Planeta 51

Zelení obyvatelé Planety 51 žijí spokojeným životem v útulných domcích na předměstí, vychovávají děti, venčí psíky… Poklidnou idylku ruší jen strach z mimozemské invaze. Jejich obavy se jednoho dne naplní... Astronaut NASA, kapitán Charles „Chuck“ Baker, přistane s vesmírnou lodí spousty světelných let od domova. Domnívá se, že nadešel velký okamžik a on objevil neosídlenou planetu. Ovšem krátce na to zjistí, že tu rozhodně není první, natož sám. Přistál uprostřed zahrady zrovna v době, kdy si rodina zelených starousedlíků užívá grilovací párty. Kapitán Chuck, zmatený z podivných postaviček místních obyvatel, se dává na útěk. Cestou naráží na další a další potvůrky, které jsou při setkání se zvláštní cizí bytostí vyděšené stejně jako on. Celá Planeta 51 je v pohotovosti, paranoidní generál se svou armádou vydává rozkaz chytit a zneškodnit nevítaného „mimozemšťana“. Chuck se ukryje v planetáriu, ve kterém pracuje jako brigádník šestnáctiletý domorodý „zelenáč“ Tléma. Přestože jejich první setkání není úplně nejšťastnější, vznikne mezi nimi opravdové přátelství. Chuck se s Tlémovou pomocí musí dostat k raketě dřív, než odletí zpět na Zemi bez něj... (oficiální text distributora)

Danny F.

Já se skvěle bavil při sledování tohoto animáku. Jde o vkusně humorný film s dobrým příběhem. Ano dávám plnou za toto povedené dílko. 100% ()

ghatos

Americká kultura v krystalické podobě. Je to schválně přehnané, aby si divák bavil. Bohužel je to jen stupidita. Gagy a vtipné situace se dají lehce předvídat. "Dokonalá" 50.léta, kdy otec dělá burgry, štíhla matka se chová jako slepice nebo neposedný spratek jsou přímo archetypy. Už jen chabá berlička je to, že na planetě 51 zrovna mluví anglicky. Ve scénáři se dá najít plno takových laciných výpomocí. Nejvtipnější postavička je vetřelec jako pejsek. Jen díky němu si tento zbytečný snímek zaslouží 2 hvězdičky. ()

R1CH1E

Skvělý nápad, který ale upadá na nedostatku originality. Ano, pár hodně dobrých a originálních nápadů tam je (například "kamenný déšť"), ale vykrádaček jiných filmů je tam mnohem víc. Rover je až nápadně podobný Wall-Emu, šílený doktor jakoby vypadl z oka Dr. Švábovi z Monster a Vetřelců a mohl bych pokračovat. Ale i přesto všechno se mi líbilo zpracování, pár dobrých gagů tam taky bylo, ale i tak je to pořád slabší průměr. ()

HomeAlone

Viac menej bezchybna rozpravka , ktora slusne pobavila . Urcite nad priemer . No a maly pes ako votrelec , tak to nemalo chybu a prieskumny robot tiez super ()

zolo23

No konečne som po dlhej dobe videl perfektnú rozprávku. Od začiatku to bolo zábavné a v tomto trende to pokračovalo aj ďalej. Postavičky ako domáci pes či malý robotík s kamienkami stáli naozaj za to. ()

slovan1

Zábavný retro pohled na jinou planetu. Hned ze startu člověka překvapí pecky, které ve filmu od jeho začátku zní. Filmek si celou dobu udržuje pohodové tempo. Obsahuje několik povedených narážek na jiné, slavné filmy. Humor je trefný a vždy dobře padnoucí. ()

LadyVader

Čekala jsem že to bude slabší. Animace byla sice horší než u jiných filmů, obyvatelé planety 51 mi přišli jako z plastu. Ale celkovej dojem z toho mám dobrej. Bavila jsem se kdykoliv přišel odkaz na nějakej jinej sci-fi film. Zasmála jsem se u mini scénky s terminátorem, Chuck byl dobrej :-). Akorád u těch vetřelců je to trochu degradace :-D. ()

mikulíšek

Astronaut se dostane na ultra retro vznášedlovou mimozemnskou planetu, kde nikdo nenosí kalhoty, což dává možnost odkazovat na sci-fi filmy, sci-fi hororvé filmy a ameriku 50. a 60.let a to je dobré. Bohužel je to film primárně pro děti, takže vidíme i spoustu balastu ve formě skákání, legračního padání, robota, který si hraje na psa atd. a nejsme ochuzení ani o klasický vývoj postav, kdy nesmělý hrdina nabývá sebedůvěry a získává dívku svých snů, namyšlený floutek poznává pravé přátele atd. atd. Výsledkem je na svou dobu průměrný animák, který má jistou přidanou hodnotu pro odrostlejší.. ale takových filmů tu je.. ()

kenkaku

Planeta 51 je neskutečně milé překvapení na poli animovaných filmů. Celková myšlenka, zápletka a všudy přítomné vtípky a narážky spoustu jiných filmů může působit lacině a jako mix něčeho již viděného. Opravdu záleží na tom jak se chcete na Planetu 51 dívat. Z mého pohledu to bylo vkusné, zábavné a tak "příjemně ne-americké", že si film u mě vydobyl vyšší příčku v hodnocení nežli ve stejném roce uvedené Pixarovské "Vzhůru do oblak". ()

Koda

Když přijde na scénu animák který má hlavu a patu a nepřehání to zbytečně s něčím, co tam nepatří, tak to oceňuji. Tenhle film je tomu příkladem. Jasně, je to samozřejmě takový ten klasický animák, ale musím říct, že je zábavný, rychle uteče a hlavně je dobře pochopitelný. I postavy jsou sympatické. Mluví tam legendární Dwayne Johnson, potom ten, který si střihl Alvina od Chipmunks. Příběh se staví jaksi ke světu kde to údajně ještě žije oldie stylem, tedy ne nadarmo se říká Planeta 51 (1951). Rozvržení města je celkem zajímavé, celé je to rozvržené do kruhů, včetně aut, domů, obce jako takové a jsou tam opravdu starší předměty, jako gramofon, pevné linky, starší vozy, které ale plachtí, staré songy jako Macarena a nebo oceňuji odkaz na E.T. a další taková ta pohoda. Zajímavé na filmu bylo to, že použili Twix jako takovou reklamu. Já doufám že taky nedostanu ten šroub dop**le. ()

Herráček

Konečně zase někde správný zvířátko... I když bejt to zvířátko, tak nadávám, jak je pitomý... A doma bych je taky mít nechtěl... Popkulturní odkazy mi tady unikaly totálně, lovestory zase samozřejmě nemůže chybět... Takže pozitivní snad fakt jen hippie 50's a to, že je to nenáročná pohádka... ()

DavidS.

Glipforg mohl být klidně poklidné americké městečko někde v 50.letech 20.století, kdyby se ovšem nevyskytovalo na jiné planetě a jeho obyvatelé nebyli zelení mužíčci...Nápaditá a zábavná parodie na scï-fi invaze o mimozemšťanech tak trochu naruby...A právě tato "výměna" rolí společně se spoustou žánrových i dobových narážek jsou největší předností tohoto animáku... ()

Ivusha

Podle mě si ten filmeček zaslouží lepší hodnocení, než se mu tu dostalo... Je to prošpikované vtipnými odkazy a občas i hláškami. Animace není zlá, naopak - v jednoduchosti je krása. Takže na odreagování se je to prostě jako dělané. Ty čtyři stars si to zaslouží;-) ()

Han22

Super animák, který se bude nejvíce líbit zarytým sci-fi fanatikům jako jsem já, kteří mají nakoukáno každou klasiku. Planeta 51 je obyčejná mimozemská planetka jako naše Země, zrovna tu probíhají 50. léta, jeden nesmělý klučina se snaží sbalit krásku svých snů, objevuje se tu první hipísák a všichni ujíždí na brakovitých filmech o útocích tvorů z jiných planet - kteří z nich udělají zombies a zničí jejich planetu. A do této atmosféry přistává klasický americký astronaut, takovej ten trošku namachrovanej frajírek. Zatímco vojáci rozjíždějí mašinérii, aby ho chytili a pokud možno rozpitvali a mezi lidmi propuká panika, trojici hlavních hrdinů mu pomáhá. Zní to suše, ale Planeta 51 obsahuje tuny a tuny vtípků, honiček a hlavně odkazů na všechny možné i nemožné scifárny za posledních 50. let, nejlepší je stopro vetřelec, chovaný jako domácí psík. Do toho spousta parádní hudby z 50. let, úžasnej mazlík Rover a geniální scéna s Macarenou. ()

The Rock je víla Zubnička

The Rock je víla Zubnička

02.03.2008

Tady už končí sranda. Dobrá, i Arnold a Sly to zkusili v komediích, ale tehdy už za sebou měli pěknou řádku tvrdých akčňáků. Dwayne Johnson se však v akčním žánru nestihl ani ohřát a už je z něj… (více)

The Rock digitálně animovaný

The Rock digitálně animovaný

17.02.2008

Letní filmová sezóna 2009 se pozvolna zahušťuje. Třeba na 8. května přesunulo studio Paramount Abramsův Star Trek, který měl původně odstartovat už letos na Vánoce. A vynořil se další projekt, o… (více)