12 kol

12 Rounds

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2009, 103 min

• Jeremy.jk

Áchjo... Nečekal jsem žádnej hereckej koncert, ale tohle ? Jen další akční vykrádačka skvělých filmů jako Die Hard: With a Vengeance , nebo Metro a co hůř - s vyloženě otravným hlavním ''hrdinou'' alias kamenným ksichtem. Připočtěte trapný hlášky a dostanete 12 nekonečně dlouhých kol, po jejihž absolvování nemůžu dát víc než 30%.(11.10.2009)

Chci víc filmů s Johnem Cenou! Viděl jsem druhej a už teď mně přijde, jako kdybych koukal na klasickýho akčního herce současnosti. Krom toho 12 kol měl ještě k tomu hodně dobrej nápad s dobrými akčními scénami a prostě jednoduše vzato mi přijde, že jsem koukal na hodně dobrej akční film. To si ale bohužel nemyslí plno zdejších uživatelů.(8.7.2011)

• Wacoslav1

Slušnej námět, ale to je tak všechno. Na režiséra Harlinova formátu je to opravdu slabota. Pocitově má ten film aspoň 2 hodiny i když v reálu jenom 100 minut. Nuda se vkrádá a ani akce není nijak zázračná. O extrémně mizerným záporákovi, pak darmo mluvit. Sečteno a podtrženo : velká bída.15%(29.9.2015)

Vcelku pozerateľná akčná oddychová jednohubka, ktorá nemá čím oslniť, kedže tu už všetko bolo, no nezamrzí a John Cena stále pripomína Matta Damona dostatočne na to, aby mi bol pomerne sympatický. Pána Gillena tiež môžem a teda jediné, čo zostáva problémom, sú niektoré totálne nelogické blbosti ktoré bijú do očí snáď aj malému decku typu skok z 50 metrov do napusteného bazéna bez akýchkoľvek následkov. Príjemný sú aj ostatný herci, menovite White a Harris, známy momentálne zo seriálu Awake, no Ashley Scottovej sa opakovane darí neoslniť ma. Ako popcornový biják bez väčších výhrad.(10.12.2012)

Film na jedné straně kopíruje současné trendy videoherně koncipovaných akčních filmů (série úkolů, konkrétní scény přímo připomínající „stunt reels“ k poslednímu GTA) a reportážně impresivního stylu, ale obojí podkopává zaryté ulpívání na klasických žánrových strukturách a schématech. Na druhou stranu wrestling vždy byl o stvrzování konzervativních hodnot. Jen to v předchozích filmech od WWE nebylo tak křiklavé a absurdně vyhrocené. "12 Rounds" maskují svůj wrestlingový původ ve snaze nalákat širší publikum, ale jsou to právě mainstreamové prvky, co film sráží na kolena - rádoby detektivní momenty a alibistické omlouvání destrukce motivacemi postav. S ohledem na příběh nejsou akční scény koncipované jako tělesné konfrontace, ale přesto vykazují wrestlingové kvality – hrdina neustále prochází fyzickými překážkami, jeho tělo je precizní nezastavitelný stroj (příznačně je dáváno do paralely s tradičními americkými výkonnými automobily).(15.7.2009)

• - Toto je prvý film Rennyho Harlina, ktorý na DVD vyšiel v rozšírenej verzii. (m.a.t.o.)

• - V scénach, kde Danny šoféruje požiarnicke auto, sedel v kabíne naozaj John Cena. Auto však bolo upravené tak, že malo aj druhý volant, ktorý bol mimo záberu kamier. Pomocou neho kontroloval riadenie profesionálny vodič. (m.a.t.o.)

• - Hlas Rennyho Harlina možno počuť z vysielačky v helikoptére, ktorou sa na konci filmu snaží ujsť Miles Jackson (Aidan Gillen). (m.a.t.o.)