Návrh

Návrh

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 103 min

• Radko

Pramálo sú zaujímavé citové peripetie ambicióznych paničiek, dôležito natriasajúcich svoje kostýmčekmi obtiahnuté ritiská a nemilosrdne zdrbávajúce každého podriadeného. Zápletka sa v úvode sústredí na vzťah jednej takejto neznesiteľnej pizdy k svojmu pucflekovi, čo mohlo byť zdrojom akých - takých komických prvkov. Mohlo, lenže akonáhle sa zo sluhu vykľuval synček z ultrabohatej famílie ovládajúcej lokálne trhy jeho rodiska, skončili všetky očakávania v hajzli a jeden hlúpy a klamlivý stereotyp striedal druhý. Nuž ale to je tak: ak raz divák dobrovoľne akceptuje Návrh na vychutnanie si zemiakovej kaše z prášku s prírodnými rezňami pochádzajúcimi z kuraťa rýchleného antibiotikami a zapíjanými viedenskou kávou so šľahačkou z ropných derivátov, niet sa prečo zhroziť nad tým, že z výsledku mu následne je mierne nevoľno.(21.4.2014)

• Nathalie

Devil wears Prada meets Zelená karta. Romantický cukrovar, v němž je vzorec ňoumovitý podpantoflák a údernická kanadská ochechule doplněn netradiční aljašskou scenérií a komikou, která staví na šílené rodině, šíleném psisku (American pie revival?) a patálii s úřady. Celá ta trapnost je předvídatelně umírněná, až na několik narážek striktně celibátní, Sandra Buldok nicméně vypadá díky přesčasům v maskérně půvabně a roli nesnesitelné šéfky na rozdíl od dýchavičného Reynoldse nikterak nekazí, takže ta jedna vtipná scéna (orel a pejsek rulez) , jeden o-bozi-vidíme-téměř-romantický moment, snesitelný soundtrack a okouzlující lokace k průměru postačí. As for me: proposal rejected. Možná mi prostě koncept woman on top nesedí:)(29.8.2009)

Scénář: Pete Chiarelli .. Stonásobně obšlehnuté náměty, jen pospojované do jiného celku. S tradičním "zvratovým" průběhem a jediným možným finále. Co ovšem musím připustit je fakt, že jsem se místy skutečně dobře pobavil, byť celá romantická příběhová linka prakticky žádné nekomediální překvapení nepřinese. Dalo by se dokonce říct, že Sandra Bullock je zpět (i když sám jsem ji nikdy v nějakém tom pomyslnéím hereckém čele neměl), roli zvládla výborně a na pětačtyřicítku vypadá jako stále slušná slečna. Jednorázovka na nedělní odpoledne / rande zn. ideální.(27.9.2009)

• dobytek

Taková romantická blbina, která nepřekvapí vůbec, ale opravdu vůbec v ničem. Začátek ve firmě, kde jsou zaměstnanci vystresovaný ze šéfky, se mi docela líbil. Sandru Bullock mam rád a tady byla (aspoň ze začátku) taková správná svině a toho podřízenýho nesympatickýho submisivního kravaťáka fakt pěkně šikanovala. Já takovýho blba mít jako podřízenýho, tak mi nebude běhat ráno pro kafe, ale pro basu piv. Jenže po pár minutách film nabere jinej směr a koho by to napadlo, zlá šéfka se nakonec "překvapivě" do svýho podřízenýho zamilovala a blablabla, čtenářky ženy a život maj slzy na krajíčku. Nemoh by nějakej romantickej film třeba taky končit tim, že jeden pošle druhýho do prdele? Za to bych i nějakou tu hvězdu přihodil... Jinak včéra jsem koukal na to, jak zub času napáchal na Sandře (myslim tim zpěvačku z 80. let, do který jsem se kdysi dávno zamiloval, když jsem viděl videoklip Everlasting love) docela brutální devastaci a teď koukám, že druhá Sandra (Bullock) už má taky blíž ke skokům do rakve než k mládí, takže jsem si zase akorát uvědomil, jakej jsem starej kokot.(16.1.2011)

Buď mi klesají standardy, nebo můj pocit, že tahle komedie ze mě nedělá úplného vola (až na dva tři momenty), je docela oprávněný.(7.9.2009)