Na vlásku

Na vlásku

Animovaný / Komedie / Rodinný / Muzikál / Romantický / Fantasy

USA, 2010, 100 min

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Dan Fogelman

Alan Menken

Oh, Disney ještě něco takového umí? Tááák krásné vlasy, tááák krásné oči, tááák krásná princezna a tááák krásný děj! Film se motal kolem vlasů a přesto to bylo kouzelné. Ta 5.* unikla opravdu jen o vlásek.(6.2.2011)

Bez rozmyslu a sebemenšího zaváhání říkám;nejlepší animák všech dob! (Vyjma těch od Burtona)..Nejen,že se mi bezvýhradně líbil vizuálně,navíc jsem se upřímně zasmála a chvílemi jsem byla i napjatá jak malé děcko ač mi bylo předem jasné, že to skončí happy endem .Dabovaná verze mi byla nejdříve proti mysli, ale nakonec mi třeba takový Kotek ani trochu nevadil. Úžasná pohádková a vtipná podívaná..už se nedivím ,proč se u nás v hračkárně neustále malé holčičky ptají na vlasatou panenku Lociky. Kdybych byla mladší, taky bych si ji přála:) Vlastně jediné,čeho lituji je,že jsem se na to nekoukla dřív.(7.10.2011)

Syndrom moderních disneyovek v plné polní. Originalita pražádná (to jste se vážně od Pixaru ničemu hoši nepřiučili?), postavy absolutně (i přes 3D formát) jednozměrné (nicméně sympatické, o tom žádná) a moment překvapení na smrtelné posteli. V tempu to naštěstí docela šlape, fórky čas od času trefí do černého a ani hudební čísla nebyla z nejotravnějších. Bohužel z toho prakticky necítím pohádku. Je to spíše taková moderní animovaná komedie, kde velkolepá muzikálová čísla nahradilo „něco jako od Taylor Swift“. Použitelný animovaný výplach na víkend, který neurazí žádnou generaci a ze kterého si bohužel nebudete nic moc pamatovat. Možná jen rázného koně Maxima, který svými „Looney Tunes“ pohyby spolehlivě baví v každé scéně. P.S. Osobně mě ke konci hodně otravovalo to, že mi bylo naprosto jasné, jak se kdo zachová, jak kdo skončí atd.. Nic proti pohádkové klasice, ale až takhle okatě vyplněná šablona zkušenějšího lehce dožene na hranici zoufalství. Více zde.(2.2.2011)

• - Při písni "I See the Light" je ve vzduchu celkem 45 tis. lampiónů. (Pria)

• - Hlavní postavy filmu, tedy Flynna a Lociku, lze vidět i v dalším filmu od Walta Disneyho a to Ledové království (2013). Konkrétně se jedná o scénu, kdy před korunovací Elsy vyběhne princezna Anna z hradu. (tb_23)

• - Ve filmu Na vlásku zazní celkem pět nových skladeb a také orchestrální soundtrack osminásobného držitele Oscara, skladatele Alana Menkena, který má na svém kontě hudbu například k filmům Malá mořská víla, Kráska a zvíře, Aladdin, Pocahontas či Kouzelná romance. Slova k písním napsal Glenn Slater, který byl nominován na ceny Tony a Grammy za svou práci na filmu Malá mořská víla. Skladbu „Something that I Want“, která zazní při závěrečných titulcích, napsala a nazpívala známá skladatelka a zpěvačka Grace Potter. (Taninaca)