Těsně před zavírací dobou vtrhne do supermarketu Hastings skupina ozbrojenců. Záhy se však ukáže, že to nejsou lupiči ani teroristé, ale zoufalí vědci, kteří se snaží zabránit invazi mimozemšťanů. Lidstvu hrozí skutečné nebezpečí a čas se krátí…
Idylický předvánoční večer v supermarketu Hastings v arizonském Buck Lake se chýlí ke konci. Těsně před zavírací dobou je v obchodě už jen hrstka zákazníků a personál. Z ničeho nic však dovnitř vtrhne skupina po zuby ozbrojených násilníků, zastřelí několik lidí a ostatní zajme. Nejsou to však lupiči ani teroristé, jak to v první chvíli vypadalo, ale zoufalí vědci, kteří se snaží zastavit mimozemskou invazi, k níž má dojít této noci právě tady. Celé lidstvo je v ohrožení a čas hraje v jejich neprospěch stejně jako policie, která se snaží proniknout dovnitř... Americký sci-fi horor režíroval Ben Rock, hrají Carlos Bernard, Matthew St. Patrick, Courtney Ford ad. (oficiální text distributora)

Othello

Pohodové avšak neuvěřitelně neoriginální béčko vyznačující se hlavně tím, že mě během filmu napadlo alespoň šestnáct různých způsobů, jak danou situaci vyřešit podstatně lépe. ()

JASON_X

Nízkorozpočtová béčková lahůdka (nejen) pro každého skalního fanouška X-Files. Pokud máte (tak jako já) v nostalgické oblibě tenhle skvostný seriál, budete možná (tak jako já) příjemně překvapeni, jak vás příběh chytne a nepustí až do konce. Do konce, jehož rozuzlení bylo samozřejmě dlouho předvídatelné, ale to mi požitek z filmu vůbec nezkazilo. Kdyby bylo v rozpočtu víc merglí na masky a CGI, aby se očividná ubohost triků nemusela kamuflovat rozklepanou a chaotickou kamerou, dám bez váhání bůra. ()

Tommassi3

"Můj nevlastní táta byl policejní vyjednavač v Chicagu.. Říkám vám, že jinak se odsud nedostaneme, než že se pokusíme sami utéct !!" Jeden by spíš dle duchaplnosti této repliky odhadoval, že vlastní otec scénáristy byl bratrem jeho matky, čímž bych se však opravdu jen velice nerad nějak dotknul jakéhokoliv podobného výstavního degeneráta.. ()

Terva

Městečko Buck Lake populace 25 021 kusů. Střílečka v obchodním domě sice zatím není vysvětlená, ale optimismus jí dodává veselá vánoční píseň. CITÁT - Spoky říkal, že tu je.......... Film má pár nedostatků. V první řadě rec kameru otřes, naštěstí není tak často používaná, za druhé všudy přítomná tma a mnohdy úplně zbytečná, pak je tu jakási skupina, která by mohla být se svými zkušenostmi považována za poloprofesionální. Leč tomu tak není, jsou neorganizovaní, zmatení, uhádaní a neprofesionální. Stupidní odebírání vzorků sráží hodnotu příběhu celkem dolu. CITÁT - Provádíme test.......... Strašně průhledný děj filmu taky moc nepřidá. Divák je sice rád, že to ví předem, ale nevychutná si tak dramatickou stránku filmu, která se utápí někde v podprůměru. Můj celkový dojem z filmu se motá okolo 30 %. Čím déle příběh trvá, tím je stupidnější. ()

tibenskym

Na svoje možnosti celkom slušný film. Podobnosť s inými (známejšími) filmami tohoto druhu je očividne zjavná :-)) Atmosféra je celkom slušná, postavy sú sympatické, ale príšera a scény s ňou sú príšerne hrozné :-)) ()

Astaroth12

Každý, kto len trocha pričuchol k hororom, rýchlo zisti, že o originálny film sa nejedná, kedže je tu niekoľko prvkov prevzatých z iných filmov. To by nevadilo, keby film mal oveľa vyšší rozpočet ako bolo v reále a bolo to aj vidieť. Žiadne viditeľné premeny, asi okrem jedného prsta a to bolo sakramentsky málo. Toho pobehujúceho monsteríka ani vidieť moc nebolo, odohrávalo sa to prevažne v prítmí, asi len jeho parsekundový face a aj tak som zhodnotil, že maskéri sa vyšantili, dobrý bol chlapík. Chcel som vidieť splatter, ale to si musim pozrieť iný film, tu tej krvi a nechutností bolo fakt málo. Herci sympatický a mal aj pár akčných scén, tak tú 3* si vystrieľal. ()

ledzepfan

Napíšu to asi takhle: Kdyby se do toho povedlo vsypat trošku více doláčů, které by z obtloustlého "Kinga" udělaly pořádnou chapadnoidně TheThingoidní zrůdu, nebo by se béčková večerka nemusela tvářit jako hypermarket (ten nedostatečný prostor je maskovaný sice ze všech sil, ale stejně jsou tam momenty, kdy to absolutně nefunguje), stačilo by pak už jen mírně dopilovat některé záškyty ve scénáři a byl by z toho jeden z nejlepších kousků ve svém subžánru. ()

GodComplex

Pokud mate k dispozici cely supermarket v noci jen pro sebe a prizvete si na party nejake ty alieny, kvalitni smazba je v podstate zarucena a to, ze nemate buhvijaky rozpocet a zahraji vam to nahodni kolemjdouci zoufalci uz tolik nevadi. Tezce bckova zalezitost, ktera se ani nijak zvlast nesnazi hrat si na horor, proste nezavazna alieni party v supermarketu. 6/10 ()

Freemind

Největší překvapení poslední doby! Snímek s velmi, velmi nízkým rozpočtem překvapil solidním scénářem, slušnými hereckými výkony i vkusným provedením. Pro mne je určitým zadostiučiněním, když srovnám toto béčko s loňskou "áčkovou" Mlhou (které spojuj prostředí a částečně i téma). Zatímco Darabont školácky vsadil na digitální efekty, které v denním světle logicky vypadaly uměle, zde režisér (částečně z donucení) pracoval spíše s přítmím a náznaky - a když nakonec vyleze "král", jeho maska je sice nepříliš podařená, ale stejně bije na hlavu Darabontovy CGI příšerky. Samozřejmě je vidět, že to bylo vše točeno na poloprofesionální digitální kameru a střih nedělal žádný génius, přesto si ale myslím, že je to výborný odrazový můstek pro pana režiséra. Počkáme, uvidíme. ()

blackrain

Do filmu jsem šla dobrovolně s tím, že od něho vůbec nic nečekám a také jsem se ničeho nedočkala. Takže, moje očekávání se splnilo na sto procent. Začátek byl hodně slibný. Ovšem, zůstalo jen u těch slibů. Jedna hvězda je za úvodní písničku, za nápad a odvahu vyjít s tímto kusem na světlo boží. Tenhle filmový počin jsem původně přisuzovala Kanadě, protože kvalita zpracování tomu hodně napovídala, proto se kanadským filmařům musím pokorně omluvit. Omlouvám se za způsobenou křivdu. ()

slunicko2

Jednoduchý že prý horor, kde je po několika minutách všechno jasné, karty jsou rozdány a jediná neznámá je počet a identita přeživších. 1) Opět je tu honba na zlotřilého vetřelce, místo vesmírné lodi supermarket v arizonském zapadákově a místo posádky je tu parta lovců, jejich rukojmí a policisté. 2) Nízkorozpočtovost snímku a nedostatek filmových triků, masek a jiných vizuálních efektů je to poslední, co by mi vadilo. Co ovšem neskousnu, je předvídatelnost a z toho vyplývající nuda. 3) Jediné hezké, konec, tvoří, obávám se, oslí můstek k pokračování, které si někteří komentátoři dokonce i přejí. ()

Dubro

Je to síce nízkorozpočtový snímok, no v ktorom reálne platí „za málo chechtákov pomerne dosť dobrá diskotéka“. Dá rozum, že pri nízkom rozpočte sa nedajú očakávať hollywoodske filmové triky, ani vynikajúce herecké výkony a čo sa týka kvality obrazu a zvuku, tiež netreba na to zízať akoby to boli ďalší Transformers. Toto všetko vám však vynahradí poctivá filmárčina, akú na SCI-FI Channel, či AXN SCI-FI vidieť málokedy. Aj keď fanúšik žánru prečíta dej aj s pointou počas prvých dvadsiatich minút, zábava je to natoľko dobrá, že film v pohode dopozerá až do klasického finišu. A pre mňa spokojnosť. 7 lomeno 10. ()

kaposlav

Úvod filmu je amatérsky, ale to sa postupne zlepšuje. Napínave to je v určitých fázach a dokonca aj niektorí herci su presvečiví. S približujúcim koncom sa hromadí kopec nelogických počinov až to vyústi v kravinu. škoda 2* ()

honajz2

První půlka filmu funguje dobře, ta druhá už jenom všechno protahuje, nudí a je totálně předvídatelná. Je to škoda, protože už to chvílemi vypadalo na něco trochu pořádného, prostředí obchodu je zajímavé (a souhlasím s jedním mým oblíbeným uživatelem - rozhodně je to lepší jak Mlha 2007) a ani ty postavy nejsou k zahození, jen je prostě blbý, že z dobře rozehraného nápadu (nijak originálního, ale to je mi tak nějak jedno) to spadne do toho nejočekávatelnějšího. Lepší 2* ()

bourec

Filmů,který byli prvním počinem režiséra,jsem viděl nespočet.Takže můžu v klidu konstatovat,že tenhle patří k lepším prvním celovečerákům svýho autora.Bez peněz,bez triků,na minimu prostoru,ale i přesto docela zábavnej.Jen poslední minuty mohly bejt jinak,ale 50% si ten film zaslouží. ()

cariada

Solidní sci-fi o vetřelcích uvnitř lidí, ale není lehké jé objevit a skupina šílenců se to snaží zjistit za každou cenu a je naprosto jedno jestli přitom umřou i nevinní. Docela dlouho trvalo než se nák vysvětlilo kdo je kdo a koho že to hledají. Pěkná atmosféra a pár prstů taky padlo v niveč. ()

humanbeing

Zábavná lehce béčková podívaná, na kterou rozhodně stojí za to se podívat. Skvělý námět, příjemné prostředí obchoďáku, trojdimenzionální postavy, C-Note z Prison Breaku, slušný scénář... nemůžu si stěžovat. Filmy jako Alien Raiders by měly vznikat častěji. ()

carlos 2010

Normálne dobrý sci-fi horror - podobný Votrelcovi, akurát s menším rozpočtom, menej známymi hercami a natočený o 30 rokov neskôr, ale ja to odporúčam. ()

Shorty_

Tento parádní béčkový survival se přesně trefil do mého vkusu. Pěkný vcelku propracovaný příběh, který je zde slušně vysvětlen. Sympatičtí herci, kterým jejich role uvěříte hned od prvního okamžiku. Navíc Alien Raiders si s evidentně nízkým rozpočtem hlavu nedělá a maximálně ho využívá, což je vidět. Film bych zařadil jako něco mezi věcí a Darabontovou mlhou. Velmi milé překvapení. ()