Na vlásku

Na vlásku

Animovaný / Komedie / Rodinný / Muzikál / Romantický / Fantasy

USA, 2010, 100 min

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Dan Fogelman

Alan Menken

Návrat do časů, kdy Disney ještě byl zárukou kvality animovaných snímků. Na vlásku krásně spojuje aktuální témata s odlehčeným dětským příběhem a umně pracuje se všemi proporcemi, které animace nabízí. Být dítě, asi si mnohem víc užiji spoustu hravých atrakcí a nebude mi ani vadit uspěchaný a jen těžko uvěřitelný závěr. Je příjemné, že se tento snímek dostává do kin právě v době, kdy leckteří rodiče uvažují o umístění svých ratolestí do kamerami sledované školky, a na ruku mu pro jistotu ještě přimontují hodinky s GPS.(29.1.2011)

Oh, Disney ještě něco takového umí? Tááák krásné vlasy, tááák krásné oči, tááák krásná princezna a tááák krásný děj! Film se motal kolem vlasů a přesto to bylo kouzelné. Ta 5.* unikla opravdu jen o vlásek.(6.2.2011)

Jednoznačně a rezolutně. Tady pod pět jít nemůžu. Dlouho jsem neviděl kreslenou pohádku, ze které by teklo více optimismu, pohádkovosti, radosti z příběhu a krásy, kterou ocení nejen dítě, ale i člověk, co má rád pohádky. Do toho je tahle pohádka i zábavná a neuvěřitelně sympatická snad ze všech stran, které si každý z Vás na tomhle filmu jenom dokáže najít.(20.3.2012)

Dlouhé vlasy, krátké vedení, těžká pánvička a lehká ironie. Rozkošná pohádka o kleci ze zlatých vlasů, v níž je bezbranná dívka Rapunzel vybavena kromě ošklivého jména i neobratnou ninjovskou taktikou, donebevolající naivitou a touhou najít si to své místo pod hvězdami. A zároveň pozná, že s milovaným člověkem po boku jsou hvězdy zářivější a svět barevnější, i když je to lump, co si ji vůbec nezaslouží. Nicméně v kontrastu s její matkou je každá bytost mužského pohlaví vysněným princem na bílém koni. :) P.S. Toho čmuchajícího psokoníka chci domů. (viděno v originále)(5.2.2011)

Jak jen to ten Disney dělá? V tom svém zámku musí mít nějakého prošedivělého mudrce, který vymýšlí hromadu zvláštních postav, které si zamilujete. Ty postavy zařadí do klasického disney stylu pohádek a máte hotový animák, který si získá srdce dětí a milovníků pohádek. Dvě hlavní postavy, mezi kterýma to jiskří a pak je tu hromada vedlejších postav (zvířat), která tuto dvojici doplňuje humorem, že vám na tváři zamrzne úsměv.(24.1.2011)