Čerstvý důchodce Frank Goode, který před osmi měsíci ovdověl, očekává dohodnutou návštěvu svých čtyř dospělých dětí. Frank má plicní fibrózu, celý život se dřel v továrně na telefonní kabely a dýchal zplodiny z PVC. Chtěl poskytnout dětem úspěšnou budoucnost. Jeho syn David žije v New Yorku a je úspěšným malířem, Amy pracuje na významném postu v reklamní agentuře v Chicagu, Robert je dirigentem orchestru v Denveru a Rosie divadelní tanečnicí v Las Vegas. Děti mu však postupně volají, že přijet nemůžou. Frank je zklamán a i přes varování lékaře se rozhodne vydat na cestu a postupně všechny překvapit svou návštěvou. Jeho první zastávkou je New York. David však není doma a neobjeví se ani následujícího dne. Frank pokračuje do Chicaga za Amy. Povečeří s ní a jejím manželem Jeffem a chce zůstat. Amy prohlásí, že má moc práce, Jeff odjíždí na služební cestu a vnuk Jack na tábor. Frank jede do Denveru, kde zastihne Roberta při zkoušce orchestru, Robert ale hraje na bicí. Vysvětlí otci, že se kvůli němu snažil, ale na dirigenta nebyl dost dobrý. Když se chce Frank zdržet, Robert mu řekne, že odlétá do Evropy, nemá si s ním co říct. Frank se vydává za dcerou Rosie do Las Vegas. Naplánují si večeři v restauraci, ale objeví se kamarádka s batoletem a žádá, aby jí ho Rosie pohlídala. Otec s dcerou zůstanou doma. Frank si uvědomí, že je něco v nepořádku a také mu docházejí léky. Děti dřív domů stále volaly, ale vždycky chtěly hovořit s matkou, jemu nic neříkaly. On na ně příliš tlačil. Matce se mohly svěřit. Jeho žena ho milovala, proto mu říkala o dětech jen to, co chtěl slyšet... (TV Prima)

Skip

Robert De Niro by dokázal utáhnou sám asi kdejaký film a je skvělé, že je pořád ve formě. V tomhle filmu mu všichni ostatní dělají jen přihrávače, což se jim celkem daří, ale jsou to jen přihrávači a nijak nedokáží film obohatit. Takže jedině díky jednomu Italoamíkovi se film drží hodně vysoko, a to i přes ten příšerný výběr dětských herců. ()

Kopik

Nebýt De Nira, který to celé táhl, asi bych dal i méně. Od příběhu jsem čekal více, ostatní herecké obsazení vesměs příjemné (přítomnost Kate Beckinsale mě vždy velice potěší). Film vyloženě nenudil, ale dle mého názoru mohl mít i kratší stopáž. Na průměr to ale postačí. (Viděno 2.1.2011) ()

lioncel

.. De Niro klasicky zcela excelentní, tady jako správnej starej odkecanej fotr, co je svým dětem vlastně spíše přítěží .. to pohladí na duši .. jo, i takový je někdy život … ()

Beagle

Je to moc hezký a i když se mi tenhle výraz trochu příčí, i velmi lidský film. Váhala jsem mezi 3 a 4, nakonec dávám 4 za krásné obsazení (a 3 minuty Kate Moenning). ()

Taninaca

Robert De Niro na mě působil tak moc milým dojmem, že musím dát pět hvězdiček. Frank Goode mi v podání De Nira připadal jako můj dobrý známý a být to můj tatík, tak jsem u něj na návštěvě každou chvíli. I samotný děj spojený telefonnímy dráty a hovory byl sympatický, ozdobený skvělým obsazením. ()

honajz2

Poměrně sympatický pokus o styl filmů Alexandera Payneho, který bohužel u postav a příběhu pluje po povrchu a nejde do hloubky a který bohužel ve finále trochu citově vydírá jedním "osvědčeným" klišé místo toho, aby z něj šly reálné emoce. A ten happy end je taky poněkud mimo realitu. Ale jinak to rozhodně není špatné, dívá se na to dobře, po filmařské stránce je to hodně slušné a nějaký dojem to ve mě zanechalo, takže aspoň tak. Celkově se to v mých očích ale nevyšplhá výš, jak na průměr. 3* ()

M.i.k.e

příběh hřejivý,lidský,"obyčejný",prostě ze života...bohužel tentokráte tvůrci nedokázali potenciál využít naplno a ta citová stránka,na kterou se určitě snažili hrát je po hřích málo využitá.Osobně sem se nedokázal do postav pořádně vžít,takže mě to emočně celkem úspěšně minulo.DeNirova postava sice dobře zahraná,ovšem bohužel spíše na nervy lezoucí a to je škoda...60% ()

Hees

V tomto prípade mi stačil jeden moment aby sa mi tento film zapáčil. Niekedy je takýto film aj nálade. Ak človek nemá chuť na tento typ filmu tak potom hodnotenie môže byť nižšie ako keby ho pozeral inokedy. Sme len ľudia a nie profesionálny kritici. (Hodnotenie 4,5) ()

Aljak

Tak napokon nesklamalo! Zo začiatku to vyzeralo na road-comedy, ale potom sa to rozbehlo do nečakanej drámy. No a v závere to napokon všetko prekvapivo vyvrcholilo a všetky pochybnosti sa razom vyplavili na povrch. Niekedy je asi naozaj lepšie od svojich najbližších nečakať príliš veľa (viac ako len veľa), lebo sa to môže nakoniec zvrtnúť tak, že sa budú báť byť úprimnými, len aby vás nesklamali. Presne ako v tomto filme... Celkový dojem výborný, teda až na ten zdĺhavý statický úvod a príliš rýchly zlom v celom deji. ()

Martin741

Jo, jo - Robert De Niro po svojej 60 -ke toci uz len vacsinou samu hruzu, v lepsom pripade priemer. K filmu : prva polhodina je priserne nudna a prilis sa tlacha o medziludskych vztahoch a emociach, pribeh sa akosi vytratil. Drew Barrymore, Sam Rockwell a Kate Beckinsale si tu zahrali asdi len preto, ze ich hereckym vzorom je De Niro. 40 % ()

Garson

Velmi,velmi,velmi silně realistický snímek o jehož ironickém názvu jsem po shlédnutí velmi pochyboval a z fleku bych ho přejmenoval na SÁM NA CESTĚ A ZDRCEN.Robert De Niro(Frank) pár měsíců po úmrtí manželky pozve své čtyři dospělé děti na víkendové grilování a tak nakoupí lepší maso,lepší víno a také nový gril,ale k jeho velkému zklamání všechny děti svou účast telefonicky odřeknou.Navzdory všemu se rozhodne vydat se na cestu napříč Spojenými státy a své děti překvapit a zároveň se podívat jak úspěšně žijí.Časem se ukáže jak moc měl zkreslené představy o šťastném životě svých dětí.Vyrazí autobusem na cestu a jako první navštíví syna Davida,který ale není doma protože se vydal do Mexika prodávat drogy a tak mu jen strčí pod dveře bytu obálku a jede dál po své rodičovské trase.Navštíví dceru Kate Beckinsale(Amy) pracující v reklamní agentuře,která má syna a žije s manželem který už má pár měsíců jinou známost a i přesto hraje dcera před otcem komedii jak je všechno v pohodě.Pro otce který by s ní chtěl být déle najednou nemá čas a má milion výmluv co všechno musí zařídit a tak otec cestuje dál.Navštíví syna Sama Rockwella(Richard) o kterém si myslí že je z něj slavný dirigent a na vlastní oči zjišťuje že je "jen" řadový člen orchestru který místo dirigování hraje jen na bubny.Ten shodou okolností také lže proč nemůže s otcem strávit více času a vymyslí si že letí do Evropy.Otec pokračuje v cestě a vydá se za svou druhou dcerou Drew Barrymore(Rosalin) o které si myslel že je slavnou tanečnicí.Před otcem i ona mlží a zatají mu že je bisexuálka a má malé dítě.Robert se po té dlouhé strastiplné cestě rozhodne vrátit zpátky domů ale už né autobusem,ale letadlem.Při letu nastane bouřka a turbulence ho tak vyděsí že zkolabuje.Po přistání je převezen do nemocnice kde se u jeho lůžka sejdou tři ze čtyř jeho dětí.Po procitnutí se zajímá hlavně o syna Davida který v místnosti není a ostatní mu musí sdělit tu smutnou zprávu že David byl při prodeji drog v Mexiku chycen,ale stačil ty drogy spolykat a tak se předávkoval a zemřel.S Robertem De Nirem to jako s pyšným otcem hodně otřese.Když se vrátí domů tak obdrží balík ve kterém je celá Davidova korespondence a v ní i obálka kterou mu vložil pod dveře bytu když nebyl doma a ve které je fotka všech sourozenců s matkou taková památeční fotografie na dětství.Film končí vánočním setkáním zbylých tří dětí u otce v domě.Původně jsem chtěl dát tři hvězdy ale poslední půlhodina mě fakt dostala takže nemůžu jinak než pět hvězd.Jsou rozkmotřeny dospělé děti s rodiči?Jsou rodinné vztahy na bodu mrazu?Pak by tento film výrazně pomohl utužit rodinné vazby. ()

vydumnica

Robert De Niro ma v úlohe vdovca, dôchodcu "záhradkára" a otca 4 detí veľmi bavil.  Drew Barrymore na seba nechala veru dlho čakať, kým sa objavila na scéne, práve návšteva u nej vo Vegas ma najviac zaujímala. Sam Rockwell je tu taký mladý, že by som ho vôbec nespoznala. Chcem ešte pochváliť hudbu a celkovo soundtrack, skrášlilo to celý film. SPOILER***Pre mňa najsilnejší moment filmu bola tá nepríjemná situácia, keď Frank prišiel o svoje lieky a chceli ho ešte aj okradnúť! A ako potom volal sám sebe na pevnú linku, len aby počul hlas nebohej manželky na odkazovke.***koniec SPOILERU. Naozaj pekný road movie o rodine. Mňa by zaujímal aj nejaký prequel, ako to vyzeralo u nich doma, keď ešte žila aj jeho žena a rada by som sa dozvedela viac o živote každého z detí. 75% ()

Vojťas

Filmy s De Nirem jsem nikdy nevyhledával, ale že jsem potkal tento, jsem moc rád. Do role starce seděl perfektně a film funguje v místech, kde jiná dramata selhávají. Dojemný film, který se vám nenutí, ale získá si vás! Výsledek je prostě dokonalý! ()

Langy10

tak tento film mě maximálně dojal. Robert De Niro tady měl vynikajici roli, k tera se na nej hodne, hodne hodila, fak výborný filmy, nekdy jsem se mohl zasmát, ale spis to bylo smutny drama :( .... Ale fakt uzasnej film, takovyhle filmy ja miluju a nevim co k tomu mam dal psat, proste bomba film ... ()

O´Neill

Fajnový snímek se skvělým hereckým obsazením, a slušným námětem. Drew, Kate a Sam se drží za svým "strýčkem" De Nirem jak to jen jde, a daří se jim to. Leč to není zrovna film, který bych měl chuť si pustit znova, záležitost na jedno shlédnutí je to hodně dobrá. ()

Streeper

Tohle jsem vážně nečekala. Líbila se mi sólová cesta Roberta De Nira, kdy navštěvoval všechny své děti, aby je viděl a aby zjistil, zda jsou šťastní. Konec mě naprosto šokoval, i když jsem si říkala, že se tam něco takového stane. Každopádně se mi film líbil a překvapil. ()

Džef!

Přesně vystihující, jak to chodí v dnešní době. Nechápavá láska rodičů k dětem, kterou pochopí jen rodiče. Jsou schopni procestovat celou Ameriku jen aby navštívili svoje děti, které něco slíbí pak to nedodrží, ale všechno není tak jak se zdá.. Stejně tak dnešní "staří" nemohou pochopit dnešní svět, a proto se mi to tak líbilo, že se někdo rozhodl o tomhle natočit film a ještě do toho zapojili city. ()

bourec

Bez ohledu na to,že ve filmu hraje de Niro,kterej defacto celej film táhne,a i celý zbývající obsazení je hvězdný,tak tenhle kousek je naprosto perfektní.Mě to hned na začátku chytlo a už nepustilo.Takhle nějak si představuju rodinný drama.80%. ()

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky