Hodný, zlý a divný

• Jižní Korea Joheunnom nabbeunnom isanghannom (více)

Největší komerční hit tohoto roku a z hlediska divácké návštěvnosti desátý nejúspěšnější film v dějinách jihokorejské kinematografie navazuje na tradici tzv. mandžuských westernů. Tato v zahraničí neznámá a v Koreji zapomenutá kategorie označuje snímky zasazené do prostředí Mandžuska ve třicátých letech dvacátého století, které tematicky odpovídaly americkým westernům. Režisér Kim Ji-un již ve svých předchozích filmech, jako Rány pod pás, A Tale of Two Sisters či A Bittersweet Life (poslední dva byly uvedeny na prvním ročníku Filmasie), chytře mixoval žánry, případně konfrontoval různé stylové polohy tematicky spjatých subžánrů. Tentokrát v akčním dobrodružném spektáklu spojuje inspiraci legendárním eposem Hodný, zlý a ošklivý Sergia Leoneho s dravou nevázaností klukovsky idealizovaných mandžuských westernů a vyprávěcí strukturou současných blockbusterů. (Filmasia)

Padme_Anakin

Tak tohle hlubokomyslné dílo je fakt matoucí! Hodný vlastně vůbec „hodný" není, teda aspoň já jsem si nevšimla. Všim si toho i někdo jinej? Zlý je neuvěřiteně charismatický a velmi, opravdu velmi sexy. Tak co se po mně chce? Mám ho nesnášet? A jak to mám asi tak udělat, hm? A divný? Ten je z nich rozhodně nevtipnější. Je to zajímavej týpek a neotřelej fajnšmekr s hláškou: „Zavřete oči, děti." Musím se nad tím zamyslet, mám v tom zmatek... Pokusím se to shrnout: s největší pravděpodobností jsem ouchyla, mně se totiž líbili všichni tři, byli skvělí a bavili mě. Má to šťávu, má to říz a ten zlej, ten fakt byl, no... nejlepší! ()

liquido26

Leoneho Hodný zlý a ošklivý pro mě není a nikdy nebyl nedotknutelným kultem, takže jsem se s chutí podíval na tuto korejskou verzi. Potěšilo mě, že se nejedná o remake, ale spíše o jakousi poctu špagetovým westernům, neboť kromě několika hlavních motivů z původního The Good ... se zde objevuje mnoho odkazů na další Leonneho westerny. Film je skvělá akční zábava. Souboje, honičky a přestřelky jsou výborně natočené. Vše dokresluje skvělá hudba. Film nenudí, ale místy trochu ztrácí na tempu. O takových 25 minut míň by rozhodně neškodilo. ()

Pishin

Korejsky Western...ale proc ne. The Good, the Bad, and the Weird je prikladem toho, ze to jde kdyz se chce. Oni si to korejci udelaji po svem. Dostaneme porci westernu se skvelyma akcnima scenama (prestrelka na trznici je kulervouci) + trosku komedie a kousek dobrodruzneho filmu vse skvele nadavkovano, aby to fungovalo a pokud mate radi tyhle zanrove asijske mixy nebude vam to cinit sebemensi problem. Pripocteme skvele obsazeni se spoustou znamych tvari. Byeong-heon Lee a jeho vydesignovanej lehce prihratej look, me jako kontrast k tomu jakyho ''zaporaka'' hral me prisel skvelej a o Kang-ho Song-ovi netreba mluvit, odehral to paradne jako vzdy. Takze pokud mate chut dat si netradicni westernovy Blockuster ktery sice neoplyva kdovi jak hlubokou zapletkou vezte ze se budete skvele bavit a nijak Vam to nebude vadit. 80% ()

berny2468

Hodný, zlý a ošklivý je film, který mám ve velké oblibě a proto jsem se i docela těšil na tento fim. Jednak je dobře obsazen a režisér v jiných filmech prokázal svůj um. Bohužel tohle mi hrubě nesedlo. V úvodu, kde se (ne)seznamujeme s hlavními hrdiny to ještě jde. Přepadení vlaku je vtipné a nápadité. Ale poté to naprosto rezignuje na jakýkoliv přiběh, logičnost a zajímavost. Je to jen slepenec překombinovaných přestřelek, kdy jsem snad ani jednoho člověka neviděl zbraň nabíjet (byl-li to účel, tak mi to uniklo). Akce přepísklá, nepřehledná a bez jakéhokoliv napětí. Ke konci to ještě dvakrát chytne dech velkým naháněním motocyklu a závěrečné přestřelce, která alespoň částečně má své opodstatnění a vzdává hold originálu. Avšak málokdy se povede jakýkoliv vtip či narážka. Povětšinou to tedy není vtipné a ani vážné. Takový kočkopes bez významu. Největším zklamáním jsou však herci, kteří oproti původním triu zaostávají téměř ve všem. No velkově musím říci, že jsem zklamán. Byť má film vtipné a zajímavé momenty, ty horší bohužel převažují. Za mne úplně zbytečný film, který s klidným srdcem můžete vynechat. 3/10. ()

ledzepfan

opravdu zručně(!) natočená šílená blbinka, která tak něják nevede odnikud nikam a párkrát stihne i slušně zanudit.... ()

kikuka

Kim Ji-woon je považovaný za "žánrového" auteura kórejského filmu, čo svižne ukazuje aj vo svojom zatiaľ poslednom filme - orientálnom westerne, ktorý je poctou S. Leonemu. Akčné, dynamické, s precízne režírovanými rozpohybovanými akčnými scénami. Kimova réžia však trochu stráca v statickejších scénach a jeho talent naráža na jeho vlastnú metódu: k vysnívanej (vypiplanej) scéne dotvárať príbeh. Vďaka tomuto prístupu k výstavbe deja sa film totiž rozpadá na sled scén, ktorým ale chýba súdržnosť. Za snahu o dodanie určitej nite možno považovať "vedľajšiu" líniu Finger-Choppera, ktorá je ale do filmu zapracovaná nevýrazne a len v naozaj malých fragmentoch na to, aby v konečnom výsledku mohla mať naozaj silné vyznenie ako pointa (v niektorých recenziách sa môžete stretnúť s prirovnaním k Harmonike a jeho spomienkam a ich pointe). The Good, the Bad and the Weird je dobrý, je však viac o vizuálnom efekte ako o hlbšom (a ucelenom) účinku na diváka (čo sa Kimovi podarilo v A Bittersweet Life). Jeho hlavnou "reklamou" je, nazvyme ich, ústredná štvorka: okrem režiséra ju tvoria jeho traja hlavní hereckí predstavitelia. Úprimne, Jung Woo-sung už len svojím zjavom prekonáva neurotického (a áno, neuveriteľne fešného - na živo ešte viac než na plátne) Lee Byung-huna a dokonca aj vysoko všestranného Song Kang-hoa. Ak by som však pre tento necelý rok mala zvoliť "kórejské naj", dvíham ruku za Rought Cut (keďže moje očakávanie roka Bakjwi ešte nie je tak celkom dokončené). ()

Krt.Ek

Vážně jsem nečekal, že jeden z nejlepších westernů, které jsem měl tu čest vidět, natočí Korejci. Kdoví, jakou zásluhu na tom nese Leoneho předloha, kterou považuji za nejlepší ve svém žánru. Možná zásadní, možná ne. Hodný, zlý a divný mě totiž dostál také svou epičnosti a velkoleposti. Je to pravý blocbuster. A to Hodný, zlý a ošklivý ve vši úctě nebyl. Přesto mě v konečném efektu klasika amerického westernu zaujala více. 90% ()

Naslund

Na Hodného zlého a ošklivého si už nevzpomínám, což je pro sledovábí filmu možná dobře, ale i tak bych je rozhodně nesrovnával. Přecejen se nedá na stejnou úroveň stavět dobrodružné drama a akční komedie. Při tomhle jsem se bavil celou dobu. Vtipy jsou vtipné, akce je akční, co víc si přát... Navíc bych nečekal, že někdo dokáže natočit tak dlouhé akční pasáže, aniž by byly chvílema nudné. Prostě pořád se něco děje a čím je člověk pozornější, tím víc z toho bude mít. Opravdu si někdo dal hrozně moc práce, aby byl film pořád něčím originální, a to se mu povedlo. Proto doporučuju nesledovat moc pozdě v noci. Co mě ale nejvíc překvapilo, byl rozpočet na film. Do filmu vložili o 2 miliony míň než do Bathory a přitom vypadá 30x dráž. Hold kdo umí, ten umí. ()

Tony.cs

Neberte to jako remake, ale jako prostě podobný příběh, parádně, ale opravdu parádně natočený. I herci jsou skvěle vybraní. Já se neskutečně bavil. ()

topi

Film, který mě v mnoha ohledech připomíná Tarantina. At´ už vynikajícími dialogy, kamerou, střihy, naprosto perfektně výbornými herci, včetně i těch nejmenších rolí a roliček, perfektně použitou hudbou, neskutečnou gradací a geniálním závěrem, který ještě obsahuje úplnej konec, kterej je jasná třešnička na dortu. Prostě bych se u tohoto filmu nebál použít výraz, že Ji-un Kim je korejský Tarantino. Ale pozor, žádná vykrádačka, pouze podobný zbůsob natočení v již výše zminěných atributech. Je to mega pecka, už úvodní scéna mě přesvedčila, že film budu hltat od začátku do konce! Následující scéna s dravým ptákem, jak letí kolem vlaku a z kolejích sebere mršinu je totálně dechberoucí. Ta kamera, to je úplnej balzám, střídání různých úhlů, neskutečně nádhernej vizuál a skvělá dynamika. Film frčí od začátku až do konce skvělým akčním námrdem, který je protkán někdy hodně humornými prvky a výbornými detaily. Totálně mě uzemnil Byeong-heon Lee v roli hlavního padoucha, z něho šel fakt strach a velkej respekt! Hodně dobrý bylo ukázání, jak se mezi sebou mleli Japonci s Korejci o území a mezi sebou se nenáviděli. A super bylo, že při závěrečných titulcích, běžela ještě fotogalerie, která obsahovala i snímky z natáčení. K tomuto skvostnýmu žrádýlku nemám absolutně jedinou výhradu, tak jako zatím k žádnému z filmů od režiséra Ji-un Kima, které jsem už shlídl. Bravo, bravo, bravo!!!!! ()

m@rz

Strašně utahané. Jinak obyčejná kovbojka po korejsky. A zřejmě se tam neumí trefovat nikdo kromě hlavních hrdinů, kteří jsou zase naopak neprůstřelní a nepostřelitelní. ()

AlistairMir

Jooo tak to se povedlo. Hodný byl fakt hodný, zlý byl neuvěřitelně cool a divnej byl pošuk, co dokázal pobavit. Z této trojice absolutně rozdílných charakterů jsem si nejvíce oblíbil (světe div se) zlého v podání Byeonga a směle jsem doufal, že své dva protivníky zadupe do země. Ve filmu se pořád něco děje, od přepadení vlaku, přes přestřelku a bitku na tržišti až k pořádnému finále, kde si naše trojice zahraje krásnou hru spojenou z her POSLEDNÍ ZŮSTÁVÁ a VÍTĚZ BERE VŠE . Já bych to nazval TOTÁLNÍ VYBÍJENÁ a ač jsem to nečekal, tak konec nám položil jasnou otázku : Kdo, že to tady byl vlastně ten zlej? Parádní korejský western, který ukazuje, že nejen divoký západ byl divoký. ()

Dexter1

Takže môj druhý videný "eastern" (prvý bol Sukiyaki Western Django). Je zaujímavé vidieť takéto počiny, ktoré vychádzajú zo spaghetti-westernu, ktoré sú inšpirované chambarou. Ale tak máme tu Dobrý, zlý a divný...je to film, perfektne štylizovaný, skvelé akčné scény, stále sa niečo deje, dobré tri hlavné charaktery (akurát Dobrý bol taký, že došiel niekam len keď sa niečo dialo) a hudba akoby z Tarantinovky. Dal by som aj 5* ale nemôžem. Koniec sa mi trošku nepáčil a proste to nemôžeme hodnotiť ako Dobrý zlý a škaredý. A v súboji mojich dvoch videných easternoch aj tak vedie Sukiyaki Western Django. ()

Skip

Z názvu je na první pohled patrné, jaký film si Korejci vzali jako předlohu. A stvořili něco, co je vyloženě stupidní. Sem tam dobrá scéna, ale je jich jako šafránu. Jinak prostě nuda a trapnost. ()

Dubro

Mám radosť, že som na produkciu Orientu úplne nezanevrel a čas od času omrknem hlavne výrobky Made in Spodná Korea. Ji pomlčka un Kim týmto skvelým easternom predviedol, že okrem dostatku peňazí má k dispozícii aj dostatok talentu. Spolupráca choreografie s kamerou je vo filme tak vynikajúca, že som miestami ostával čučať ako puk. Keď porovnám naháňačku džungľou z posledného Indyho s naháňačkou púšťou z tohto šikmookého rimejku, Spielberg a jeho kamoši dôchodcovia si môžu začať prikladať hlinu na hrudníky. Žáner neprezradí, že tu ide len o čistú zábavu, no pán Divný ju poskytuje po celých jednostoosematridsať úžasne farebných a majstrovsky ozvučených minút. Doporučujem hlavne fanúšikom akčných komédií, ku ktorým má film zrejme najbližšie. Trištvrte na päť. ()

fmash

Eastern se vším všudy. Výprava jak z Indiana Jonese (až na toho volka, táhnoucího na káře třicetitunovou sochu, to mě neohromilo). Překotná střelba do všeho, co se hýbe. Samozřejmá nemilosrdnost kombinovaná s normálností. Nedostižně obětaví kaskadéři. Pro evropského diváka hůře pochopitelný výběr herců a jejich často estrádní projevy. Zajímavá kamera a v tomto případě evidentně spousta utracených peněz. Je tam toho všeho tolik, až bych to rád viděl v nějakém dobrém filmu. Ačkoli jsem čekal, že budu hledat mouchy, nakonec hledám, co bych vyzdvihl, abych si tu trojku obhájil. Tak snad, kromě lehce podružné, leč neoddiskutovatelné řemeslné kvality, dokonalý pracovní cval toho „hodného“ (netuším, jak se jmenuje) a skorozávěr, vyjma komediálního úplného závěru a následných scén. Mě to prostě nebralo a nudil jsem se o půl hodiny déle, než bylo únosné. ()

kalap

Film je ako ryža, kde je jej plno, ale všetko je rovnaké. Avšak zaujali ma preteky niektorých uživateľov, kto napíše dlhší kometár, kde jasne dominoval Shadwell. ()

dee-key

Neštěstí. Potenciál takřka nevyužitý. Navzdory tomu, že jsem vášnivým zastáncem asijské tvorby a tyhle přeplácaný úchylárny mi nedělají kdovíjaký problém, tohle se táhlo a táhlo, dialogy byly hodně slabé a celkový dojem to ve mě zanechalo dohromady takový, že si popravdě ani moc nepamatuji, o čem to přesně bylo. Jako rozptýlení na sobotní odpoledne dobrý, ale jinak nic moč. ()

stuntmanMIKE

po technickej stranke filmu nie je co vytknut... skutocne toto je zmaknute super ako Kim uz velakrat dokazal. Ale vsade plati, vsetkeho vela skodi... Ked som sa uz desat minut pozeral na tu istu scenu ako Divny unika na motorke pred stadom koni s japoncami, s bandou Zleho a strielaju po nom a furt nic... a toto 10 minut... a potom sa zrazu objavi Dobry a vyhasi celu kavaleriu puskou... to uz bolo silne kafe... nehovoriac o tom, ze ma to celkom muchy v pribehu a kto nevidel original od Leoneo bude musiet sakra rozmyslat... Kazdopadne film ma nenudil a pobavil dokonca natolko, ze som bol ochotny prizmurit oko nad tym, ze miestami sa zabudli pocitat naboje... ale to su detaily... 70% ()

Tahle země není pro Arnolda

Tahle země není pro Arnolda

13.07.2011

Po skandálu, na který se už mezitím téměř zapomnělo, Schwarzenegger tvrdil, že svůj návrat na filmová plátna odkládá. Ukázalo se, že ne na dlouho. Studio Lionsgate oficiálně potvrdilo, že… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008