Návrh

Proposal, The

Návrh

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 103 min

Pokud mohu o nějaké romantické komedii říci, že je milá, sympatiká, neotřelá, zajímavá, zábavná a originální, tak by to byla právě tato romantická komedie. Tenhle film má všechno, co bych od tohoto žánru čekal, má však také cosi navíc, něco, co by se dalo označit za přidanou hodnotu. Předně perfektní a úžasné rodinné prostředí na Aljašce a musím říci, že je příjemné zjistit, že Aljaška není jen nehostinné zasněžené místo na severu, ale že se zde dá také dost solidně žít. A právě neotřelé prostředí, ve kterém se film odehrává, je to nejlepší, co mohlo tuto komedii potkat, pochybuji, že pokud by se celý film odehrával v New Yorku, tak bych byl takhle nadšený. Ale ani nezvykle příjemné a originální prostředí by nevystačilo na průměrné hodnocení, pokud by v hlavních rolích byl nějaký hluboce nesympatický pár. Tak tomu ale není, Sandra Bullock dokazuje, že je pořád úžasnou a sympatickou ženou a herečkou, a Ryan Reynolds je pro mě sympatický a neprofláklý herec, ale přitom obrovský sympaťák, takže do hlavní role v této romantické komedii zapadl přímo ideálně. A když se tedy spojí sympatické prostředí, sympatická rodinka a úžasný ústřední pár celého filmu, tak z toho nemůže být nic jiného než zábavný a sympatický romantický film, na který rozhodně jen tak nezapomenu. Jsem s výsledkem maximálně spokojený a nadšeně uděluji čtyři hvězdy.(13.8.2010)

Ačkoli nemám romantický žánr v oblibě, dostal jsem tento film Návrhem od člověka, kterému jsem nemohl říct ne.. Výsledek ? Můj strach z další trapné ( přes kopírák vzaté ) romantiky se díky výborné ústřední dvojici rychle vytratil. Příjemně vtipná, odpočinková podívaná pro deštivé odpoledne 80%.(30.9.2009)

Nepopieram, že dej je otrepaný, neoriginálny a priam hriešne predvídateľný, ale to herecké obsadenie - príjemný Reynolds a perfektná Sandra, prostredie či pár uvoľnených scén mi rozventilovalo myseľ a zlepšilo náladu, čo sa mi u tak predpotopných komédiách - kde nešťastná ženská odhodí zatrpknutosť a otvorí náruč vznešenému osudu - tak často nestáva. Sandra bola neuveriteľne úžasná a tento typ komédií jej sekne najviac. Dívať sa na feministickú chladnokrvnosť pobehujúcu v 15 cm štoklách a zároveň schopnú vyčariť úsmev, bol skvelý zážitok, hoci paradoxne súhlasím so všetkými negatívnymi ohlasmi. Na tento film jednoducho musíte mať náladu a určite sa naň nedívajte, keď máte zrovna ,,intelektuálnu chvíľku." :-)(11.10.2010)

Toto je jeden z mála prípadov, kedy som rád, že Hollywood sa ešte stále drží svojej šablóny stále zaužívaného klišé v žánri romantická komédia. Mnohé základy námetu sú naozaj prebrané od jeho starších predchodcov, ale tvorcovia to dokázali prekryť veľmi sympatickými výkonmi hlavných predstaviteľov, nevtieravým humorom a nenásilnou dávkou romantiky, či dokonca prvkami drámy. Herci si naozaj vyslúžili môj obdiv. Že sa Ryan Reynolds dokáže uchytiť aj v charakterových roliach je mne už dávno známe, ale na Sandru som sa po dlhej dobe pozeral s dojmom, že nepredvádza len rutinérske pózy a mimiku. Réžia sa snaží nič nepokaziť, ale miestami je to až príliš uhladené a tempo filmu je v závere filmu, navyše po skvelom začiatku, trošku podvyživené. To ale neuberá na skutočnosti, že som sa naozaj skvele bavil. 80%.(5.1.2010)

Tak konečne sa to Sandre po dlhej dobe podarilo a The Proposal je po celú dobu vkusne vtipná romantická komédia.(27.9.2009)