Epizody(13)

Mladý Ládík Smolík je sice malý génius, ale ve škole je poněkud líný. Takže i když zrovna začínají prázdniny, kvůli špatným známkám dostane domácí vězení! Jenže nebyl by to geniální Ládínek, aby si nedokázal poradit. Z harampádí, které má po ruce, sestrojí nafukovací vesmírnou loď, pojmenuje ji Gulliver 5 a tajně vyráží za dobrodružstvím. Na cestách ho provází pes Zorro, kterého Ládínek pro jistotu naučil mluvit. Společně objevují podivuhodné planety, kde roboti zotročili lidstvo, nad vším vládne hudba, všechno se odehrává jako v detektivce nebo kde je všechno pod vodou… Zatímco si někde lítá, Smolíkovi si říkají, co tam to ten Ládík zase vyvádí, a vždycky je napadne to samé: co by? Vždyť má domácí vězení a je zavřený u sebe v pokoji. (TV Prima)

josieaddms

Už od dětství jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Originální, vtipné, u nás doma téměř kultovní. Citujeme z toho věty, zpíváme někdy i písničky. Něco tak zvláštního, a zajímavého se hned tak nevidí. Žádný podobný seriál ani není. Parodické chování všech postav, a různé inteligentní vtipy dělají ze seriálu víc než jen blbůstku pro děti. Opravdu hodně slušná práce. ()

bakeero

Jasná jednička mých dětských let. Jen počkej, zajíci je sice taky skvělý, ale Ládínkova vesmírná dobrodružství zkrátka trumfnout nemůže :-) ()

sima275

Prostě jeden z nejlepších animovaných seriálů co mám na DVD. Hezká úvodní znělka a pes Zorro nemá chybu. Raketa schovaná v pouzdře od houslí to je doopravdy dobrej fór. Nejlepší díly: Palcatá planeta a Planeta strojů. 90% ()

Hudino

Každá planétka podtrhla nejakú črtu ľudstva.Kto chce, tam nájde hlbší význam a pokiaľ sa aj zamyslí nad danou problematikou v každom dieli, zistí, že je to rozhodne hodné piatich hviezd ! ()

topi80

Slovo geniální patří k nejnadužívanějším slovům nejen na těchto stránkách, ale tento seriál je přesně tím příkladem, kdy mnohé superlativy k jeho hodnocení nepostačí. Přehlídka fantazie, ujetých nápadů, ale i trefné satiry, to vše v mimořádně pohodovém balení, kterým nás provázejí jízlivé slovní přestřelky mezi Ládínkem a Zorrem. I Simpsonovi ve své nejvrcholnější formě se tomuto maďarskému zázraku dívají na záda. ()

Mara12

"Že já sem si radši nevzala Pištu Hufnágla" Seriálová klasika, kterou miluje celá moje rodina ( téměř zázrak, protože boj o ovladač je u nás každodenní záležitostí). ()

McMastamind

Jak já to jako malej kluk miloval... Tehdy mě dostala neskutečná nápaditost, často jsem si chtěl zaletět třeba na Planetu splněných přání a pak se vrátit. (nebo tam zůstat?) Záviděl jsem Ládínkovi raketu neskutečným způsobem a přemlouval jsem rodiče, aby mi koupili k Vánocům mluvícího psa. Ke Smolíkovým jsem se nedávno po čase vrátil. Kouzlo nezmizelo. Navíc se přidala fascinace odvážnými nadážkami a odkazy, které jsou do seriálu zakódovaně. Navíc Smolík junior umí být i vtipný. Je to bezesporu pohádka mého dětství. ()

teltri

Čím som starší, tým sa mi to viac páči. Hlášky sú výborné, aj animácia, dialógy a námet. Keď som bol malý bolo to pre mňa dosť podivné. Málo techniky a príliž bizardné prostredie a postavičky. Až neskor som to začal chápať. Išlo o posolstvo, ponaučenie a kritiku spoločnosti. Stále aktuálny seriál. Aj mne pripomína Aladár Lemovho Ijona Tichého. Teraz je to tá pravá pohodička, usadiť sa v kresle a "vzhůru ke hvězdám"! ()

ostravak30

Já myslím, že na tehdejší dobu je docela zajímavý sci-fi seriál. Když tedy pominete do té doby známá fyzikální data. Párkrát jsem se zasmál, ale něco jiného bylo sledovat tento seriál tenkrát a něco jiného dnes. V posledním díle je pak viditelná úlitba bohům, tedy politické situaci. Celou sérii Smolíků moji rodiče miloval. Já už viděl kdysi všechny tři série, ale už je to dávno, takže si teď nejsem jistý, která je nejlepší. Mě osobně se asi nejvíc líbily zvláštní prázdniny celé rodinky. ()