Adrien Brody a Beyoncé Knowles v biografickém hudebním dramatu o vydavatelství Chess Records, jež dalo světu rhythm'n'blues. Právě díky němu se z Chucka Berryho, Muddyho Waterse, Etty James či Willieho Jacksona staly zářivé hvězdy.
Kdyby v roce 1950 nevzniklo v americkém Chicagu hudební vydavatelství Chess Records patřící Leonardu Chessovi, možná by se svět nikdy nedozvěděl, jakou sílu v sobě skrývá hudební styl rhythm and blues, zkráceně R&B. Právě tato společnost se v padesátých a šedesátých letech minulého století stala hlavním centrem populární hudby produkované afroamerickou menšinou a právě díky Chess Records se z Chucka Berryho, Muddyho Waterse, Etty James či Willieho Jacksona staly hvězdy nejvyšší zářivosti. Byla to doba jako stvořená pro žhavou a strhující muziku, které právě tito zpěváci měli plné srdce. Po každém vzlétnutí sice následuje pád, ale Chees Records a umělci kolem něj dali světu víc, než mohl kdokoli očekávat. Ve výborném hudebním dramatu režisérky Darnell Martinové ztvárnil hlavní postavu Leonarda Chesse oscarový Adrien Brody a po jeho bok se postavila hudební superstar, uhrančivá kráska se zlatem v hrdle Beyoncé Knowles. (oficiální text distributora)

Sagisia

Film, který vás donutí prohledat youtube skrz na skrz (a zabere vám to spoustu času, takže k necelé dvouhodince filmu si připočtěte ještě další dvě hodiny na internetu). Teda alespoň mně to nedalo, abych si všechna fakta, která ve filmu jsou, nějak neověřila :) Mimochodem, Etta James zrovna včera umřela... a tak její úžasný At last musím zmínit, i kdybych nechtěla. Pokud mám ale hodnotit film, ten byl vážně spíš jen poučný, pořádný děj mě asi nějak minul a zpracování taky. ()

MaxForValue

Celkom pekná filmová kronika, ktorej chýba možno väčšia konzistencia a prehľad i pre nezaintersovaných a lepší herci. Ale pesničky sú pekné! ()

radys.v

Mám takovou svoji teorii, že 75% dobrého dojmu z filmu tvoří soundtrack. U tohoto filmu (i když vím, že byl vystavem především na soundtracku - stejne jako např. Tha Boat that rocked) se mi to jen potvrdilo :) Kvalitně zpracovaný film o super hudebních časech. Dnešní moderní hudba nestojí za nic. ()

iz67

Za dobrou muziku a film (jakýkoli) o dobrejch muzikantech 4*, za scénář, který dodal klasické hlouposti tohohle žánru s nechutně sentimentálním koncem 2*, takže výsledek = 3. ()

Miloško

Mám rád hudobné filmy,aj podobné životopisné filmy o roznych hviezdach,ktoré sa skutočne stali.Blues,amerika 50-60.rokov,kostymi,masky.Toto všetko americký tvorcovia vedia DOKONALE.Ako to v podobných filmoch býva,život prináša takýmto hviezdam slávu,ktorá im prerastá cez hlavu,prichádza nevera,drogy,alkohol,nezvládnutá popularita.Zdá sa akoby to bolo vždy podobné,zaváňa to aj tu podobným klišé,ale nevadí. Keď už nie kvoli deju(ktorý asi našinec moc nemosí,je to skor americká kultúra),tak kvoli skvelej Beyonce a jej songom odporúčam.Výborne tu bolo zakomponované rozprávanie od začiatku až do konca manažéra v skvelom podaní Cedrica the Entertainera 7/10. ()

VojtisekII

Ten film není nijak zvlášť dobrý, ale ve kterém jiném uvidíte Muddyho Waterse, Howlin Wolfa, Little Waltera, Huberta Sumlina, Willieho Dixona, Alana Lomaxe, zfetovanou Ettu James a mladého Jaggera? ()

lulu37

Tak ako nedokážem žiť bez filmov, tak ani bez hudby a hlavne čiernej. Etta James je pre mňa jedna z naj speváčok vôbec a preto som bola zvedavá, ako ju stvárni Beyonce. Jej sa ako herečke ani ako speváčke nedá nič vytknúť, ale keď spieva Etta, tak vám to vyráža dych...to je asi jediný rozdiel. Adrien Brody by sa mohol v celom filme len prechádzať a aj tak by som ho žrala. Keď si pustím len pesničky na youtube sa bavím viac ako pri sledovaní filmu, ale vždy ocením snahu natočit niečo životopisné, takže u mňa je to za 4* ()

pavelg

Film o letech 47-67, Len Chess má studio a v něm Muddyho Waterse, Howlin Wolfa, Ettu Jones. Pár naprosto dech beroucích blues, které stačí na téměř nejvyšší hodnocení, Děj jednoduchý jako večerníček, Ale nevadí, paráda. Připomenutí že spoustu velkých fláků napsal Willie Dixon (Hoochie Coochie Man). Muddy Waters překvapil svou fešáckou uhlazeností. Hrál ho Moy Def, rapper. Chuck Berry svou promyšlenou nevycválaností. Ettu Jones jsem doposud neznal, holt věčné díry. Zajímavá zmínka na konci, že Muddy Waters vysoudil na Led Zeppelin milion za jakési zneužití práv. Beach Boys jako kreténi z pláže, co kradou písničky. Na csfd čtu, že muziku dělal Terrence Blanchard. Je to holt borec. Hezké připomenutí na konci, že blues je ve všem od hard rocku k hip hopu. ()

baclajean

Kvalitne spracovaná sonda naprieč zrodom černošského Blues a Rock N Rollu. Uspokojilo ako po hudobnej stránke, tak i po informatívnej, a herecké výkony oceňujem taktiež. ()

solisoli

Veľmi pôsobivo a hlavne nenútene spracovaný príbeh o prerazení Mississippského hudobného štýlu Blues, ktorý posilnil Jazz v tom najhodnotnejšom štýle, aký sa mohol udiať. Celkovo veľmi pôsobivo dramaturgicky zvládnuté. Skvele zvládnutý Muddy Waters a Chuck Berry. Pre každého Jazz a Blues nie je krvná skupina, ale komu je, určite neoľutuje pozrieť si tento kvalitný príbeh. Škoda, že sa neopomenuli aj BB King, Stevie" Ray Vaughan, atd. Bolo by to ešte pôsobivejšie. ()

lineiy

Hudba extraordinérní, filmové zpracování už horší. Adrien Brody snad neumí zahrát špatně, Beyonce příjemně překvapuje svými (ne)skrytými talenty a půvaby. Je to uvěřitelné, pro mě je to ale plytké. Ráda se na CR podívám znovu, nebude to ale kvůli filmu samotnému. Spíš kvůli tomu všemu, na co je možné se jeho prostřednictvím dívat. Ve výsledku průměr... ()

BlueNeon81

Nebol to zlý film, skôr naopak, veľmi výborný, len škoda, že pre väčšiu dramatizáciu trošku poprehadzovali fakty a skutočnosti. U mňa tým pádom slabšie 4 hviezdičky. ()

Pete1790

Velmi příjemný snímek, který ukáže hudební ikony poloviny 20. století v novém světle. Já sám jsem zjistil od koho je píseň At Last a taky jsem se seznámil s jeho autorkou a jejími problémy. Chess v podání Brodyho je perfektní, skoro by se dalo přemýšlet, že se pro tuhle roli zrodil. ()

Nicole32

Výborný Adrien Brody a zvyšok obsadenia je tiež fajn. Hudba úžasná, ale je škoda, že film strašne rýchlo skáče z miesta na miesto, z jednej scény do druhej a ten kto nemá prehľad o tejto hudbe sa v deji bude strácať. Ja som si ale film užila. ()

jessic

Hudební film o vzestupu a pádu černošského blues v pádesátých a šedesátých letech. Hudba mě potěšila, životopisný příběh je ale zcela průměrný. Adrien Brody v roli nadšence a zakladatele studia mě tentokrát nijak nezaujal, ale některé vedlejší postavy byly vyvedené. ()

Zlaté glóby 2009

Zlaté glóby 2009