V lepší společnosti

All Good Things

V lepšej spoločnosti

Drama / Mysteriózní / Thriller / Krimi

USA, 2010, 101 min

Film All Good Things popisuje výklad skutečných událostí z let 1971-2003. Pojednává o klíčových momentech, které předcházeli zmizení "Katie Marks" v roce 1982 a tomu, co následovalo. Katie, hraná Kirsten Dunst, se vlivem manželství s "Davidem Marksem" (Ryan Gosling), mění z mladé dívky se zářivou budoucností v trosku, která naprosto zbytečně prodělala potrat a onu zářnou budoucnost jí nezajistilo ani přijetí na medicínu. All Good Things je syrové, realistické, nepříjemné drama s vynikajícími hereckými výkony. Hlavní dvojici skvěle sekunduje veterán Frank Langella. Jako jediný problém bych viděla samotný název filmu, který primárně odkazuje pouze k dějové marginálii obchodu se zdravou výživou. Jinak v kontextu filmografie Kirsten Dunst navazuje na obdobně existenciální dramata, jako byly v minulosti Muž, který zabil, Těhotná v patnácti nebo Matka noc. Toť vše. Kirsten se tímto filmem vrátila do hry a plynule navázala v Melancholii, aby oslnila na vyšších a vyšších metách. A to se jí daří.(3.7.2011)

Škoda, ale byla jsem zklamaná. Mám sice ráda filmy podle skutečných událostí, ale jsem vůči nim tak trochu skeptická. Myslím si, že ten námět mohl být daleko zajímavěji zpracovaný. Rozhodně jsem od něj očekávala daleko vyšší úroveň. Ani Ryan Gosling a vynikající Kirsten Dunst nezachránili můj vlažný dojem z celého filmu.(24.6.2012)

Co se kvality filmu týče, tak všechno vypadá krásně uhlazeně, ale nemá to žádnou jiskru. Ryan Gosling je celý takový unylý. Líbila se mi alespoň příběhová linie o tom, jak je občas těžké splnit si své sny. Nejdříve se zdá, že kráčíte správným směrem a ve druhé chvíli se vám celý život rozpadne. A že všechno to bohatství a věci jsou vám nakonec k ničemu.(8.4.2014)

• MartinezZ

19.2.2011 ~ Mysteriózně natočené nudné nic na základě skutečného případu a nově nalezených skutečností. Patlanina, u které už skutečně nevím, jestli jsem jí vůbec dokoukal. ~ Ryan je členem vlivné rodiny newyorských realitních agentů a je tak trochu černou ovcí. Nemá zájem o tuhle práci, je poznamenán smrtí své matky, které byl svědkem a nejraději je mimo lidi a všelijaké složité městské ukvapené dění. ~ I najde si mladou hezkou přítelkyni, která jeho změny nálad do jisté míry akceptuje, ale nic netrvá věčně a velká láska se mění v záhadu, o které jeho žena Kirsten nemá ani potuchy. O jeho minulosti a třináctých komnatách nemá ani zdání a kdyby tušila, že se sama zanedlouho stane součástí záhady života celé téhle divné famílie, zmizela by ihned, jakmile by mohla. Takhle jí s tím (asi?) někdo pomohl. ~ Autoři si pohráli s nějakým starým více méně známým newyorským příběhem, který se nikdy nevyšetřil a jali se na něm postavit celý film s tím, že si sami plno věcí domysleli. Bohužel je ale celá tahle srágora dost nudná, stále tam jakoby o nic nejde a pomyslná mysterióznost se snaží dát příběhu punc originality a navodit strach. Nedaří se a ani jako krimi to moc nefunguje. Ve filmu jsem se dost nudil, nerozuměl jsem, proč to Ryan dělá, co s tím má společného jeho rodina a vážně si už nepamatuji, zda jsem to nevypnul někdy před koncem. Film má mít nějaký start, průběh a cíl, to jsem tady nenašel a skutečně mě velice nebavilo čekat, jestli se ke konci objeví nějaká úžasné vševysvětlující řešení. Kirsten je pěkná, Ryan je magor a já furt sledoval čas, kdy už to skončí.(30.4.2013)

Veľmi zvláštny film. A zaujímavý. Veľa príbehu tam nie je, ale herecké výkony sú famózne. Dobová atmosféra ma dostala. VÝMENA s Angelinou Jolie mala možno hustejšiu atmosféru a silnejšie emócie, ale V lepšej spločnosti ma dostalo viac. Ryan Gosling asi ani nemá zlý film...(27.2.2012)

• - Ryan Gosling sa cítil zle po tom, čo musel v jednej scéne Kirsten Dunst ťahať za vlasy, a tak jej na druhý deň poslal kvety. (U_S_O)

• - Kirsten Dunst byla do své role obsazena jako první ze všech. (Karlos80)

• - Na hudbe k filmu sa podieľal aj Pražský komorný filharmonický orchester. (U_S_O)