Adrien Brody a Beyoncé Knowles v biografickém hudebním dramatu o vydavatelství Chess Records, jež dalo světu rhythm'n'blues. Právě díky němu se z Chucka Berryho, Muddyho Waterse, Etty James či Willieho Jacksona staly zářivé hvězdy.
Kdyby v roce 1950 nevzniklo v americkém Chicagu hudební vydavatelství Chess Records patřící Leonardu Chessovi, možná by se svět nikdy nedozvěděl, jakou sílu v sobě skrývá hudební styl rhythm and blues, zkráceně R&B. Právě tato společnost se v padesátých a šedesátých letech minulého století stala hlavním centrem populární hudby produkované afroamerickou menšinou a právě díky Chess Records se z Chucka Berryho, Muddyho Waterse, Etty James či Willieho Jacksona staly hvězdy nejvyšší zářivosti. Byla to doba jako stvořená pro žhavou a strhující muziku, které právě tito zpěváci měli plné srdce. Po každém vzlétnutí sice následuje pád, ale Chees Records a umělci kolem něj dali světu víc, než mohl kdokoli očekávat. Ve výborném hudebním dramatu režisérky Darnell Martinové ztvárnil hlavní postavu Leonarda Chesse oscarový Adrien Brody a po jeho bok se postavila hudební superstar, uhrančivá kráska se zlatem v hrdle Beyoncé Knowles. (oficiální text distributora)

vojo

Vysoké hodnotenie skôr za skvelé blue.snenie ako za priemerné filmové prevedenie. Škoda, že o štýle vyvolávajúcom bez problémov zimomriavky nevzniklo dielo, ktoré by ho dokázalo precítiť (a my s ním) oveľa silnejšie. Cadillac records je však určite dobrou a záslužnou lekciou histórie o hudobnom štýle, z ktorého sa rozbehli tóny do sveta kľukatými cestami a pretavili sa do rôznych štýlov. Rock ´n´ rollom začínajúc a hip hopom nekončiac... ()

Olík

Willie Dixon říkával, „blues jsou kořeny, všechno ostatní je ovoce“. Biografické hudební drama vypráví skutečný příběh hudebního vydavatelství Chess records, založeném v roce 1949 dvěma polskými imigranti Leonardem a Philem Chessovými (ve filmu vystupuje pouze Leonard). Leonard Chess byl proti proudu jdoucí novátor dající světu nesmrtelné hlasy jako Muddy Waters, Sonny Boy Williamson, Chuck Berry nebo Bo Diddley. Tvůrci snímku se nezaměřili pouze na jeho život, ale celkový vznik, slávu a zánik legendárního vydavatelství, díky čemuž se můžeme kromě Chesse seznámit s osudy dalších budoucích obyvatel Rock and Roll Hall of Fame, jako Chuck Berry, Etta James, Willie Dixon, Howlin´ Wolf, Muddy Waters nebo Little Walter. ()

brumbrum

Mam rad hudobne filmy, mam rad biografie, mam rad historiu; a neokunam sa, ak su postavy vymlete a negativne, pokial sa snazia svetu daco dat - ved sme taki povacsinou, ubohi, tak co si budeme nahovarat! Ale totok bolo fakt hodne slabucke, paradne plytke; ale dopozerali sme. Nejde o to, ze ti kakaovi bratia su v prdeli na ceste od grupensexu s flasou v ruke k heroinu, ale zeby sa nebol nasiel ani jeden jediny slusnejsi prototyp do filmu? Ked si pocerny hlupak bez moralky nahrabe na sprostosti miliony, zrejme fakt nezvladne triezvy prechod z plantaze na podium a muselo to skoncit niekolkymi Cadillacmi plnych kuriev. A z tohto shitu sa potom rozmaznani bieli pubertiaci s gitarou na pleci a kopou sebalutosti nad svojim osudom snazia kopirovat ciernych plataznikov, az z toho vzisli Beatles a Elvis a dalsie shitne "hviezdy". Cim vacsi debil, tym viac na debiloch zarobi. Luto mi bolo akurat tej materinskej cernosky: z takej istej riti vysla, ibaze mala dobre srdce schopne milovat, a tak sa nechala podvadzat a vlacit ako sluzka domaca za kadilakovym kretenom z lesa. Nic nevymysleli, nic nikomu nedali, len si hodne zabejkali a vacsina z nich prdela do hliny ovela skor, nez povies 'svec'. Tak nech im svieti svetlo vecne. Davam 1* za nevesele pripomenutie historickeho kontextu, z akeho plytkeho hnoja vzisla dnesna psycho-"hudba" ala shithop. Ked si naguglite tie ich povodne xichty, jak naozaj vypadali, tak im tuna hodne prifandili: v realite totiz vypadali jak retardovani recidivisti. ()

Theker

"Jo, když si tenkrát první holka svlíkla kalhotky a hodila je na pódium, bylo to kvuli klukovi, kterej spíval blues a když to pak začali delat bílí holky říkalo se tomu rokenroll a zástupy mladých lidi začali delat muziku, která změnila svět...." ()

ER

Rovnou se přiznám,že hudební filmy jsou mou slabou stránkou a pokud je slušně zvládnutý scénář a režie, pak nemám co řešit. A byť Cadillac Records není tak poutavý jako Ray, přesto umí světu říct, jak to tehdy bylo, co se zpívalo a kolik se za to platilo. Co je pak hlavní, je výběr písniček a ten je faktograficky dokonalý. A vo vo vo to jde,ne? ()

Casador

Sledovanie filmu o vzniku hudobného štýlu, ktorý mám tak veľmi rád môžem hodnotiť ako príjemný relax po namáhavom dni, pričom jeho hudba bola skutočným oslovením srdca. ()

Dovlatovka

přínosný historický exkurz, skvělý pro doplnění hudebního vzdělání. filmově a emocinálně bez invence a hloubky, ale what the hell. ()

Patrik200s

Veľmi slušne natočená záležitosť tvoriaca prierez Americkou hudobnou scénou druhej polovice minulého storočia. Pútavo podané fakty o ktorých som nemal ani tušenie. Ak niekoho zaujíma akým spôsobom sa čiernošská komunita dostala pred divákov a do nahrávacích štúdií, tu sa toho dozvie dosť. ()

mira.l

Hmm, aktuálně 78%. Mám rád stará americká auta, mám rád hudební filmy, asi bych měl sdílet podobné nadšení. Ale popravdě řečeno, nějak nesdílílím, jsem z toho filmu trochu v rozpacích. Ano, je to kus americké hudební historie, ale zase na druhou stranu zrovna tahle hudba (rhythm and blues a jejich představutelé Chuck Berry, Muddy Waters, Etta James Willie Jackson, Howlin' Wolf) mě nějak moc nebere. A musím dát do jisté míry zapravdu několika uživatelům, kteří to popsali v komentářích s nejslabším hodnocením, v každém z těch komentářů je kousek pravdy - filmovohudební těsnopis, zfilmované heslo z Wikipedie a podobně. Vzhledem k minimálním znalostem ze zmíněné hudební škatulky mi prostě ti černoši přišli tak nějak všici stejní, trochu jsem se v nich ztrácel, to, co tam zahráli či zazpívali, si nepamatuju už teď, dějově to taky bylo hup sem, hup tam, a do chvíle, než se objevila Beyoncé v roli Etty James, což bylo až někde kolem poloviny filmu, mi to opravdu přišlo až skoro nudné, až ona tomu dala trochu nějaký náboj. I když na ty Cadillacy z padesátých let bych se zase někdy rád podíval, tohle mi asi jednou stačilo. Za průměrné tři *. ()

aik

Další z řady filmů popisujících vznik novodobých hudebních žánrů včetně jejich představitelů. A i přes to, že jde spíš o lehčí nadprůměr s nijak převratným zpracováním, jsem velmi rád, že jsem si jeho prostřednictvím mohl rozšířit své obzory. ()

crjules

Dalsi povedena, mila a dustojna pocta vsem slavnym, zapomenutym, kralum i loserum , jizanskeho blues... Konecne dalsi vetsi role pro Jeffreyho Wrighta (vetsi nez napr.steky v poslednich Bondech), genialniho herce na jehoz Basquiata nezapomenu. Muj oblibeny Adrien Brody a ten jeho pohled na Beyonce, kdyz mu zpiva I'd Rather Go Blind na rozloucenou.....sila. Zazit nazivo a v plne sile Ettu James musel byt zazitek /YouTube/. Beyonce opet vyborna, muzikalove role jako tahle a v Dreamgirls ji 100% sedi. Film byl pro me zazitek a presne podle meho gusta. Odhalene koreny hudebnich zakladu kapel jako The Beatles, Led Zeppelin , Rolling Stones , Erica Claptona a mnoha dalsich (mych oblibencu :) . ()

karlee

Blues mám rád, Muddy a Howlin jsou super, ale třetí hvězdička je spíš pro ně, jinak se film podle mého názoru moc nepovedl. Obecně jsou podobné životopisné filmy většinou slabší, než dokumenty, náhodný výběr epizod ze života dělá z mých oblíbenců pozéry, místo lidí z masa a kostí. ()

sWONDER

Podobných počinov s tohoto súdka by som kludne bral viac. Výborný náhlad do 50tok so skvelou atmoškou, kostýmami, tučnými kárami, aj muzičkou, ktorá ale ukrajuje príliš velkú čast z koláča. Postavy sú vykreslené dostatočne, herci sa snažia a ide im to. Slabšie, ale 4 dám. ()

Bezda22

Filmy s tématikou z dob, kdy to bylo černí vs. bílý mě zajímaj. Tady to úplně neni hlavní, ale je to tam. Tady hlavní věcí je muzika a příběh studia a lidí, kteří psali historii a inspirovali tisíce umělců. Bavilo mě to, celkem dost. Ale film sám o sobě není vyložená pecka. Což je škoda, tohle je příběh ze kterýho dalo asi vyždímat něco většího. Ale i tak 75% ()

hynn3k

K filmu mám jedinou výtku - není historicky přesný. Chápu, že je to film a ne dokument, takže změny se hodily pro scénář, ale je to trochu matoucí. K obsazení a jejich výkonům se nedá říct nic špatného a o hudbě už vůbec ne. Tu jsem si musel hned sehnat. ()

Zlaté glóby 2009

Zlaté glóby 2009