V lepší společnosti

V lepšej spoločnosti

Drama / Mysteriózní / Thriller / Krimi

USA, 2010, 101 min

• MartinezZ

19.2.2011 ~ Mysteriózně natočené nudné nic na základě skutečného případu a nově nalezených skutečností. Patlanina, u které už skutečně nevím, jestli jsem jí vůbec dokoukal. ~ Ryan je členem vlivné rodiny newyorských realitních agentů a je tak trochu černou ovcí. Nemá zájem o tuhle práci, je poznamenán smrtí své matky, které byl svědkem a nejraději je mimo lidi a všelijaké složité městské ukvapené dění. ~ I najde si mladou hezkou přítelkyni, která jeho změny nálad do jisté míry akceptuje, ale nic netrvá věčně a velká láska se mění v záhadu, o které jeho žena Kirsten nemá ani potuchy. O jeho minulosti a třináctých komnatách nemá ani zdání a kdyby tušila, že se sama zanedlouho stane součástí záhady života celé téhle divné famílie, zmizela by ihned, jakmile by mohla. Takhle jí s tím (asi?) někdo pomohl. ~ Autoři si pohráli s nějakým starým více méně známým newyorským příběhem, který se nikdy nevyšetřil a jali se na něm postavit celý film s tím, že si sami plno věcí domysleli. Bohužel je ale celá tahle srágora dost nudná, stále tam jakoby o nic nejde a pomyslná mysterióznost se snaží dát příběhu punc originality a navodit strach. Nedaří se a ani jako krimi to moc nefunguje. Ve filmu jsem se dost nudil, nerozuměl jsem, proč to Ryan dělá, co s tím má společného jeho rodina a vážně si už nepamatuji, zda jsem to nevypnul někdy před koncem. Film má mít nějaký start, průběh a cíl, to jsem tady nenašel a skutečně mě velice nebavilo čekat, jestli se ke konci objeví nějaká úžasné vševysvětlující řešení. Kirsten je pěkná, Ryan je magor a já furt sledoval čas, kdy už to skončí.(30.4.2013)

To nízke hodnotenie mi príde prehnané. Mysteriózny nádych púta pozornosť, blížiaca sa hrozba budí napätie, Kirsten a Ryan sú spolu s ostatným osadenstvom dokonalí, nič podstatné tomu nechýba. Pomalšie tempo mne málokedy prekáža, pri takýchto atmosférických snímkoch najmenej. Fajn filmový zážitok.(29.9.2012)

• Enšpígl

Je to především herecký výkon Ryana a Kirsten, který tenhle film dělají jakž takž koukatelným. Hlavně Ryan umí pracovat se svejma postavama naprosto fantasticky a občas jsem z něj neměl příjemný pocit. Chování Kate jsem těžce nechápal, neumím si představit, že bych zůstal s partnerem (kou), kdyby mě chytla za vlasy a odvlekla mě z návštěvy u rodiny, která by nota bena ještě ke všemu nijak nereagovala. To se pak to napětí buduje docela těžko. Nevěděl jsem, že se něco takového skutečně stalo, ale pokud je to tak, jak je ve filmu vykrelseno tak je až směšný, že se to dosud nevyšetřilo. Líbí se mě jak různé společnosti po celým světě musí řídit zákony, které vytvořili zločinci a mafiansko - mocenské skupiny viz Česká republika, já když si nezapnu pás, mám popotahovačky, kamarád Pavla Béma a dalších gaunerů, může přeject ženskou a policie ho pustí, nedivím se, že i tady to dopadlo tak jak dopadlo.(26.3.2012)

Kirsten Dunst v roce 2010 tvrdila, že na tomhle filmu nejvíc dřela. Bylo to vidět. Bylo to taky ale to jediný, co na tom filmu bylo vidět.(24.12.2011)

• ABLABLABLA

I přes božského Ryana, i přes perfektní Kirsten, tak tohle je nehorázná slátanina snažící se vypadat jako velké krimi drama, kdy si můžeme jen domyslet, co se vlastně ve skutečnosti stalo s Kathie /což je naprosto jasné, když byl totální psychopat/. Je mi už otravné psát slova jako nudný a nijaký, ale přesně tohle snímek naprosto vystihuje. Nebýt těch dvou hereckých špiček byla by to slabá 1* až odpad, díky nim 1,5*.(16.2.2014)