Malý Rambo

• Velká Británie Son of Rambow (více)

Když Will Proudfoot vymýšlí útěk z domova narazí na Lee Cartera, školního rváče. Vyzbrojí se videokamerou a filmem Rambo: První krev. Společně objeví, že jejich vynalézavá a někdy trochu nešťastná filmová dobrodružství mohou začít! (oficiální text distributora)

predators

Teda, podle názvu a obalu jsem myslel, že půjde o nějakou parodii v Rambo stylu a ono šlo o v celku slušný doják. Tak jo, to možná přeháním, ale více citlivé povahy nějakou tu slzu ukápnou. I proto se mi jeví toto dobrodružství spíše jako drama pro piškoty, nežli "divoce zábavný", jak je napsáno na přebalu. A nebo divoký jo, protože ti dva hošani byli jak urvaní ze řetězu... :-) 55% ()

nash.

Byla to mnohem méně komedie než jsem čekal, ale také to bylo mnohem lepší než jsem čekal. Kouzelná oslava přátelství, věrnosti a filmového fandovství, která opravdu chytla za srdce. Hořká i laskavá, smutná i úsměvná, plná nezapomenutelných momentů a pocitů, které jsem dokázal prožít společně s Willem, protože jsem je jako kluk kdysi sám zakusil. Třeba jeho okouzlení po shlédnutí prvního filmu, kdy běží domů, plný toho neskutečného a neopakovatelného prožitku. Zatímco linie přátelství je spíše vážnější a přelévá sympatie z jedné strany na druhou, natáčení Malého Ramba je zábavné, plné nápadů a humoru, a současně v kontrastu s dusnou atmosférou sektářského nátlaku na život Willovy rodiny i Leea, který se marně snaží zavděčit bratrovi a svou osamělost skrývá za rošťárnami a vzdorem. Zajímavě nejednoznačnou postavou je i Didier, který je po celou dobu na facku, ale zdá se, že i on cosi skrývá za svou maskou rebelujícího frajírka. Prolínání jednotlivých nálad nikde nekoliduje, naopak se skvěle doplňuje a navzájem emocionálně posiluje, herecké výkony jsou bezchybné, animované vsuvky Willových snů a představ skvěle zapadající, osmdesátková retrostylizace tak vypiplaná, že jsem si ji vlastně uvědomil až po skončení filmu, závěr silný a pocitově strhující (ať už kino či večeře). Zkrátka zase jednou film, na který bylo požitkem se podívat a hned tak se z paměti nevytratí. ()

Pedestrian

Od Malého Ramba jsem čekal buď: a) lásku k filmu a jeho akčním hrdinům, nebo za b) útěk z reality do světa tvořeného vlastními pravidly a zákony, tj. něco na způsob Mostu do země Terabithia, jen bez žánrové škatulky fantasy. Od prvního se vám dostane více, od druhého méně. Malý Rambo je film o skutečném přátelství, a více než o nějaké poctě vietnamskému veteránovi je to spíš příběh o Vinnetouovi a Oldu Shatterhandovi, což symbolizuje i sbratření krví obou chlapců. Velmi příjemně mě překvapilo, že film se záměrně vyhýbá všemožmým klišé a nesnaží se moralizovat (oba kluci beztrestně kradou v obchodech) a míra sentimentu je potlačena na minimum. Bohužel je to jeden z řady filmů, na který si druhý den už nevzpomenu. Průměr, který splnil svůj účel. Mladým divákům úsměv na rtech dozajista vykouzlí, dospělí se už tak bavit nebudou. ()

Chrustyn

I když název a obal DVD evokuje něco jiného jedná se o "normální" komediální drama o dospívání a přátelství dvou naprosto odlišných kluků, kteří se rozhodnou natočit svojí vlastní verzi "Ramba". Pár scén je povedených ale celé to vyznívá jaksi naprázdno a po skončení divák zapomene jak to vlastně začalo. ()

SeBig

Nebylo to vubec špatný takové menší hezká rodinná komedie..bylo to hezký ani né tak srandovní je to o dětském snu natočit něco jako svuj oblíbenej film. Tenhle pocit znám takže jsem se do filmu uplně vžil ale celkově nic moc ale bylo to fakt pěkný.. ()

Stanislaus

Lee Carter alá učebnicový příklad školního devianta v podání toho otravného Eustace z Narnie se společně s naivním a krapet omezeným Willem Proudfootem rozhodne natočit film, který by měl vyhrát v soutěži mladých filmařů. Inu, slyšel jsem i horší kombinace! Filmy, kde se někdo snaží amatérsky vytvořit film, mám rád (viz nedávno Super 8), takže jsem se tomuto námětu nijak nebránil. Will Poulter vypadá (což už jsem zmínil u Letopisů) jako po liftingu a botoxu dohromady, ale v rámci možností hraje dobře. Toho Francouze bych klidně ze scénáře vyškrtl, nebo mu alespoň nedával takový prostor. Zkrátka snímek takového toho televizního formátu, který vypráví o podivně vytvořeném poutu přátelství mezi dvěma naprosto odlišnými chlapci. ()

Sofia

Jak už tu bylo zmíněno, najdou se tu paralely k Mostu do země Terabithia - přátelství dvou dětí, co ani nemohou být rozdílnější a z naprosto odlišných rodinných prostředí; síla dětské fantazie a touha žít někde jinde a jinak . Vše doplňuje výborná vedlejší postava francouzského výměnného studenta Didiera (ty jeho červené boty a kalhoty jsem mu tiše záviděla...). Film pro všechny, co jako děti vymýšleli vlastní komiksové figurky a toužili po ryzím kamarádství a taky pro všechny, co viděli Ramba jako jeden z prvních kultovnich filmů pár let po revoluci v kině. ()

ARI50

Malý Rambo a jeho dobrodružná akce no vůbec se mi to nelíbilo spíš mě to ani moc nezaujalo takže sorry. ()

maseer2

po pomalém rozjezdu se z filmu vyklubala slušná komedie s prvky dramatu o dvou na první pohled naprosto odlišných klucích, ze kterých se díky náhodě stanou kamarádi.. po první půlce bych hodnotil za 3*, ale lepší druhá půlka s povedeným dojemným koncem to vytáhla na 4* :) ()

sidzej

Tomuto filmu veľmi rád v hodnotení prilepším. Mám rád podobné príbehy....až som dostal v závere chuť pustiť sa s kamošmi do vlastnej verzie Ramba. Detsky naivné a hravé ale aj melancholické a vážne. Obsadenie prevažne britských deciek dopadlo výborne, zábery z First Blood potešia každého zarytého fanúšika a po technickej stránke tiež nemám čo vytknúť. Garth Jennings ma po nie práve najlepšom Stopárovom sprievodcovi po galaxii príjemne prekvapil 75% ()

kareen

Vida...jeden by až nevěřil, jak roztomilý, odzbrojující a vtipný film se může skrývat pod tím infantilním obrázkem a názvem. Film, u kterého jsem se přistihla, jak se skoro po celou dobu pro sebe usmívám, abych se pak následně ke konci zase slušně dojala. A to už si lepší čtyřku rozhodně zaslouží :-) ()

mysiak

Tento film ma očaril detskou naivitou a milým humorom..je to príjemne nákazlivé...a viackrát si to nepozriem ()

Tony.cs

Krásný příběh o opravdovém přátelství. Podobný příběh si prožil snad každý z nás. Mezi skvělé přátelství se dere záškodník zvaný "Oblíbenost". Kdo vyhraje??? Přátelství, nebo faleš??? ()

Toshiro

Po vydařených trailerech přichází zklamání. Zápletka s točením filmu je spíše na vedlejší koleji a hlavní děj se věnuje klasickým problémům dětského dospívání dvou kluků - bohatej sígr a chudej slušňák. Prázdnotu filmu podtrhuje nutnost použít excentrickou postavu výměnného studenta z Francie. ()

-Knight-

Jednoduchy film s velkym srdcom. Inteligetne a dospelo podany pribeh o sile priatelstva a detskej fantazie. Jemne nacrie do uzavretych pravidiel bratskej cirkvi a jemne paroduje francuzsku extravagantnost z pohladu konzervativnych anglicanov. Po skonceni ma zaplavil velmi prijemny pocit. Mozem to odporucit kazdemu, nie vsak tomu kto hlada rozpravku alebo nejaku superakcnu humornu zalezitost. ()

peto12

Dobrá detská rodinná komédia o chlapcovi, ktorý sa snaží byť ako John Rambo. Chlapec ako Rambo ma dosť zabavil, miestami trochu nudné. ()

Aljak

Čakal som od toho niečo iné, niečo úplne iné! A síce nejakú úsmevnú komédiu o malých chalanoch, ktorí si budú chcieť splniť svoje vytúžené dobrodružstvá s dávkou detskej naivity. Napokon sa z toho vykľula mini-dráma, na ktorej sa moc smiať ani nedalo. Scenár by nebol až tak úplne zlý, ale realizácia toho celého mi prišla doslova nemožne amatérska. Ja viem, že to je asi film určený skôr pre detské publikum, takže na to beriem ohľad. Ale aj tak som očakával ničo zaujímavejšie, hoci aj toto malo svoje svetlejšie chvíle a nejaké náznaky posolstva. No viac ako 2* som neni ochotný dať tomuto ani náhodou. ()

shyster

Všechno je tak krásně dětsky naivní až do doby, kdy se ústřední dvojice rozhádá a film přejímá mladý francouzská švihák. V tomto okamžiku jde celý děj k šípku. Holt scénaristi už nevěděli, jak film prodloužit, aby měl alespoň hodinu a půl. Závěrečný sestřih filmu dá jen lehce vzpomenout na první půlku. ()