12 kol

12 Rounds

12 kôl

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2009, 103 min

Ze je tento film od producenta NEBEZPECNEJ RYCHLOSTI (1994) Marka Gordona a rezisera SMRTONOSNEJ PASCE 2 (1990) Rennyho Harlina je az neuveritelne, jak je tento film odflaknuty. Niektore akcne zabery, nahanacky a vybuchy boli natocene super, ale zvysok s kamerou, ktora vecne zoomuje pri dialogoch mi pripadal, ako nejaka cast zo serialu CSI: MIAMI. Podla mna skoda nametu, ktory skor pripominal SMRTONOSNU PASCU 3 (1995), kde Jeremy Irons kazdu chvilu vyvolaval Willisovi a daval mu hadanky, aby nasiel dalsiu bombu, ktora by mohla kdekolvek v New Yorku vybuchnut, pretoze tento film skonci az prilis rychlo bez nejakych emocii alebo peknemu soundtracku, ktory bol napriklad aj v Nebezpecnej rychlosti od Marka Mancinu. Dalo sa z toho vytrieskat omnoho viac. Takze preco az 4**** ? No su to sice 4 hviezdicky s prizmurenym okom, lebo akcne filmy mam rad a tento ani chvilku nenudil, avsak je tu dost velke mnozstvo zbytocnych chyb, preto ma aj tak nizke hodnotenie. Skoda, ze aspon neukazali, ako ten zlocinec usiel z väzenia. __________ John Cena - (Danny Fisher) +++ Aidan Gillen - (Miles Jackson) +++ Ashley Scott - (Molly Porter) +++ Steve Harris - (George Aiken) +++ Brian White - (Hank Carver) +++ Gonzalo Menendez - (Ray Santiago) +++ Taylor Cole - (Erica Kessen) +++ Produkcia: Mark Gordon +++(8.3.2013)

Cena je Výborný Akční Hrdina! Postavově podobný The Rockovi či Naftě, teda Dieslovi.. Škoda, že o Cenu není takový Zájem ..Zpět k filmu: Vynikající nápad, super zpracování .. Ale 12 kol mohli lépe promyslet, některé doslova odflákly, a je to škoda..(10.12.2012)

• Xmilden

Přestože se John Cena oproti minulému Vojákovi docela zlepšil, stále to nestačí na nějaký status akčního hrdiny. Skoků a hlavně výskoků z hořících objektů tentokráte naštěstí ubylo, čeho ale bohužel přibylo jsou nesmyslné postavy. Například černošský agent FBI je nesympatický psychopat, Ashley Scott v roli milované Molly často příliš ochotně spolupracuje se zlotřilým Milesem. Tenhle člověk měl buď IQ 400 nebo chystal nástrahy až podle toho jak byly přesně napsané ve scénáři. Přichystat všech 12 kol do takových detailů zkrátka nebylo dost dobře možné. Film ne že by mě nějak nebavil, ale prostě je to hloupé béčko, které tentokráte nezachraňuje Robert Patrick, ale spíše jen o něco lepší režie Rennyho Harlina. 40%(9.2.2010)

Chci víc filmů s Johnem Cenou! Viděl jsem druhej a už teď mně přijde, jako kdybych koukal na klasickýho akčního herce současnosti. Krom toho 12 kol měl ještě k tomu hodně dobrej nápad s dobrými akčními scénami a prostě jednoduše vzato mi přijde, že jsem koukal na hodně dobrej akční film. To si ale bohužel nemyslí plno zdejších uživatelů.(8.7.2011)

• sochoking

No a máme tu nového akčného hrdinu a vykradnuté DIE HARD. A to všetky štyri dokopy! A uniklo mi niečo??? Kedy sa Molly naučila riadiť vrtuľník...(24.6.2009)