Duše Paula Giamattiho

Duša Paula Giamattiho

Cold Souls

Komedie / Drama

USA / Francie, 2009, 101 min

Námět rozhodně zajímavý, atmosféra zvláštní a bizarní, ale nikoliv nepochopitelná jako někdy u Kauffmana, Giamatti standardně dobrý.. ale na udržení pozornosti na celých 100 minut to nestačí.(12.7.2009)

• Skip

Přišlo mi to jako obyčejná fantasmagorie s hodně přehrávajícím Paulem Giamattim v hlavní roli. Zajímavý námět se nepodařilo zrealizovat. Bohužel.(8.12.2011)

Výchozí nápad je originální, ale autorka pak už nějak nevěděla co s ním. Zatímco třeba V kůži Johna Malkoviche z podobně švihlé zápletky vykřesalo nápaditou komedii, tohle vypadalo spíš jako švihlé existenciální drama. Výsledek je pak spíš smutný, v každém smyslu toho slova (50%).(28.10.2012)

COCKtail Paula Giamattiho, jeho utrápenej duše a ruskej mafie funguje len napoly. V kaufmannovskom príbehu všetci hrdí a statoční "maladeci" posobia rovnako smiešne, rušivo a až karikatúrne ako v 2012. Nič proti rusákom, ale čo je moc, to je too much(a).(9.12.2009)

• Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(2.7.2009)