Na vlásku

Tangled

Na vlásku

Animovaný / Komedie / Rodinný / Muzikál / Romantický / Fantasy

USA, 2010, 100 min

Pohodová pohádka s animací, která se pro mě moc neliší od ostatní, ale to nevadí. Co mě štvalo, byly písničky, kdyby to bylo bez nich, dala bych vyšší hodnocení. Nejlepší z celého filmu byl kůň a ohnivák. Dobře, ona i ta pánvička měla něco do sebe. Jinak známý průměr. Slabší 4*.(13.3.2011)

Bez rozmyslu a sebemenšího zaváhání říkám;nejlepší animák všech dob! (Vyjma těch od Burtona)..Nejen,že se mi bezvýhradně líbil vizuálně,navíc jsem se upřímně zasmála a chvílemi jsem byla i napjatá jak malé děcko ač mi bylo předem jasné, že to skončí happy endem .Dabovaná verze mi byla nejdříve proti mysli, ale nakonec mi třeba takový Kotek ani trochu nevadil. Úžasná pohádková a vtipná podívaná..už se nedivím ,proč se u nás v hračkárně neustále malé holčičky ptají na vlasatou panenku Lociky. Kdybych byla mladší, taky bych si ji přála:) Vlastně jediné,čeho lituji je,že jsem se na to nekoukla dřív.(7.10.2011)

Dlouhé vlasy, krátké vedení, těžká pánvička a lehká ironie. Rozkošná pohádka o kleci ze zlatých vlasů, v níž je bezbranná dívka Rapunzel vybavena kromě ošklivého jména i neobratnou ninjovskou taktikou, donebevolající naivitou a touhou najít si to své místo pod hvězdami. A zároveň pozná, že s milovaným člověkem po boku jsou hvězdy zářivější a svět barevnější, i když je to lump, co si ji vůbec nezaslouží. Nicméně v kontrastu s její matkou je každá bytost mužského pohlaví vysněným princem na bílém koni. :) P.S. Toho čmuchajícího psokoníka chci domů. (viděno v originále)(5.2.2011)

Na jednu stranu velmi předvidatelný příběh (pohádku Rapunzel jsem v životě nečetla, neviděla ani o ní jinak neslyšela), ploché postavy a klasické vyprávění pro děti s několika velmi průměrnými "muzikálovými" čísly. Na druhou stranu zábavná podívaná, která ani na chvilku neztrácí tempo a některé scény (zejména ty, ve kterých se vyskytuje banda z hostince u kačátka) bych se nebála označit za perfektní. Najde se i pár dalších vtípků pro dospělé, potěší místy patrná sebeironie (i když zdaleka ne tak dotažená a prvoplánově úmyslná, jako v Kouzelné romanci) a film jako celek sice nemá na žádný z Pixarovských kousků, ale s ostatní konkurencí se může snadno srovnávat. Příjemná podívaná a ode mě výsledných velmi zasloužených 70%.(26.2.2011)

| Scenár: Dan Fogelman / Brothers Grimm | Hudba: Alan Menken, Glenn Slater | Produkcia: Roy Conli, John Lasseter, Glen Keane | Distribúcia: Walt Disney Pictures | Štúdio: Walt Disney Pictures | Rozpočet: 260 miliónov $ | Tržba: 590,721,936 $ | Vyselo len Na Vlásku, že som neupadol úžasu behom tejto krásne vydarenej rozprávky od Disney. Príbeh je jedinečný, postavy sympatické, najviac určite chameleón, ktorý by si zaslúžil animovaného oscara za svôj ksichto-výkon, a samozrejme aj kôň s psími chromosómmi, a tiež zloduchovia mali konečne potrebný rešpekt. Nechápem ale, prečo potrebuje Disney dvojnásobok nákladov k dosiahnutiu rovnocenného animačného výsledku, ako Pixar. Respektíve pardon, chápem... :)(20.1.2011)