Na vlásku

Tangled

Na vlásku

Animovaný / Komedie / Rodinný / Muzikál / Romantický / Fantasy

USA, 2010, 100 min

Syndrom moderních disneyovek v plné polní. Originalita pražádná (to jste se vážně od Pixaru ničemu hoši nepřiučili?), postavy absolutně (i přes 3D formát) jednozměrné (nicméně sympatické, o tom žádná) a moment překvapení na smrtelné posteli. V tempu to naštěstí docela šlape, fórky čas od času trefí do černého a ani hudební čísla nebyla z nejotravnějších. Bohužel z toho prakticky necítím pohádku. Je to spíše taková moderní animovaná komedie, kde velkolepá muzikálová čísla nahradilo „něco jako od Taylor Swift“. Použitelný animovaný výplach na víkend, který neurazí žádnou generaci a ze kterého si bohužel nebudete nic moc pamatovat. Možná jen rázného koně Maxima, který svými „Looney Tunes“ pohyby spolehlivě baví v každé scéně. P.S. Osobně mě ke konci hodně otravovalo to, že mi bylo naprosto jasné, jak se kdo zachová, jak kdo skončí atd.. Nic proti pohádkové klasice, ale až takhle okatě vyplněná šablona zkušenějšího lehce dožene na hranici zoufalství. Více zde.(2.2.2011)

Krásná pohádka, hlavně část (rande) v městečku mě bavila a scéna s lampióny byla opravdu kouzelná. Zato ten kůň už byl moc.(12.6.2011)

Tak s radostí musím sdělit, že tak dlouho proklamovaný návrat Disneyho se povedl na jedničku s hvězdičkou, a u mně se zařadil mezi to nejlepší, co kdy Disney natočil hned po jeho shlédnutí. Samozřejmě někdo by mohl být zklamán klasickou zápletkou, která ani v nejmenším nevybočuje z předepsaných osnov, ale je to přece pohádka lidi... A ta stejně jako další typy filmů musí jít podle nějaké osnovy.. O lidech, kteří jsou schopní poukazovat na popírání fyzikálních zákonů atd v akci s vlasy, raději ani nebudu mluvit. Ne že by tady na Csfd někdo takový byl. Aspon doufám, ale říkám to jen kvůli tomu, aby tento komentář mohl být delší a já se nevyčerpal hned z kraje :)). Příběh je tedy možná v základním smyslu slova jednoduchý, ale je okořeněn tolika neuvěřitelně sympatickými, někdy zábavnými (a opravdu), někdy prostě krásnými scénami, úžasným hlavním párem a mnoha zábavnými sidekicky (kůn rulez, komu se nelíbil, je očividně úplně mimo, chameleon pak pěkně zaplnuje místo postavy, která by měla být v každé pohádce - roztomilé něco :)) Rapunzel je v rámci animovaného filmu opravdu cute, stejně jako fešný a vychloubavý Flynn (E..), a film tak nepostrádá ani jedinou ingredienci a scénář na nás vrhá jednu super scénu za druhou. At už akce (důl - která je perfektně natočená a .... má koně), či už romantické scény (nádhera) nebo scény trochu ostřejší - všechno je, jak má být a podpořeno velmi dobrým soundtrackem, ve kterém exceluje Mandy Moore. Opravdu má muzika říz a ani chvíli nenudí. Prostě byl to další z nejlepších letošních (ehm, myslím 2010 samozřejmě) zážitků a Jeden ze tří nejlepších animáčů roku. PS: zapomněl sem napsat, že hlášek je tu taky habaděj a většina z nich je opravdu prvotřídních - You should know that this is the strangest thing I've ever done!(11.1.2011)

Velkolepá podívaná plná výborných nápadů a vychytávej, u které jsem se po celou dobu sledování neuvěřitelně bavil. Pohádka jak se patří a sluší s úžasným koníkem… mé hodnocení 5 hvězdiček…(16.1.2011)

Bylo nebylo, z nebe dopadl na zem jeden paprsek slunce. A z toho kousku slunce vyrostla kouzelná, zlatá květina.... Hraje na kytaru, plete, šije, vaří, kreslí, uklízí, baletí, hraje šachy, šipky, vyzná se v hrnčířství a břichomluvě, vyrábí svíčky, ale hlavně, hlavně má asi tak kilometr dlouhý vlasy (který jsou její 3tí rukou). A taky ji bude osmnáct, což je ten pravý čas na rebeli (zdrhnout z věže) a malé dobrodružství! (vdát se)... Pohádka plná unylých písniček, ale i veselých postav, kterým (podle syna) vévodí kůňopes Maximus! Pro děti rozhodně zábavnější než pro dospělé. A nemůžu se ubránit dojmu, že ty Disneyovky jsou spíš pro holky! (?) Ale co, hlavně že spolu budou šťastni až do smrti! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem pořadatel Disneyho diskoték. 2.) Zjistím, proč mi máti zakazuje chodit k holiči. 3.) Nevím, proč být nedůvěřivý(á), když mě dcera pošle na 3 dny pryč. PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ *(2.3.2011)

• - Zlaté vlasy Lociky by vážily při délce 21 metrů dobrých 47 kilogramů. (heydee)

• - Na filmu se pracovalo šest let a s náklady 260 000 000 amerických dolarů se ve své době zařadil mezi nejdražší animované filmy v historii. (Terva)

• - Jubilejní 50. celovečerní disneyovka. (M.B)