Adrien Brody a Beyoncé Knowles v biografickém hudebním dramatu o vydavatelství Chess Records, jež dalo světu rhythm'n'blues. Právě díky němu se z Chucka Berryho, Muddyho Waterse, Etty James či Willieho Jacksona staly zářivé hvězdy.
Kdyby v roce 1950 nevzniklo v americkém Chicagu hudební vydavatelství Chess Records patřící Leonardu Chessovi, možná by se svět nikdy nedozvěděl, jakou sílu v sobě skrývá hudební styl rhythm and blues, zkráceně R&B. Právě tato společnost se v padesátých a šedesátých letech minulého století stala hlavním centrem populární hudby produkované afroamerickou menšinou a právě díky Chess Records se z Chucka Berryho, Muddyho Waterse, Etty James či Willieho Jacksona staly hvězdy nejvyšší zářivosti. Byla to doba jako stvořená pro žhavou a strhující muziku, které právě tito zpěváci měli plné srdce. Po každém vzlétnutí sice následuje pád, ale Chees Records a umělci kolem něj dali světu víc, než mohl kdokoli očekávat. Ve výborném hudebním dramatu režisérky Darnell Martinové ztvárnil hlavní postavu Leonarda Chesse oscarový Adrien Brody a po jeho bok se postavila hudební superstar, uhrančivá kráska se zlatem v hrdle Beyoncé Knowles. (oficiální text distributora)

creTin

Jako stručnej úvod ke kořenum rokenrolu to funguje a základní atributy jednotlivých postav jsou načtrtnutý skvěle - otec scény Muddy Water, euforickej Chuck Berry, odtažitá Etta Jamesová, tvrďák Wolf - stejně tak je vtipně naznačený nějaký pozadí černé hudby průletem kolem plantáže. Pohled do historie ale limituje volba tématu a zaměření čistě na Chess Records a když v závěru začne nad představovánim hudby (včetně úpadku ze slávy) dominovat opatrný románek Chess-Jamesová, film trochu ztrácí dech, což jinak uvolněnýmu vyprávění v rytmu zrychlenýho blues škodí. Živelná hudba ale výlet směr hudební historie rychlíkem utáhne sama o sobě. ()

JARDAHONDA

Ve výborném hudebním příběhu plném sexu, násilí, rasových předsudků a rokenrolu, který se odehrává v Chicagu 50. a 60. let dvacátého století, prožije divák vzruující a bouřlivé osudy některých největších amerických hudebních legend. Vzkutku brilantní podívaná. 85 % ()

starr64

Moc pěkný film a po dlouhé době pravdivý o tom, že to tehdy nebylo tak jednoduché jak to znázorňují jiné filmy. Na druhou stranu dostal příležitost každý, kdo uměl zpívat a hrát. Co jinak dodat? Prostě perfektní film, který stojí za podívání a ne jednou. Budu se k němu vracet vícekrát. Moc mě zasáhl. ()

Kouba08

Pro mě zajímavý film na doporučení. Kousek hudební historie, i když beyoncé bych tam opravdu nepoznal. Co se herectví týče,musel jsem se podívat v originálním znění,abych mohl hodnotit a na Adrien Brody kterého opravdu moc nemusím to špatné nebylo. Asi každá povinnost hudebního nadšence. ()

Darkshire

Asi len tolko, ze kiez by som mohla zit v tejto krasnej dobe, dat si whiskey s Muddym, pretancovat niekolko noci na dokonalu hudbu Chucka Berryho a jazdit na cadillacu :). ()

Kubas1994

Až na pár upravených časových posunů pro film, to bylo moc fajn ohlednutí s dokumentujícímy prvky. Muzika je a bude vždycky tvrdá řehole v uřitých směrech. ()

Sejkorka

Úžasná záležitost. Pro milovníky této hudby pastva pro oči a uši. Nádherná atmosféra, skvělí herci, děj má spád. Tomu se nedá nic vytknout. ()

Zlaté glóby 2009

Zlaté glóby 2009