Návrh

Návrh

The Proposal

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 103 min

Vcelku průměrná komedie, kopírující omšelé klišé mrcha - ňouma - drama - hepáč. Jen díky pohledné SB a ještě pohlednější Aljašce se držíme na 3*, jinak sotva 2.(18.4.2010)

Nebyť malej dôchodkyne s veľkým afrom tak, je to ako komédia nulové. Ako romantika tuctové tak či tak. 60%(29.9.2009)

"Před třemi dny jsem tě nesnášel a snil jsem o tom, že tě přejede auto nebo se otrávíš. - To je milé." Ve svém pracovním životě jsem byl šikanován nejednou svou nadřízenou, ale všechny byly spíše těžší než vyšší, takže jsem si to pořádně neužil. Být jí však Margaret, tak vrním blahem a kdybych dostal šanci ji trošku potýrat, tak bych si to skutečně vychutnal. Ale konec snění. Tu šanci dostal Andrew a já musím uznat, že se mu to povedlo. Mezi nedobrovolnými snoubenci to zkrátka přívětivě jiskřilo, mezi jejich ústy poletovaly vtipné repliky a mně s nimi, rodinou, imigračním úředníkem, orlem, psem a mobilem bylo moc fajn.(25.4.2016)

Tradiční slabina romantických filmů, konec sráží výsledné hodnocení o jednu hvězdičku. První polovina je samozřejmě bez debat skvělá, jakmile příjde ke slovu ovšem trošku těch romantických klišé, tak je problém. Nějak se film ovšem uzavřít musel, takže no problemo. Sandra Bullock vypadá dobře, Ryan Reynolds taky v pohodě. Nejvíce se mi líbila scéna orel a pes :) 60%(17.3.2011)

Typický tříhvězdičák z americké produkce, který dělá romantickým komediím špatné jméno. Prostě popcornový film, který vám k srdci nepřiroste, ale účel splní, s do puntíku splněnými body obdobných šablonovitých jednorázovek. Předvídatelnost, již zažitý předpokládaný vývoj, očekávaný konec.. Takových přibývá jako hub po dešti, přestože neoplývají zrovna valnou pověstí. I tak ale do kin přilákají spoustu diváků. Je pravda, že občas prostě každý potřebuje vypustit a takovou nenáročnou podívanou si dopřát. Já po "The Proposal" sáhla ve špatné náladě a docela příjemně jsem se bavila, přestože se dal předvídat každý další krok oněch hrdinů, které jen tak mimochodem nemám moc v lásce. Vtipu to také příliš nepobralo, ale je to prostě taková pohodička se zajímavými postavami (no dobře, postavou).(3.6.2013)

• - Spoiler: Když Margaret (Sandra Bullock) opouští Sitku, Andrew (Ryan Reynolds) se snaží dovolat kamarádovi řídícímu zde letový provoz. Ten mu odpoví, že ho vidí a že se nedalo nic dělat. Teprve potom se mu Andrew dovolá a následně mu kamarád opět odpoví že ho vidí a že se nedalo nic dělat. Scéna je tedy chybně použita dvakrát. (Malory)

• - Skutečná adresa kanceláře The Colden Books je 225 Franklin Street v Bostonu. Celé ústředí, včetně kanceláře Margarety a Boba, bylo kompletně postaveno v Burbanku v Disney Studios. (TomikZlesa)

• - Štěně Kevina si zahrály celkem čtyři štěňátka American Eskimo se jmény Flurry, Sitka, Nanu a Winter. (Mr.Hudson)