Na vlásku

Tangled

Na vlásku

Animovaný / Komedie / Rodinný / Muzikál / Romantický / Fantasy

USA, 2010, 100 min

Tak s radostí musím sdělit, že tak dlouho proklamovaný návrat Disneyho se povedl na jedničku s hvězdičkou, a u mně se zařadil mezi to nejlepší, co kdy Disney natočil hned po jeho shlédnutí. Samozřejmě někdo by mohl být zklamán klasickou zápletkou, která ani v nejmenším nevybočuje z předepsaných osnov, ale je to přece pohádka lidi... A ta stejně jako další typy filmů musí jít podle nějaké osnovy.. O lidech, kteří jsou schopní poukazovat na popírání fyzikálních zákonů atd v akci s vlasy, raději ani nebudu mluvit. Ne že by tady na Csfd někdo takový byl. Aspon doufám, ale říkám to jen kvůli tomu, aby tento komentář mohl být delší a já se nevyčerpal hned z kraje :)). Příběh je tedy možná v základním smyslu slova jednoduchý, ale je okořeněn tolika neuvěřitelně sympatickými, někdy zábavnými (a opravdu), někdy prostě krásnými scénami, úžasným hlavním párem a mnoha zábavnými sidekicky (kůn rulez, komu se nelíbil, je očividně úplně mimo, chameleon pak pěkně zaplnuje místo postavy, která by měla být v každé pohádce - roztomilé něco :)) Rapunzel je v rámci animovaného filmu opravdu cute, stejně jako fešný a vychloubavý Flynn (E..), a film tak nepostrádá ani jedinou ingredienci a scénář na nás vrhá jednu super scénu za druhou. At už akce (důl - která je perfektně natočená a .... má koně), či už romantické scény (nádhera) nebo scény trochu ostřejší - všechno je, jak má být a podpořeno velmi dobrým soundtrackem, ve kterém exceluje Mandy Moore. Opravdu má muzika říz a ani chvíli nenudí. Prostě byl to další z nejlepších letošních (ehm, myslím 2010 samozřejmě) zážitků a Jeden ze tří nejlepších animáčů roku. PS: zapomněl sem napsat, že hlášek je tu taky habaděj a většina z nich je opravdu prvotřídních - You should know that this is the strangest thing I've ever done!(11.1.2011)

Disney zase boduje, sice to neni jako za starých časů, ta atmosféra je asi nevratná, ale přesto skvělá zábava, pěkný písničky a super postavy, kdy nejúžasnější byl malej věčně nalitej dědek a kůň hradní stráže, kterej se snažil dopadnout zloděje. Už je to fakt dlouho, co jsem viděl takovou pěknou animovanou pohádku, snad naposled první Shrek byl podobnýho ražení.a i proto se musim přiklonit k 5*.(10.1.2011)

Podmanivé predstavenie. Filmový svet animovaných rozprávok už síce dávno nie je o klasických disneyovkách, ale raz za čas sa ešte podarí oprášiť túto starú dobrú šablónu a preraziť s úspechom. Stávka na tradičné hodnoty v kombinácii s najnovšími trendmi sa je v tomto filme dotiahnutá takmer k dokonalosti. Skvelá animácia, úžasný tretí rozmer, ani na minútu som neľutoval drahšiu projekciu ako to býva v mnohých dnešných snímkoch. Romantika ako bič, nespočetný nával humoru a vtipných scén. Spevavé minúty priamo úmerne uberali filmu na príťažlivosti, našťastie bol dej prespievaný len z minimálnej časti. Ale kôň Maximus by mal dostať vlastný film! 85%.(17.6.2011)

Pixar naučil Disneyho animovat a kousek té ďiblíkovské ironie, ale duši, hravost či skutečný vypravěčský um předat nedokázal, anebo Disney chtěl zůstat svůj. Zůstal. Bohužel.(24.3.2012)

Návrat do časů, kdy Disney ještě byl zárukou kvality animovaných snímků. Na vlásku krásně spojuje aktuální témata s odlehčeným dětským příběhem a umně pracuje se všemi proporcemi, které animace nabízí. Být dítě, asi si mnohem víc užiji spoustu hravých atrakcí a nebude mi ani vadit uspěchaný a jen těžko uvěřitelný závěr. Je příjemné, že se tento snímek dostává do kin právě v době, kdy leckteří rodiče uvažují o umístění svých ratolestí do kamerami sledované školky, a na ruku mu pro jistotu ještě přimontují hodinky s GPS.(29.1.2011)