poster

Návrh

 • USA

  Proposal, The

 • Slovensko

  Návrh

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radko
  *

  Pramálo sú zaujímavé citové peripetie ambicióznych paničiek, dôležito natriasajúcich svoje kostýmčekmi obtiahnuté ritiská a nemilosrdne zdrbávajúce každého podriadeného. Zápletka sa v úvode sústredí na vzťah jednej takejto neznesiteľnej pizdy k svojmu pucflekovi, čo mohlo byť zdrojom akých - takých komických prvkov. Mohlo, lenže akonáhle sa zo sluhu vykľuval synček z ultrabohatej famílie ovládajúcej lokálne trhy jeho rodiska, skončili všetky očakávania v hajzli a jeden hlúpy a klamlivý stereotyp striedal druhý. Nuž ale to je tak: ak raz divák dobrovoľne akceptuje Návrh na vychutnanie si zemiakovej kaše z prášku s prírodnými rezňami pochádzajúcimi z kuraťa rýchleného antibiotikami a zapíjanými viedenskou kávou so šľahačkou z ropných derivátov, niet sa prečo zhroziť nad tým, že z výsledku mu následne je mierne nevoľno.(21.4.2014)

 • Traffic
  ****

  Film poměrně brzy vklouzne do zajetých kolejí, ale jako roztomilou pomstu všem tvrďáckým kariéristkám si to nelze neužívat. Do extrému je vyhnaná nejen ultrachladná feministka Sandry Bullock, ale také situace, do kterých se dostává. Nejtrefnější jsou scény, ve kterých se tradiční role zcela vymění a nějaká zdánlivá drobnost podtrhne jejich absurdnost - žádat o ruku lze těžko, když máte na nohou podpatky. Závěr lze vyložit jako vítězství klasického (byť pohádkově nereálného) modelu romantické komedie, ke kterému se je možné, jak vidno, dopracovat i se zcela nepravděpodobnými vstupními daty. ___ Bylo osvěžující vidět Sandru upravenou a v přiléhavém kostýmku; sluší jí to takhle víc, než ta její holčičí umolousaná image. I když ani tady vytahaným mikinám a svetrům tak úplně neunikne.(6.12.2009)

 • Fr
  ***

  Není to poprvé, kdy někdo podlehl sekretářce. Teď honem na imigrační zamést to pod koberec…. Úvod – 15 minut – vypadá dost zajímavě a vesele. S.Bullock je sympatické monstrum, které s podřízenými zachází jak s otroky a R.Reynolds zase dokonalej nahrávač. Vzpomínám na Zelenou kartu, která mne tenkrát pobavila. Perfektně jim to spolu ladí a já mám na tváři takovej ten sympatickej škleb. Přestože Zelená karta byla jiná, také zde jde o sympatickou nenáročnou romantickou komedii, které ,,hraje“ na rodinné hodnoty a upozorňuje, že nejen štěstí, ale i lásce se musí občas naproti. Závěr mě k slzám nedohnal, ale ani mi nepokazil zážitek z příjemně prožitých 107 minut. PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ ne(26.9.2010)

 • genetique
  ****

  Toto je jeden z mála prípadov, kedy som rád, že Hollywood sa ešte stále drží svojej šablóny stále zaužívaného klišé v žánri romantická komédia. Mnohé základy námetu sú naozaj prebrané od jeho starších predchodcov, ale tvorcovia to dokázali prekryť veľmi sympatickými výkonmi hlavných predstaviteľov, nevtieravým humorom a nenásilnou dávkou romantiky, či dokonca prvkami drámy. Herci si naozaj vyslúžili môj obdiv. Že sa Ryan Reynolds dokáže uchytiť aj v charakterových roliach je mne už dávno známe, ale na Sandru som sa po dlhej dobe pozeral s dojmom, že nepredvádza len rutinérske pózy a mimiku. Réžia sa snaží nič nepokaziť, ale miestami je to až príliš uhladené a tempo filmu je v závere filmu, navyše po skvelom začiatku, trošku podvyživené. To ale neuberá na skutočnosti, že som sa naozaj skvele bavil. 80%.(5.1.2010)

 • Renton
  ***

  Scénář: Pete Chiarelli .. Stonásobně obšlehnuté náměty, jen pospojované do jiného celku. S tradičním "zvratovým" průběhem a jediným možným finále. Co ovšem musím připustit je fakt, že jsem se místy skutečně dobře pobavil, byť celá romantická příběhová linka prakticky žádné nekomediální překvapení nepřinese. Dalo by se dokonce říct, že Sandra Bullock je zpět (i když sám jsem ji nikdy v nějakém tom pomyslnéím hereckém čele neměl), roli zvládla výborně a na pětačtyřicítku vypadá jako stále slušná slečna. Jednorázovka na nedělní odpoledne / rande zn. ideální.(27.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace