepríjemný a desivý. Film to žial neuchránilo pred priemernosťou, scenár a celkovo zvláštne poňatá réžia na kráse hry Ryana Goslinga uberajú. max. 60% ()

Koffe

O co, že vlastně ve filmu jde jsme se dozvěděla až po jeho shlédnutí, zde když jsem si přečetla obsah. ()

baterka.27

První polovina filmu je vyprávění o vztahu dvou mladých lidí a jejich stupňujících se manželských potížích, pramenících především z duševní nemoci hlavního hrdiny a jeho traumatu z dětství ( opět oceňuji Ryanův výkon, on opravdu umí zahrát téměř vše). Pokud by snímek skončil na stejné úrovni jako začal, myslím, že bych ho s klidem zařadila mezi nadprůměrné. Bohužel po záhadném zmizení hlavní hrdinky se děj zvrhl v podivnou slátaninu. Přemýšlela jsem o tom, jak moc se tvůrci při tvorbě scénáře přidržovali těch reálných skutečností, které film inspirovaly. Takhle špatný konec snad totiž nikdo nemohl vymyslet, pokud nechtěl celý film úplně zkazit. ()

LucinkaSKS

Očekávala jsem od tohoto filmu mnohem více, bohužel to nezachránil ani sám Ryan Gosling a to, že film je inspirován skutečnými událostmi. Příběh je sice zajímavý, ale rozhodně mohl být lépe zpracován. ()

Svadbos

Film je dobre natočený, aj zahraný, ale je ťažké súcitiť s hlavným hrdinom, ktorý robí samé škaredé činy. ()

Zachraňte agenta Ryana!

Zachraňte agenta Ryana!

29.01.2008

Tak zní nařízení studia Paramount, které se rozhodlo vzkřísit sérii špionážních thrillerů inspirovaných bestsellery Toma Clancyho. Není se čemu divit. Agent Jack Ryan se dočkal solidního komerčního… (více)