Můj život v ruinách

Mi vida en ruinas

Môj život v ruinách

Komedie / Romantický

USA / Španělsko, 2009, 90 min

68% řecko-americká verze učástníků zájezdu. o něco víc americky pitomé, ale i o trochu víc bláznivě vtipné. Postavy jsou sympatické a dobře vykreslené. Jen škoda příliš rychlých střihů, které někdy nenechají vtipy úplně doznít. Jinak je fakt řecko nadherný, hned bych jel.(4.11.2009)

Môj život v ruinách možno na prvý pohľad vyzerá ako nejaká fajn nezávislá romantická záležitosť. Je to bohužiaľ omyl, tento film je čisto rutinná pásová výroba, ktorá je zaujímavá tak maximálne prostredím. Všetko ostatné je obohrané klišé, podané v tomto prípade s akýmsi nezáujmom všetkých zúčastnených. Pozrieť sa to ale dá, ak nemáte náladu na niečo náročné, alebo aj v rámci romkomu emocionálne silnejšie.(1.9.2012)

Sympatická Nia Vardalos vyměnila svatební šaty za uniformu turistické průvodkyně a po delší odmlce se vrací na plátna našich kin v další pohodové oddechovce. No, proč ne..(13.11.2009)

Je libo exkurze po řeckých památkách s partou turistů, ze kterých se vyklube docela sympatická grupa lidí, se sympatickou průvodkyní, která nakonec pochopí, že občas je někdy potřeba se přizpůsobit potřebám zákazníků, a s řeckým řidičem, který na začátku vypadá jako neatraktivní vágus, z něhož se ke konci stává pohledný Řek? Pokud zní vaše odpověď ano, pak je tato komedie určena právě pro vás. V mých očích však tato komedie patří spíše do typického průměru, kdy se zde skutečně neobjevuje žádný zajímavý nápad, film nemá téměř žádný děj, skupinka turistů prostě jen putuje z místa na místo a přitom sem tam zažijí něco zajímavého. Ale určité kouzlo tohoto filmu se skrývá především v té pohodě, ve které se celý film odehrává, zkrátka je to pohodový letní příběh, který dokázal tu pohodu přenést i na mě, a to je zřejmě jeho jediné velké štěstí, jinak bych totiž měl asi problém na tomto filmu objevit něco, co by mě přinutilo ho vnímat alespoň jako průměrný. Když to shrnu, tak je více než jasné, že tenhle film byl natočen pro lidi, kteří si chtějí oddechnout, kteří se chtějí dobře naladit a kteří se chtějí oprostit od starostí všedního dne. Tenhle film je totiž opravdu hodně odpočinkový a na jiný důvod jeho vzniku opravdu nemohu přijít. Já sám jsem se u něj odreagoval perfektně a na ty tři hvězdy to bohatě postačuje.(6.8.2010)

Podle plakátu a hlavní představitelky jsem si nejdříve myslela, že se jedná o pokračování Mojí tlusté řecké svatby...není, ale film je v podstatě postavený na tom samém - hemží se to bláznivými Řeky. Tvůrci tentokrát přidali i bláznivé turisty, což dohromady vytvořilo lehce vtipný kousek, u kterého se nabízí srovnání s českými Účastníky zájezdu. Celkem mě to ale potěšilo, už jen proto, že Řecko patří mezi mé oblíbené země.(25.9.2009)