Detektiv Danny Fischer (John Cena) sice zatkne geniálního zloděje Jacksona, při zásahu však náhodou zahyne lupičova přítelkyně. Kriminálník toužící po pomstě vymyslí pro Dannyho dvanáct úkolů a hádanek, na jejichž rozluštění závisí život milované Molly.  Při policejní akci se detektiv Danny Fisher (John Cena) z New Orleansu chystá zatknout nebezpečného zločince Milese Jacksona (Aidan Gillen). Ten se i se svou přítelkyní dává na útěk, skončí však v poutech, zatímco jeho přítelkyně nešťastnou náhodou zahyne. Miles viní z její smrti Dannyho a slibuje mu odplatu. Po několika letech detektiv vyslechne znepokojující telefonát od Milese, v němž mu zločinec stručně řečeno říká - oko za oko, zub za zub. Dannyho čeká nebezpečná hra o dvanácti kolech s téměř nerozluštitelnými úkoly a hádankami, které však bude muset všechny splnit, chce-li ještě svou přítelkyni spatřit živou. (oficiální text distributora)

Mooney21

Schylovalo sa k dobrému filmu, avšak niektoré absurdnosti to trošku pokazili. Ale aj napriek tomu to bol pozitívny zážitok. ()

VanBradley89

Ale jo. Vykrádá to teda co se dá, ale rychle to odsejpá. Pořád se něco děje. Plán padoucha je dobrý a některá jednotlivá kola jsou i docela adrenalinová. Jen tomu chyběl větší nadhled a nějaká zapamatování hodná hláška. Renny na to pořád má. Jasně, že to nejsou devadesátky, ale vzhledem k tomu jaký to mělo rozpočet, tak se docela ukázal. ()

JoKKeR

Furt na jedno brdo:-Dkdyby to natočil kdokoliv jinej tak to stejnak ten rozdíl nepoznam,až na to že ne každej by dokazal vyčarovat s 22 milionu to co harlin:-D akce celkem ušla ikdyž jsem možná čekal lepší ale za malo penez celkem slušná akčnárna. John Cena asi míří po vzoru The Rocka víš a víš ()

EnneX

Od začátku jsem se bavil přikován a prostě nedokážu chápat hodnocení uživatelů a komentáře typu nuda apod. Pro mě Cena zahrál velmi dobře, stejně jako záporák ( upřímně jsem se těšil celou dobu, až ho dostane) baví mě vynikající režie. Celý to odsýpá a vy si dáváte jedno kolo za druhým. Že je to vykrádačka? a co! Poslední dobou už bylo snad všechno natočeno a akční film natočit originálně snad už ani nejde. Pro mě výborný zástupce novodobých akčních filmů. Hodnotím 5 hvězdiček, protože jsem se bavil od začátku do konce a u filmu se chci bavit a ne se soustředit a hledat na něm chyby a to je to základní. ()

djcremo

Nič nové čo by tu už nebolo. Akcia je svižná a rýchlo ubieha, lenv niektorých momentoch som mal pocit nudy a to hlavne kvôli scénam, ktoré som už mnohokrát videl v iných filmoch. A ďalšie mínus tohto filmu je predvídateľnosť. ()

kishi_SO

oddychovka na zimny vecer ked cesty do krcmy su zaviate snehom. Ale vazne! Prva polovica je velmi zaujimava. Cez ten napad, ktory uz bol sfilmovany snad tisickrat (polis zatkne zleho chlapca, zly chlapec sa chce pomstit, z policajta je nahodou vsestranne nadany, bystry a hlavne nesmrtelnych "bouchac", ktory nakope zleho chlapca do zadku) sa dalo preniest. Film nenudil, dokonca ma to aj bavilo. Potom prisla druha polovica kde uz herci museli ukazat, ze vdaka nizkemu IQ na uplatnenie sa v praxi sa stali radsej hercami a scena za scenou, kde som vkladal ruky do dlani a hanbil sa! Cena je mozno wrestler ako sa patri s vynikajucou show, ale na herca mu chyba nejake to stredne meno. Napriklad "The Rock" :-D ()

brodži

Podívaná jak má být. Jenže bohužel konec se dal předvídat. Zvrat na konci oznamuje, že vlastně celé snažení bylo zbytečné a hloupost konce jen kazí celou hodinu a půl předtím. Když jsem se díval tak jsem si říkal v půlce filmu. Pokud bude dobrý konec tak dostane 4*, pokud špatný tak 3*. Ale to jak hloupý konec byl zvažuji i 2. Ale nakonec dám ty 3* ()

gacie

Já osobně moc akční filmy nemusím, ale tenhle mě úplně vtáhl do děje. Vůbec jsem se nenudila, protože rychlý spád tohohle filmu vám to vůbec nedovolí. ()

Zirael

Typickej akčňák, dala bych i o hvězdičku víc, ale myslím si, že s filmem, kdy fandím záporákovi, aby se mu podařilo zabít nesympatického hlavního hrdinu s jeho nehezkou přítelkyní, je něco špatně. ()

LeePriest

Najdeme zde jak povedené scény (většinou když vrcholí zběsilá akce při nějakém z těch kol), stejně tak i nezáživné momenty. Film nápadně připomíná Smrtonosnou Past 3, pokud však měli tvůrci v plánu se jí vyrovnat, vzali si moc velké sousto. ()

MadyDollar

Typický akční film, nelze čekat moc překvapení nebo něco originálního a nového. Avšak rozhodně na nedělní večer to rozhodně není špatná volba. Akce je víc než dost, děj v jednu chvíli rychle vygraduje a už se drží na stejné úrovně až dokonce. Pochvala rozhodně za to, - **SPOIL ALERT** - že se nebáli zabít nevinné lidi v momentech, kdy se v drtivé většině filmů sází na "záchranu v doslova poslední vteřině". Ještě jedno plus je nutno zmínit - perfektní práce s kamerou a výborný střih. ()

argo.smile odpad!

To mysleli vazne, ze vykradnu vsetky akcne sceny, najebu tam nemehlo Cenu a budu ocakavat Hit? Nesympaticke obsadenie a scenaristicky okopirovane snad vsetky hovna sveta. Fekal roku 2009 ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

18.02.2008

Renny Harlin se z béčkového bahna, v němž uvízl kdysi dávno díky propadáku Ostrov hrdlořezů, už asi nikdy nevyhrabe. A přitom jeho nový projekt 12 Rounds, který začne natáčet v New Orleansu přesně za… (více)