Na vlásku

Tangled

Na vlásku

Animovaný / Komedie / Rodinný / Muzikál / Romantický / Fantasy

USA, 2010, 100 min

"Pánev? Tak to je nejvíc!" Výtečný upgrade "plochých" Disneyovek. Sice mu chybí chytlavější songy, ale jejich absenci bohatě vyvažuje štědrá nálož vtipů, popkulturních odkazů (doufám, že záběr s koněm, přeskakujícím křičící holčinu, byla vědomá vykrádačka Transformerů) a výtečných akčních scén, které doslova přetékají nápady. "A nakonec se týden slavilo... rád bych vám pověděl víc, ale moc si z toho nepamatuju." P.S.: Český dabing zase jednou geniální.(18.2.2011)

Pohodová pohádka s animací, která se pro mě moc neliší od ostatní, ale to nevadí. Co mě štvalo, byly písničky, kdyby to bylo bez nich, dala bych vyšší hodnocení. Nejlepší z celého filmu byl kůň a ohnivák. Dobře, ona i ta pánvička měla něco do sebe. Jinak známý průměr. Slabší 4*.(13.3.2011)

Syndrom moderních disneyovek v plné polní. Originalita pražádná (to jste se vážně od Pixaru ničemu hoši nepřiučili?), postavy absolutně (i přes 3D formát) jednozměrné (nicméně sympatické, o tom žádná) a moment překvapení na smrtelné posteli. V tempu to naštěstí docela šlape, fórky čas od času trefí do černého a ani hudební čísla nebyla z nejotravnějších. Bohužel z toho prakticky necítím pohádku. Je to spíše taková moderní animovaná komedie, kde velkolepá muzikálová čísla nahradilo „něco jako od Taylor Swift“. Použitelný animovaný výplach na víkend, který neurazí žádnou generaci a ze kterého si bohužel nebudete nic moc pamatovat. Možná jen rázného koně Maxima, který svými „Looney Tunes“ pohyby spolehlivě baví v každé scéně. P.S. Osobně mě ke konci hodně otravovalo to, že mi bylo naprosto jasné, jak se kdo zachová, jak kdo skončí atd.. Nic proti pohádkové klasice, ale až takhle okatě vyplněná šablona zkušenějšího lehce dožene na hranici zoufalství. Více zde.(2.2.2011)

Menej spievaniek a viac koníkov a bolo by to dokonalé. 85%(6.6.2011)

| Scenár: Dan Fogelman / Brothers Grimm | Hudba: Alan Menken, Glenn Slater | Produkcia: Roy Conli, John Lasseter, Glen Keane | Distribúcia: Walt Disney Pictures | Štúdio: Walt Disney Pictures | Rozpočet: 260 miliónov $ | Tržba: 590,721,936 $ | Vyselo len Na Vlásku, že som neupadol úžasu behom tejto krásne vydarenej rozprávky od Disney. Príbeh je jedinečný, postavy sympatické, najviac určite chameleón, ktorý by si zaslúžil animovaného oscara za svôj ksichto-výkon, a samozrejme aj kôň s psími chromosómmi, a tiež zloduchovia mali konečne potrebný rešpekt. Nechápem ale, prečo potrebuje Disney dvojnásobok nákladov k dosiahnutiu rovnocenného animačného výsledku, ako Pixar. Respektíve pardon, chápem... :)(20.1.2011)

• - Obrovská taneční scéna společně se scénou s lucernami zahrnovala tři tisíce lidí v davu. Pro studio Walt Disney to byla největší scéna s animovanými postavami vůbec. (heydee)

• - Podľa slov režiséra Byrona Howarda chceli mať z Flynna najkrajšieho mužského protagonistu. Kvôli tomu zvolali tzv. "Meeting o krásavcovi", na ktorý všetky členky štábu priniesli fotky krásavcov, z ktorých vytvorili Flynna tak, ako ho môžeme vidieť vo filme. (drake31)

• - Jméno hlavního hrdiny Flynn je odkazem na Errola Flynna, temperamentního herce, jehož nejslavnější rolí byla hlavní úloha ve snímku Dobrodružství Robina Hooda (1938). (Foox)