Návrh

The Proposal

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 103 min

• Rex Mundi

Začiatok príjemne šokantný vykúzlil na tvári úsmev a vyvolal smiech. Potom to bolo čoraz obyčajnejšie, klišovitejšie a v druhej polovici som si nebola istá, či ma viac dráždi n-té opakovanie vzorcov správania alebo ich bleskové obrátenie o 180 stupňov. Stručne - súhlasím s Jojineckom.(19.12.2009)

Rozpočet: 40 000 000 $ Otvárací Víkend: 33 627 598 $ (v 3 158 Kinách) Tržby USA: 163 958 031 $ Tržby Celosvetovo: 317 375 031 $(10.5.2012)

Vcelku průměrná komedie, kopírující omšelé klišé mrcha - ňouma - drama - hepáč. Jen díky pohledné SB a ještě pohlednější Aljašce se držíme na 3*, jinak sotva 2.(18.4.2010)

Ohraný romantický popcorn s neoriginálním námětem, ale na Sandru se docela příjemně kouká a taky vypadá jako pěkná třicátnice, i když jí už pěknou řádku let není. Všichni víme už předem, jak to skončí a ani od filmu víc nečekáme. Já však čekal alespoň trochu víc té komediální složky, vtipu tu však není ani za mák. Naprosto průměrný film, kterému by pět hvězd nedala snad ani moje babička, kterou dojal každý film, ve kterém muž políbil ženu a vznikla z toho ♥. (5/10)(28.9.2009)

Zvláštní… od tohohle filmu jsem nic nečekal, dlouho jsem se mu vyhýbal (jen jméno režisérky, která má na svědomí dva opravdu slabé filmy, bylo pro mě dostatečná výstraha) protože dnešní (americké) komedie jsou prakticky na jedno brdo, jen si vždy dosaďte jiné herce. A právě proto jsem si sehnal a nakonec teda i pustil tuto komedii - mám rád jak Sandru, tak Ryana a poslední dobou začínám hodně mít rád i Betty (kdo by nechtěl takovou čupr babičku). A musím říct, že tento film mě hodně příjemně překvapil. Zpočátku mi to připomnělo snímek Ďábel nosí Pradu, pak to přejde spíše do snímku Zelená karta, ale kupodivu ani jednou mi to nepřišlo jako nějaká hloupá vykrádačka, protože film pak jede ve svých kolejích. Neříkám, že to jsou koleje nové, které bychom v rámci romantických komedií posledních let neviděli asi milionkrát, ale nesnaží se kopírovat ani jeden z výše zmíněných filmů, což je plus. Vtípky tu jsou vcelku vtipné, trapných momentů je zde opravdu minimum a jak už jsem předznamenal, casting se povedl - Sandra i Ryan mají mezi sebou tu správnou chemii, Malin je kočka a jak už jsem psal, chci mít babičku jako je Betty White. Jestli to bylo kombinací těchto faktorů, co jsem právě vyjmenoval, nevím. Ale co vím je, že jsem tomuto filmu křivdil ještě předtím, než jsem ho zhlédl a teď vím, že jsem udělal chybu. Jedna z mála amerických komedií poslední doby, kterou si určitě nechám a někdy ji zhlédnu zase… 80 %.(26.7.2012)

• - Film se natáčel v Bostonu a jeho severním pobřeží. V jedné ze scén si můžete všimnout slavné Rockportové ikony „Motif No. 1“, malé červené chatky. Vrcholky hor pokryté sněhem byly přidány digitálně. (TomikZlesa)

• - Spoiler: Když Margaret (Sandra Bullock) opouští Sitku, Andrew (Ryan Reynolds) se snaží dovolat kamarádovi řídícímu zde letový provoz. Ten mu odpoví, že ho vidí a že se nedalo nic dělat. Teprve potom se mu Andrew dovolá a následně mu kamarád opět odpoví že ho vidí a že se nedalo nic dělat. Scéna je tedy chybně použita dvakrát. (Malory)

• - Margaretu měla původně hrát Julia Roberts, ale kvůli neshodám ohledně platu odstoupila. Nahradila ji Sandra Bullock. (TomikZlesa)