Větší, silnější, rychlejší

(festivalový název)
  • USA Bigger Stronger Faster*
všechny plakáty

„Američané milují vítěze a nesnášejí poražené,“ říká generál Patton v ukázce použité v dynamickém dokumentárním vhledu do společnosti, jež se naivně pyšní superlativy. Na příkladu vlastních bratrů, kteří v touze podobat se Sylvesteru Stalloneovi či Arnoldu Schwarzeneggerovi podlehli dočasnému kouzlu steroidů, Christopher Bell kongeniálně ilustruje úskalí filozofie vítězství za každou cenu. Vizuálně našlapaný a skvěle sestříhaný dokument produkovaný tvůrci filmů Bowling for Columbine a Fahrenheit 9/11 nabízí originální směs notoricky známých popkulturních odkazů a intimního příběhu v komediálně-dramatickém ladění. Zpovědi členů amerického Kongresu, profesionálních atletů či lékařských expertů dokreslují s upřímností předestřený nelichotivý obraz „národa na steroidech“, nad kterým se vznášejí nevyřčené otázky: Co uděláte, když zjistíte, že všichni vaši hrdinové porušili pravidla? Zůstanete na straně hrdinů, nebo pravidel? [43. MFF KV 2008] (oficiální text distributora)

Ferenzo

Krásná ukázka toho jejich amerického snu. Všichni sypali, sypou a budou sypat. Zastánci steroidů mi sice přijdou jako vylízaný paka, na druhou stranu každý nad 18 let by si měl sám rozhodnout, jestli to do sebe bude sypat nebo ne. A nejvíc mě dostali s tím jejich vlastním přípravkem z obyčejné rýžové mouky. Zajímalo by mě, kolik takových přípravků denně propadne hrdlem českých siláků. Protože co čech to “podnikatel“. 80%. ()

HEED

Amerika na steroidech, bez všech příměsí a okolků. Tajemství za tajemstvím aneb, jak že to tedy dělají ti američtí akční hrdinové? Pohled na druhou stranu mince, co za tím vším vlastně stojí. Píchat si, nebo nepíchat tyto substance. Rozebrání ze všech možných úhlů pohledu a morálních dilemat. Přecitlivělí amerikánci, to se o nich ví už dávno. Ale tohle teda bylo trochu moc i na mě. Pokud chcete být krásní a úspěšní, stačí začít brát / žrát tyhle ty pseudo posilovače svalů, které ale paradoxně neposilují jenom svaly, ale působí i na jiné věci, jako třeba nerovnoměrné hormony atp. Hraničí to trochu s nějakým druhem úchylismu. Od kdy na sebe až nezdravě dbá chlap víc než žena. Proč jsou tak všichni posedlí svým vzhledem. Je to snad malá sebedůvěra? Odpovědi najdete v tomto skvostu. Jenom nevím, jak moc autenticky je to natočeno. ()

Zed70

Dokumentární film u kterého jsem se ani chvilku nenudil. Ačkoli v popisu a v prvních minutách to vypadá že hlavní problematickou látkou jsou anabolické steroidy, není to pravda. Víc než o účinku dopingu je spíš o pokrytecké morálce. Připomnělo mi to film Grass (Tráva). Film nikoho neodsuzuje, nikoho nechválí. Neříká co je a není špatné. Závěr si musí udělat divák sám. Ale každý kdo dokument uvidí, musí uznat, že problematika dopingu není černobílá, jak ji často politici, sportovní komisaři a jiní rádoby strážci čistoty a morálky prezentují. Ve filmu je více otázek než odpovědí. Celý dojem je o to autentičtější, že hlavními hrdiny jsou režisérovi bratři kteří uživají anabolické steroidy a vlastně i on sám a celá jeho rodina. Na kameru také vypovídají slavní sportovci, Carl Lewis, Ben Johnson, Floyd Landis, politici, senátoři. Film vznikal 4 roky a v jednu chvíli měl prý více než šest hodin. Takže se stříhalo a stříhalo, spousta hokejistů, tenistů, golfistů, ... se do filmu nedostalo. Nicméně DVD verze bude obsahovat i některé nepoužité záběry. ()

Blazis34

Zajímavý dokument o podpůrných látkách, které používali i bohužel používají vrcholový i amatérští sportovci. V tomto filmu bylo několikrát zdůrazněno, zda bud čistý, ale budeš průměrný sportovec nebo ber steroidy a budeš slavný a výborný sportovec. Tento celosvětový problém byl hezky shrnut v tomto díle a s řadou velkých příkladů utvořil pro mě zajímavou a vzdělávací podívanou. ()

exoomer odpad!

Typek chodi za tymi, co steroidy zastavaju a za tymi, co su proti nim a kazdy si tam mele svoje. Nic viac, nic menej. Akykolvek clanok na nete je zaujimavejsi a obsiahlejsi ako tato 105 minutova pitchovinka. ()

g3rtrud

Dokument pri ktorom som sa nenudil a dozvedel som sa veľa zaujímavých vecí. Jediné čo mi vadilo je to, že mám z autorov pocit ako keby sa snažili ľudí presvedčiť že steroidy sú úplne neškodné. A tie obrazy Arnolda z Gold Gymu dávali dole kvôli oslave výročia posilovne, boli umiestnené všetky pokope na inom mieste. ()

AARONN

Drsná realita, která vám vyrve růžové brýle i s očima. Slyšíme o nich, vidíme je a víme o nich, ale stejně si to nepřipustíme. Arnolda jsem žral od dětství a ačkoliv bral cokoliv..je to vítěz. Svět je zvláštní, lidé jsou zvláštní, a i když si stanovujeme pravidla, jedině jejich porušením zvítězíme a budeme uctíváni. Je to v nás. ()

Jedifilm

Nedodíval jsem se.... podle hodnocení jsem čekal že to bude super dokument ale ve třetině jsem to musel vypnout... Tak strašně americké a jak vyzdvihujou steroidy o kterých si snad nikdo v dnešní době nemyslí že by byly prospěšné.... Jakmile porovnávali úmrtí a návykové látky a Mariuhana byla na třetím místě??? jak?? tráva nikdy nikoho nezabila a nelze si na ni vypěstovat tak silnou fyzickou závislost jako na čemkoli jiném... prostě americké kecy o tom jak je amerika čístá a nejlepší a spravedlivá a že nikdy nepodváděla jako první... i přes to všechno dávám 2* protože alespoň tu myšlenku a příběh té rodiny byl zajímavý... ()

BalbiJirka

Nějak nemohu přijít na to, proč má tento film tak dobré hodnocení. Je to celé o tom, že "všichni" podvádí na úkor těch, kteří poctivě dřou a snaží se o něco pomocí vlastní vůle a ještě dělají, jak kdyby to bylo v pořádku. Člověk by měl mít na paměti to, že když to nedokáže sám, snaží se málo a tudíž se musí snažit víc a ne si pomoct něčím jiným, ale to málokdo chápe a málokdo je schopen tomu něco obětovat, všichni chtějí vše a nejlépe hned. Práce je jim cizí. ()

Teachman

Tento televizní dokument je vhodný nejen do hodin výchovy k občanství. Žáci se při něm mohou dozvědět zajímavosti o dopingu ve sportu. ()

1lomeno3

President Bush allotted 15 million dollars for steroid education. Where has that money gone? - Um, I don't know. Do you know? Okay, we don't know. Hahaha... ()

Mangus

Dobre natočený dokument, ktorý rozpráva o búraní vzdušných zámkov a viery v super hrdinov Ameriky. Dokument obsahuje dosť veľa ,,spoilerov´´ k samotnému športu, hlavne kulturistike. Tá totiž nefunguje tak ako vo filmoch, tak ako v dokumentoch, tá funguje hlavne s pomocou steroidou a vie to každý, kto niekedy posiloval. Môžte sa snažiť, môžte drieť, dodržiavať prísny režim, ale ono to proste nejde a nejde (aspoň nie tak dobre, ako by sme čakali). Na druhej strane argument, že každý ich užíva neospravedlňuje konanie jednotlivcov, ale svedčí o skazenosti celej báchorky zvanej ,,šport´´. Dokument - 9/10 ()

RoyBatty444

Hodnotenie dokumentu tu na ČSFD ma prijalo pozrieť si ho napriek tématike, ktorú preberá. Kulturistika a steroidy ma nikdy veľmi nezaujímali. Našťastie hlavná téma nie je primárna a z obsahu som sa dozvedelo o tom že dokument sa venuje aj inej téme a to zobúdzanie z prehnaných snov čo ma vždy zaujíma a ak sa jedná o národ sveta č1 o to viac. Dokument sa rozbieha dosť pomaly a vo veľkej miere zaberá osud tvorcovej rodiny. Ten popisuje vplyv steroidov na svoju rodinu a jeho samého. Napriek tomu má dokument veľký záber a divák sa dozvie o téme z rôznych rovín a pohľadov. Mňa oslovilo hlavne preberanie sebaklamu a vysporiadavanie sa s ním. Aj keď je hlavná téma steroidy nachádzajú sa tu témy ako uctievanie hrdinov či svetských alebo božských, politika a klamanie, farmaceutické spoločnosti, dosiahnutie ciela bez ohľadu na straty, zodpovednosť ˝systému a nie jednotlivca˝ a mnoho iných. ()

Palizer

Až pri tomto filme si človek uvedomí aké sú športy nečisté a kde všade ľudia využívajú steroidy. Zvlášť v kulturistike je toho veľa. Inak ja osobne mám rád tento šport, ale na tieto sračky by som sa nikdy nedal nahovoriť. Čo sa týka samotného filmu, tak ma veľmi zaujal aj keď po technickej stránke dokumentu absolútne nič čo by sa tu dalo spomenúť. Totálny amaterizmus ako keď doma urobíte video. ()

s7RanG

Pohled na stereoidy z mnoha pohledů a divák si může vybrat vlastní postoj. Ja říkám, at si nechají tuto kulturu v Americe. Ale Stallone je Stallone! ()

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech