poster

Na vlásku

 • USA

  Tangled

 • Slovensko

  Na vlásku

Animovaný / Komedie / Rodinný / Muzikál / Romantický / Fantasy

USA, 2010, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TheDarKnig
  *****

  Tak s radostí musím sdělit, že tak dlouho proklamovaný návrat Disneyho se povedl na jedničku s hvězdičkou, a u mně se zařadil mezi to nejlepší, co kdy Disney natočil hned po jeho shlédnutí. Samozřejmě někdo by mohl být zklamán klasickou zápletkou, která ani v nejmenším nevybočuje z předepsaných osnov, ale je to přece pohádka lidi... A ta stejně jako další typy filmů musí jít podle nějaké osnovy.. O lidech, kteří jsou schopní poukazovat na popírání fyzikálních zákonů atd v akci s vlasy, raději ani nebudu mluvit. Ne že by tady na Csfd někdo takový byl. Aspon doufám, ale říkám to jen kvůli tomu, aby tento komentář mohl být delší a já se nevyčerpal hned z kraje :)). Příběh je tedy možná v základním smyslu slova jednoduchý, ale je okořeněn tolika neuvěřitelně sympatickými, někdy zábavnými (a opravdu), někdy prostě krásnými scénami, úžasným hlavním párem a mnoha zábavnými sidekicky (kůn rulez, komu se nelíbil, je očividně úplně mimo, chameleon pak pěkně zaplnuje místo postavy, která by měla být v každé pohádce - roztomilé něco :)) Rapunzel je v rámci animovaného filmu opravdu cute, stejně jako fešný a vychloubavý Flynn (E..), a film tak nepostrádá ani jedinou ingredienci a scénář na nás vrhá jednu super scénu za druhou. At už akce (důl - která je perfektně natočená a .... má koně), či už romantické scény (nádhera) nebo scény trochu ostřejší - všechno je, jak má být a podpořeno velmi dobrým soundtrackem, ve kterém exceluje Mandy Moore. Opravdu má muzika říz a ani chvíli nenudí. Prostě byl to další z nejlepších letošních (ehm, myslím 2010 samozřejmě) zážitků a Jeden ze tří nejlepších animáčů roku. PS: zapomněl sem napsat, že hlášek je tu taky habaděj a většina z nich je opravdu prvotřídních - You should know that this is the strangest thing I've ever done!(11.1.2011)

 • Shit
  *****

  Disney zase boduje, sice to neni jako za starých časů, ta atmosféra je asi nevratná, ale přesto skvělá zábava, pěkný písničky a super postavy, kdy nejúžasnější byl malej věčně nalitej dědek a kůň hradní stráže, kterej se snažil dopadnout zloděje. Už je to fakt dlouho, co jsem viděl takovou pěknou animovanou pohádku, snad naposled první Shrek byl podobnýho ražení.a i proto se musim přiklonit k 5*.(10.1.2011)

 • genetique
  ****

  Podmanivé predstavenie. Filmový svet animovaných rozprávok už síce dávno nie je o klasických disneyovkách, ale raz za čas sa ešte podarí oprášiť túto starú dobrú šablónu a preraziť s úspechom. Stávka na tradičné hodnoty v kombinácii s najnovšími trendmi sa je v tomto filme dotiahnutá takmer k dokonalosti. Skvelá animácia, úžasný tretí rozmer, ani na minútu som neľutoval drahšiu projekciu ako to býva v mnohých dnešných snímkoch. Romantika ako bič, nespočetný nával humoru a vtipných scén. Spevavé minúty priamo úmerne uberali filmu na príťažlivosti, našťastie bol dej prespievaný len z minimálnej časti. Ale kôň Maximus by mal dostať vlastný film! 85%.(17.6.2011)

 • CheGuevara
  ***

  Pixar naučil Disneyho animovat a kousek té ďiblíkovské ironie, ale duši, hravost či skutečný vypravěčský um předat nedokázal, anebo Disney chtěl zůstat svůj. Zůstal. Bohužel.(24.3.2012)

 • Dudek
  ***

  Návrat do časů, kdy Disney ještě byl zárukou kvality animovaných snímků. Na vlásku krásně spojuje aktuální témata s odlehčeným dětským příběhem a umně pracuje se všemi proporcemi, které animace nabízí. Být dítě, asi si mnohem víc užiji spoustu hravých atrakcí a nebude mi ani vadit uspěchaný a jen těžko uvěřitelný závěr. Je příjemné, že se tento snímek dostává do kin právě v době, kdy leckteří rodiče uvažují o umístění svých ratolestí do kamerami sledované školky, a na ruku mu pro jistotu ještě přimontují hodinky s GPS.(29.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace