Na vlásku

Na vlásku

Animovaný / Komedie / Rodinný / Muzikál / Romantický / Fantasy

USA, 2010, 100 min

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Dan Fogelman

Alan Menken

Bez rozmyslu a sebemenšího zaváhání říkám;nejlepší animák všech dob! (Vyjma těch od Burtona)..Nejen,že se mi bezvýhradně líbil vizuálně,navíc jsem se upřímně zasmála a chvílemi jsem byla i napjatá jak malé děcko ač mi bylo předem jasné, že to skončí happy endem .Dabovaná verze mi byla nejdříve proti mysli, ale nakonec mi třeba takový Kotek ani trochu nevadil. Úžasná pohádková a vtipná podívaná..už se nedivím ,proč se u nás v hračkárně neustále malé holčičky ptají na vlasatou panenku Lociky. Kdybych byla mladší, taky bych si ji přála:) Vlastně jediné,čeho lituji je,že jsem se na to nekoukla dřív.(7.10.2011)

Pohodový disneyovský animák. Písničky nic moc, ale má to vtip a slušnou akci.(31.12.2011)

Nojono, tak já se teda přiznám, že občas těm holkám se zamilovanou knížkou a baterkou pod polštářem trochu závidím ten jejich svět, kde všechno dobře dopadne, každá holka je princezna a každá princezna je krásná s bohatým šatníkem...(14.7.2013)

• - V tvári hrdinu Flynna Ridera môžeme rozpoznať črty Toma Cruisa, Jaka Gyllenhaala či Zachary Leviho. (Želik)

• - Pri vytváraní softvéru na simuláciu vlasov tvorcovia sledovali šampónové reklamy na YouTube a taktiež pracovali s modelkou, ktorá mala takmer dvojmetrové vlasy, aby mohli sledovať fyzické vlastnosti ich pohybu. (drake31)

• - Rapunzel byla 2. října 2011 v londýnském Kensington Palace slavnostně přivítána již jako desátá oficiální Disneyovská princezna. (m.marty)