Návrh

Návrh

The Proposal

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 103 min

Ačkoli nemám romantický žánr v oblibě, dostal jsem tento film Návrhem od člověka, kterému jsem nemohl říct ne.. Výsledek ? Můj strach z další trapné ( přes kopírák vzaté ) romantiky se díky výborné ústřední dvojici rychle vytratil. Příjemně vtipná, odpočinková podívaná pro deštivé odpoledne 80%.(30.9.2009)

Tedy že bych se nechal do něčeho takovýho uvrtat jenom aby mi vydali knížku... No budiž, romantickejm komediím tohohle typu logika a uvěřitelnost nesedne. Co se týče Sandry, docela příznačná byla scéna s make-upem (Jseš nalíčená? - Néé). Tedy ošklivě rozhodně nevypadá, ale ani 35 už by jí jeden nehádal. Jinak u novějších filmů tohoto žánru oceňuju reálnější dialogy a ne až tak velkou odtrženost od světa okolo. Celkem neurážející průměr, kterej asi víc ocení chlapi co si potrpěj na dominantnější ženský.(1.9.2009)

• choze

Klišoidní produkt s mdlými herci. Podívejte se na dva díly "ZOUFALÝCH MANŽELEK" za sebou a dostanete trojnásobně chytřejší, vtipnější a romantičtější podívanou.(29.1.2010)

Pokud mohu o nějaké romantické komedii říci, že je milá, sympatiká, neotřelá, zajímavá, zábavná a originální, tak by to byla právě tato romantická komedie. Tenhle film má všechno, co bych od tohoto žánru čekal, má však také cosi navíc, něco, co by se dalo označit za přidanou hodnotu. Předně perfektní a úžasné rodinné prostředí na Aljašce a musím říci, že je příjemné zjistit, že Aljaška není jen nehostinné zasněžené místo na severu, ale že se zde dá také dost solidně žít. A právě neotřelé prostředí, ve kterém se film odehrává, je to nejlepší, co mohlo tuto komedii potkat, pochybuji, že pokud by se celý film odehrával v New Yorku, tak bych byl takhle nadšený. Ale ani nezvykle příjemné a originální prostředí by nevystačilo na průměrné hodnocení, pokud by v hlavních rolích byl nějaký hluboce nesympatický pár. Tak tomu ale není, Sandra Bullock dokazuje, že je pořád úžasnou a sympatickou ženou a herečkou, a Ryan Reynolds je pro mě sympatický a neprofláklý herec, ale přitom obrovský sympaťák, takže do hlavní role v této romantické komedii zapadl přímo ideálně. A když se tedy spojí sympatické prostředí, sympatická rodinka a úžasný ústřední pár celého filmu, tak z toho nemůže být nic jiného než zábavný a sympatický romantický film, na který rozhodně jen tak nezapomenu. Jsem s výsledkem maximálně spokojený a nadšeně uděluji čtyři hvězdy.(13.8.2010)

Pre mna rozhodne jedna z najprijemnejsich romantickych komedii, ake som kedy videla. Malo to grady, humor, chvilky na zamyslenie, ale hlavne uzasne obsadenie, kde fungovala chemia na 100 %. Sandra a Ryan maju taku charizmu, ktora sa musi hladat naozaj s lupou a na mna to rozhodne ucinkuje :) Ach, skoda, ze nezijeme v rozpravke...(23.6.2009)

• - Skutečná adresa kanceláře The Colden Books je 225 Franklin Street v Bostonu. Celé ústředí, včetně kanceláře Margarety a Boba, bylo kompletně postaveno v Burbanku v Disney Studios. (TomikZlesa)

• - Barry Ace, profesiální zápasník, byl obsazen, ovšem nikdy nebyl povolán na plac a vůbec nezačal natáčet. (sssssycak)

• - Film se natáčel v Bostonu a jeho severním pobřeží. V jedné ze scén si můžete všimnout slavné Rockportové ikony „Motif No. 1“, malé červené chatky. Vrcholky hor pokryté sněhem byly přidány digitálně. (TomikZlesa)