12 kol

12 Rounds

12 kôl

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2009, 103 min

Rozpočet $20miliónovTržby USA $12,234,694Tržby Celosvetovo $18,184,083Tržby za predaj DVD v USA $8,248,790 //počet predaných kusov 521,447Nebezpečná rýchlosť trošku inak, nuž príbeh ma kostru deja odkopírovanú zo spomínanej pecky ale rutinér Renny Harlin z roztrasenou kamerou, prevažne nudnou nedynamickou akciou a z necharizmatickým kamenným Johnom Cena v hlavnej úlohe patria skôr do béčkovej produkcie. /40%/(6.9.2010)

• Sonnery

Hlavní hrdina je obdařen tak bezchybným hereckým nadáním a potřebným charismatem, až jsem mu nemohl uvěři, že umí mluvit. No a když se do toho pustí na plný svaly, a že jich Cena má, tak přesprintuje ultrarychlýho Forda a zboří stavení, město, moře i kuře.... Jeho dokonalost doplňuje vnadná a unesená žena, jež s lehkostí potvrzuje zvěsti "o pravých blondýnkách", když půjčí bez váhání telefon nezmámému člověku, který si "potřebuje zavolat dceři" a pak žvaní celejch 20 minut.... K tomu připočteme kvalitní dialogy typu: Danny, jsem někde ve stříbrný dodávce! a Cena obratně odpoví: Molly, kde jsi?... Pravdou ale zůstává, že jsem se nenudil(18.3.2010)

• sochoking

No a máme tu nového akčného hrdinu a vykradnuté DIE HARD. A to všetky štyri dokopy! A uniklo mi niečo??? Kedy sa Molly naučila riadiť vrtuľník...(24.6.2009)

Mám rád akční filmy, tak nějak při jejich sledování očekávám trochu toho nereálného hrdinství a jsem smířen s tím, že dobře mířená rána přebije chvilkovou absenci logiky. Proto mi nedělalo větší problém smířit se s tím, že zločinec Miles během dvou týdnů sprintu před zákonem dokázal připravit tucet vychytralých soutěží pro sympatického detektiva Dannyho, jenže Harlin při svých oblíbených výbuších zignoroval existenci fyzikálních zákonů tak okatě, že tentokrát jsou ty tři hvězdy o dost slabší než obvykle.(21.8.2011)

Před nějakými 15 lety znamenalo jméno Rennyho Harlina synonymum pro akční zábavu. Bohužel se na výslunní neudržel moc dlouho a jeho hvězda začala hodně upadat a Harlin chrlil béčka, která šla rovnou do půjčoven, protože jakékoliv platno na ně bylo příliš velké. Teď se po kratší pauze vrací s akčńákem, který směle vykrádá "Smrtonosnou past 3" a hlavně "Nebezpečnou rychlost". Opět se nejedná o žádný zázrak a všichni herci jsou strašný dřeva a převážně Cena mezi nima vyčnívá jak topol ale ze začátku má film slušný tempo, najde se v něm i pár povedených akčních scén a hudba se taky docela povedla. Na druhou stranu je film plný klišé, banalit, nelogičností a konec je nechtěně směšný i když měl být asi napínavý. Pokud přistoupíte na fakt, že se jedná o tupé akční béčko a vypnete mozek dá se to ve zdraví přežít. Nejlepší Harlinův film od "Útoku z hlubin".(21.7.2009)