12 kol

12 kôl

12 Rounds

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2009, 103 min

Akční jednohubka, která nemá čím oslnit, když už bylo všechno viděné. John Cena je ED WOOD mezi hollywoodskými herci. Zběsilý, překombinovaný střih, kdy si divák neužije ani jednu scénu, i když může být v dramatičnosti silná. Průměrný tří hvězdičkový (akční) popcorňák, bez větších výhrad - jen během projektu 12 ROUNDS jsem si neustále kladl otázku: "kde se ztratilo to Harlinovo kouzlo 90. let“?(10.12.2012)

Podobný styl Smrtonosné pasti číslo 3, ale v béčkovém formátu,vše se dá celkem zkousnout a že tam je nesmyslů, nejhorší jsou ovšem dialogy. Ale jo, jinak jako těžkej relax u televize to ujde.(27.1.2010)

No super, jsem nadšen. Perfektní akční thiller se vším všudy. Strašně mě tento film chytl, jen prvních 10 minut to vypadalo, ze to bude průměrný "akčňák".. Podle hodnocení taky v podstatě je, ("jen" 60 %) ale mě to sedlo do oka a nemám slov. Danny po všech 12 úkolech, co jej čekají (a nejen jeho:-)) ) bojuje o život své manželky a krom. toho i o svůj a dalších lidí z města..Nakonec to dopadne se štastným koncem, ale že to stálo síly, hromady plechu a v neposlední řadě spoustu lidských životů.. Akční film pro mě stvořený:-) Nedávno jsem viděl film Únos vlaku 1 2 3, který se mi taky hodně líbil a teď jsem další akční pecku mohl vidět zase:-)) Film 12 kol můžu akčním fajkmékrům jedině doporučit. Napětí od začátku až do konce. PARÁDA. Pro mě 5*!!(6.1.2010)

Nový snímek stále ještě (alespoň vizuálně) zajímavého Rennyho Harlina sice vykrádá, kde se mu zlíbí, ale i tak se může pochlubit solidní béčkovou podívanou. Děj neřeším, protože divák si neodpočine hlavně pod nánosem akce, z které se ždímá maximum. Kolos John Cena tu plní všelijaké úkoly, vždycky pokoří na první pohled nemožný časový limit a pádí dál za svou unesenou milou. Nedívá se doleva, nedívá se doprava. Prostě jde za svým a vedení města může pomalu sčítat škody po jeho řádění. Jenže právě oněch dvanáct kol začíná zhruba v necelé polovině poměrně skřípat a divák si přeje, aby už tu bylo ono kolo dvanácté. Akční scény nejsou zdaleka zlé, ale prostě nechytnou za srdce (za koule) jako v Harlinově druhé Smrtonosné pasti nebo Cliffhangerovi. Nějaká přidaná hodnota jim prostě chybí.. bohužel za body dolů může vedle hodně primitivně načrtnutých vedlejších postav (kolega – černoch, kravaťáci z FBI) i totálně necharismatický John Cena, který není nesympatický, ale zároveň i svým neherectvím diváka nedonutí držet mu palce. Čekal bych, že alespoň někoho domlátí holýma rukama.. jinak ale Harlinovi fandím dál!!(30.5.2011)

Po pomerne veľkom nadšení z Cenovej prvotiny 'The Marine' som napísal, že pri ďalšom hodnotení jeho filmu nastavím objektívne meradlá na vyššiu úroveň, no nejde to. Cena možno po tomto filme nenaštartuje svoju akčnú kariéru tak, ako to niektorí predpokladali, no akčný veterán Harlin si ho podchytil pod svoje krídla a po vyšachovaní z postu režiséra tretej časti série 'Die Hard' si natočil vlastnú naháňačku naprieč mestom a ukázal, že možno scenáre nepatria k tomu najlepšiemu, čo môže film ponúknuť, ale s akčnými scénami sa vie naozaj vyhrať a vyšperkovať ich do tej zvukom najzvučnejšej a obrazom najlákavejšej podoby. A mne to stačilo. S povzdychom nad tuctovosťou scenára, ale bez povzdychu nad dĺžkou filmu a s nadchnutím nad dobrými hláškami a skvelou akciou dávam štyri, s pomerne čistým svedomím. Po druhom zhliadnutí po takmer dvoch rokoch uberám na tri. 70%.(15.7.2009)

• - Detektív Danny Fisher (John Cena) nosí hodinky značky Girard-Perreagux. (dyfur)

• - V scénach, kde Danny šoféruje požiarnicke auto, sedel v kabíne naozaj John Cena. Auto však bolo upravené tak, že malo aj druhý volant, ktorý bol mimo záberu kamier. Pomocou neho kontroloval riadenie profesionálny vodič. (m.a.t.o.)

• - Renny Harlin odmeňoval každodenne najužitočnejšieho člena štábu fľašou fínskej vodky, a to počas celej doby natáčania. (m.a.t.o.)