Cesta samuraje

Samuraj Yang má od svého mistra za úkol vyvraždit členy nepřátelského klanu. Úkol splní, avšak nechá naživu malou holčičku, jejíž rodiče sám zavraždil. Rozhodne se o holčičku postarat a prchá s ní před svým vlastním mistrem a zabijáky ze svého klanu, kteří chtějí malou holčičku zabít. Útočiště nachází ve westernovém městečku plném cirkusových podivínů. Mezi nimi je i vrhačka nožů Lynne, jejíž rodina byla vyvražděna zlým zbojníkem a jeho družinou, která má nyní pod nadvládou město. Zbojník se do města vrací, tentokrát se však vesnice rozhodne bránit. Vykopají staré střelné zbraně a s velkou pomocí Yanga se zločinecké tlupě postaví. Doprostřed krvavé bitvy přichází i Yangův klan samurajů, kteří Yanga nakonec vystopovali. Samurajský klan a zlá zbojnická tlupa se navzájem víceméně pobijí. Zabití vůdce zločinecké bandy však čeká na Lynne... (TV Prima)

wray

ziadne velke umenie sa nekona, je to vlastne skor dost nezmysel na temu ktora uz bola spracovana mnohokrat... ale. bolo to zabavne, malo to tie "wov" farbicky, a je tam sexi hlavna zenska postava a - su tam aj nejake bitky a nindzovia (to potesi mladsieho divaka). obvykle to na dobry film nestaci, ale v tomto pripade sa mi to zdalo akurat. 3* a s kludnym svedomim odporucam dalej... ()

RyxiraAmy

Fakt nechápu, co mě přimělo dát tomu 4*. Nebo vlastně .... chápu, ale opravdu mě to udivuje. Po dlouhé době něco zcela mimo mé očekávání. Rozhodně doporučuju. ()

WoodoX

Skrytý skvost, ktorému nechýba parádna hudba, netradičné kostýmy v kontexte s prostredím a výborná atmosféra. Toto bola totálne moja šálka kávy, kde mi osobne nič nechýbalo. Debut ako sa patrí. ()

notozjano

Bohužel kromě kostýmu, roztomilého miminka a krásy vrhačky nožů nemá film moc co nabídnout. Vše ostatní totiž působí hrozně lacině. Natáčelo se nejspíš někde na pískovišti, kulisy byly jak z divadla, herci bez motivace, nějak jsem nepostřehl žádné záběry krajin a ta obloha bylo jako co? Tomuhle mohl dát tři hvězdy a víc pouze někdo, kdo na filmu oceňuje především příběh, protože ten tu byl zastoupen slušně a taky je to důvod, proč tomu dávám dvě hvězdy i já. Není špatná poslední cca půl hodina, kde je dost akce, ovšem ta je natočená a sestříhaná poněkud ledabyle, což je hodně na škodu, protože celý film měl obrovský potenciál a slušný rozpočet. Škoda, třeba příště. ()

miromir

vcelku povedene bojove sceny, ale dosti plitky pribeh, beckove efekty, jedine co tenhle film drzi nad vodou jsou dobri herci hlavne Geoffrey Rush ()

kondomxxl

Trailer sľuboval rezničinu, ale sľub dodržal len na 50%. Film mohol byť o polovicu kratší a nevyužil sa potenciál hlavného hrdinu. Škoda. ()

snupko13

Zaujímavá zlátanina, stojí za vzhliadnutie, ale dosť tomu chýba. Ako keď zlejete meď a cín a dostaneme bronz, ale zlato to nie je. ()

RoyBatty444

Efektné boje, gýčové obrazy a klišoidné hlášky. Mohol to byť dobrý hack & slash western. Nie, táto kombinácia nefunguje to už dokázal Spielberg v Indim a na dôvažok to nemá dostatočnú šťavu. Na čo myslel Geoffrey Rush keď bral tú rolu naozaj neviem. Čo sa zlého výberu týka je, ale v dobrej spoločnosti. Zakopáva veľa dobrých hercov alebo im ide len o peniaze? Máme predsa kapitalizmus, asi to tak bude. ()

Pavelkedar

Pitoreskní, burleskní, nápadité, kýčovitě koukatelné a zábavné - celkem dobrá oddychovka. Myslím, že to zcela splnilo důvod, jak a proč to bylo natočeno. Kdo v tom hledá umění, nebo něco ve smyslu " co tím chtěl básník říci", ten je úplně vedle. ()

skyfire

Snaha o remake 7 statečných s přidáním asijského faktoru a rádoby uměleckých kamerových záběrů. Mě tento styl v tomhle podání a ději nenadchl a hodně jsem se nudil. Takže velké zklamání. ()

chosan

Tak tenhle film je velká mizérie dávám 2* akorát tak za ten pokus o znásilnění a pár dobrých soubojů jinak si to nezaslouží víc než 30%. ()

teseth odpad!

To byl hodně špatný vtip, který se snažil tvářit opravdu skutečně. Město vypadalo jak kdyby ho někdo tvořil podle kulis z 80 let. Herci si asi šlahli špatný matroš, protože nikdo se ani nepokusil hrát a o scénáři se dá snad jen napsat to, že ty dvě stránky A4 měli skončit někde na smetišti a ne v této podobě. ()

Pythonator

Do pěti hvězdiček mi chybělo málo. Lépe řečeno, přebývaly mi tam ty nudnější pasáže nasáklé korejským filmem. Jinak je to ale zábavný akční meganářez plný nádherně vybarvených záběrů. Prostě jedna velká efektní imaginace srovnatelná svou poutavou vizualizací se Sin City. Snad s každým záběrem se tvůrci neskutečně pomazlili, aby vytvořili komiksově působící vizuální orgie. No a především je tam úžasná Kate Bosworth, na jejíž ujetou rozkošnou postavu se prostě nedá zapomenout. ()

Little_Sawy

Legenda vraví, že válečník odešel, aby dál chránil malou holčičku. Pouštný válečník mě celkem nezaujal, ale jako oddechovka a výplach mozgu, celkem pohodě. ()

Sa.sa

No musí se nechat, že Korejci umí natočit pořádnou řežbu se vším všudy... Člověk nesmí přemýšlet nad tím, že je to přehnané a nelogické, ale co to k tomu žánru a filmů patří... 😅😅😅 Jinak zatraceně dobrý film, který jsem si užíval od začátku do konce 🥰🥰🥰 ()

redme

Celkem souhlasím s Pump. Byla to nekonečná nuda. Dvě * jsou za souboje s meči. Jinak prázdno a utrpení. ()

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (více)