Duše Paula Giamattiho

Duša Paula Giamattiho

Cold Souls

Komedie / Drama

USA / Francie, 2009, 101 min

Desna kravina. Jako napad na obchod s lidskejma dusema je hodne fajnovej a originalni, ale bohuzel jen dobrej napad nekdy nestaci. Ono totiz je celej film strasne o nicem, Giamatti se mota z mista na misto a schani svoji dusi, neustale se tvari strasne utrapene, jak kdyz ho nekdo drzi za koule. Proste se filmu nedari budovat zadny bud komedialni nebo aspon dramaticky sceny a ve vysledku je to spis takova tragikomedie, ktera se bohuzel desne tahne a nedokaze zabavit.(9.2.2010)

Výchozí nápad je originální, ale autorka pak už nějak nevěděla co s ním. Zatímco třeba V kůži Johna Malkoviche z podobně švihlé zápletky vykřesalo nápaditou komedii, tohle vypadalo spíš jako švihlé existenciální drama. Výsledek je pak spíš smutný, v každém smyslu toho slova (50%).(28.10.2012)

Fajn, ale nějak tomu chyběla...duše?(21.6.2010)

• Terva

Je v tom cítit Allan Woody, což také režisérka nepopírá. Mě to moc nesedlo. Možná tak některé kamerové záběry jsou dobré, ale jinak nic.(15.7.2012)

• Renton

44. MFF KV .. Scénář: Sophie Barthes .. Neurotická dušařina. Špatné asi tak jako poslední, do sebe zahleděný, Kaufman.(10.7.2009)