Epizody(13)

Mladý Ládík Smolík je sice malý génius, ale ve škole je poněkud líný. Takže i když zrovna začínají prázdniny, kvůli špatným známkám dostane domácí vězení! Jenže nebyl by to geniální Ládínek, aby si nedokázal poradit. Z harampádí, které má po ruce, sestrojí nafukovací vesmírnou loď, pojmenuje ji Gulliver 5 a tajně vyráží za dobrodružstvím. Na cestách ho provází pes Zorro, kterého Ládínek pro jistotu naučil mluvit. Společně objevují podivuhodné planety, kde roboti zotročili lidstvo, nad vším vládne hudba, všechno se odehrává jako v detektivce nebo kde je všechno pod vodou… Zatímco si někde lítá, Smolíkovi si říkají, co tam to ten Ládík zase vyvádí, a vždycky je napadne to samé: co by? Vždyť má domácí vězení a je zavřený u sebe v pokoji. (TV Prima)

Paity

Tady budu nekompromisní, Jednoduše dvě hvězdičky. Smolíkovi jsou nesympatičtí, dabing nesympatických hlasů a k tomu ještě stupidní zápletky, navíc ani špetka humora a jestli, tak se někde ztratil. Tohle si více nezaslouží. ()

Janega

Jednotlivé planéty predstavujú karikatúru novodobej ľudskej spoločnosti, čím je tento seriál naďalej nadčasový a zároveň sa jedná o fajn zábavu. ()

Hanes88

Chápu, že ti, kteří na tomto vyloženě vyrostli, mají k němu větší vztah. Já mezi ně nepatřím, tudíž to je pro mě jen průměrná pohádka pro děti. 60%. ()

Matematicka

Dospívající Ládínek si pro své "úniky z domova" pořídí nafukovacího Gullivera skrytého ve futrálu od houslí, s kterým pak podniká opravdu daleké výlety doprovázen věrným Zorrem, který v pozdějších dílech dokonce mluví. Úžasný nápad, který je úžasně propracovaný. Skvělé dialogy, skvělé "hlášky", přičemž vše nepostrádá určitou hloubku. Ač jde o sci-fi, neztrácí ani kontakt s realitou, protože na vzdálené planetě se většinou odehrává něco, co bylo "rozehráno" v úvodní partii v rodině Smolíkových. Jednotlivé planety pak představují některé naše problémy "ad absurdum" - tak se na ně můžeme podívat trochu z jiného úhlu - a nechat se formovat, pokud chceme (fantazii, ale i myšlení a cítění). Pro mě úžasně nadčasový seriál. Zajímavé komentáře: Šandík, Lima, Subjektiv, Karlos80 a flanker.27. ()

filipvrbik

Jo , to jsem za mlada sníval jak poletím v nafukovací raketě k nějaké vzdálené planetě - asi tu vznikla moje záliba ve scifi ....100% ()

Pitrsss

KRÁÁÁSNÝ ZÁŽITEK, OBRAZ I ZVUK VÁM PŘEJE ZVLÁŠTĚ LÁDÍNEK, ŠIKOVNÝ KLUK, ZACHVÍLY ODEJDE NA STŘECHU SE SVÝMI HOUSLEMI, MOTORY ZAPLANOU VYSOKO NAD ZEMÍ, ČEKÁ HO NÁÁDHERNÝ KOSMICKÝ LET............ Na tomhle seriálu jsem vyrostl a zrovna tuhle sérii mám ještě doma na VHS :) Možná přávě tady vznikla má láska k vesmírným filmům a podobným nesmyslům. No kdo by nechtěl cestovat po surrealistických planetách na bezva vesmírné raketě, která se vejde do pouzdra od houslí ? :-) 90% ()

waits

Ládínek se Zorrem navtěvují planety, ze kterých jsem byl jako malé dítě úplně out. Planeta zločinu to byl můj dětský Kmotr, ovšemže správně ujetý, Planeta strojů paralleně doplnovala Isaaca Asimova a všechny další mě dostrkaly k Bradburymu, Lemovi a Strugackým. Moc rád jsem měl i rozjezd dílů s celou rodinou, bez toho by to přece jen nebyo ono. ()

gonga

Naprostá pecka, vzpomínám, že v dětství pro mě byl každý díl zážitkem, který jsem si za nic na světě nemohl nechat ujít. Nafukovací raketa schovaná v pouzdře od houslí...fantazie, která nezná hranic. ()

adriane9

"Já séém Pepa Smolik a smoli mám tolík.." ..bože to už je tak dávno. Bylo to supr, Halíře sem neměla ráda, Ládinek byl machr a věřím, že moje děti mě s tímhle vyhodí :) ()

Bozvav

Nádherná vzpomínka na dětství, kdy tento seriál byl v relativně chudém televizním programu jako světlo na konci tunelu. Dnes baví mne i moje děti. Za mne 100%. ()

bery71

Když tomu mohlo probadnou dítě jako já ve 21. století, tak co to mohlo dělat s dětmi zde a v Maďarsku v sedmdesátých letech? Nejlepší serie Smolíkových. ()

Patriot.X

V dětství jsem Ládínkovi ta dobrodružství a nafukovací raketu pod postelí strašně záviděl. Viděno po mnoha letech a dostavila se nostalgie. Pořád mu trochu závidím. Nebylo by od věci občas nasednout do rakety a odletět někam do vesmíru vyčistit si hlavu. ()

Gardenboy

Tak toto je seriál, ktorý ma ako malého dostal ... nepamätám si veľa z neho, pretože som mal tak 4 - 5 rokov, ale epizóda z planety strojov je nezabudnuteľná ... ()

Petulka88

Ach, ta nostalgie... Budu upřímný, tenhle seriál je záležitostí mého dětství, takže se na něj logicky nemůžu dívat úplně nezaujatě. Ale zkusím to. Animace byla už v době svého vzniku dost kostrbatá a některé úseky se dost často opakovaly. Zvuková stránka si vystačí s těmi nejjednoduššími efekty... Před čím je ale třeba smeknout všechny klobouky světa, je naprosto nezměrná fantazie autorů, která opravdu nemá hranice a leckteří američtí scénáristi by se místo stávkování mohli učit od svých maďarských kolegů. Tolik neuvěřitelných šíleností napěchovaných do jedné epizody jste určitě ještě neviděli. A právě to dává tomuto seríálu potřebnou šťávu, takže si to kolem vás prosviští rychlostí několik MegaLádínů a nechá vás jen nechápavě zírat. A k tomu ještě ty krásné vzpomínky... A to už stačí, Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka neztratili nic ze svého kouzla a jsou pořád parádní zábavou. Tak pravit Velký Placák. ()